Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:42 10.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Много добранови  
Автор M1l1tary M1nD (riposte)
Публикувано21.08.17 14:15



мисия започнах снощи. Движа всичко на Macro и оставям A.I.-то да се бие със себе си(освен в случайте, когато A.I.-то ми сервира, че няма как да спечели битката срещу себе си за мен, защото съм назад с бройките. Това с много изпипан Build на Legendary. Чак не спах, ама мина тежкото(сутринта от 6ч. до 7ч.) и сега започвам да се друсам с хормони на работа. Весело е. Междувременно последните не знам колко години доста задълбавам в античната история. И карти! Картите са ми голяма мания. Географски, , политически, исторически, градски, топографски, военни - въобще всякакви. Едно време ги събирах на хартия, отпреди да тръгна на училище още.
Мога спокойно да кандидатствам за колонизатор на Марс с еднопосочен билет. Знам какво мога да правя, дори цяла вечност, без да ми омръзне.

...and that\'s all just fine as long as you got something to salute, huh?

Редактирано от M1l1tary M1nD на 21.08.17 14:23.



Тема Re: Много добранови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано21.08.17 15:53



Ето ти една карта от мен, снимах я в библиотеката на испанските крале в Ел Ескориал.





Тема Re: Много добранови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано21.08.17 17:11



Я сподели някои подробности за билда на леджендъри, че ме заинтригува... Аз по принцип много харесвам билд "надрусан марин с файърбат", действа отлично срещу ранен ръш със зерглинги или хидрИци, но съм го отработил само срещу ИИ, а пък 1в1 е съвсем друго, когато не можеш да предвидиш с какво ще ти влезе ЧИ.



На мен са ми мания релефните карти и глобусите, ставам като дете ако видя, обаче не бих си оставил костите на Марс... Няма риба, нещо не кълве там.

ПП: Много обичам да чувам как гърголят умиращи от напалм зелоти.

Редактирано от Nuke Dukem на 21.08.17 17:22.



Тема Re: Много добра [re: Nuke Dukem]  
Автор M1l1tary M1nD (riposte)
Публикувано22.08.17 14:11



Бях про едно време, ама тва дето бълнувам не е Starcraft. Взех да си го припомням пак, напоследък, покрай този лек фурор с remastered. Всъщност не знам, кой от двата имаш предвид. Аз за Brood war си мисля.
Билда ми е - 1. смачквам етруските 2. ресърчвам само цивилни технологии и развивам провинциите на макс, Вдигам навсякъде Civil Urbs и Civil Colonia, междувременно превземам останалата част от Magna Graecia и Sardinia и пращам шпионина си за да установя търговски контакти с цивилизациите на изток. 3. След това запуквам Cisalpina, продължавам да ресърчвам civil technologies(Единствената военна технология която ресърчвам в началото е Supply Reforms), всъщност докато не свършат. След това мятам картагенците и се насочвам към Иберийския полуостров. и т.н. и т.н. Играта е Rome 2: Total war - Grand Campaign.

...and that\'s all just fine as long as you got something to salute, huh?


Тема Re: Много добранови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано22.08.17 15:19



Аха, аз на тази не съм бил фен досега, изобщо не я схванах, но Medieval-чето съм го връткал с Англия, май с германците веднъж, както и с французите, но не играя на много висока трудност... В тази игра има един exploit, при който spam-ваш в началото дромони или каквито там бяха търговските кораби, и след това ставаш най-богат и развит от всички нации, и само си ги помпиш с масовки, даже самите битки не играя.



При мен се създава проблем при карти от типа Big Game, при които разполагаш с толкова много ресурси, че фокусът се измества върху това колко бързо можеш да ги употребиш ефикасно спрямо останалите играчи, примерно на 4в4 в БатълНет имах една суперепична игра с теран, при която успях да задържа вълна след вълна общо 2 зерга и един протос в продължение на може би цял час след като бях останал сам, като през цялото време неотстъпчиво наливах обсадни танкове зад бункерите, които пълнех с дропшип, и концентрирах ямато канони, EMP и иррадиейшън с моите батъли и сайънс весели по тяхните кериъри и гардианци, а танковете и 2-3 бункера с по 2 марина и файърбата всеки, спираха цели легиони от зелоти и хидрИци... Можеха да ме изнесат доста по-бързо, но си поиграха с мен като котка с мишка; накрая единият ми вика "u're good".

Иначе веднъж на Блъд Батх с един приятел, той е със зерг, аз съм теран и срещу нас един супернахакан малчуган с баща си, и двамата протоси.

Нахвърлиха се върху моя френд със заучена атака, обаче той ги забаламоса и аз успях да направя дванайските маринци с медички и батчета, и просто ги изнесох и двамата накуп, барабар с всичките дузини "зиготи" (както ги наричаше малкият) с ъпгрейд за бързина, с които ни заплашваха от съседната маса с компютри.

Иначе "про" не съм бил никога на нито една игра, освен може би на Пънишърчето с ръчки от едно време.

Редактирано от Nuke Dukem на 22.08.17 16:33.



Тема Re: Много добранови [re: Nuke Dukem]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано22.08.17 16:58



Все едно ми говорите на чужд език с тези компютърни игри.



Писал си по-горе, че не би желал да оставиш костите си на Марс, но Глория Петкова, фотомодел, която участва в последния ВИП Брадър, заяви, че точно това й било мечта. В предаването на Гала.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Много добранови [re: saksun]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано22.08.17 17:30



Тя в предаването на Гала това ще каже, то в clubs.dir.bg и аз съм готов на подводни приключения с батискаф.



Ама бас хващам, че като види ракетата и като й кажат, че ще трябва да попътува до Марс към годинка, и че там ще умре глориъсли като една истинска Глория... Ще се откаже.

Иначе какво толкова не ти е ясно за Бродоварът, Бабецът или Brood War, както е оригиналното име на играта?

Big Game Hunting е лов на едър дивеч, Big Game Hunters е карта в Бродовар, в която разполагаш с на практика неограничено количество ресурси и всеки си развива структурата от нищо – почваш само с един Команден Център и 4 "робчета" за събиране на минерали и газ.

4в4 в БатълНет е игра, при която сте два отбора 4-ма срещу 4-ма и играеш с непознати от цял свят, там играят най-добрите.

Зерг (Zerg) са раса извънземни членестоноги и разчитат на големи масовки с относително слаби единици (units).

Протосите (Protoss) пак са извнънземни, но те боготворят традиции и разни възвишени идеали, и тяхната раса разполага с мощни, но скъпи юнити.

Теран (Terrans) са човеците и са нещо средно.

Всяка една от трите раси има напълно различни единици, няма нито една идентична освен началните работничета, и налага различен стил на игра.

Обсадните танкове стрелят надалеч и имат "разплякащ" ефект, т.нар. splash damage, т.е. раняват и околните юнитчета, не само тези, които са уцелили директно; стрелбата им има по-голям обхват отколкото вижда самия танк.

Дропшип е космическо корабче, побиращо 8 пехотинеца, 4 голиата или два обсадни танка (голиатите са ходещи роботи с много висок обхват и сила срещу големи въздушни единици, но по земя са слаби).

Ямато кeнънът (Yamato Cannon) е специалното далекобойно тежко оръдие на Батълкрузъра (съкр. "батъл"), с което можеш да cherry-pick-ваш определени важни противникови юнити, освен това самият батъл има много силни основни оръжия, но е мисля най-скъпата единица в играта.

Сайънс весълът (Science Vessel) е летящ кораб без директна атака, но с чудесните "магийки" EMP и Irradiation, първата от които таргетира псионния щит на протосите, а втората важи срещу биологически единици, т.е. срещу хора и зерги, омотава ги в облак от радиация и притежава spash damage.

Кериърите (Carriers) са най-тежките протоски единици, представляват кошер с 8 малки интерцептора, които излизат на рояк, но с голиати са лесна плячка и основна цел на Ямато оръдието.

Гардианците (Guardians) са големи летящи ракообразни, които разполагат с високообхватна атака "въздух-земя", но като цяло са много бавни и скъпи, и падат лесно, ако са без подкрепа.

Марините (Marines) са обикновените морски пехотинци, които стрелят с автомат, изключително евтини и ефикасни, но се налага да се управляват чевръсто и имат нужда от подрекпата на медички (те само лекуват) и евентуално firebats, които са пехотинци с огнехвъргачка и действат срещу слаби или силни melee-единици, т.е. срещу единици без далекобойна атака.

Зелотите са first tier melee протоски единици, а гидрИците са Hydralisks, гадна зергска твар, която плюе от средно разстояние и е суперефикасна в големи количества.

Абе... Единици. Това е играта, да въртиш единици с мишката.

Редактирано от Nuke Dukem на 22.08.17 21:46.



Тема Re: Много добранови [re: saksun]  
Автор tirtirlin (старо куче)
Публикувано22.08.17 17:32



Пък аз изпаднах в потрес от новината, че вероятно злато и иридий и друго, се образуват когато черна дупка изсмуква неутронна звезда отвътре.



Изобщо не ми пука чемий немита колата, искам да знам кво се случва с тия две работи,- дупка и неутрон.

Марс ? твърде тривиално нещо е Марс, Господ е натворил толкоз много планети, но Марс е скучна тъпня, - отивам, изпикавам се, и са връщам хладнокръвно. !



Тема Re: Много добранови [re: Nuke Dukem]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано23.08.17 03:01



Тя в предаването на Гала това ще каже, то в clubs.dir.bg и аз съм готов на подводни приключения с батискаф.

Ама бас хващам, че като види ракетата и като й кажат, че ще трябва да попътува до Марс към годинка, и че там ще умре глориъсли като една истинска Глория... Ще се откаже.


Всъщност тя е кандидатствала, но са я отхвърлили.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Много добранови [re: saksun]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано24.08.17 01:00



Всъщност тя е кандидатствала, но са я отхвърлили.




Срам и позор!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.