Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:53 02.07.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Хлеб насущния дай ни днес..  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано16.08.17 01:38



..и избави ни от лукавия,Амин.
Днес докато работих на няколко пъти изкарвахме смачкани хлябове,малко залепени отдолу и излизащи само с корите отгоре,стъпкани малки питки и закуски..въобще ежедневие в пекарната.
Докато оправях и подреждах редици хляб видях още два сплескани от едната страна.И единия пекар ми разправя-хвърли ги в чувала за прасетата.
А аз му рекох,аз мога да си ги взема за в къщи..все пак да не се хвърля хляб..грехота е.
Има толкова глад по света.
Изведнъж всички ме загледаха странно.
Нямало да ми дадат някакъв сплескан хляб,щял съм качествен хляб да получа.Напълни си колкото искаш ми рекоха като свършиш.
А ако знаете колко много хляб се хвърля,с чували понякога.
И фермери идват и им го дават безплатно за животни и прасета.
Не знам,за мен е грехота да гледам десетки хлябове по пода понякога.
Знам и 2 и 200 където се казва,и никой не е по-голям от хляба !
Който си мисли че е,е в голяма грешка.
Исках просто да споделя.

Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 16.08.17 02:04.



Тема Re: Хлеб насущния дай на нас..нови [re: Catch 22]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано16.08.17 01:52



Не знам ,но покрай хляба,пекарната взех все повече да се замислям за бог,хляба,оцеляването на хората,за глада,за това че тези 10 хляба днес по пода са манна небесна в Етопия да речем.
Знам че там и трици биха яли,ама троха нв биха изхвърлили.

Разточителството в Норвегия е огромно.
Изхвърлят се тонове храна с изтекъл срок на годност в Норвегия.
Норвежците пазаруват така,че много често изхвърлят половин хладилник с неща с изтекъл срок на годност.
И то го правят понеже искат да се чустват със стандарт,че имат..че могат да си го позволят.
Докато днес оправях хлябовете,се замислих донякъде леко просълзен..колко бедни старци има в България.
Които едвам успяват хляба и млякото да си купят.

И ми стана много гадно.Преди Норвегия да открие петрола са били много бедни.Оценявали са и трохите дори.
Днес младото поколение не ги разбира тези неща,не вниква в тях.
Тези с които работя са 80,87набор. А момчето с което съм е реално 11 години по-голям от сина ми.На 24 години е.

Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 16.08.17 01:53.



Тема Re: Хлеб насущния дай на нас..нови [re: Catch 22]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано16.08.17 02:01





Отче наш, Който си на небесата!

Да се свети Твоето име,

да дойде Твоето Царство,

да бъде Твоята воля,

както на небето, тъй и на земята;

Насъщния ни хляб дай ни днес,

и прости нам дълговете ни,

както и ние прощаваме на нашите длъжници,

и не въведи нас в изкушение,

но избави ни от лукавия;

защото Твое е царството,

и силата, и славата, вовеки веков.

Амин.


Все повече смисъл придобива за мен.
Може би кармата,съдбата,еднаквите числа..неслучайно ме пратиха в пекарна и хлебарница.
Понеже никой не е по-голям от хляба.

Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 16.08.17 02:03.



Тема Re: Хора..мисля че..нови [re: Catch 22]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано16.08.17 02:28



..няма случайни неща.Неслучайно може би живота ме постави в тази ситуация с гърка,със всичката болка и мизерия прекарани там..може би да ме научи на прошка?!
Може би и да ме научи как да бъда по-добър човек.
Неслучайно виждах числа с години,еднакви числа,поредици,шаблони в това или онова..
Накрая получих шанс дори и за временна работа когато най-малко очаквах.
Всичко ме боли в момента от преумора,но душата ми ликува.
Днес за първи път от доста време насам показах съчуствие,емпатия,състрадание дори и в мислите си към гладните и жадните в този свят.
Замислих се за господ,отче наш молитвата,за това че никой не е по-голям от хляба.
Във вътрешни страхове съм,дали е правилното място за мен,понеже е много тежка работата.Но се чуствам полезен.И някакси духовно извисен.Дано бог ми покаже пътя.
Като че ли ми се прииска да ги събера тези всичките хлябове,и да ги дам на гладните и хората в нужда.
Аз..който се отвращавах от циганите просяци от Румъния тук.


Не знам какво става с мен.
Но някакси почуствах бог и силата днес,може би за малко..но остави отпечатък в мен.
Знаете че имам конфликт с религията.И не знам,никога не съм бил вярващ..но днес нещо в мен се пробуди.
Удивих и колегите си с тези няколко думи.
Дойде им изневиделица.Дали това не е подготовка за някаква мисия,и някакъв по-висш етап в живота ми?
Много съм объркан,но и щастлив
Раздавам се докрай.И виждам че са доволни от мен.
Правя дребни грешки,но кой не греши?


Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 16.08.17 02:30.



Тема Re:True beliefнови [re: Catch 22]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано16.08.17 02:37




Любима банда и песен.


Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Хлеб насущния дай ни днес..нови [re: Catch 22]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано16.08.17 06:43



Моите кучета редовно ядат купешки хляб, какво те интересува дали дават смачкания на норвежките прасета? Взимаш си за себе си от качествените, пък стъпкания хляб от пода -- на луканка.





Тема Re: Хлеб насущния дай на нас..нови [re: Catch 22]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано16.08.17 08:10



Тази работа те е променила, или на мен така ми се струва? Към положителен аспект, разбира се. Понякога, в живота на човек трябва да му се случи някакъв превратен момент, за да погледне нещата от другата страна.





Тема да не се прехласваме,нови [re: Catch 22]  
Автор NAKOlMUPUKA (Жега)
Публикувано16.08.17 08:44



това което печете вие, и навсякъде по света,почти - не е едновремешния хляб насъщний, а БОКЛУК, който повишава риска от високо кръвно, диабет и квот се сетиш още.
В тоя смисъл - естествено, че ще се хвърлят купчините безполезни и смачкани тестяни боклуци. Днешният хляб е Почти толкова полезен, колкото една гадна Поничка. Е тия поничките би ли обявил за Светая Светих!?

В съседна тема те бях питал как е качеството на хляба там, ама май не ми отговори, не знам....



Тема Re: Хлеб насущния дай на нас..нови [re: dama spatia]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано16.08.17 11:15



Надявам се да е така.Просто вчера бях в особенно състояние на духа за известно време.



Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Хлеб насущния дай ни днес..нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано16.08.17 11:26



Ами изведнъж се сетих какво разправяше баба ми навремето,че хляба трябва да се уважава,да не си играеш с него на масата,да не се мачка,да не се правят топчета от него..явно съм го правил като малък.


Казваше ми че през войната хората са измирали от глад,че къшея хляб е струвал повече от злато.

Старите хора като нея лека и пръст са преживели някои от тях три строя.Тя например беше живяла по царско време,по комунистическо и в така наречената демокрация.
И с ръка на сърцето си казваше в годините след комунизма,че най-добре е било при Татово време.Понеже по царско време като е била малка са нямали и обувки дори за зимата.С налъми са ходили в снега на училище.Че прадядо и неин баща е ходил в кръчмата всеки ден да се опита да хване курс за превоз с каруцата на това или онова..къде дърва,къде покъщина,каквото и да е..за да изкарат пари да ядат.
Била е страшна бедност.
Прабаба по цял ден по лозя и ниви,прасенце са имали..каквото като зимнина приготвят и това е било.
Баба ми много е искала да отиде в земеделско училище да учи,ама са нямали пари..трябвало е да се работи.
През войната са се местили с дядо ми преди да се разведат из цяла България.Понеже постоянно са го местели като учител тук и там по разпределения.
И като лошия комунизъм дойде ми разправяше..най-накрая имаше работа в заводи и предприятия за хората.
Най-накрая от тежката работа по ткзс-та и стопанства е успяла да започне в шивашката фабрика.
И като се замисля реално,масово къщите са от тогава.В днешно време българите си оставят кокалите и здравето по гурбети и чужбини за да построят дом,който после да изоставят..като едно приятелско семейство.
5-6 гурбета направи мъжа,стегнаха и оправиха къщата..и няма и няма работа и напредък.
Сега всички са в Малта,а голямата къща където я ремонтира и етаж даже строи стои пуста в Калофер.
Не им се стои в Малта,ама пък на децата им не им се връща в България.
Та така..


Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 16.08.17 11:30.



Тема Re: Хлеб насущния дай на нас..нови [re: Catch 22]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано16.08.17 11:33



Абе има промяна, вижда се





Тема Re: да не се прехласваме,нови [re: NAKOlMUPUKA]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано16.08.17 11:36



Ами на мен лично ми харесва хляба.Държат по-високи цени от обикновенните хлябове в магазините,част от хляба който имам като стар в къщи след 4-5 дни мухлясва.
Не съм пекар и специалист,ама си мисля че не е добре един хляб да стои запазен със седмици.


Отделно че хляба им има вкус,не като еднотипните боклуци в кооп магазините тук и като цяло.
Техните продукти не се срещат много по магазините,освен с някои изключения.Те си имат сладкарници и места където си ги продават,техни си локали.
И все пак всичко е бизнес прав си,но според мен хляба и труда на хората трябва да се уважава.

Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Това е стока!нови [re: Catch 22]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано16.08.17 11:39



Бизнес!

В бизнеса място за сантименталности няма!



Тема Re: да не се прехласваме,нови [re: Catch 22]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано16.08.17 11:40



но според мен хляба и труда на хората трябва да се уважава. - за това ти плащат!





Тема Re: Хлеб насущния дай ни днес..нови [re: Catch 22]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано16.08.17 11:45



Да, и на мен ми забраняваха да си правя топчета от хляба, ама да не ти дреме за падалия на земята норвежки хляб, щом хранят с него животните, значи такава им е практиката. Вярно, че ако го изпращаха на гладните африканчета, щеше да е по-възвишено, но и така си получаваш заплатата, нали? Няма смисъл да го играеш Джийзъс Крайст пред тях, това ми е мисълта.



Тема Re: Хлеб насущния дай на нас..нови [re: dama spatia]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано16.08.17 11:45




Дано да има и промяна в болките в кръста.Понеже съм като прерязан в кръста на другия ден.Всяка вечер се моля преди да отида да има повече за пакетиране,да са поне 150-160 като бройка пакети,понеже ако са 90-100 ги оправяме за час максимум време.И после след 5 минутна пауза за тоалетна почва якото сгъване и навеждане да подреждам хлябове и каклво ли не по каси.
Отделно вадим хляб и подреждаме по стативи,местим колички,сортираме тави и подложки.
То народа се върна от почивки,та се вдигна бройката за сутришните поръчки.
Ако е твърде много,понеже един-два пъти са над 300 бройки,отделно че са по 3 и 6 в опаковка от артикулите и близо три часа бързахме ама презглава да пакетираме.Понеже буса стои и чака отвън,и шофьора идва да мрънка периодически че го бавим.
Тогава и направих най-много грешки с етикети от бързане.
Има сходни опаковки и имена..и като ти останат по няколко накрая свободни пък пакетите липсват..хайде каса по каса преглед да търсим къде са грешките.
Бързата работа..срам за майстора,ама момчето където работя с него е свикнало и е като робот.
На 24 години е.Нито имам вече неговата бързина,нито пък сили.

Аз съм скоро на 45,може да съм му баща реално.

Утре имам среща с моята,където уж ми търсеше работа..пък нищо не свърши реално.Само получава пари за заетост без реални резултати.
И отивам да и кажа бруталната истина.Че ми трябва работа с по-средно темпо.
Не хамалска и докерска работа,на която едвам издържам по два часа на вечер.
И после всичко ме боли.
Не ламтя за двойна заплата,а за 70-100 пр работа,на която да няма бяг.
Пък ако ще да е нощем дори.

Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 16.08.17 11:47.



Тема Re: Хлеб насущния дай ни днес..нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано16.08.17 11:51




Ок.Така е.Просто това помислих в момента.Че има твърде много глад по света.И животните имат нужда от храна,но при вида на 15на разкъсани хляба по пода на цеха,какво да си помисли човек?


Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: да не се прехласваме,нови [re: Ludo2]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано16.08.17 11:55



Още не съм взел от тях заплата,към края на месеца ще видим колко са тези 33 процента където ги работя.


Ставката е добра,близо 250 кр на час..добре ще е.
Ако са 56 часа на месец умножено по 240 кр на час да речем излиза 13440кр на месец за толкова малко часове.

Като махнеш няколко хиляди данък,остават към 9000 чисто поне на месец.
ААА,заслужава си.


Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: да не се прехласваме,нови [re: Catch 22]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано16.08.17 11:57



Чудесно

. Принципно говорех, не конкретно



Тема Re: да не се прехласваме,нови [re: Catch 22]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано16.08.17 12:00



Всъщност реалните часове са около 50 максимум.Около 12 000 кр бруто излизат.Някъде около 8500 чисто трябва да взема.Ако устискам на тая работа за 50-60 пр,повече не ми трябва реално.Но е много тежка.



Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Хлеб насущния дай на нас..нови [re: Catch 22]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано16.08.17 12:02



винаги има алтернатива
намираш някой безлюден плаж и говориш с арендатора да те наеме като рекламно тяло на плажа
лежиш по две смени и получаваш 200пр


изкарваш така лятото, зимата ще му мислим

свалили ли от жегите и движението 5кг?



Тема Re: да не се прехласваме,нови [re: Ludo2]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано16.08.17 12:04



Ами да.Но реших да сметна за по-сигурно.Всъщност около 12 000 бруто излизат за 33 пр на месец.50 часа някъде плюс...минус.
Значи около 8000 или 8500 трябва да платят в края на месеца.
Че то си е далавера бе,в повече съм от преди.И от бюрото доплащат.Значи към 20 000 на месец ще излизат.
Ако ме търпят бюрото по труда..мога така и да се пенсионирам.
Да взимам 10 хиляди за няколко часа,и те да ми дават още 10 000.
И вълка сит,и агнето цяло.
Готино е така,понеже бюрото просто искат да отбележиш по колко часа на ден работиш.
А тези два часа може да е по 1000 кр на час да речем.
Ще платя по-висок данък просто.Дано да не се налага да връщам на държавата догодина.Че като ги знам държавата какви са счетоводители..


Тъпча в едно портмоне излишъка,и на карибите догодина..на куба либре.

Майтап.

Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 16.08.17 12:05.



Тема Re: да,да...нови [re: holi_day]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано16.08.17 12:07



С толкова хляб е качил толкова

... пък и за по два часа?!



Тема Re: да не се прехласваме,нови [re: Catch 22]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано16.08.17 12:09



Щом ти е важно е да има далавера

... Тъпчи, тъпчи



Тема Re: Това е стока!нови [re: Ludo2]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано16.08.17 12:13



Така е,но винаги може да си тръгнеш щом за теб няма.
Минах вчера покрай старата работа.Исках донякъде да се похваля и изфукам за ставката..но по-добре стана че не срещнах никой,за да не завиждат.
Затворени са и двата ресторанта за цялостен ремонт.
Ще правят от две заведения едно голямо.
Шопинг центъра иска разширения,нова концепция и преустройство.
Представям си гърка как е приел тази новина.Както обича да дава пари изобщо,и сега са ги задължили шопинг центъра да има нов вид и облик мястото.
Става въпрос за много милиони за ремонти които повечето сигурно той ще поеме.
Със сигурност е имало велик гръцки плач..да поемат управата на шопинга част от разходите.
Това обяснява и гестаповската им политика към работниците си като цяло преди.
Знаели са отпреди години че ще дойде този момент.И затова режеха длъжности,лъжеха в заплатите,уволняваха и разкарваха хора.Като навържеш нещата логически.
Нищо..като погледна статистически,всички по-свестни и работливи ни няма там.
Сега като отворят новия огромен хамбар..не знам как ще стане с наличният персонал.
Ще трябват още толкова хора.
А на тях пари не им се дават..та със сигурност ще почнат да ползват безплатни работници от бюрото по труда.


Освен да ида да подам пак при тях а?
И да им кажа..искам 100 пр обратно тук,но други да са собственниците.След като е ново мястото.


Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 16.08.17 12:15.



Тема Re: Това е стока!нови [re: Catch 22]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано16.08.17 12:17



Представям си да отида да му кажа на гърка че за 33 пр работа нощем взимам близо половината си заплата която той ми даваше при него.
Искам да му видя изражението на лицето какво ще му е.



Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: да не се прехласваме,нови [re: Ludo2]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано16.08.17 12:18



Като се замисля колко ти взима тая държава просто като такси и данъци..редно е да ги сапунисаш и ти тайно.



Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Това е стока!нови [re: Catch 22]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано16.08.17 12:19



А дали гръка ще си спомни за теб?
И какво му пука на гръка ти колко пари изкарваш?!



Тема Re: Хлеб насущния дай на нас..нови [re: holi_day]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано16.08.17 12:20



Не съм се теглил още,но корема леко понамаля.Може и няколко кила да съм свалил.



Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Хлеб насущния дай на нас..нови [re: Catch 22]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано16.08.17 13:14



Така, както си тръгнал, скоро ще трябва и камъни в джоба да си носиш, еле па ако има и вятър





Тема Re: Хлеб насущния дай ни днес..нови [re: Catch 22]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано16.08.17 13:16



Вярно е, старите хора са много мъдри хора.



Тема Re: Хлеб насущния дай ни днес..нови [re: Catch 22]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано16.08.17 14:27



По-съществено е ще можеш ли да издържиш на натоварването и ще успееш ли междувременно да изчистиш грешките, тоест, дали ще излезе майстор хлебар от теб.





Тема Re: Това е стока!нови [re: Ludo2]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано16.08.17 14:42



Ще си спомни, но му е през гръцкия за новата заплата...



Тема Re: Хлеб насущния дай ни днес..нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано16.08.17 15:17



Грешките ще ги изчистя с времето,ако не бързаме чак толкова.В крайна сметка трябва концентрация да търсиш измежду десетина нещо правилното според етикета.Има и много сходни опаковки и етикети.За една седмица и половина работа не могат да очакват чудеса от мен.Трябват ми месец-два докато достигна оптимална форма и концентрация.Във всяка работа е така.Иначе се раздавам като за последно.Колкото и да ме боли стискам зъби и гледам да подържам темпо.
В пекарната всички са доста по-млади от мен.Не е работа за възрастни хора там,с кореми и болести като мен реално.
Но заради възможността,парите най-вече и шанса който ми е даден,ще се напъвам докрай.
Дано да отслабна,но с тези хлебища и закуски ще е трудно.
Толкова съм уморен че едвам успявам да изпрахосмуча в къщи и да напазаря.И все пици ядем,нямам сили да готвя.Лошото че и жена ми е така.Върне се и няма сили за нищо и тя.


Може би и ти и всеки тук в този форум който е в нашето положение отдавна да се е прибрал в България ако беше на наше място.Но реално ние нищо уредено нямаме там.
Нямахме съвестни родители бащи..и аз,пък и жената.И нямаме нови къщи поне..поне малко от малко да ставаха за живот.

Там ни очакват мухъли,паяжини и руини.
Трябва с години да градим и подреждаме живот.

Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 16.08.17 15:24.



Тема Re: Хлеб насущния дай ни днес..нови [re: Catch 22]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано16.08.17 15:22



Другото което е,няма я тази уредена социална система за болни хора в България като тук.
Поне тук от глад няма да умрем ако останем и двамата болни на социалната.
Тук работиш ли,е скапване.Норвежците са си на тарикатските работи.Който е учил за директор и писарушка.
И ги гледам още на обяд днес пътищата и магистралите пълни с коли.Кога работят тия канцеларски плъхове,колко работят,колко са в болнични и безработни?..ужас.
В държава със флексибъл работно време е така,нон-стоп има хора в движение.
Така и така ще стоя нощем,поне да има материален еквивалент.
Не съм на 18 години да тичам по купони и събирания.В събота почивам,с който се видим събота и през деня неделите..и това ще е.
Най-важното ми е дохода.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: Хлеб насущния дай ни днес..нови [re: dama spatia]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано16.08.17 15:28



Баба ми беше преживяла много.Имаше си и тя нейните грешки и заблуди,но много добре преценяваше хората.Много се беше парила и страдала през живота си,та беше мъдра на стари години.
Само опита носи мъдростта,преживяното.
Не вярвай на хора които ти разтягат локуми за неща с които никога не са се сблъсквали.



Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Хлеб насущния дай на нас..нови [re: dama spatia]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано16.08.17 15:31



Ааа,далеч съм още от това.Лошото е че и двамата с жена ми сме с болки,и не ни стигат силите да готвим всеки ден.Та много сухоежбина като цяло ядем напоследък.Пици,бургери и подобни неща.Той и сина само това обича.Тако,бургери,сандвичи,пици и макарони.
И като го питам какво иска да яде да му сготвя,е все едно от гореизброените.


Тинейджърска му работа.Може най-вкусната манджа на света да си сготвил..боклук била.
Искал бил пица или тако,или пък лазаня.

Ако стоиш да му пържиш кюфтета,може и 20 да изяде подред.
Без нищо,само кюфтета..понеже картофи и салати не обичал.


Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 16.08.17 15:32.



Тема Re: Това е стока!нови [re: Ludo2]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано16.08.17 15:40



Със сигурност няма да ме забрави.Черен гологан не се губи.
Пък и тях ги дразни някой който има и е добре материално.
Искат всички да са по-долу от тях.


Не са го намекнали никога директно,ама е имало индиректни обсъждания.
Пък и злобните погледчета към напуснали които наминаваха да се похвалят с новите си по-добри работи се виждаха.

Ами да плащат и те.За да не губят най-добрите си и съвестни работници.
Понеже който не цени най-добрите си работници,се самоосъжда да се задоволява с посредственици и огризките.
Аз си го казах в прав текст..че щом не съумяха да оценят ордьовъра,ще трябва да се задоволят с гарнитурата и остатъците.

Казах го пред цяла кухня колеги,даже и отговорничките ме чуха.
Като те докарат до ръба,няма връщане назад..нещо превключва завинаги в теб..преминал си сам вътрешната си линия.Чуха страшно много директни истини за себе си преди да напусна и изчезна в болнични.
Щом за мен не е добре,и за никой няма да е добре..често им го повтарях...да мислят..да се коригират в движение.
Днес съм свободен и щастлив.


Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: да не се прехласваме,нови [re: Ludo2]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано16.08.17 15:49



Парите могат да бъдат голям проблем, ако ти ги дават постоянно.




Ще те срина психически,ще излизам кога си искам, от бутилката!

.....................................................

Как па никой се не сети,че живот със сто милиона долара може да бъде по отвратителен с тях,отколкото без тях.

Дайте ми разумни доводи в противното ?

Значи,взимаме за пример един психически здрав човек,понеже си ми под ръка,в случая взимам теб.

Значи,аз ще го играя джин,ще излизам от бутилка,или газена лампа,но това ще го уточня в последствие.

Ще излизам не кога ме повикаш ти,а кога аз си реша.

Тоест,за разлика от приказките,аз ше съм главния.

Седиш си у вас,гледаш телевизия,но нахално се явявам аз с два тежки чувала - пачки долари.

Оставям ги по средата на стаята и се изпарявам като син дим под прага на вратата.

Ше си любопитен,ше се въодушевиш,ше почнеш да броиш,и да се питаш ами какво да ги правиш сега,банка ли,трезор ли,...но аз съм гаден.

Не си ме очаквал,и точно щото не ме очакваш идвам с нови три чувала.

В асансьора ,слизаш,сам си,но се вяствам аз с чувал,притеснен си,минават дни,седмици,аз все се появявам от някъде,с чувал естествено.

От грижи и дертове по чувалите,дет се късаш да ги разнасяш,още не си похарчил нито цент,как ще похарчиш,че още при мисълта да тръгнеш и аз кацам с два чувала.

Ще те срина психически,ама парите не е всичкото,ще ти нося печени прасенца,гозби от най изискани ресторанти,нося едно,после друго,и така - тава,чувал,торта,чувал,баница с късмети , а късметите са - адрес на който са скрити и те очакват чували долари за теб.

Нема да можеш да спиш,ше се стряскаш,вратата скръцна,лек полъх,тоя изрод пак е докарал чувал

Ще те срина психически,кофти парче съм,ще ме намразиш,ще ти дам ключовете на пет ферарита паркирани доле,но ти се обяснявай на комшиите.







Редактирано от tirtirlin на 16.08.17 15:50.



Тема Re: Това е стока!нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано16.08.17 15:51



Те са завистливи,особенно норвежката.
Когато преди са наминавали колеги които напуснаха още щом ги видяха,на тази изобщо не и стана приятно.
Понеже единия започна за себе си.Стана си собственник на заведение,а другия удари десятката с работа като секюритас.
И като подхвърли че взима три пъти повече отколкото в стария лайнян бедрифт..и тази изведнъж и засвяткаха очите,видимо се ядоса..макар и със ехидна усмивка му пожела късмет..ама се виждаше че вътрешно се изяжда.
Не обичат някой да е добре те.
Искат всички да се влачат за трохи в краката им,да са зависими от тях.
Аз им казах на колегите преди години..мислете хубаво и слагайте везната..има ли реално смисъл,заслужава ли си болката?
Затова ме обвиниха в бунт,подстрекателство и че съм правил масирани атаки да убеждавам хората да напускат.
Ами понякога трябва да им се помогне..за да не сме роби на страха всички ние.
И аз имах големи трудности с това,но когато вътрешно взех решение,се откри мисия пред мен..да накарам колегите си да ги видят в реалната им светлина..колкото и да ги е страх за работите си.
Понеже те ми направиха живота ад,е..все някакси трябваше да им го върна.
То съдбата им го върна.Десетки напуснаха след мен,а сега ги очакват ремонти за милиони.Дано да са успели да ги авансират от наш гръб.Иначе ще има още един нов 2-3 годишен гестаповски план.
Един ден ни в клин..ни в ръкав след един много гаден и изморителен ден се изцепих..защо не построят камери тук в кухнята?
Какви камери се чуди готвача..
Ами газови камери..и с едни червени ленти на ръкавите да ни пъхат вътре след работно време..та да се свърши.
Поне да ни направят на сапун и да се свършва.
Така или иначе ходим уморени до смърт на работа и треперим да не гърмим в болнични..щом толкова ни мразят,да ни натикат в газовите камери..и на сапун.

Сигурно съм изглеждал като луд.



Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 16.08.17 15:53.



Тема Re: Хлеб насущния дай ни днес..нови [re: Catch 22]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано16.08.17 15:55



Че какво лошо има в пицената диета? Едно време Рим...





Тема Re: Хлеб насущния дай ни днес..нови [re: Catch 22]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано16.08.17 15:58



Точно така, ти си наемник и бачкаш за пари, ако имаш сили за нощна смяна и се заплаща разумно повече, защо не?

Ако се върнеш тук, чака те.просешка тояга... Тук само като турист.



Тема Re: да не се прехласваме,нови [re: tirtirlin]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано16.08.17 16:03



хаха.А бе нека да са проблем,ама да ги имам.


Одеве искам билетче за търкане от лотарията за 1 милион крони и се оказаха че нямат от милион..та и рекох на момичето в магазина,дай ми за кола билетче.
Ако познаеш три еднакви суми печелиш,или пък ако три пъти изтъркаш Волво,печелиш Волвото за половин милион крони сигурно струва.Премиум модел.
Какво ще направиш ако го спечелиш,се бъзика тя.
Ще го продам веднага и рекох,и ще си взема един СУВМитсубиши или СУВ Мазда или Опел мока и рекох.И пак половината ще ми останат за почивки и обзавеждане.
Е,нямаше нищо..но знае ли човек?
Но реално толкова скъпа кола не можеш да я подържаш и само данъците да и платиш.
Като ти кажа ела да я полираме със специален материал против корозия заради климата и ти тръснбат 15 000 кр сметка за полирането и ще си дотам.

Ако някога удяря кола на лотария,я продавам веднага даже и надолу в цената и си взимам нещо на половин цена.И с остатъка ще си оправя идеално апартамента и ще го продам после.
Ехх..мечти.
А бе да заработя на 70-80 пр пък и къщата ще сменим,и колата също.


Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Хлеб насущния дай ни днес..нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано16.08.17 16:12



А,за България изобщо планове не правим.Просто в България ако се случи като краен вариант,ще работя за себе си.
Или пускам някой да ми го движи като проценти ще прибирам,хващам се някъде пазач отделно за 400 -500 лв на смени..и ще чакам пенсия един ден..ако се стигне до този сценарий.В България за шикълки на никой няма да работя повече тежка физическа работа,свърши се.
Баджанака и балдъзата се върнаха от България.Бяха на синеморец и отделно обиколиха чак до равадиново и бургас южното черноморие и разправят-Масово работят циганки сервитьорки по морето.Както и кухненският персонал са циганки и туркини.
Мутрите по морето страшно са я закъсали за персонал.
Баджанака мрази циганите до смърт,и даже разправяше че седнали на заведение и отменили поръчката и рекли нищо да не носят че тръгват,като видели само цигани че бил персонала.
С тия ръце..и аз да ям салати после..нали ще мирише на циганка яденето.


И мен ме е гнус реално.Особенно когато видя разни негри тук да приготвят сандвичи или в Мак доналдс.
Един хамбургер така и не го доядох и го изхвърлих веднъж.

Ако не го видя да го прави..както и да е,ама иначе ме е гнус.

Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Хлеб насущния дай ни днес..нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано16.08.17 16:18



Еднообразна е италианската кухня.
Нали точно заради експериментите на бившата си шефка по кухня с италиано-лайняно концепция и поха мощно надолу и глътнаха мощно вода.
И нямаше изплуване просто.
Като котва беше тази италианската част.Все дърпаше кораба надолу.
И сега най-после шопинга са загряли цялостно да променят всичко със явно само норвежка храна.
Норвежците не са глупави,да дават по 250кр за порция спагети с пермезах,когато пакет спагети струват 30 кр в магазина.
Искаха с трици маймуни да ловят,ама всичко на моя гръб дойде наклрая като хора и оборот.
А в италианската част скучаеха и нямаше по цял ден кой да ги напсува дори.
Камо ли да влевзне.
Аз съм много против работещи звена да носят на гърба си неработещи такива.
Понеже и те взимаха колкото мен,за никаква работа.
И трябваше с остен да ги буташ да дойдат да помогнат.
Вече не ме интересува,да потъват.Щом са мазохисти да им работят още на тия.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: Хлеб насущния дай ни днес..нови [re: Catch 22]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано16.08.17 16:21



Говоря от личен опит. Баба ми също беше много мъдър човек. Доживя до 97 години.Едно време старите хора бяха мъдри хора. Сега не са така.



Тема Re: Хлеб насущния дай ни днес..нови [re: dama spatia]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано16.08.17 16:32



Моята почина на 92 почти.Беше 1921 година раждана.Та е видяла от всеки строй по малко.Хванала е войната,комунизма,после демокрацията.
Все разправяше вече в последните си години..днес през демокрацията е без война..война!
Гледайки убийствата,изнасилванията,гадните неща по новините,лъжите на политиците..кражбите и циганските набези.
Имаше ред през комунизма,.силна мощна милиционерска ръка..всеки си знаеше мястото.
И все повтаряше една история-че навремето някакъв човек рекъл преди войната..че ето...имаш пари в джоба..а магазините празни.Ще дойде време рекъл човека-всичко да имаш навсякъде,пари и работа няма да имаш.


За царско време.Явно от някоя книга го е прочела.Имахме стари книги в къщои,от по миналия век.Със старите букви с Ъ накрая,и тези които ги няма в азбуката ни.
Чел съм Клетниците на Виктор юго..вече разпадащи се страници,от 1897 година издание.
Направо уникати.
И разни други имахме от 20те години,от 10 години на миналият век.
Едва ли още стоят понеже леля ми е голямо животно,на майка ми сестра и..бог да я прости майка ми.
След смъртта на баба е чистила и хвърляла стари ценни неща.
Реално тези издания струват много от нумизматична гледна точка.Имахме големи алманаси от царско време и от 1890 година един потъмнял..за Македония и революциите след освобождението от турците.
Много ценни книги.
Навремето имахме ютии на жарава,дадохме ги на музея.Заедно със дрехи,шевици и неща от бита.


Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Хлеб насущния дай ни днес..нови [re: Catch 22]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано16.08.17 17:16



Ми не знам, аз пък мога да преживявам на пица без никакъв проблем.





Тема Re: Хлеб насущния дай на нас..нови [re: Catch 22]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано16.08.17 17:22



Е тия домати са от мойта градина. Хляб ям малко, по принцип не се тъпча, тъпчат се простаците. Все пак съм интелектуалец, у форум пиша.







Тема Re: Това е стока!нови [re: Catch 22]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано16.08.17 17:23



Е, дано сега в хлебопекарната намериш утеха.



Тема Re: да не се прехласваме,нови [re: Catch 22]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано16.08.17 17:26



И у нас пълно с търкащи билетчета...



Билетотърсачи.

Редактирано от Nuke Dukem на 16.08.17 17:31.



Тема Re: обичам така...нови [re: tirtirlin]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано16.08.17 17:30



Сривай ме, сривай ме... с пари :-) :-) Якоооо!
Ти си най-добрия! Искаш ли да ти направя дърпана баница, а топла питка за доматките





Тема Re: Хлеб насущния дай ни днес..нови [re: Catch 22]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано16.08.17 17:33



Спомних си и аз за онези ютии с жаравата. Баба имаше такава. То като че ли по онова време хората са гладили с такива ютии. Сега съм виждала да ги използват като икебана за цветя. Това си е уникат. Всички старинни вещи, които сте дали на музея защо не си ги запазихте? Това наистина е много ценно. Както се казва- от сандъка на баба.



Тема Re: Хлеб насущния дай на нас..нови [re: Catch 22]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано16.08.17 22:34



скоро ще свикнеш с работата
не е лесно, но това ти е шанс да се движиш
като безработен съвсем ще се схванеш и ще се чувстваш по-зле
сам видя, че откакто не работиш, не си по-здрав
след време ще мислиш за други варианти
чакаме скоро да почерпиш за първа заплата
за мен - черен шоколад - над 70пр /какао/

скромно си поръчах
за тинтириминтиритралалинтили - алкохол 47пр
за безсънна - кофеиново кафе 100пр
за лудото - лява 50пр от чифта и дясна 50пр от чифта обувка, несварени по чарличаплиновски
за шоколадка - плаж с отстъпка 30пр
за saksun - абонамент за 100 спортни кана с 80пр от цената
за h16 - мекици от 100пр бяло брашно
за lsrael Thornstein - диск с класическа музика 100пр
другите шъ си кажат каква почерпка избират,
за някои ме е страх да предположа желанията им
май 100пр от тях няма да искат чипс
ще трябва да си напрегнеш въображението



Тема Re: Хлеб насущния дай на нас..нови [re: tirtirlin]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано16.08.17 22:43



супер!
време е за зимнина





Тема Re: да не се прехласваме,нови [re: Catch 22]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано16.08.17 23:01



само жената не сменяй
запази си я на 100пр



Тема Re: Това е стока!нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано17.08.17 01:48



Колегите тук са готини.Като цяло добре върви засега.
Въпреки че е много тежка работата.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: Хлеб насущния дай на нас..нови [re: tirtirlin]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано17.08.17 01:49



И аз обичам най-много хляб със чубрица,домат и сирене.
Най-сладко си ми е.



Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Хлеб насущния дай на нас..нови [re: holi_day]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано17.08.17 01:51



Имате ги.Виртуално ви поздравявам много.
И ви благодаря за подкрепата.
Добре върви. Влизам в час,макар и да е трудно.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: Хлеб насущния дай ни днес..нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано17.08.17 01:57



То в предишното заведение,италианската част когато работех..пиците бяха малки,тънки..по италиански тип.
И 200 кр за чиния пица почти.
В същото време има веригс Егон в която като си платиш ПицаБорд..или пица тейбъл,и още 30 крони за половин литър кола..и можеш да ядеш колкото искаш пица.
Аз съм изяждал 16 парчета веднъж.
Отделно е включена и салата ,чеснов сос и барбекю сос.
Вярваш ли че някой нормален човек ще влезне при тях за една малка чинийка и 200 кр.Като си вземени малка бира ..ето ти ги 240 кр.
Аз лично не можех да се наям с техните тънкажи и номера.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: Хлеб насущния дай ни днес..нови [re: Catch 22]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано17.08.17 01:59



В Егон пица тейбъл с неограничено ядене на пица и кола е около 150 кр.
И нашите тръгнали да се конкурират.
Искаха разни артисти,писатели,бизнесмени да хванат..хайлайфа.
Като го знам колко е свидлив норвежкият хайлайф..



Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Хлеб насущния дай ни днес..нови [re: dama spatia]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано17.08.17 02:05



Не знам и аз.Ако бяхме останали да живеем в България,можеше да си направим битов кът.
Братовчедка ми..която не погледна баба си на смъртното си легло се беше сетила за тези ютии и вещи.
Да сме се видили в България,да влезнела у нас да рови и търси в паяжините и ммухълите.
Сори и казах,всичко отиде в музея..или майка ти е изхвърлила една част.Понеже нали си я знаеш..все обвиняваше баба че е плюшкин и събира вехтории.
Хич не и стана приятно като и ги казах тези неща,ама да беше се заинтересувала от баба си.
След като аз бях в чужбина,можеше те бизнесмените да се погрижат за баба ни.
Ама когато легне някой на легло,виждаш нсистина кой кой е!
Много от родата ме разочароваха.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: да не се прехласваме,нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано17.08.17 02:06





Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: да не се прехласваме,нови [re: holi_day]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано17.08.17 02:07



Няма.Няма да намеря по-добра.



Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: обичам така...нови [re: Ludo2]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано17.08.17 02:07



Давай.



Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Хлеб насущния дай на нас..нови [re: Catch 22]  
Автор lsrael Thornstein (Judenfurz)
Публикувано17.08.17 04:03



Днес младото поколение не ги разбира тези неща,не вниква в тях.
Тези с които работя са 80,87набор. А момчето с което съм е реално 11 години по-голям от сина ми.На 24 години е.


Ми сам пишеш че са студенчета на по 24 години които никога не са живели в мизерия и глад. Защо се чудиш не ги разбират тея неща. то требва да си го изпитал или поне видял. не им обяснявай нищо щото няма да те разберат.

chronic kvetch


Тема Re: Хлеб насущния дай ни днес..нови [re: Catch 22]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано17.08.17 08:02



40 кинта пица, ъ-ъ.



Тема Re: Хлеб насущния дай на нас..нови [re: Catch 22]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано17.08.17 08:05



Ама доматът ей такъв да е, а не като ония с дървесината вътре по магазините... При вас има ли дървесни домати?



Редактирано от Nuke Dukem на 17.08.17 08:05.



Тема Re: Хлеб насущния дай ни днес..нови [re: Catch 22]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано17.08.17 08:50



Знаеш, човек не избира нито родителите си, нито роднините си.Хубави, лоши носим си ги до края на живота си. При развалени отношения, по- добре човек да се дистанцира. Леля ти има ли дял от имота на баба ти ?



Тема Re: Хлеб насущния дай на нас..нови [re: holi_day]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано17.08.17 09:02



Ехааа, как му изтупахте набързо джобовете на Трола за първа заплата.





Тема Re: Хлеб насущния дай на нас..нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано17.08.17 11:09



Има колкото искаш.Купувам малко по-сдкъпи в опаковка,ама по-свестни.
Според познати всичките от една щайга идвали..ама както и да е.
Норвежците няма как да знаят какви са свестните зеленчуци,понеже нямат опит в отглеждането на такива.
Например 19 кр е бройката на една краставица,опакована в найлон.
При арабите има за 20-25 кр на килограм,едни криви и завити..по-тънки.
Пазаруваме оттам зеленчуците като цяло,без доматите.Понеже са още по-голяма отврат отколкото в норвежките магазини.
Навсякъде има неща които са хубави и лоши.Минаваме и обираме хубавите и по-евтините като цяло.


Никъде обаче няма големият розов селски месест домат..който е най-сладкия който съм ял изобщо в живота си.Затова България е рай в това отношение.А ние не можем да го оценим,и наводняваме пазара с гръцки и турски боклуци.
Само защото са по-евтини.

Ако Норвегия имаше тези условия като в България с топлина ,климат и ландшафт..щеше да е рай на земята.


Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Хлеб насущния дай на нас..нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано17.08.17 11:12




Чакай да видим какво ще платят първо.Че сега парите ми ще идват на три част в месеца.Два пъти от бюрото през две седмици и един път в края на месеца от пекарната.

Трябва да си завиша данъка ако ми продължат договора,да не хлътна с много хиляди навътре догодина при преизчисленията.


Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 17.08.17 11:12.



Тема Re: Хлеб насущния дай ни днес..нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано17.08.17 11:23



Ами това е Норвегия..скъпо и тъпо.
Всички българи и генерално чужденците сме на едно мнение-тук сме само заради заплатите,социалната система и стандарта.


Вчера една позната от Мароко ни разпави нов ужас.Прибирали се в два различни полета от Мароко,и мъжа и го задържали по летища заради това че му изтекла временната виза за пребиваване.Звъняли на датското посолство в Мароко,понеже норвежците нямали такова там и ония обещали да оправят работата.Така и не се случило,понеже нещо датчаните и норвежците били в конфликт и обтегнати отношения в момента явно.
Просто някоя мърла не и се е занимавало да му поднови визата.
И човечеца който е много свестен иначе,умен,начетен и висшист е висял три дни по летища в Париж,Амстердам и пр..докато най-накрая някаква се заела и му извадили виза за 15 минути.
Толкова субективен народ няма като скандинавците.Объркват те за миг просто и не им дреме.
Чрез позната която звъннала на нейна позната в посолството и оттам му зедействали визата и му я подновили на някакво летище разказваше жена му.
Човека е буквално като парцал психически.Смазан от три дни висене по летища,трябвало да заработи изведнъж тук,а работата му е почистване с машина в шопинг и на други места.А е инженер по професия от Мароко,по технологиите.
Отделно има изкаран и курс за счетоводител.И тук го огря само да чисти подове.
А човека говори френски,английски,норвежки,испански и арабски.Даже и берберски,понеже е от тях.Кой е тъпия..норвежците,или той?
Разправя тази мароканката,че викали и крещяли от ярост в апартамента..сигурно целия блок ги е чул.Мароканката е учителка по професия,но се налага да преподава майчин език тук.Нямат място за нея по училищата.
Искат ако могат да поработят двамата още 5-6 години и да тръгнат към трудоустрояване,някакви пенсии там да закачат и да си се прибират в Мароко или в друга топла и нормална държава.
Повярвайте ми,аз неведнъж съм крещял и аз тук,мисленно съм разчленявал гърка и норвежката.И много кретени които са ме обърквали през годините.
Норвежците смятат че е човешко да се греши,само когато не е на техен гръб.
Щом са чужденци..да лапат бахурата..



Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 17.08.17 11:27.



Тема Re: Хлеб насущния дай ни днес..нови [re: dama spatia]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано17.08.17 11:47



Така е,дистанцирал съм се отдавна.Но братовчедката ме търси,рови..пита и подпитва..сякаш нищо не е било.
Е..напротив..беше.И няма как просто така да забравим,все едно нищо не се е случило.
Дебелокож и нахален народ ти казвам,ама всичко си е за тяхна сметка.
На леля ми не съм прпоговорил,не съм я потърсил или звъннал от онзи момент когато обвини тъста ми че жонглирал с пенсията на майка и и моя баба.
Няма такава наглост ти казвам.Не я е погледнала,а обвинява махалата,тъста ми и всички където се занимават да гледат майка и и моя баба..че и крадяли от пенсията и и прибирали парите.Понеже баба ми беше вече на легло,и тъста и комшийката ходеха да я оправят.Отделно и жена я гледаше да и сменя памперси и пр.


Леля ми няма дял,и това е най-доброто което се случи дефакто.
Направи отказ от нейния дял в полза на майка ми и мен навремето..но още тогава си е направила пъкленния план..отказ от дял..срещу отказ от отговорност към майка си.
Тя ми го рече най-нахално в лицето-Който си има къща..да се оправя с майка ми.
Нищо..съдбата си знае работата!
И нея дъщеря и сина и ще я гледат само през прозореца на старини.Ако не я засилят направо в някой държавен старчески дом.

Мъчно ми е само за калеко ми,понеже е душа човек.Много добър и свестен.А левля ми цял живот го тормози с глупостите си.Като най-добродушен и добър всички го мачкат,обвинават за какво ли не,и му държат сметка.И братовчедите и леля ми.
Понеже той се разплакал,и рекъл на леля ми..дай да я вземем бе,сърцето ми се къса като я гледам така безпомощна..и увещавал леля ми да я вземели и да преправили лятната кухня за нея временно.
А тя рекла най-безцеремонно-от както умря майка ти..сиреч свекървата,повече стар човек в къщи не искам.
Това да го кажеш към собственната си майка?
Оттогава тя умря буквално вече за мен.
След като ми го каза комшийката,за разигралата се сцена.

Леля ми цял живот обвинява баба ми за избора си на съпруг и неин баща..че и била провалила младините и живота.Понеже баба ми дядо ми който беше нервно болен са разведени от младини.
Майка ми не беше такава.Тя на мравката път правеше,само и само мир да има.

Знаеш ли..без такива роднини е много по-добре.Братовчеда даже и не дойде на погребението на баба ми,където порастна летата в нашата градина.
Имал много поръчки в дърводелският цех.

Пфу..съжалявам че са ми рода,честно.

Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Хлеб насущния дай на нас..нови [re: lsrael Thornstein]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано17.08.17 11:50



Така е.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: Хлеб насущния дай ни днес..нови [re: Catch 22]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано17.08.17 12:36



абе ти ужким си земно..а не стъпваш на Земята...: )))
Хлябът е продукт от природата и незнайно защо е превърнат в символ на..знам ли..ситост..задоволеност...
А защо да не го ядат прасетата? Ми и те са животнки..
Това за гладът на планетата е пълна манипулация, който има и късче земя, няма как да гладува, ако иска да работи и произвежда...храната е дар от природата...незаменим дар...пари не можеш да ядеш нали?
баси и манипулациите в които ни вкарват...
Но на теб ти се радвам от страни...: ))) Има промяна и започна да осъзнаваш много неща, да ги виждаш..например, че шефа не е враг, не е изрод, а човек който ти осигурява начин да изкараш пари, а пък твой е избора това къде да бъде...





Тема Re: Хлеб насущния дай на нас..нови [re: Catch 22]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано17.08.17 12:40



Биволското сърце най-добър, ама винаги го таксуват на убийствена цена. Най-хубави домати ядат самите производители и на село. Другата ми баба, лека и пръст, имаше превъзходни домати в градината си, нищо общо с тоя дървесен ГМО буламач, дето все едно слама расте вътре.



Тема Re: Хлеб насущния дай на нас..нови [re: Nuke Dukem]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано17.08.17 14:23



е, само заплатата
обезщетението от бюрото по труда няма да го закачаме





Тема Re: да не се прехласваме,нови [re: Catch 22]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано17.08.17 14:25



като пиша с проценти, се разбираме много добре





Тема Re: Хлеб насущния дай ни днес..нови [re: Catch 22]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано17.08.17 17:38



Сега си добре, защото си далече от тях, не ги виждаш, не ги чуваш. Но когато дойде / ако дойде/ ден да се върнеш в България окончателно, тогава няма как да се разминаваш с тях, еле па , ако ти дойдат и на гости за ДОБРЕ ДОШЪЛ :))



Тема Re: Хлеб насущния дай ни днес..нови [re: ShokoLaDa]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано17.08.17 17:40



Работата ще да е го е променила, защото и аз му казах, че се е променил в положителен аспект. И виж, не критикува както преди :)) Има напредък.



Тема Re: Хлеб насущния дай ни днес..нови [re: dama spatia]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано17.08.17 17:46



ще кротне той...: ))) още малко му трябва...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.