Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:27 01.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Тема мнения?  
Автор jumbles ()
Публикувано15.08.17 07:46







Тема Re: мнения?нови [re: jumbles]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано15.08.17 09:42



Не знам каква е статистиката в България, защото самите лекари я крият, но майка ми почина от грешна дозировка на лекарство, написано на рецепта, което й причини мозъчна, а след 2 дни и физическа смърт, а нямаше още 60 години.

На мен пък ми бяха казали, че имам миома като бях бременна, после ходих на два последващи прегледа и се установи, че никаква миома нямам, ами било лъжлива контракция, която били объркали като миома. Вече 17та година след това - нищо ми няма. Но си спомням колко се бях притеснила тогава, даже и майка ми, това се случи малко преди тя да почине, може би някакви 20-30 дни преди това.

Може би е прав човекът от видеото, че има много починали хора от незнанието или невниманието на общо-практикуващите лекари, а и не само общо-практикуващи.
Не мога да кажа със сигурност кое е правилното - да се ходи или не на лекар. Понякога лекарите помагат, друг път - вредят. Сигурно е въпрос на късмет и съдба.

Редактирано от Lucky Eva на 15.08.17 09:44.



Тема Re: мнения?нови [re: Lucky Eva]  
Автор jumbles ()
Публикувано15.08.17 09:52



оказа се, че няма хора около мен без подобни на твоите преживявания, включително и аз, разбира се

на етап съм в който почти съм отдала доверието си на холистичната медицина
мамка му, така са ни промити мозъците, че не е лесен много този преход



Тема Re: мнения?нови [re: jumbles]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано15.08.17 10:07



Преди много години имах една клиентка на възраст 55-60 години, много възпитана, с нея си разговаряхме от време на време. Веднъж отивам, а тя посърнала такава, в очите й сълзи. Питам я защо, а тя ми каза, че й правили кръвни изследвания и трябва да влиза в болница, не каза повече. След две седмици пак отивам - тя се беше съвзела вече и даже беше е в добро настроение. Питах я какво става. Тя ми каза, че е взела решение да пие сокове от целина, цвекло и моркови и да не влиза в болница. Каза, че е отказала. Ами, трябва да ти кажа, че още е там и още работи. Не съм я питала дали пак си е правила изследвания, ама явно сама се оправи.

Понякога човек се самовъзстановява. Но не винаги е така, на много хора пък лекарите са помогнали. Не съм категорично против лекарите, но човек трябва да си има едно наум дали да се предоверява. Най-малкото трябва да се ходи поне при трима за повече сигурност, ако е нещо сериозно. Освен това сам трябва да чете какво му изписват, дозировки, съвместимости и прочее, да пита, да се интересува.



Тема Re: мнения?нови [re: Lucky Eva]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано15.08.17 10:55



На моя роднина преди 2-3 години някакъв лекар й казал, че до Коледа щяла да почине...

Ко речи??? Фък оооф! Нейният зет е солидна клечка в лекарските среди и я уреди на преглед при най-кадърните доктори в района. Нищо сериозно не откриха, и сега си е жива жената.

Има и такива, тип "вампир", които ти поставят диагноза само да имат какво да практикуват, иначе ще останат без работа.



Тема Re: мнения?нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано15.08.17 12:08



Абе, да не ти говоря какви диагнози поставят. Преди година лекари поставиха диагноза рак на костите на около 70-75 годишна жена, майка на братовчед на мъжа ми. И хората се чудиха да ходи ли на химиотерапия, какво да прави. Но, жената каза, че не иска да ходи, искала да си кара доколкото може и да си умре така. Страх я хвана явно, не знам дали имат и много пари. Преди няколко месеца синът й пак я води на лекар и пак й правят изследвания и се оказва, че нямала рак, а било депресия. Абееее.... направо са за бой.
А една приятелка ми разправя, че някакъв гастроентеролог й предложил изследване, което струва над 350 лв. като тя смятала, че има някакъв сериозен чревен проблем. След като си го направила, й казали, че нищо й няма, но то не било лошо профилактично да си ги прави тези изследвания през 3 години, та затова й го били предложили, а лекарствата, които й били изписали на рецепта били профилактични и не били вреднии.

Вместо да й каже, че я наболява от време на време, защото има газове, то й изписал лекарства за 50 лв., три дни лежа в болница за изследването и т.н. И ми каза, че като я изписвали даже не й казали какво точно са й правили и какво й било състоянието, ами се наложило да чака пред кабинета на доктора над 2 часа, та да й кажат какво й е състоянието и на практика какви са резултатите от престоя й в болница за над 350 лв, отделно си платила и нощувките там. Абе, някои лекари за какъв бой са... само те си знаят!



Тема Re: мнения?нови [re: Lucky Eva]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано15.08.17 12:39



А по този начин, с такива изследвания през няколко години, аз си мисля, че си набират редовни клиенти. Ако този лекар "хваща" поне 5 канарчета всеки месец, които си правят такива профилактични прегледи през 3 години, ето ти един сигурен доход от поне 1500 лв. месечно, ей така, без особени усилия. Отделно са по-тежките случаи, на които сигурно им свалят кожата финансово, защото всеки се бори за живот и често не се жалят пари при такива обстоятелства.



Тема Re: мнения?нови [re: jumbles]  
Автор lsrael Thornstein (Judenfurz)
Публикувано15.08.17 19:26



сещам се за две определния за въпросния др на английски - първото е quack, а второто е snake oil salesman.

chronic kvetch


Тема Re: мнения?нови [re: jumbles]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано15.08.17 21:06



Единият задава въпрос за смърт с такъв жизнерадостен поглед, сякаш току-що е пуснал в небето връзка балони, другият ми ръкомаха сякаш съм малоумна, и за капак за Щатите говорят, пък аз не съм там. Мнението ми е, че няма да го изгледам.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.