Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:37 07.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Поколението X,и бъдещите пенсии?  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано17.08.17 10:49





Интересна тема видях днес в дир.бг влизайки.

Напълно логично според мен,на фона на мизерното заплащане генерално,на емиграцията,на фона на минималните осигуровки..
Гледайки старите си приятели и познати от България когато си ходя летата,видях една примиреност,едно безразличие..все им е тази какво ще взимат един ден.
Чак до там не мислим,са ми казвали.
Един ден каквото е такова-са ми споделяли.Аз лично не мога да я разбера тази логика.
Не че искам да кажа че всички трябва да емигрират щом няма оправия,но гледката е депресивна и отчайваща като се замисли човек.
Имам и тъст на всичкото отгоре който се е предал,носи се по течението..и го мързи една пенсия да иде да си оправи.
При все че балдъзата и баджанака са искали да го закарат до Ст.загора до пенсионното да почва да задейства процедурите,той изобщо наникъде не му се е мърдало.
Чудна и непонятна ми е тази обезверенност и аморфност.Аз се боря деситилетия наред в чужбина..с език,манталитет,адаптация в чужда държава,работих деситилетия скапваща работа и все съм се борил да не напускам и да работя..а народа в България като гледам му е все едно какво ще е.
Мисля че управляващите постигнаха пъкленият си план.Планът РАН..или какъвто там е.
Днес при вида на една друга статия..и ми стана пак лошо.Бойко Борисов говорил няколко езика,свирил на 5 инструмента,рисувал и бил всестранно развит.
Това и Христос да слезне от небето и да ми каже че е вярно..няма да го повярвам.
То бива толкова писателско слагачество..някаква книга била издала за Борисов.


Ето я статията.




Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Поколението X,и бъдещите пенсии?нови [re: Catch 22]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано17.08.17 10:57



Интересно ми е,защо вече изобщо не се говори за източването на пенсионната каса.
Те че я източиха,я източиха шепа престъпни политици..ама явно и в момента продължават да източват къде какво могат и има.
Ако се вдигнели пенсиите,държавата щяла да колабира.


Колко частници и пишман бизнесмени има които крадат от държавата,без да отчитат фискалните апарати,правят врътки с данъчните,осигуряват работниците си на минимална пенсия..за да не плащат големи такси?
Защо нищо за това не се казва в статията?
Както Нейков е лъжец,така и Бойко е лъжец.
С неговите 5 инструмента и няколко езика.
Ще останат само едните магистрали на дупки след време от цялата работа.


Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 17.08.17 10:58.



Тема Re: Поколението X,и бъдещите пенсии?нови [re: Catch 22]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано17.08.17 12:44



Аз не искам пенсия...
да ме обират сега, за да мисля за после, а мерси...
а и това после...кой може да каже светът какъв ще бъде след 5-10-20 години..кой?
а и някой да ми определя колко да взимам..на база какво?
предпочитам сама да си определям доходите..според нуждите си...има толкоова начини...
детски надбавки не съм взимала никога.. можем да си отгледаме детето и без тези смешни суми които са за подигравка...въобще не искам държавата да ми дава, а да ми осигури условя, в които аз сама да мога да се справям...без да съм в тежест на никого.
За мен това е справедливият начин на живот....



Тема Re: Поколението X,и бъдещите пенсии?нови [re: Catch 22]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано17.08.17 12:46



Българските пенсии са такива, защото и пенсионните вноски през годините за повечето са малки, направо символични. А като добавим и че много работят в сивата икономика и изобщо не се осигуряват, то няма как бълг. пенсия да е по-голяма.
Обаче да оставим това настрана. Съществува и един мит за западните пенсии. Като ходи човек по курортите има чувството, че средните западни пенсионери едва ли не всеки месец са за по няколко дена на някое екзотично място по света. Това е измамно, те не могат повече от веднъж годишно да си позволят такава ваканция за седмица-две. Пенсията е чувствително по-ниска от последната заплата, на която са свикнали с години. Като прибавим и значително по-високия стандарт и реално се оказва, че западните пенсионери не са много по-добре от нашите. Вземаме предвид и огромните пенс. осигуровки в зап. държава, които са плащали цял живот и то с 'по-скъпи' пари от сега. Но се създава това впечатление, понеже пенсионерите като цяло са много и стават все повече и сякаш висят непрекъснато по курорти и туристически атракции.
Разбира се, това не важи за горната класа зап. пенсионери, които нямат проблем с качеството на живот, те са малко. Говоря за средната класа, специално съм се интересувала.
Докато долната класа и особено неквалифицираните емигранти, които гледат да минат метър или тях ги минават работодателите, те са за оплакване. С натрупаните осигуровки, може да се доберат евентуално до минималната социална пенсия, която е такава, че да се чудят дали да запалят лампата в тоалетната или да пишкат на тъмно.

ad infinitum ...


Тема Re: Поколението X,и бъдещите пенсии?нови [re: Alice in WL]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано17.08.17 13:08



По начало в една сравнително бедна държава няма откъде да се вземе богатство, което да поддържа високи пенсионни осигуровки, няма петрол, слаба индустрия. Евентуално да направят още 2-3 АЕЦ-а и да се надяваме, че има кой да ни изкупи електроенергията, друго не се сещам какво бихме могли да направим... Иначе, както се казва, парЕ нема, действайте. То вече май и за АЕЦ-и не останаха пари.

Германия е индустриализирана страна, развит капитализъм, мерцедеси, беемвета, естествено, че ще са им много по-високи пенсиите.

Моята баба напр., от долната класа както казваш, гаси лампите и не може да си позволи даже кашкавал, а какво остава за почивка... Почивка? Няма такива филми по телевизията.

Редактирано от Nuke Dukem на 17.08.17 13:09.



Тема Re: Поколението X,и бъдещите пенсии?нови [re: Alice in WL]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано17.08.17 14:11



Консуматорите не са проблем, - напротив ! Ма тва следва да се разглежда от фокуса върху роботизираните високопроизводителни технологии за производство, идващите нови автономни транспортни технологии, електронни административни системи и прочие. Нищо няма да е същото, и не става да се мисли със все същите мисли.

Прочувстването на притежание изморява, дотяга.

Асан, дето обещал на Айше да я притежава, така че да се чувства че умира,- кво и казал ? - Живей ма !





Тема Re: Поколението X,и бъдещите пенсии?нови [re: ShokoLaDa]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано17.08.17 17:19



Да сте живи и здрави да си го отгледате.
Само че не мислиш ли за факторите болести,старост,немощ..?
Недай боже да останеш инвалид в България.



Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Поколението X,и бъдещите пенсии?нови [re: Catch 22]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано17.08.17 17:44



кого да отгледаме?
не мисля за тези фактори, защото и да мисля и да не мисля няма смисъл. Светът се променя с дни..какво да го мисля?
никой не иска да остане инвалид, но ако това стане, се започва живот на инвалид..т.е. адаптация към него...
А ти защо мислиш за тези неща? С какво ти помага това?



Тема Re: Поколението X,и бъдещите пенсии?нови [re: Catch 22]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано17.08.17 17:49



Ти не мисли за хората и не се ядосвай заради тях. Остави ги да си живеят както намерят за добре. Щом им харесва така, ок. Важни сте ти и семейството ти , останалото е без значение.



Тема Re: Поколението X,и бъдещите пенсии?нови [re: Alice in WL]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано17.08.17 21:17



Така е,да.
Но все пак по един,два че и три пъти в годината дори които могат ходят от тук пенсионерите по евтини почивки.
Като цяло цял живот си роб тук да работиш

Catch 22 and Roswell 47



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.