Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:41 30.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Хлеб насущния дай ни днес..нови  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано16.08.17 01:38



..и избави ни от лукавия,Амин.
Днес докато работих на няколко пъти изкарвахме смачкани хлябове,малко залепени отдолу и излизащи само с корите отгоре,стъпкани малки питки и закуски..въобще ежедневие в пекарната.
Докато оправях и подреждах редици хляб видях още два сплескани от едната страна.И единия пекар ми разправя-хвърли ги в чувала за прасетата.
А аз му рекох,аз мога да си ги взема за в къщи..все пак да не се хвърля хляб..грехота е.
Има толкова глад по света.
Изведнъж всички ме загледаха странно.
Нямало да ми дадат някакъв сплескан хляб,щял съм качествен хляб да получа.Напълни си колкото искаш ми рекоха като свършиш.
А ако знаете колко много хляб се хвърля,с чували понякога.
И фермери идват и им го дават безплатно за животни и прасета.
Не знам,за мен е грехота да гледам десетки хлябове по пода понякога.
Знам и 2 и 200 където се казва,и никой не е по-голям от хляба !
Който си мисли че е,е в голяма грешка.
Исках просто да споделя.

Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 16.08.17 02:04.



Тема Re: Хлеб насущния дай на нас..нови [re: Catch 22]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано16.08.17 01:52



Не знам ,но покрай хляба,пекарната взех все повече да се замислям за бог,хляба,оцеляването на хората,за глада,за това че тези 10 хляба днес по пода са манна небесна в Етопия да речем.
Знам че там и трици биха яли,ама троха нв биха изхвърлили.

Разточителството в Норвегия е огромно.
Изхвърлят се тонове храна с изтекъл срок на годност в Норвегия.
Норвежците пазаруват така,че много често изхвърлят половин хладилник с неща с изтекъл срок на годност.
И то го правят понеже искат да се чустват със стандарт,че имат..че могат да си го позволят.
Докато днес оправях хлябовете,се замислих донякъде леко просълзен..колко бедни старци има в България.
Които едвам успяват хляба и млякото да си купят.

И ми стана много гадно.Преди Норвегия да открие петрола са били много бедни.Оценявали са и трохите дори.
Днес младото поколение не ги разбира тези неща,не вниква в тях.
Тези с които работя са 80,87набор. А момчето с което съм е реално 11 години по-голям от сина ми.На 24 години е.

Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 16.08.17 01:53.



Тема Re: Хлеб насущния дай на нас..нови [re: Catch 22]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано16.08.17 02:01





Отче наш, Който си на небесата!

Да се свети Твоето име,

да дойде Твоето Царство,

да бъде Твоята воля,

както на небето, тъй и на земята;

Насъщния ни хляб дай ни днес,

и прости нам дълговете ни,

както и ние прощаваме на нашите длъжници,

и не въведи нас в изкушение,

но избави ни от лукавия;

защото Твое е царството,

и силата, и славата, вовеки веков.

Амин.


Все повече смисъл придобива за мен.
Може би кармата,съдбата,еднаквите числа..неслучайно ме пратиха в пекарна и хлебарница.
Понеже никой не е по-голям от хляба.

Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 16.08.17 02:03.



Тема Re: Хора..мисля че..нови [re: Catch 22]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано16.08.17 02:28



..няма случайни неща.Неслучайно може би живота ме постави в тази ситуация с гърка,със всичката болка и мизерия прекарани там..може би да ме научи на прошка?!
Може би и да ме научи как да бъда по-добър човек.
Неслучайно виждах числа с години,еднакви числа,поредици,шаблони в това или онова..
Накрая получих шанс дори и за временна работа когато най-малко очаквах.
Всичко ме боли в момента от преумора,но душата ми ликува.
Днес за първи път от доста време насам показах съчуствие,емпатия,състрадание дори и в мислите си към гладните и жадните в този свят.
Замислих се за господ,отче наш молитвата,за това че никой не е по-голям от хляба.
Във вътрешни страхове съм,дали е правилното място за мен,понеже е много тежка работата.Но се чуствам полезен.И някакси духовно извисен.Дано бог ми покаже пътя.
Като че ли ми се прииска да ги събера тези всичките хлябове,и да ги дам на гладните и хората в нужда.
Аз..който се отвращавах от циганите просяци от Румъния тук.


Не знам какво става с мен.
Но някакси почуствах бог и силата днес,може би за малко..но остави отпечатък в мен.
Знаете че имам конфликт с религията.И не знам,никога не съм бил вярващ..но днес нещо в мен се пробуди.
Удивих и колегите си с тези няколко думи.
Дойде им изневиделица.Дали това не е подготовка за някаква мисия,и някакъв по-висш етап в живота ми?
Много съм объркан,но и щастлив
Раздавам се докрай.И виждам че са доволни от мен.
Правя дребни грешки,но кой не греши?


Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 16.08.17 02:30.



Тема Re:True beliefнови [re: Catch 22]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано16.08.17 02:37




Любима банда и песен.


Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Хлеб насущния дай ни днес..нови [re: Catch 22]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано16.08.17 06:43



Моите кучета редовно ядат купешки хляб, какво те интересува дали дават смачкания на норвежките прасета? Взимаш си за себе си от качествените, пък стъпкания хляб от пода -- на луканка.





Тема Re: Хлеб насущния дай на нас..нови [re: Catch 22]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано16.08.17 08:10



Тази работа те е променила, или на мен така ми се струва? Към положителен аспект, разбира се. Понякога, в живота на човек трябва да му се случи някакъв превратен момент, за да погледне нещата от другата страна.





Тема да не се прехласваме,нови [re: Catch 22]  
Автор NAKOlMUPUKA (Жега)
Публикувано16.08.17 08:44



това което печете вие, и навсякъде по света,почти - не е едновремешния хляб насъщний, а БОКЛУК, който повишава риска от високо кръвно, диабет и квот се сетиш още.
В тоя смисъл - естествено, че ще се хвърлят купчините безполезни и смачкани тестяни боклуци. Днешният хляб е Почти толкова полезен, колкото една гадна Поничка. Е тия поничките би ли обявил за Светая Светих!?

В съседна тема те бях питал как е качеството на хляба там, ама май не ми отговори, не знам....



Тема Re: Хлеб насущния дай на нас..нови [re: dama spatia]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано16.08.17 11:15



Надявам се да е така.Просто вчера бях в особенно състояние на духа за известно време.



Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Хлеб насущния дай ни днес..нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано16.08.17 11:26



Ами изведнъж се сетих какво разправяше баба ми навремето,че хляба трябва да се уважава,да не си играеш с него на масата,да не се мачка,да не се правят топчета от него..явно съм го правил като малък.


Казваше ми че през войната хората са измирали от глад,че къшея хляб е струвал повече от злато.

Старите хора като нея лека и пръст са преживели някои от тях три строя.Тя например беше живяла по царско време,по комунистическо и в така наречената демокрация.
И с ръка на сърцето си казваше в годините след комунизма,че най-добре е било при Татово време.Понеже по царско време като е била малка са нямали и обувки дори за зимата.С налъми са ходили в снега на училище.Че прадядо и неин баща е ходил в кръчмата всеки ден да се опита да хване курс за превоз с каруцата на това или онова..къде дърва,къде покъщина,каквото и да е..за да изкарат пари да ядат.
Била е страшна бедност.
Прабаба по цял ден по лозя и ниви,прасенце са имали..каквото като зимнина приготвят и това е било.
Баба ми много е искала да отиде в земеделско училище да учи,ама са нямали пари..трябвало е да се работи.
През войната са се местили с дядо ми преди да се разведат из цяла България.Понеже постоянно са го местели като учител тук и там по разпределения.
И като лошия комунизъм дойде ми разправяше..най-накрая имаше работа в заводи и предприятия за хората.
Най-накрая от тежката работа по ткзс-та и стопанства е успяла да започне в шивашката фабрика.
И като се замисля реално,масово къщите са от тогава.В днешно време българите си оставят кокалите и здравето по гурбети и чужбини за да построят дом,който после да изоставят..като едно приятелско семейство.
5-6 гурбета направи мъжа,стегнаха и оправиха къщата..и няма и няма работа и напредък.
Сега всички са в Малта,а голямата къща където я ремонтира и етаж даже строи стои пуста в Калофер.
Не им се стои в Малта,ама пък на децата им не им се връща в България.
Та така..


Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 16.08.17 11:30.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.