Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:29 12.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема ми, така де ...  
Автор jumbles ()
Публикувано05.08.17 10:30







Тема Re: ми, така де ...нови [re: jumbles]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано05.08.17 11:05



Да, но с умните неща не бива да са занимават прости ора !





Тема Re: ми, така де ...нови [re: jumbles]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано05.08.17 17:49



Статията започва с нагла лъжа, несъществуващ цитат от известна и авторитетна личност. Типично за сайтовете опитващи се да пробутат алабализми.
Като видя някъде изтърсен тенденциозно такъв цитат, първата ми работа е да проверя дали наистина въпросният човек го е казал това.


Не, Никола Тесла не го е казал! Убедете се сами.
Нататък изобщо няма смисъл да си губим времето да мислим дали в статията са глупости или не.

ad infinitum ...


Тема Re: ми, така де ...нови [re: Alice in WL]  
Автор jumbles ()
Публикувано05.08.17 18:15



казаха го вече преди мен ... с умните неща не бива да са занимават прости ора



Тема Re: ми, така де ...нови [re: Alice in WL]  
Автор blood2 ()
Публикувано05.08.17 18:25



Все си недоволна. И затова не ми харесваш.



Тема Re: ми, така де ...нови [re: jumbles]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано05.08.17 18:30




ти от умните хора ли си?



Тема Re: ми, така де ...нови [re: ShokoLaDa]  
Автор jumbles ()
Публикувано05.08.17 18:53



за втори път нарушаваш дадената си дума, що бе?



Тема Re: ми, така де ...нови [re: jumbles]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано05.08.17 18:57



зададох въпрос..отговор, моля!



Тема Re: ми, така де ...нови [re: ShokoLaDa]  
Автор jumbles ()
Публикувано05.08.17 19:08



ти и дума даде, ама какво от това
та, лично аз нямам време за лаладжии, като теб

хубава вечер!



Тема Re: ми, така де ...нови [re: blood2]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано05.08.17 19:10



Не изразявам недоволство, само посочвам, че в сайта с претенциозното заглавие Новото познание, има лъжи.
Ако ти си доволен от тези лъжи, то всичко е наред.

ad infinitum ...


Тема Re: ми, така де ...нови [re: jumbles]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано05.08.17 19:14



Щом смяташ лъжите за умни неща ...



ad infinitum ...


Тема Re: ми, така де ...нови [re: jumbles]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано05.08.17 19:14



има някой който пръв наруши споразумението ни...в моя тема пред дни...та кой не си държи на думата?!
ако обаче сега не докажеш с линкове че съм лаладжия..ще искам отнемане на ВИП-а от модератора.
Давам ти срок до края на вечерта за доказателства, утре пускам тема с искане за отнемане на ВИП-а..
хайде да те видя сега как носиш отговорност за думите си..ама това не ти е копи пейст...
а хубавата вечер да ти се връща многократно...
та..чакам!



Тема Re: ми, така де ...нови [re: ShokoLaDa]  
Автор jumbles ()
Публикувано05.08.17 19:38



Марципано да не те напекло днес повечко ... срок ми давала, Боже!

ето я темата:

всеки интересуващ се може да види развитието на нещата
а ти погледни добре, кой към кого се обръща



Тема Re: ми, така де ...нови [re: Alice in WL]  
Автор jumbles ()
Публикувано05.08.17 19:43



ами аз съм глупава и не добре, толкоз си мога

фръц!



Тема Re: ми, така де ...нови [re: jumbles]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано05.08.17 19:55



Марципано да не те напекло днес повечко ... срок ми давала, Боже!
Моля, модератора да забележи, как потребителката jumbles, пише...
А за другото, потребителко, върни се и чети ти, замесила си моя ник в диалог с друг..това как се нарича?



Тема Re: ми, така де ...нови [re: ShokoLaDa]  
Автор jumbles ()
Публикувано05.08.17 20:14



никъде не сме се разбирали, че не съществуваме, разбрахме се, че ще се разминаваме неуважително, щото ти не си ме уважавала, или?



след, което заяви да се оправям и че ти редове са последни към мен

земи се в ръце, жено и се спри



Тема Re: ми, така де ...нови [re: ShokoLaDa]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано05.08.17 20:18



с какво толкова те е обидила, та не можеш да подминеш
за какво ви е всичкото това
какво толкова делите и защо всяка иска да дискредитира другата и да е жертвата -
умна ли е, глупава ли е - си е за нея
не е в къщата ти



Тема Re: ми, така де ...нови [re: jumbles]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано05.08.17 20:33



Ти дори идея си нямаш защо го правя това нали?...
Когато си в обществото..в социалното общество, е хубаво да се държиш като социален индивид...а не като абориген от островите.
Нападна Алиса..без причина, само защото ти каза че не го е писал това Тесла..
А ще ти поискам отнемането на ВИП-а, ако не докажеш че съм ляляджия..защото наистина като говориш и обиждаш, трябва да си заставаш зад думите...
и остави моята дума..който трябва знае колко тежи..



Тема Re: ми, така де ...нови [re: holi_day]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано05.08.17 20:41



Холи...никога не съм била жертва..няма и да бъда..за мен това е обидно...НО човек трябва да е разумно същество и все пак да знае как да се държи...
Няма как да ме обиди..роптая срещу поведение..а не срещу нея..тя ми е напълно и тотално безразлична...само виж в тази тема как ми отговаря...
Няма да пиша с нея в един клуб...или тя се маха или аз...
и това пак не е личто отношение...погледни в темата на Кроки..как се държи с Лудото..и как гадно ме замесва...а аз исках само да знам...как е той..



Тема Re: ми, така де ...нови [re: Alice in WL]  
Автор blood2 ()
Публикувано05.08.17 20:43



Всички се лъжем, че ще сме вечни. И че има смисъл.

А иначе все си недоволна от другите.



Тема Re: ми, така де ...нови [re: ShokoLaDa]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано05.08.17 21:14



Прегърнете са като снаха и свекърва. Свекърва звучи страшно, коя от вас е свекървата? По-страшно звучи само зълва. Потърсих го в гугъл, било жена, при това, свободна за мъжки намерения! Що звучи страшно тогава?



Тема Re: ми, така де ...нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано05.08.17 22:29



бъркаш ме с някого...


не съм театрал и никога не правя нещо заради публиката...
но си прав..безсмислено е...



Тема Re: ми, така де ...нови [re: jumbles]  
Автор blood2 ()
Публикувано05.08.17 23:04



Това е сайта ново познание на този по телевизията.



Тема Re: ми, така де ...нови [re: ShokoLaDa]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано05.08.17 23:34



Ааааа, тоя филм ми е отработен. Когато двама прекалят, излизат и двамцата.
За ваша радост не ми писва лесно, но предлагам да не проверяваме.




На мен като не ми върви приказката с някого, изобщо не се мъча да постингувам. Ако не си говорите, няма да се ядосвате и готово.



Тема Re: ми, така де ...нови [re: Bezsynna]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано05.08.17 23:57



Споко, и двете са добри момичета, но слънцата са им в опозиция, та не се учудвам, че отношенията са им напрегнати.

Това си е чиста астрология, заложено им е така.



Тема Re: ми, така де ...нови [re: Bezsynna]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано06.08.17 00:03



разбрах..
оки..



Тема Re: ми, така де ...нови [re: Lucky Eva]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано06.08.17 00:19



Отговарям понеже ме споменават, не съм се тежко обезпокоила.
То ако трябва да се трепери за всяка крива дума, направо ще спрем да си говорим.





Тема Re: ми, така де ...нови [re: ShokoLaDa]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано06.08.17 00:32



Не знам дали точно това го е писал Тесла, но той е бил много странен човек, като човек от бъдещето, със свръх-възможности. Ето какво е казал:

„Тази борба за равноправие на половете ще завърши с нов ред, в който жената ще бъде по-висша. Това равноправие, а по-късно и надмощие, няма да бъде постигнато чрез проста физическа имитация, а чрез събуждане на интелекта на жените“.

„Интуицията е нещо, което стои по-високо от знанието. Без съмнение имаме определени фини органи, които ни позволяват да възприемаме истини, пред които логиката или друго волево усилие на мозъка са безполезни.“

„Моят метод е различен. Аз не се впускам в действителната работа. Когато ме осени една идея, веднага започвам да я изграждам във въображението си. Променям конструкцията, правя подобрения и задействам устройството изцяло в ума си.“

„Борбите между хората, както тези между държавите и народите, неизменно се дължат на неразбирателството в най-широкия смисъл на тази дума. Неразбирателството винаги възниква от невъзможността да се погледне с очите на другия.“

„Всичко, което е било велико в миналото, е било осмивано, заклеймявано, преследвано и потискано. Но то се е появявало отново, вече по-силно и победоносно след тези затруднения.“

„Всяко живо същество е част от механизма на вселената. И въпреки че всяко отделно същество е под влиянието само на най-близкото го обкръжение, в действителност сферата на влияние се разпростира до безкрая.“

„Може да сме свободни да мислим и действаме като единици, но имаме връзка помежду си, както звездите на небосклона — неразрушими връзки. Те не могат да се видят, но можем да ги почувстваме.“





Първата мисъл от източника е тази, която Джъмби е постнала:

„В деня, в който науката започне да изучава и явленията от нефизическо естество, за едно десетилетие ще постигне повече напредък, отколкото през всички предишни векове на съществуването си.“

Тук ви предлагам едно много интересно интервю с него:



Ето част от него:

Читателите биха искали да чуят философията ви за живота.
Животът е ритъм, който трябва да се осъзнае. Аз чувствам този ритъм, насочвам го и го глезя. Той е бил много благодарен към мен и ме е дарил със знанията, които имам. Всичко живо се намира в сложни и прекрасни взаимоотношения: човекът и звездите, амебите и Слънцето, сърцето и кръвообращението, и всичко това в безброй мегавселени. Тези връзки са неразрушими, но могат да бъдат обладани, за да се създават нови връзки, които не нарушават предишното състояние на света.
Вселената е жива във всичките си проявления. Прилича на мислещо животно. Дори камъните са съзнателни същества като хората растенията, хората и животните. Звезда, която блести, иска да бъде видяна и ако не сме толкова погълнати от себе си, ще разберем съобщението ѝ. Дишането, зрението и слухът на човек, трябва да са в синхрон с дишането, зрението и слухът на Вселената.
Струва ми се, че долавям философия от будистки текстове?
Точно така. Има едно изначално познание, което човек винаги е притежавал. Вселената се състои само от една субстанция, която има безброй проявления. Посланията са навсякъде около нас, просто ние сме глухи и слепи за тях. Ако се свържем с тях психически, те започват да излизат наяве. Има много ябълки, но само един Нютон. Той е имал нужда само една ябълка да падне пред него.
Ще ви питам нещо, което трябваше да ви попитам още в началото на разговора ни. Какво е за вас електричеството?
Електричеството е всичко. Светлината е първоизточник на всичко. Тя е също и дистрибутор на всички проявления на Вселената. Аз съм електричество в човешка форма. Вие също, само че не го разбирате.
Работници във вашата лаборатория казват, че се наблюдават светлинни проблясъци и пламъци, когато сте ядосан или се чувствате застрашен. Вярно ли е?
Това е психически разряд и предупреждение. Светлината винаги е била на моя страна. Знаете ли как открих въртящото се магнитно поле и асинхронния електродвигател? Една нощ в Будапеща наблюдавах залеза. Спомних си за Фауст и започнах да го рецитирам. След това в диска на Слънцето видях и двете бъдещи изобретения.
Науката и поезията едно и също нещо ли са за вас?
Те са двете очи на един човек. Творящата енергия е идентична със светлинната.
Въображението е по-реално от самия живот според вас?
Въображението дава живот на живота. Аз се храня с мислите си. Научил съм се да контролирам емоциите, мечтите и виденията си. Целия си живот съм прекарал в екстаз. Това е източникът на моето щастие. Това ме е поддържало през всичките години на работа, която е достатъчна за пет живота. Най-добре е да се работи нощем, защото тогава се виждат звездите и връзката с Вселената е по-силна.
Споменахте, че аз, както всичко друго, съм Светлина. Това ме ласкае, но признавам, че не го разбирам напълно. Бихте ли обяснили?
Защо да не разбирате? Толкова е просто. Всичко е светлина. В някой лъч светлина се крие съдбата на една нация, всяка нация си има собствен лъч. И запомнете: никой човек, който е съществувал, не е умирал. Той се трансформира в светлина и продължава да съществува под тази форма. Тайната на това се крие във факта, че светлината се връща в началното си състояние.
Това прераждане ли означава?
Предпочитам да го наричам връщане към предишна енергия. Христос и няколко други са знаели тази тайна. Аз се опитвам да разбера как да запазвам тази енергия. Не го правя за себе си, а за доброто на човечеството. Вярвам, че моите открития правят живота на хората по-лесен и го насочват към едно по-морално и духовно състояние.


Надявам се Джъмби и Шоколадката да спрат да се карат и да настъпи мир!

Благодаря на Джъмби за хубавата тема!



Тема Re: ми, така де ...нови [re: blood2]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано06.08.17 00:37



Да, на Стойчо Керев. Аз съм му фенка на него.





Тема Re: ми, така де ...нови [re: Alice in WL]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано06.08.17 00:58



В BrainyQuote всеки може да публикува всичко, без да посочва източник, също както в Уикипедия. Ето виж:

.

Как тогава разбра, че това, което Джъмби е намерила и постнала е нагла лъжа и глупости? Твоят източник е със същата еквивалентност на достоверност като нейния.
Разбирам да притежаваш някой ръкопис лично Тесла, а то нищо не доказваш с въпросния източник.

Редактирано от Lucky Eva на 06.08.17 00:59.



Тема Re: ми, така де ...нови [re: Lucky Eva]  
Автор jumbles ()
Публикувано06.08.17 08:08



остави Евичка, наистина няма смисъл

поздрави





Тема Re: ми, така де ...нови [re: Lucky Eva]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано06.08.17 08:36



Статията е написана в стил в-к Психо от 90-те, баба ми четеше подобни глупости едно време.



ПП: Същественото в случая е, че фигурира "Никола Тесла" някъде в текста, оттам нататък се очаква всичко да се приеме като истина по презумпция.

Редактирано от Nuke Dukem на 06.08.17 09:17.



Тема Обаченови [re: Lucky Eva]  
Автор Phillip (Mogherini)
Публикувано06.08.17 09:35



Обаче да разсъждаваме простичко. Единият източник казва, че има такъв цитат от Тесла, а другият, че няма. Един от двата лъже. Кой?



~~~


Тема Re: ми, така де ...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано06.08.17 09:44



Самият Тесла, по това, което съм чела за него, е бил доста странен и трудно разбран от обикновените хора. Бил е самотник, защото е бил различен от другите. Чела съм, че е спал само по 2 часа и откритията си ги е правил в съзнанието си, без всякакви опити и може би наистина е трудно да бъде разбран от 99 процента от нас.



Чел ли си за Филаделфийския експеримент? Той е осъществен на базата на научните открития, които Тесла е направил приживе. Има различни разкази на хора, които са били част от него, като например. Дали това е вярно или невярно аз не мога да бъда категорична. Нито аз, нито който и да било от нас е бил там. Най-лесно е като нямаме категорични доказателства за нещо да бъде отречено. Но, "категоричен в отрицанието си може да бъде само един глупак" Това пък Ъруин Шоу го е казал.



Тема Re: Обаченови [re: Phillip]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано06.08.17 09:45



И двата може да лъжат. Единият, че има, другият, че няма. Това може да каже само Тесла, който вече не е между живите.





Тема Не.нови [re: Lucky Eva]  
Автор Phillip (Mogherini)
Публикувано06.08.17 10:13



Не. От две противоположни твърдения само едното е вярно. Основен закон в логиката.

Тесла би могъл да го потвърди или отрече, ако го е казал устно, което очевидно вече е невъзможно. Но може да го е написал в неговите публикации, тогава цитатьорът може лесно да каже: "Това е написано в ..., издание на ..., еди коя си година, стр. 45" Нали?
Всички негови публикации като автор и съавтор са достъпни през Амазон

.

Субективно преценявайки го като добре подготвен човек техничар, маниакално следващ научен подход, силно се съмнявам, че той е изтърсил нещо свързано с метафизични дрън-дрън ярини. Особено като гледам и в какви сайтове се явява този негов "цитат".

~~~


Тема Re: Не.нови [re: Phillip]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано06.08.17 10:33



Не съм чела всичко, което е публикувано от името на Тесла. Но, пак зависи. Различни източници посочват, че много негови разработки, а вероятно и мисли, са били засекретени. А някои са загубени:



Ако някой се разтърси в книгите, които е написал, напълно е възможно да намери негови мисли, които са били посочени от единия източник, а не са публикувани в другия. Това са цели книги, а в нашите "източници" са отразили само няколко извадки. Специално Стойчо Керев, от чиито сайт е извадката на Джъмби, е ерудит, човек с много обща култура и познания, специализирал се е в изследователска дейност относно конспиративни теории, а в другия източник селекция би могъл да направи всеки и може дори да не е бил толкова "навътре" като Стойчо Керев в тези неща, освен това, точно тази мисъл е възможно да не го е впечатлила. Лично аз по бих се доверила на Стойчо Керев - уравновесен и умен мъж. Разбира се, това мое мнение е субективно, но то всичко е субективно.

Редактирано от Lucky Eva на 06.08.17 10:34.



Тема Интересен филм за Никола Тесла на Стойчо Керевнови [re: jumbles]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано06.08.17 10:50



Филм на Стойчо Керев за Никола Тесла:

Интересен е!

Редактирано от Lucky Eva на 06.08.17 10:55.



Тема Re: ми, така де ...нови [re: jumbles]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано06.08.17 10:54



Благодаря!





Тема Re: ми, така де ...нови [re: Lucky Eva]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано06.08.17 11:17



Никола Тесла е донякъде еманация на класическия "луд учен", който, за съжаление, поради наивността си или нещо друго, бива излъган по най-смешния начин, като нашега, от Томас Едисън, но не знам историята в подробности... Доколкото си спомням, когато дошло време Никола да си получи парите от Едисън за един от своите патенти, последният му отвърнал: "Ми аз просто се шегувах, това е американски хумор."



Идеите на Тесла наистина са непрактични или импрактични, ако това звучи по-ясно за някои, и действително са плод на илюзията, че електроенергията може да се предава по въздушен път без значителни загуби и на далечни разстояния. Така си е изгубил не само парите, но и положението в научните среди, в общи линии със своята Варденклифска кула си спечелва само подигравки.

Ако имаше някоя жена да му повлияе по-практично върху стремежите, вероятно и той щеше да вкуси от живота на милионерите, може би щеше да стане богат човек като Едисън, но според каквото съм чел за Никола Тесла, не, в живота му май никога не е имало жена, или ако е имало, то това не са били пълноценни взаимоотношения. Допускам с много висока степен на вероятност, че е умрял Virgo.

Редактирано от Nuke Dukem на 06.08.17 12:14.



Тема Re: ми, така де ...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано06.08.17 11:24



Разрушават му лабораторията и му изземват записките и ги засекретяват, по този начин се принуждава да заработи за хиена като Едисон. Променливият ток, рентгена. Намерил е също начин да премества всичко, един вид - телепортацията. Някъде бях чела, че е казал: Дайте ми честотата на Земята и аз ще я преместя! Намерил е начин да се произвежда енергия без пари, но това не е изгодно за търговците на горива и останалите източници на енергия, за които си плащаме прескъпо.

Гледай филма, който пуснах най-долу в темата, интересен е и е само 25 минути. Двама професори говорят за него и обясняват за изобретенията му.

А те не са малко - над 1000 са само тези, за които знаем.

Редактирано от Lucky Eva на 06.08.17 11:26.



Тема Re: Не.нови [re: Lucky Eva]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано06.08.17 11:26



Стойчо Керев ми е любим, когато почнат да бръщолевят тъпотиите за извънземните с онзи плешив доц. д-р проф. понамквоси.



Добре кашират от знанията си тия двамата, бая народ кълве на тяхната кукичка.

Редактирано от Nuke Dukem на 06.08.17 11:27.



Тема Re: Не.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано06.08.17 11:28



Е, най-много някой от хардлайнерите от бан да подскочи.





Тема Re: ми, така де ...нови [re: Lucky Eva]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано06.08.17 11:50



Четох до Разрушават му лабораторията и му изземват записките и ги засекретяват, по този начин се принуждава да заработи за хиена като Едисон. Променливият ток, рентгена. и после почнаха глупостите или, за нашите американски читатели, нонсенсът, защото:

1. Телепортацията е невъзможна. Наскоро го обсъждах с един хардлайнер от БАН и, след като се съгласихме, че преносът на маса изисква енергия, стигнахме до заключението, че... и сиренето е с пари!

2. Твърдението "Дайте ми честотата на Земята и аз ще я преместя!" е еквивалентно на Архимедовото "Дайте ми лост и ще повдигна Земята!"... Земята е планета и не може да се премести, тя ежедневно притежава непреодолимо количество кинетична енергия, която възпрепятства всеки един опит за нейното преместване. В колкото по-близо до състояние на покой се намира едно тяло, толкова по-лесно то може да се премести – пробвай да преместиш една футболна топка, която лети към теб с ефекта на Магнус.



ПП: Ще погледна филма и после бих могъл да коментирам повече.

Редактирано от Nuke Dukem на 06.08.17 17:01.



Тема Re: Интересен филм за Никола Тесла на Стойчо Керевнови [re: Lucky Eva]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано06.08.17 13:06



Този филм на Стойчо Керев е по-интересен:






Тема Интервюиращиятнови [re: Nuke Dukem]  
Автор Phillip (Mogherini)
Публикувано06.08.17 15:11



Интервюиращият, Стойчо Керев на младини ли е?

~~~



Тема Re: Интервюиращиятнови [re: Phillip]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано06.08.17 16:07



Ами да, просто изглежда по-различно. Хареса ми въпросът на Гандев от Бургас.



Тема Re: Интересен филм за Никола Тесла на Стойчо Керевнови [re: Nuke Dukem]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано06.08.17 16:30



Живков, човек адекватен за своето време.Кои потребители са адекватни за своят форум, освен мен, да ги изброим предлагам тихо.





Тема Re: Интервюиращиятнови [re: Phillip]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано06.08.17 16:31



Той даже бебе е бил длъжен да е бил някога, Стойчо Керев.



Тема Re: Интересен филм за Никола Тесла на Стойчо Керевнови [re: tirtirlin]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано06.08.17 16:55



"Система е едно, а строят е друго – те са две страни на един медал." – Тодор Живков

Кажи как шиместим Зимята.



Направи ли ти впечатление, че на от интервюто така и не се изясни "кой изнесе", и изобщо "къде е", златото?

Злато? Какво злато?

Редактирано от Nuke Dukem на 06.08.17 17:43.



Тема Re: Интересен филм за Никола Тесла на Стойчо Керевнови [re: Nuke Dukem]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано06.08.17 17:32



Остави златото, аз викам златото на Лудото.



Ти ми кажи, кое дава инерциалната маса на телата, и какво толко научи Пелерман, че не го дава за милион долара.

Колко процента е пространството в килограм злато, и колко материята ако охладим тоз килограм в конденз " Бозе- Айнщайн" ?



Тема Re: Интересен филм за Никола Тесла на Стойчо Керевнови [re: tirtirlin]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано06.08.17 18:15



Въпросът "кое дава инерциалната маса на телата" е същото като да ме питаш "кое създаде Вселената". Ами не знам кое. Нещо.

Едно обаче е сигурно, инерциалната маса съществува и точно поради този факт, Земята е непреместваема – тя ще продължи по своя път около Слънцето с 29.8 км/сек и около своята ос с 0.47 км/сек завинаги (докато не я цапардоса отново обект с размери като на Марс или повече, който да направи една нова Луна

, и така до края на вечността), и, в съчетание със своята маса от 5.972*10^24 кг, притежава достатъчно инерциална маса за да тушира всеки един опит за нейното преместване от човека. Разбирай – тя си се мести, но ние не можем да повлияем върху това по никакъв начин, защото не разполагаме с толкова енергия, колкото е необходимо за да контрираме нейната кинетична такава.

Що се отнася до брилянтен математик от ранга на Григори Якъвливич Пирилман, то аз изобщо не се съмнявам, че, както се казва, боли го фара него за един милион долара.

Пространството се измерва в кубични инчове, напр., не в проценти.

A иначе 1 кг злато не можеш да превърнеш в Боуз-Айнщайнов конденз, той се прави с 1 милиард натриеви атоми.

Редактирано от Nuke Dukem на 06.08.17 22:21.



Тема Re: Интересен филм за Никола Тесла на Стойчо Керевнови [re: Nuke Dukem]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано06.08.17 18:37



Елемент на наказателното право е субект който иска да мести орбитата на планетата, почти назрял съм да звъня на 112.





Тема Re: Интересен филм за Никола Тесла на Стойчо Керевнови [re: tirtirlin]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано06.08.17 21:03



М'чи кой'тиска, да мести, аз обясних защо това е невъзможно.





Тема Re: Интересен филм за Никола Тесла на Стойчо Керевнови [re: Nuke Dukem]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано06.08.17 23:21



Нямам проблем с местенето на планети, ма ся простирах, гости, чаршафи,кърпи, тъмно... мързи се едно ти режат крак, щипка по щипка......едно простирам друго прибирам......Аз на фронта, в траншеите, шрапнели...да ! Ама не простираш бееее...!





Тема Re: Обаченови [re: Lucky Eva]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано06.08.17 23:27



Кое не ви е ясно ? Чудеса няма извън Чудесата.

Отрицателната енергия на вакуума изявена в " Ефект на Казимир"
Нещата са създадени сложни, щото като прости не биха могли да функционират. Ти накарай прос човек, постинг да ти напише да видим, - примерно за супер храни.





Тема Re: Интересен филм за Никола Тесла на Стойчо Керевнови [re: tirtirlin]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано06.08.17 23:32



Емчи'ко, понякога на един мъж му се налага и да простира.



Аз па кАнкирах 'нес, сташен гот, кат' ски лятно време.



Тема Re: ми, така де ...нови [re: Lucky Eva]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано06.08.17 23:34



Тесла е бил новатор тогава, но не може да бъде новатор днес, когато зрее шести технологичен цикъл.

Енергията не е проблем, проблем е мотивът за живот на разума прекрачил телесно и материално, и ще го покани ли Бог на чаша абсент.



Тема Re: Обаченови [re: tirtirlin]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано06.08.17 23:36



Супер храните не ме интересуват и май не съм отваряла тази тема. Сигурно съм много проста.

И в тази тема нямаше да участвам навярно, но като се скараха, реших да се намеся. Не ми харесва да има баннати и сърдити...



Тема Re: Обаченови [re: Lucky Eva]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано06.08.17 23:42



Не знам има ли баннати, а и ми е се тая. Мен кат ме баннат не цирикам.

Женските постинги подозрително с подобен дъх, - се едно че сте важни, и се фръцкате сценично. Мога да го кажа и по аграрно, фолклорно и говедарско мили дами.





Тема Re: Интересен филм за Никола Тесла на Стойчо Керевнови [re: Nuke Dukem]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано06.08.17 23:59



Ако ма видат да карам кънки, да карам кооло, да се секна с два пръста на тротоара, ще загубя акредитацията си в ООН !

Я са дръж кат солиден господин !





Тема Re: ми, така де ...нови [re: Lucky Eva]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано07.08.17 00:34




Имаш ли идея, колко много съм чела за Тесла и от Тесла /надявам се наистина да е от него/
Всички сме със свръх възможности..но не се използват защото са под тонове лъжлива информация, с която ни тъпкат от малки.
Реагирах за съвсем друго нещо, но не ми се обяснява..
Хайде ще те попитам нещо...ако всичко във Вселената е едно цяло..не смяташ ли, че хората като "удрят" удрят първо себе си....и ако е така защо предпочитаме да ни боли..от ударите?
И да..всичко е енергия и движение..но когато хората се "извисяват" и виждат само себе си..не смяташ ли че този поток от енергия се криви, или забавя, или спира..иии оттам идва самоунищожението...общуването е в основата на обмена...
Знаеш ли Лъки, доста са нещата за които може да се говори и помисли, да се обсъдят и да се видят гледни точки..но това е само при условие, че човек има свое мнение, че умее да води диалог и следи темата на разговор, а не обсъжда човека отсреща.
До сега аз на тези теми мога да говора с един единствен човек..но той наистина е партньор в разговора..и разговора се превръща в удоволствие, а не в спорове и ненужни драканици.
А човек има неограничени възможности..иии аз съм неограничена!..: )))
НО това не са теми за клубове..поне за мен и човек това, което чете и знае е за лично ползване, аз не мога да науча никой /макар и да знам/ на нищо, ако той сам не го научи...
както са казали хората...покажи на къде да се гледа, а не какво се вижда...
Та Тесла си е Тесла..пич...и съм сигурна че животът му е бил много интересен...независимо че ние едва ли ще узнаем някога точно какъв е бил и какво е открил...въпреки информацията сме в информационно затъмнение...



Тема Re: Обаченови [re: Lucky Eva]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано07.08.17 00:38



ееее чак пък каране..и сърдити..: )))
човек има настроения, това че не съм била на кеф..и съм се издразнила и съм реагирала..не значи нищо..било е моментно..: )))
а и със сигурност ми се спеше...



Тема Re: Обаченови [re: ShokoLaDa]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано07.08.17 00:52



и нещо за лека нощ...


и се изнасям от темата на Джъмби..
сори за заяждането ми...никога досега не съм искала бан, няма и да поискам...просто бях кисела...минахме 1050км., не бях спала 24 часа...иии бях отвратителна...даже и за себе си...: )))
и така...



Тема Re: Интересен филм за Никола Тесла на Стойчо Керевнови [re: tirtirlin]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано07.08.17 01:30



Солидко Принципов!



Трябва да се държим на положение, така е.

за Трола и стига толкова вече, че да не се обади някой на 11-2. Виртуалното шоу за тази събота и неделя свърши.



Тема Re: Обаченови [re: ShokoLaDa]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано07.08.17 08:43



Да бе отвратителна, чак пък толкоз, безлична си.





Тема Re: Обаченови [re: tirtirlin]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано07.08.17 09:47



за кого?..





Тема Re: ми, така де ...нови [re: Lucky Eva]  
Автор blood2 ()
Публикувано07.08.17 11:02



Няма защо да го харесваш. Сигурно си има жена на която да помага.



Тема Re: ми, така де ...нови [re: blood2]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано07.08.17 11:48



Не бях се замисляла относно семейния му статус, защото нямам намерение да го преследвам като мъж.

Но, като ме попита, ето какво изнамерих току-що:



Редактирано от Lucky Eva на 07.08.17 11:58.



Тема Re: ми, така де ...нови [re: Alice in WL]  
Автор M1l1tary M1nD ()
Публикувано07.08.17 15:44



И аз съм ползвал този сайт, който си дала, но се съмнявам да е съвсем точен, още по-малко изчерпателен.

Awaken my child, and embrace the glory that is your birthright.


Тема Re: ми, така де ...нови [re: ShokoLaDa]  
Автор M1l1tary M1nD ()
Публикувано08.08.17 13:28



Няма как да ме обиди..роптая срещу поведение..а не срещу нея И най-логичният въпрос е... сама вярваш ли си?



Awaken my child, and embrace the glory that is your birthright.

Редактирано от M1l1tary M1nD на 08.08.17 13:38.



Тема Re: Интересен филм за Никола Тесла на Стойчо Керевнови [re: Nuke Dukem]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано08.08.17 13:33



Къде, и как, и защо ?, се акумулира енергията в жироскопа ?

Редактирано от tirtirlin на 08.08.17 13:38.



Тема Re: ми, така де ...нови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано08.08.17 13:49



Разбира се, че си вярвам...но не държа ти да ми вярваш...
Човек, който не познавам лично, дори и едно кафе не сме изпили, няма как да имам лично отношение....реагирам на поведение тук..в клубовете..
а ти защо ровиш?



Тема Re: Интересен филм за Никола Тесла на Стойчо Керевнови [re: tirtirlin]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано08.08.17 15:47



Като антена прихваната с въжета, всяко дърпа в противоположна посока и тя стърчи, милата. Не мога го обясня на хлапетата, наложи се да сваля каплата на колелото. Дръж, завъртях, а сега се завърти на деведесе градуса - ААААА. Ми аааа я!



Тема Re: ми, така де ...нови [re: ShokoLaDa]  
Автор M1l1tary M1nD ()
Публикувано08.08.17 17:52



И аз не държа да ти вярвам.
Само реагирам на поведението ти. Нищо лично, нали знаеш.



Awaken my child, and embrace the glory that is your birthright.

Тема Re: ми, така де ...нови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано08.08.17 18:12



знам...
няма как да е лично...
не ме познаваш лично, нямаш идея каква съм, коя съм..аз теб също...и ми е ясно че ме кривиш според себе си...всички които ме кривите без да ме познавате ми говорите за себе си...
а нямам нищо против да ми реагираш на поведение..нормално е...но не е нормално да се намесваш в спор..за мъж.... и да рови...
Тук лично отношение имам само към Лудото и Безсънна, познавам ги, пили сме кафе заедно...и лично бих реагирала в реала за тях.
Странно как приемате виртуала...нямам ментална зависимост към никого, нито положителна, нито отрицателна..реагирам на написано....



Тема Re: ми, така де ...нови [re: ShokoLaDa]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано08.08.17 18:27



Странно как приемате виртуала...нямам ментална зависимост към никого, нито положителна, нито отрицателна..реагирам на написано....


Странно как приемаш, че някой приема по начина по който приемаш за приемано.



Що не допуснеш, че ората вляат и да си правят гаргара, бъзик и да видат другите мозъци на ква тактова честота бръмбазикат с ганглии.

Най хубавата ти черта, е че познаваш Лудото. !



Тема Re: ми, така де ...нови [re: tirtirlin]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано08.08.17 18:33



а ти защо си мислиш че някой се връзва на гаргарата и бъзика и защо не помислиш че можеш да получаваш същото...: )))
тук няма човека в цялост...и няма как да видиш усмивката...тона..интонацията...
няма как да видиш как работи мозъка...ако някой не ти го позволи...


о дааа...и аз много се радвам на това че я познавам...и се радвам на реалната и компания...а ти не!...миииии....



Тема Re: ми, така де ...нови [re: ShokoLaDa]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано08.08.17 18:50



о дааа...и аз много се радвам на това че я познавам...и се радвам на реалната и компания...а ти не!...миииии....


Майни го това реалното, нали я сънувам всяка вечер в кристални пантофки, кой ша я търпи реална мислиш.








Тема Re: Интересен филм за Никола Тесла на Стойчо Керевнови [re: tirtirlin]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано08.08.17 18:55



Еми в ротора, поради запазването на ъгловия момент, де да знам. Това какво общо има с Никола Тесла?



Тема Re: ми, така де ...нови [re: jumbles]  
Автор Baldrian ()
Публикувано08.08.17 18:57



ами не е...
факт!



Посочи ми коафьора си, за да ти кажа какъв си!

Тема Re: ми, така де ...нови [re: ShokoLaDa]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано08.08.17 19:24



Ех. Ако не ти бях станала симпатична тук, не би се запознала с мен навън. Използваме три грама логика и виждаме, че първото е довело до второто. Получила съм твоето лично отношение докато не съм била човек.




Събуждаш звяра ти казвам! Само за да не ядосвам Джъмби ще се помъча да ръмжа на дивана!



Тема Re: ми, така де ...нови [re: Baldrian]  
Автор jumbles ()
Публикувано08.08.17 19:29







Тема Re: ми, така де ...нови [re: jumbles]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано08.08.17 19:31



Понеже не е честно да пиша само извън темата, декларирам твърдата си убеденост, че всички така наречени "нематериални" явления са резултат от физически взаимодействия, а фактът, че им се приписва мистериозен произход, показва само безсилието на човешката наука в изследването им. Хау.



Тема Re: ми, така де ...нови [re: Bezsynna]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано08.08.17 19:36



Забравила си...
с теб се видяхме за пръв път на клубна среща...както и с другите..и едва тогава започнахме комуникция...по тел. и на кафе..
с Лудото по същия начин..на клубна среща само че в друг клуб през 2009г...и след това опознаване и приятелство...
Разбирам че моето деление може да е странно..но е такова..
както и да е...но се махам от темата..защото наистина доста спам направих..: ) а си има тема





Тема Re: ми, така де ...нови [re: ShokoLaDa]  
Автор M1l1tary M1nD ()
Публикувано08.08.17 20:07



Значи представата ти за мъж е педалска някаква, в което няма логика, нали.

Мъжа ти, само като го натискаш ли дава газ?

Awaken my child, and embrace the glory that is your birthright.

Редактирано от M1l1tary M1nD на 08.08.17 20:13.



Тема Re: ми, така де ...нови [re: Bezsynna]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано09.08.17 09:19



Нещата идват откъм малко към голямо.Най малките неща са толкова малки, че не съществуват, а само е казано че съществуват, струни двуизмерни с дължина на Планк. Казано е, понеже "Първо беше Словото" живеем в софтуер.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.