Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:12 02.07.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Хлеб насущния дай на нас..нови [re: Catch 22]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано16.08.17 11:33



Абе има промяна, вижда се





Тема Re: да не се прехласваме,нови [re: NAKOlMUPUKA]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано16.08.17 11:36



Ами на мен лично ми харесва хляба.Държат по-високи цени от обикновенните хлябове в магазините,част от хляба който имам като стар в къщи след 4-5 дни мухлясва.
Не съм пекар и специалист,ама си мисля че не е добре един хляб да стои запазен със седмици.


Отделно че хляба им има вкус,не като еднотипните боклуци в кооп магазините тук и като цяло.
Техните продукти не се срещат много по магазините,освен с някои изключения.Те си имат сладкарници и места където си ги продават,техни си локали.
И все пак всичко е бизнес прав си,но според мен хляба и труда на хората трябва да се уважава.

Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Това е стока!нови [re: Catch 22]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано16.08.17 11:39



Бизнес!

В бизнеса място за сантименталности няма!



Тема Re: да не се прехласваме,нови [re: Catch 22]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано16.08.17 11:40



но според мен хляба и труда на хората трябва да се уважава. - за това ти плащат!





Тема Re: Хлеб насущния дай ни днес..нови [re: Catch 22]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано16.08.17 11:45



Да, и на мен ми забраняваха да си правя топчета от хляба, ама да не ти дреме за падалия на земята норвежки хляб, щом хранят с него животните, значи такава им е практиката. Вярно, че ако го изпращаха на гладните африканчета, щеше да е по-възвишено, но и така си получаваш заплатата, нали? Няма смисъл да го играеш Джийзъс Крайст пред тях, това ми е мисълта.



Тема Re: Хлеб насущния дай на нас..нови [re: dama spatia]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано16.08.17 11:45




Дано да има и промяна в болките в кръста.Понеже съм като прерязан в кръста на другия ден.Всяка вечер се моля преди да отида да има повече за пакетиране,да са поне 150-160 като бройка пакети,понеже ако са 90-100 ги оправяме за час максимум време.И после след 5 минутна пауза за тоалетна почва якото сгъване и навеждане да подреждам хлябове и каклво ли не по каси.
Отделно вадим хляб и подреждаме по стативи,местим колички,сортираме тави и подложки.
То народа се върна от почивки,та се вдигна бройката за сутришните поръчки.
Ако е твърде много,понеже един-два пъти са над 300 бройки,отделно че са по 3 и 6 в опаковка от артикулите и близо три часа бързахме ама презглава да пакетираме.Понеже буса стои и чака отвън,и шофьора идва да мрънка периодически че го бавим.
Тогава и направих най-много грешки с етикети от бързане.
Има сходни опаковки и имена..и като ти останат по няколко накрая свободни пък пакетите липсват..хайде каса по каса преглед да търсим къде са грешките.
Бързата работа..срам за майстора,ама момчето където работя с него е свикнало и е като робот.
На 24 години е.Нито имам вече неговата бързина,нито пък сили.

Аз съм скоро на 45,може да съм му баща реално.

Утре имам среща с моята,където уж ми търсеше работа..пък нищо не свърши реално.Само получава пари за заетост без реални резултати.
И отивам да и кажа бруталната истина.Че ми трябва работа с по-средно темпо.
Не хамалска и докерска работа,на която едвам издържам по два часа на вечер.
И после всичко ме боли.
Не ламтя за двойна заплата,а за 70-100 пр работа,на която да няма бяг.
Пък ако ще да е нощем дори.

Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 16.08.17 11:47.



Тема Re: Хлеб насущния дай ни днес..нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано16.08.17 11:51




Ок.Така е.Просто това помислих в момента.Че има твърде много глад по света.И животните имат нужда от храна,но при вида на 15на разкъсани хляба по пода на цеха,какво да си помисли човек?


Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: да не се прехласваме,нови [re: Ludo2]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано16.08.17 11:55



Още не съм взел от тях заплата,към края на месеца ще видим колко са тези 33 процента където ги работя.


Ставката е добра,близо 250 кр на час..добре ще е.
Ако са 56 часа на месец умножено по 240 кр на час да речем излиза 13440кр на месец за толкова малко часове.

Като махнеш няколко хиляди данък,остават към 9000 чисто поне на месец.
ААА,заслужава си.


Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: да не се прехласваме,нови [re: Catch 22]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано16.08.17 11:57



Чудесно

. Принципно говорех, не конкретно



Тема Re: да не се прехласваме,нови [re: Catch 22]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано16.08.17 12:00



Всъщност реалните часове са около 50 максимум.Около 12 000 кр бруто излизат.Някъде около 8500 чисто трябва да взема.Ако устискам на тая работа за 50-60 пр,повече не ми трябва реално.Но е много тежка.



Catch 22 and Roswell 47


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.