Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:29 27.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Вита баница ?нови  
Автор tirtirlin (старо куче)
Публикувано26.08.17 12:25



Неясно какви са мотивите да се вие баница, при положение, че има и невита баница.

Интересно че в нашата галактика баниците се вият по посока по която е навита галактиката. Дори левичарите несъзнато вият баниците както десничарите.

Да кажем резбата на гайката, ако е лява резбата, от която и страна на гайката да си,- резбата си е лява. Понеже се замислих от коя страна на галактиката ако си, но витката си е витка.

Как се завива змията като спи, а червеят ? Как е навита ДНК ?

Защо лявата резба в машиностроенето е само рядко изключение.


Дали виенето на баница в Северното полукълбо се влияе от Силите на Кориолис ,както реките които подкопават единият си бряг, или е условен рефлекс ? . А в южното кълбо ? Накъде вият баниците там ?

Рапан гей, охлюв гей, има ли навити наобратно черупки ?

На краката ? палците са ни все отвътре, има ли крака с палците отвън ?

И нямаше ли тревопасното да е по защитено от хищници, ако опашката бе отпред, а главата с рогата отзад ?


Темата е за въпроси.

Ако имате въпроси, питайте и вие.


Да ви чуем въпросите, отговори има всякакви.



Редактирано от tirtirlin на 26.08.17 12:27.



Тема Re: Вита баница ?нови [re: tirtirlin]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано26.08.17 12:49



Имам само един въпрос към теб – какво е чувството да летиш по магистралата с 240?



Тема Re: Вита баница ?нови [re: Nuke Dukem]  
Автор tirtirlin (старо куче)
Публикувано26.08.17 13:02



На 8 години летях с АН 2 , паднахме във две въздушни ями. Така че 240 км в час не може ме впечатли, особено ако е с Тесла.

На европейска магистрала 240 с мотор мога да ги карам спокойно. На българските не може заради неравностите, тоест може но си глупав.

Ти ми кажи, защо човек е много уморен след полет от три часа да кажем, без да е правил нищо ? Има нещо с полето на Хигс мисля, с хигс бозона неговта леля мръсна !





Тема Re: Вита баница ?нови [re: tirtirlin]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано26.08.17 14:23



Ми аз мога да ти кажа каква е умората след 7-10 часов полет да речем, 3-часовите са ми за закуска.




Подценяваш Теслата:



Иначе аз на тази възраст, ама май по-малък бях – с Ан-24 до Варна.

Редактирано от Nuke Dukem на 26.08.17 14:29.



Тема Re: Вита баница ?нови [re: tirtirlin]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано26.08.17 14:47



Бреееей, една баница ти врътна Лудото и гледай ква тема извади!

Завидях и на Сър му изпържих кюфтета! Сега живо ме интересува кой е измислил кюфтетата!



Тема Re: Вита баница ?нови [re: Bezsynna]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано26.08.17 14:52



Като тръгнеш от древните китайци, минеш през арабите и стигнеш до римляните – всички са обичали да папат кюфтенца.





Тема Re: Вита баница ?нови [re: tirtirlin]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано26.08.17 18:56



Много обичам нови теми. теми с по двеста и кусур мнения, и дето се вият като вита баница ме изнервят. И торсионните полета въобще не ми влияят. Ето, пих един сайдер и съм си същата, никаква промяна. И отговори не обичам. Най вече, защото ги знам предварително, та защо ли ми е да задавам въпроси? Питам аз. Защо ли ми е отговор?



Тема Re: Вита баница ?нови [re: tirtirlin]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано26.08.17 19:49



Клапани с механично регулиране, с кобилици. Хлабината им малко в повече. Защо в режим на натоварване се чува тракане на кобилиците по особено дразнещ начин, докато в режим на моторна спирачка всичко е оловно меко?

При положение, че регулиращ винт на кобилицата подбива контактната площ на стеблото на клапана, защо дават спецификация на хлабината между регулиращ винт и стебло на клапан, а не дават между кобилица и гърбица на вала? Нали като навреш регулираща пластина под регулиращ винт, тя не е между две равнини. Съответно, ефективната хлабина която оставя след теб е тази на пластината плюс височината н асферичния сегмент от подбиването.



Тема Re: Вита баница ?нови [re: tirtirlin]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано26.08.17 20:53




това ми напомня на нещо друго...много обичам да си говоря сама, щото знам че ме слуша умен човек...: ))) та и твоята така...задайте си въпросите, отговорите не са важни...: )))



Тема Re: Вита баница ?нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор tirtirlin (старо куче)
Публикувано27.08.17 11:29



За смукателен, и изпускателен тракт, материалите са с различно линейно разширение, поради различната температурна обгреваемост.
При Vобразни въздухари чопъри двуколесни, задният цилиндър, все едно че е друг двигател като условия температурни.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.