Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:05 10.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Естественонови [re: ShokoLaDa]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано01.08.17 00:19



Интересна приказка с доста комплексен сюжет и като че ли долавям житейската мъдрост, че животът не е сладък без щипка сол или един увлекателен разказ... Прескочих цялата история на робът от Франкистан, понеже ми беше досадно да слушам за Дългоноско, но не можах да разбера най-съществената част от приказката, края, конкретно съдбата на стареца – доживява ли своята седемдесет и осма година или не?

Встрани от приказката, накрая като прочетох Историята за Абнер, евреина, който не бил видял нищо… и се сетих за оня студент по право, как повтаряше като машина – "Нищо не съм видял. Не съм направил нищо."



Тема Re: оооо, да...нови [re: ShokoLaDa]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано01.08.17 10:20



Вземи го ти

... много е готин



Тема Re: прекрасна зодия...нови [re: holi_day]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано01.08.17 10:51



Радвам се, че чак тук се е усетило уханието

, което означава, че посланика е още "ароматизиран"

Близнаци, а?! Незабравими



Тема Re: Зодии...нови [re: ShokoLaDa]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано01.08.17 11:01



Близнаци, тризнаци.........все в минижуп си я представям.

С плитки, библиотекарка с очила, нарежда томове "Война и Мир" на стилажа.
Аз зубрач, с очила, пея в училищния хор, рова на долната лавица за една повест на Бернарден дьо Сен-Пиер.

Ъъъ.....забравих ! с червени прашки !





Тема Re: Естественонови [re: Nuke Dukem]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано01.08.17 12:02



еее то не е задължително да ти харесва...: )))
това си е моята приказка, от моето детство...





Тема Re: Естественонови [re: Nuke Dukem]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано01.08.17 12:10



ееее....ти пък къде отиде...това е приказка и я четях като дете...: )))
но снощи си я препрочетох, бях позабравила доста неща...
но се замислих, какво нещо е избирателната памет...помня че беше готвач, че имаше гъска за приятелка и че тя чу помагаше да стане пак нормален, но не знам защо помнех и че са се оженили накрая...а то не са...ама може би съм си помислила че ще го направят после и така ми е останало в главата...
Значи лошото не го помнех от приказката...а само хубавото...
а на този автор за приказки всичките му харесвах...имах книжката но само с избран иприказки, в читанка видях че има още..ще ги прочета и тях.
И въпросче...защо ми повдигаш темата за онзи студент по право?



Тема Re: оооо, да...нови [re: Ludo2]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано01.08.17 12:13




ееееееееее..то така не става...той има чуФства.... към теб...: )))))
екстра...значи ще си имам готин кум...



Тема Re: Зодии...нови [re: tirtirlin]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано01.08.17 12:17



воайор?...

и то зубрач с очила?...
ееее това не го очаквах от теб...: )))



Тема Re: оооо, да...нови [re: ShokoLaDa]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано01.08.17 12:24



И с чуФствата ти го давам





Тема Re: Естественонови [re: ShokoLaDa]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано01.08.17 13:33



Ами не знам, просто се сетих това поради съвпадението на думите, не правя асоциация с някого или нещо...

Получих истински justice оргазъм наблюдавайки как внимателно и сръчно детективът го разпитваше, как пренебрегваше всеки негов опит да му хвърли прах в очите, как му напомняше през цялото време, че е парче лайно, как го осветли, че повече няма да има видеоигри, как натроши на прах дори пясъка от последните останали парченца наивна илюзия, че в крайна сметка може да му каже "Достатъчно, приятен ден" и да го пусне да си върви у дома... Как наказанието му започна още преди да е получил своята присъда.

Като малък четох една много интересна книга, По следите на местопрестъпленията, която описваше истински криминални случаи и престъпници, и илюстрираше мотивите за престпленията опитвайки се да обясни мисловния процес на извършителя. Оттогава си падам по детективски истории, но не фикции в стил Реймънд Чандлър или Агата Кристи, а по-скоро като енциклопедия с факти или документален филм. :)

Редактирано от Nuke Dukem на 01.08.17 18:04.




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.