Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:42 18.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Catch 22 Norwayнови  
Автор Catch 22 (Сдържан)
Публикувано23.07.17 01:50



Мисля че спрямо живота ми в последните месеци и близо година,това е новият ник който ми подхожда най-добре.
Целият ми живот в Норвегия е един ПАРАГРАФ 22!


Остава и да се телепортирам в Розуел 47ма и просто ще бъде върховно.


За да почна във логистик фирма ми трябва кетап за мотокарист,който струва 7000 кр..които биват поемани на безработните норвежци или по-нахалните.
На мен обаче ми бе казано-Глей..си намери фирма да те вземе под някаква форма..пък ще ти го платим в движение.
Е..че аз да не съм фокусник..без кетапа ,не мога да помириша дори интервю.
Все повече разбирам Брейвик.
Ако един ден си сненям името с норвежко,ще е точно Catch 22 с фамилия НОРВЕЖКИ.

Ако не ги е срам от себе си..да ме прекръстят.

Търпението ми намалява.
Както и изведнъж рязко свърши към гърка.


Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Catch 22 Norwayнови [re: Catch 22]  
Автор Catch 22 (Сдържан)
Публикувано23.07.17 01:53





Поздрав!

Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Catch 22 Norwayнови [re: Catch 22]  
Автор Catch 22 (Сдържан)
Публикувано23.07.17 01:55





The age of madness...Catch 22

Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Catch 22 Norwayнови [re: Catch 22]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано23.07.17 02:20



роман на Джоузеф Хелър, издаден през 1961 г. Действието в него се развива по време на Втората световна война, като събитията са разказани от различни герои в нехронологичен вид и от различна гледна точка. Книгата е преди всичко критика на бюрократичната система, в която не винаги владее разумът. Фразата параграф 22 е станала идиоматична и се използва за ситуация без изход, „порочен кръг“ (виж понятието параграф 22).

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: Catch 22 Norwayнови [re: Catch 22]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано23.07.17 08:15



Хааха, да избухнем качествено тогава:






Тема Re: Catch 22 Norwayнови [re: Catch 22]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано23.07.17 08:29







Тема Re: Catch 22 Norwayнови [re: Catch 22]  
Автор lsrael Thornstein (Judenfurz)
Публикувано24.07.17 01:07



Ето ти и нещо от мен в същия дух - Archenemy и World is yours-



cheers
IT

chronic kvetch

Тема Re: Catch 22 Norwayнови [re: Catch 22]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано24.07.17 01:09



Бас ловя, че не си я чел.





Тема И аз мисля така.нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Phillip (Mogherini)
Публикувано24.07.17 10:56



Всъщност, книгата е доста тежка за четене, още повече за осмисляне, а не е само този параграф в нея като важна идея. Малко хора наистина са я прочели спокойно и внимателно, та тук си познал.

Да видим как точно е описан параграфът в оригинал, в книгата:

— Разбира се, че има засечка — отвърна доктор Данийка. — Параграф 22. Всеки, който иска да бъде освободен от строева служба, не е луд.
Имаше само една засечка и това беше параграф 22 — според него онзи, който при действителна и непосредствена опасност е загрижен за собствената си сигурност, има напълно здрав разум. Ор беше луд и можеше да бъде отчислен от летателния състав. Единственото, което трябваше да направи, беше да поиска да го отчислят, но щом поискаше, той вече нямаше да бъде луд и трябваше да участвува в полети и занапред. Ор щеше да бъде луд, ако участвуваше и занапред в бойни полети, а щеше да бъде здрав, ако не участвуваше, но щом беше здрав, трябваше да продължи да лети. Ако летеше, щеше да бъде луд и нямаше да трябва да лети, но ако не искаше да лети, значи беше здрав и трябваше да лети. Йосарян бе дълбоко развълнуван от абсолютната простота на тая клауза в параграф 22 и подсвирна многозначително.
— Този параграф 22 е засечка и половина — забеляза той.
— Няма по-добра засечка от него — съгласи се доктор Данийка. ...


Значи, става дума за бягане от нещо, а не стремеж към него! На казармен жаргон: "скатаване от служба".
И вече всичко съвсем добре пасва към житейския сценарий на нашия клубен герой. Финтрола (сега с ник Catch 22) казва: "Аз много искам да бачкам и съм трудолюбив и съвестен, но тези пусти норвежци все ми пречат с какви ли не тъпи формалности и нищо не мога да направя!"



П.П. За, който иска да прочете книгата, има я в Читанката:

~~~


Тема Re: И аз мисля така.нови [re: Phillip]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано24.07.17 12:01



В тая книга всяко второ изречение е мъдрост, до която никакви куелювци, кастанеди и други подобни не са достигнали за целия си живот. И няма да достигнат ако ще хиляда години да живеят.
А параграфът е само лайтмотив тъй да се каже.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.