Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:58 21.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Пясък в бъбрецитенови [re: dama spatia]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано27.09.17 22:19



Нямам съвет, само да кажа, че ти съчувствам. Дано ти размине по-леко и скоро.



Тема Re: Пясък в бъбрецитенови [re: dama spatia]  
Автор ShokoLada (лято..)
Публикувано28.09.17 00:28



Виж как ме замисли. Преди години получавах доста чести бъбречни кризи. Наистина боли много, но сега не съм се и сещала за бъбреците и нямам идея дали още си държа камъните. Камъни имах и в жлъчката, ама и тя не се е обаждала.
Питах, като бях на лекар от какво се получават и един ми каза, че това е способност на организма, сам си ги произвежда...
Ако изпия два литра вода на ден ииии...ще си удавя вътрешностите сигурно...а и те като мен не умеят да плуват..: ))) и ми е много интересно някой като каже това е нормално...мии за мен не е...: )))
Аз имам леки притеснения с една бенка, онзи ден я откъснах и доста кръв изтече, а сега е една гадост ужас...ама сигурно ще мине, трябва и време..: )))



Тема Re: Пясък в бъбрецитенови [re: dama spatia]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано28.09.17 02:06



Дама спатия, правилно е, че си увеличила приема на вода. Роватинекс също става. Той подпомага не само отделянето на урина, но има и противовъзпалително действие.

Но ако тръгне по-голямо камъче, то може да запуши съответния уретер (пикочопровод), което е същинската бъбречна криза. Тогава е задължително да се прилагат спазмолитични средства и обезболяващи.
Понеже прочетох горе, че ще пътуваш, а такова движение може да провокира точно бъбречна криза, поне си носи но-шпа, бусколизин и/или спазмалгон.
Аз лично бих взела още от утре но-шпа, примерно, особено ако ми предстои пътуване.

Целта е следната: спазмолитиците отпускат уретерите, гладката им мускулатура всъщност, и улесняват изхвърлянето на камъчетата.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Пясък в бъбрецитенови [re: saksun]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано28.09.17 02:24



Редно е да правиш изследване на урина и ехография на бъбреци. Това са задължителни изследвания, които се правят в такива случаи.

От рН на урината, например, може да се съди за камъчетата, които образуваш. Някои се формират в кисела, а други в алкална среда. И евентуално нещо може да се коригира занапред.

Също се гледа за възпалителен момент, защото бъбречно-каменната болест предразполага към инфекции. Във връзка с това може да се изследва и стерилна урина, за да се види нужно ли е антибиотично лечение.

Това го пиша, просто за да го знаеш, а не да те плаша.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Пясък в бъбрецитенови [re: saksun]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано28.09.17 02:30



А-а, ти си писала, че в края на другата седмица заминаваш. Аз помислих, че в края на тази, след ден-два.
Имаш време, значи.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Пясък в бъбрецитенови [re: ShokoLada]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано28.09.17 10:12



Да, чувала съм, че образуването на песъчинки в бъбреците е способност на организма сам да ги произвежда. Хм, каква тогава е ползата от приемането на големи количества вода. Преди 2 г. ходих на лекар и той ми каза, че понякога приема на голямото количество вода, води до образуването на песъчинки. Интерсно. При теб е възможно да си изхвърлила камъните с получаването на бъбречни кризи. Чувала съм, че много боли. Спомням си, че когато бях в болницата, в Пловдив, един дядо толкова силно охкаче, че се чуваше в нашата стая. При мъжете изхвърлянето на камъни е по-болезнено, отколкото при жените.



Тема Re: Пясък в бъбрецитенови [re: Bezsynna]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано28.09.17 10:12



Благодаря ти





Тема Re: Пясък в бъбрецитенови [re: saksun]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано28.09.17 10:17



Много ти благодаря саксън. Ще се възползвам от съвета ти. Малко по-рано ти писах на лични, преди да влезна тук. Сега прочетох мнението ти.



Тема Re: Пясък в бъбрецитенови [re: saksun]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано28.09.17 10:20



Напълно си права, но като че ли нямаме този навик да си правим периодично изследвания.Особено при наличието на какъвто и да е проблем.



Тема Re: Пясък в бъбрецитенови [re: saksun]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано28.09.17 10:21



Да, затова бързам да се отърва от тези досадници за отрицателно време. На лични обстойно ти написах за проблема.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.