Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:32 02.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Казват че бог и кармата..нови  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано23.08.17 12:03



..ти дават наново същите уроци да ги повториш,ако не си ги научил.
Вярвате ли в това схващане?


В момента се двоумя доста като цяло генерално за новата работа.Не че не ми харесва,напротив.Искам да остана при тях,с времето дай-боже да получа и повече..но ще минат наистина години.Години в които ще съм на тръни кога най-накрая ще получа постоянен договор и най-вече поне 60-70 пр.
Наистина има още време до края на 6те седмици,до към 18 септември.Ще бъде прекрасно ако ми дадат за рожденния ден на 19 септември нов договор за шест месеца поне ,на 40 пр да речем.

Опасенията ми са най-вече от друго естество.Дали това е реално работата за мен?Знам че много не мога да избирам без диплома между една- две злини,но работата наистина е тежка.Не съм чак толкова зле с кръста,хванах му тактиката с навежданията и кръста.Трябва всяка една минита да мисля да шадя кръста си,това и правя.
Като трябва да се кляка,работя на колене..докато стигна по-горните редове за изпразване от стативите.
Но въпреки това си има постоянно навеждане и приведена стойка.
Засега съм на два часа,и колкото и да съм изморен накрая..се ядва.
Как ли ще бъде ако изведнъж ми кажат -започваш на 4 или 5 часа?То няма да е скоро,предвид това че големите длъжности са вече заети.Ще е най-рано догодина лятото или по-нататък.До тогава бюрото ще ми доплаща,а аз ще преподпиша за да работя ако не ми дадат поне 60-70 пр с договор по този начин и занапред.Ще видим...получа ли след 18 септември да речем 6 месеца,ще искам да си завиша данъка веднага..понеже ще хлътна иначе навътре да връщам пари.Не изчисляват държавата правилно.
А и от фирмата може би също.
Вече съм се парил и съм го отработил това.По-добре да ги спестя тези пари отгоре,и да си ги взема догодина лятото.

От всичко обаче жегата най-много ме мори.Вчера работиха няколко фурни едновременно,и просто се чуствах все едно съм в сауна.

Не знам,тези хора не се ли потят,аз само от жегата се потя..а като има усилена работа не знам как дишам изобщо?Свят ми се зави на два пъти от жегата снощи,но няма време за тоалетни и води.Продукцията излиза постоянно и изпразваш статив след статив във каси и после друг ги подрежда закъдето ще са.

Дано да сваля в сауната,като килограми и да ми олекне,ама засега не съм свалил много.
Все пак корема леко се прибра,и паласките отстрани са по-малки.Вече съм спортен тип прасе.


Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 23.08.17 12:06.



Тема Re: Казват че бог и кармата..нови [re: Catch 22]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано23.08.17 12:44



Ще ти дадат нов договор за рождения ден на 19-ти септември, на 40 процента да речем... Ако се трудиш здраво и си hard-working, ще ти подновят договора. Това е работата за теб, да видиш как е на друг тип отношение, не гърци, а норвежци, да бачкаш в шик среда, а не да обслужваш масите. Хлебар си, това чудесна професия.

Как ли ще бъде ако изведнъж ми кажат -започваш на 4 или 5 часа?То няма да е скоро,предвид това че големите длъжности са вече заети.Ще е най-рано догодина лятото или по-нататък.

За година-две имаш пре, предостатъчно време – да се стегнеш физически и да станеш годен за не 2, а цели 4-5 часа работа. Знам, че те боли кръста от навеждането, и че ти е трудно, но ти трябва да продължиш да носиш хомота, за да има какво да инвестираш в сина си, ако щеш го наречи... Ето ти един мотив да продължиш напред въпреки болката, влагайки всичко от себе си.

Не изчисляват държавата правилно.
А и от фирмата може би също.


Ползвай уменията от екселския курс в своя полза, щом никой не ти ги оценява професионално. Води си прилежно база от данни с информация за твоя месечен и годишен бюджет, да си знаеш точните приходи и разходи, ако трябва и с графика, за да имаш ясна представа какво се случва с твоите доходи.

Друго не се сещам какво да ти пиша, но определено не си изпускай шанса за, така да се каже, икономическа стабилизация на твоето семейство.



Уж се хиля, ама сериозно ти го пиша това, да знаеш.



Тема Re: Казват че бог и кармата..нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано23.08.17 12:52



Така е,благодаря.Имам переспектива в тази работа.Възможност за израстване.Или ако ли не пък,поне ще бъда икономически добре.


Заради сина ми ще въревя напред.Жена ми тя има проблеми в момента.Ще ходи на индивидуална оценка за проблемите в кръска,хълбоците и краката.Има няколко опции.Първо искат да я пратят за няколко месеца на санаториум.Да смени средата,и да тренира специални упражнения.Както и спа процедури..без минерална вода за съжаление..и почивка.
Другия вариант след време е операция.Понеже вече има износени стави най-вероятно,от работата.
И не знам как ще е.Искам..не искам..ще се стягам и работя.
Все теста и хлябове мъкна в къщи,но ще спра да ги ям.За да мога да отслабна по-бързо.


Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Казват че бог и кармата..нови [re: Catch 22]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано23.08.17 13:24



Ти никога няма да имаш угодия...все нещо ще ти пречи...Наистина не те разбирам.,.
Пиша от таблет и ми е кофти...но и това е достатъчно.,.даже не те и прочетох докрай



Тема Re: Казват че бог и кармата..нови [re: Catch 22]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано23.08.17 14:02



Как така ще спираш да ядеш от вкусния хляб... Нали е вкусен!

Целта ти не е да отслабнеш през това време, ти не си манекенка, а да заякнеш: движение, фитнес, здрава храна, ако може по малко ибанйе с жената... Такива неща.





Тема Re: Казват че бог и кармата..нови [re: Catch 22]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано23.08.17 14:12



Хвани се за няколко месеца и изкарай някаква диплома или сертификат за конкретна квалификация. Сигурна съм, че в Норге има дори безплатни или на символична цена курсове, понеже квалифицирани работници се търсят. Това, което съм ти казвала и не ти е съвсем чуждо, е да извадиш тапия за шлосер и вече съвсем по друг начин ще гледат на теб работодателите.

ad infinitum ...


Тема Re: Казват че бог и кармата..нови [re: Catch 22]  
Автор blood2 ()
Публикувано23.08.17 15:34



Все някога ще умрем и ще се свършат мъките на този свят.



Тема Колконови [re: Catch 22]  
Автор NAKOlMUPUKA (Жега)
Публикувано23.08.17 15:57



градуса е вътре? Обличай се леко, с тънки памучни дрехи, за да не ти стане лошо. Отслабването ще е само плюс
Пази се - когато вън сзахване норвежски студ - да не правиш Рязка смяна на темпаратурата - вън вътре, че ... лошо.

Иначе - успех!



Тема Re: Казват че бог и кармата..нови [re: Catch 22]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано23.08.17 16:23



Чувала съм, че кармичните уроци, които не сме научили в този живот, неизяснени отношения с хора и т. н. си ги носим в следващо прераждане. Аз лично вярвам в прераждането, но дали е така, казва ли ти някой. Я да те питам, какво значи спортен тип прасе

, защото не съм чувала едно прасе да е спортен тип. И откога това важи за животните, па макар и прасета да са те



Тема Re: Казват че бог и кармата..нови [re: dama spatia]  
Автор tirtirlin (старо куче)
Публикувано23.08.17 16:29



Я да те питам, какво значи спортен тип прасе



Митьо Пищова е спортен тип прасе,

като малък е бил велосипедист.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.