Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:37 28.04.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Burn at the stake!  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано11.08.17 03:02



Long ago when witches would rule
Deadly women - ready to curse
Black potion of murder and disease
Forgive them for they're blessed...
By the Master!
Burn, Burn at the Stake
Pain, pain until you break

Sixteenth century souls born without sins
Infested by the seeds of the Demon God
Execution day by the knife and sword
Burned alive while crying for death to stop

Burn, Burn at the Stake
Pain, pain until you break

(SOLO)

Rotting skin collected by the cross
Innocent victims caught in a web of law
Dying for a crime they did not commit
Cries of evil women - in the dark of the night

Burn, Burn at the Stake
Pain, pain until you break

Понеже скоро ще съм на концерт на Exciter(Canada),се замислих за тази песен и светата католишка църква.


Мисля че жигосването,преследването и не-приемането на свободолюбието и различието съществува и днес.
И до ден днешен в един малък град ако си различен страдаш.Знам го от собствен опит.
Отделно че уж много "морални " хора се опитват да те поучават кое как и кога.
Явно никога нищо няма да се промени.
Говорим за свобода и демокрация,но реално това са само думи на хартия.
В България,пък и в Норвегия..както и изобщо по света не обичат различията.
Царува стадният принцип.
И индивидуализма никъде не е приет на добре.
Бил съм преследван на младини от разярени селски бекове в Калофер,понеже имах дълга коса ,ходих с тениски на банди,обици и не слушах сръбско и чалга.
Наскоро се беше развихрила дискусия относно народната музика и гайдите в една страница на града ни в България.
И като им рекох че гайди и фолклор след половин час слушане ми се иска да ги спра..и ме нападнаха.За корена,родолюбието,традицията,приемственността.
Рекох им..не съм израстнал с тази музика..да слушам всеки ден фолклор или чалгии,е все едно нон -стоп да ми мирише на скара и бира и да съм всеки ден на войнишко изпращане или сватба.
Поне аз тази музика с това я свързвам.
С кебапчийските страсти на нашия кмет.
Да е жив и здрав..още дълго да се заслужават с подръжниците от овчарските родове.

Та за кладата и пържолата..
Кажете вие..применило ли се е нещо реално от светата инквизиция насам?

Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 11.08.17 03:04.



Тема Re: Burn at the stake!нови [re: Catch 22]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано11.08.17 03:06





Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Burn at the stake!нови [re: Catch 22]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано11.08.17 09:54



Като не обичат различията, то сядаш и разумно преценяваш кое ти е по-изгодно. Да си различен и да имаш безкрайни затруднения в живота като теб или да си еднакъв.



ad infinitum ...


Тема Re: Burn at the stake!нови [re: Catch 22]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано11.08.17 10:07



Не се дразни от това, че хората слушат гайди и фолклор. Аз не виждам нищо лошо в това, всеки да слуша музиката, която му харесва. Подозирам, че хората са те нападнали точно за това, че съвсем явно си заявил своето неодобрение към този вид музика. Ами, я се постави ти на тяхно място, ако започнат да те нападат за това, че харесваш друг тип музика? Мисля, че за всички има място под слънцето. Според теб, хората, които слушат чалга или фолкор, по- малко ли са хора, от тези, които слушат метъл, техно и т.н.? Нека всеки слуша това, което му харесва. Приеми го!



Тема Re: Burn at the stake!нови [re: Alice in WL]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано11.08.17 13:31



То или се раждаш такъв или не.
Няма как да придобиеш индивидуалност ако я нямаш по рождение.Поне аз така мисля.


И все пак е по-добре да имаш собствен почерк и стил.

Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Burn at the stake!нови [re: dama spatia]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано11.08.17 13:44



Не съм ги нападнал директно,просто казах ,както и други като мен..че 2 юни в града ни НЕ е добре да се празнува като на селски събор-с гайди,ръченици,хора и кебапчета.И една сюрия люлки и батути,увесилителен парк.
Управителката на читалището в Калофер,която е в конфликт с кмета(читалището и кметствот отдавна са в дразги и война)го каза пред цялата група на града,че кмета празнува смърт на национален герой,Ботев в случая със свирни и събори.И според повечето интелигентни хора които се изказаха,трябва да е ден на траур.Не на народни песни и танци.
Аз само добавих че народната музика няма как да я слушаш всеки ден,и че е за сватби и изпращания.И ме захапаха и мен.
И то моя наборка,с която и на чин сме стояли дори навремето.Което беше още по-неприятно.
Кмета не върши важните неща за града,а само акъла му е в свирни,събори,участия насам -натам..кебапчета покрай избори и като цяло,пиене и ядене генерално.
А проблемите в града са огромни.
Само половин час из центъра и града да се разходи човек и вижда черните точки навсякъде.Като започнем от преливащите и миризливи контейнери.Които смърдят със седмици неизхвърлени.
Най-лошото е когато говедари и овчари изберат някой като него с пълно мнозинство едва ли не,а той е със сбъркано призвание и сбъркани ценности.
Пир по време на чума е работата.
Не знам,аз не живея реално там и може би изобщо не трябва да взимам отношение към свадите им,на малкото останали като интелигенция там,и другата аморфна пияна селска маса от хора които тичат по съборите ми,богоявлението и пр.
Не ме разбирай погрешно,за традициите съм.
Но не и когато традициите и обичаите са показност.И няма развитие никакво в града ни.


Като изкара и втория си мандат и теглим реално чертата да видим реално колко е свършил,ще му останат само игрите,песните,танците,гайдите и кебапчетата.


Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 11.08.17 13:47.



Тема Re: Burn at the stake!нови [re: Catch 22]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано11.08.17 14:27



Не ме разсмивай!


И какъв е твоят стил!? Вечно мрънкащ, никога не работил смислена работа, като го смяташ за забавно за околните.


ad infinitum ...


Тема Re: Burn at the stake!нови [re: Alice in WL]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано11.08.17 14:50



ми кой храни сега половин норвегия с хляб? а? ааааа

колко хора не работят нищо, само красят света?! и се чувстват пълноценни и полезни?



Тема Re: Burn at the stake!нови [re: Catch 22]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано11.08.17 15:21



Така е, в едно стадо с бели овце подходът към единствената черна е винаги враждебен; ако стърчиш като пирон, все ще се намери някой да те зачука.

Пусни си една партенка и не го мисли:





Тема Re: Burn at the stake!нови [re: Nuke Dukem]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано11.08.17 21:00



В мисленето относно подредба в обществото, човек му е нужен квантов скок. Четенето помага, но е важно и кой чете, тоест как се чете. Раждаме се с батерии, жизнен заряд, има и кофти батерии, зависи кой/ ква партида улучи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.