Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:55 26.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема София не е мръднала за 12 години.?!нови  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано30.08.17 02:37





Какво мислите? Има ли право шведския журналист?
Отдавна не съм бил в София за дълго да разгледам.Може би във всяка история истината е по средата.
Аз бих се радвал ако някога стане така,че хората живеещи по квартири в София ще могат да се завърнат по родните си места и отново в провинцията да закипи живот.Но със софийски заплати естественно.
Това бих приел за УСПЕХ от управляващите.Ако създадат възможности за хората да се завърнат по родните си места.
Понеж към момента сме град-държава..сигурно вече над 3 милиона.
Не говори добре за България.
Темата е доста пиперлива,но за корупцията и футбола ни е прав.
Мисля че даже е спестил доста неща реално.Никъде не е идеално,ама наистина се дразним като ни кажат истината.
На мен лично норвежки са ми казвали,че не са виждали по-мръсен,хаотичен и неподреден град.Със алчни бакшиши ..таксиметри,както и ужасни подлези и това че преспокойно могат да те премажат на зебра.
Това им е най-непонятно.Защо не спират колите когато си на зебра в България?


Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: София не е мръднала за 12 години.?!нови [re: Catch 22]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано30.08.17 03:36



Има много истина в думите на журналиста.
В частта за футбола е съвсем прав. Освен един ,,Лудогорец", кой друг тим е с успешни изяви, без да твърдя, че съм много следяща в последно време родния футбол.

Само за такситата не знам дали има две касови бележки. Не съм забелязвала. Може би шофьорите като видят чужденец, се опитват по-усилено да го измамят.
Защо не си поръчват по телефона такси от някоя фирма вместо да се качват на разни случайни и често с по-висока тарифа?

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: София не е мръднала за 12 години.?!нови [re: Catch 22]  
Автор ellynora (x)
Публикувано30.08.17 04:56



Абсолютно вярно. В София има стари, олющени , неподдържани и небоядисани сгради, дупки по улиците, железа, боклуци и какво ли още не, което не е никак европейско. Строено-недостроено, довършено-недовършено. Още милиарди ще са необходими да се промени облика на града.



Тема Re: София не е мръднала за 12 години.?!нови [re: Catch 22]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано30.08.17 05:27



Аз бих се радвал ако някога стане така,че хората живеещи по квартири в София ще могат да се завърнат по родните си места и отново в провинцията да закипи живот.Но със софийски заплати естественно.
Това бих приел за УСПЕХ от управляващите.Ако създадат възможности за хората да се завърнат по родните си места.


Повечето не искат, стигнали са дотам и тва е тяхната норвегия. Няма лошо да си в София, но защо ще си отишъл там да си келнер? Тъпо е, пет пъти повече пари правиш, но десет пъти по-големи разходи.

Какво и е пиперливо на темата, тва че някой му хрумнало да употреби футбола в една държава за цялостен критерии за държавата? Ми иска ли Щвеция да е като Бразилия, или Колумбия, или Аржентина които са много по-напред от шведите с футболния материал? Математика не ти вървяло, ми напъни се поне в другото де!

Такситата му били скъпи, ми колко са в стокхолм? От аерогарата е пак 500 крони, в града си е средно 250-300 крони. Или иска да дойде в софия на евтина пиячка и курвачка? Ай щму се и тигвеника баш. Да се вози на градски транспорт, четири пъти е по-евтино отколкот в стокхолм.



Тема Re: София не е мръднала за 12 години.?!нови [re: Catch 22]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано30.08.17 07:29



То бива и преди 12г. да си бил, та да можеш да сравняваш, а то... И тогава просто си минал покрай София, виждайки летището само и евентуално автогара/гара.



Тема Re: София не е мръднала за 12 години.?!нови [re: Catch 22]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано30.08.17 09:08



Какво се вълнуваш, навсякъде по света провинцията е чувствително по-зле от големите градове и хората се стремят към тях. И тук в Германия има изоставени разкошни къщи с китни дворове в малки градчета, защото собствениците им са отишли да работят в големия град. Предполагам е така и в Норге. Да, ще кажеш едно е германската/новежката провинция, друго е нашата. Не е! В провинцията винаги са по-нещастни като се сравняват с големите градове.

Последният път пролетта като си бях в София, колите спираха съвсем културно на зебри. Вероятно има и идиоти, които не спират,но са далече по-малко отпреди десет год., когато беше обратното, изключение беше някой да спре на зебра.

За футбола не ми се говори, това е глупава излишна игра, която не дава нищо полезно на обществото.

ad infinitum ...


Тема Re: София не е мръднала за 12 години.?!нови [re: Catch 22]  
Автор NAKOlMUPUKA (Жега)
Публикувано30.08.17 09:29



Гледай сега, не съм чел и не ми се чете статията на тоя дърлив швед. Но - има много нюанси.
Като инфраструктура - има някакво подбрение. Ето, вече за седма поредна година се ремонтира участък от Цариградско! Изкара мандатите на Фандъкова тоя булевард бе!
Къмто 2019 ще имаме трети лъч на метрото. Има няколко тангентни, дъги и надлези. Само да не забравяме, че у нас с естрои хем СКЪПО, хем БАВНО. Айде, няма да наливам сол в раната, като добавям, че е и хем некачествено. Нека обобщя така - променя се града, но бавно.Българите - също.
За зебрите - 1991 г. когато излязох за првъ път от БГ, все още невръстен, бях страшно шокиран как във Виена едва доближил зебра колите спират... Отне ни около 20 години да се научим и ние. Вече го правят 90% от шофьорите. Особено таксиметровите



Относно футбола - считам, че същият се намира в най-ниското си ниво от създаването му, но продължава да се копае надолу... Не гледам и не се интересувам от БГ футбол, спрях да ходя преди 4 г. на единствените мачове на които някога съм ходил - тези на националния отбор. Сега гледам само националите по ТВ. Естествено, че ще загубим с разгром от съседите на Норге утре....



Тема Re: София не е мръднала за 12 години.?!нови [re: saksun]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано30.08.17 11:27



Чужденците няма как да знаят това за такситата.А не би трябвало да е така,нали?
Според мен трябва да бъдат оборудвани с камери такситата.В Норвегия се говореше че ще го правят,и то най-вече за сигурност на шофьора.Понеже имаше случаи на насилие по таксита тук.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: София не е мръднала за 12 години.?!нови [re: ellynora]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано30.08.17 11:31



Трябва да.Прекалено претрупана изглежда София.В рсзлични стилове сгради.В Осло например хем си в голям град,хем имаш чуството че не е така.Центъра е затворен зс коли..най-вътрешната част..а отскоро въведоха и забрана за дизелови коли в центъра.Отделно има паркове и хармония.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: София не е мръднала за 12 години.?!нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано30.08.17 11:37



За пиячката си прав,ама пък и че нашите бакшиши режат глави като те усетят че си чужденец е вярно.
Бог да го прости един мой набор норвежец,преди като беше женен за българка от Варна..в таксито се беше научил да говори определени фрази на български.За да не го облагат двойно.
И следеше да не го завърти по обиколни пътища бакшиша.Същото и по магазините.


Зорът какво ли не прави..даже и език проговаряш.
Веднъж пътувахме заедно..и му извади 4 лева и каза..знам,толкова струва до адреса.

И бързаше да каже на бакшиша..тук наляво,от тук по-пряко.
Аз му рекох...спокойно..щом има българин с теб в колата,няма да те излъже.

Catch 22 and Roswell 47


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.