Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:34 19.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Добро утро на алгебра?!нови  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано24.07.17 16:53




Чудя се последните седмици да плача ли..да се смея ли..или да си скубя косите?
Преди няколко седмици ми се обади мой градски от Калофер,който е във гр.Хамар в момента.Намира се близо до Лилехамър,на 7 часа път от тук.
Преди 6 месеца му беше помогнато по вторият начин от българин тук в Норвегия ,и в момента кара камион там.
Към строителна фирма.
Проблема е ..както се оказа най-накрая че е тук без бъкел Английски.
Две думи не може да обели на англикски,камо ли пък норвежки.
Като ученици пътувахме до Сопот навремето.Той учеше в техникума там,аз а СПТУ-то.
Той беше почти отличник,аз тройкаджия.
Язък за барута и големите дипломи,когато се налага да звъниш на 700 км ..та някой друг да ти звъни по обяви за квартири и жилищс под наем.
От три седмици направо буквално ме засипва с телефони и адреси на които да звъня,да говоря с непознати хора,да кажа това..онова и пр.
Шефа му който е българин не бил готин и не искал да ходи да го оправя насам-натам.
Една част от другите българи около него и те явно са го поотрязали,понеже им е писнало да им запълва дните със звънене и посредничество.
Преди половин час ми звънна и ми рече-Благодаря че ми насрочи интервю в 16 за днес,ще дойде един с мен..ама и неговия английски е почти никакъв.
Та ако можели да ми звъннат ,аз да говоря за това онова с евентуалният му нов хазвин.
Той е и много придирчив,и няколко места отпаднаха вече..че това или онова все не харесвал.
Понеже ще ходи в бг сега да си взима жената от Варна и детето си където живееха на квартира,и се надаваше да си намерят самостоятелно жилище.
Направо ще лудна.
Даже и в 10 вечерта ми звъни и пише понякога.
Или сутрин рано в 7-8.
Защо господ все ме наказва с такива хора?
И що за макак трябва да си..ако ще и отличник..пък да не можеш хляба и боя дори на друг език освен български да си поискаш?
Аз съм може би един от малкото..единиците,които дойдоха с норвежки дори от България в началото.
Та..как е добро утро на алгебра?
Тъпите комунисти не вденаха че математика,чертежи,електротехника и пр няма да ни трябват един ден.
Понеже всички ще сме емигранти.
Той навремето е учил немски..ама и него го знае колкото англиският.
Оставам като тряснат с мокър парцал от такава висша кретения.

Една част от хазяите ми се накараха едва ли не..защо той не им звъни?
Ами аз.
Ами на какъв език..ми рече той?

Catch 22 and Roswell 47

Тема Помагай и ще ти се помогне,нови [re: Catch 22]  
Автор NAKOlMUPUKA (Жега)
Публикувано24.07.17 16:57



Давай и ще ти се върне.

Сега, хрумна ми работа за теб - ти очевидно си сред българите-полиглоти там.
Я си отвори една агенция така да помагаш на всички новодошли чужденци - не само българи, на английски и на норвежки език!! С тия мигранти, бая работа ще ти се отвори, и то не само от българи!
Ще ги придружаваш на интервюта, ще звъниш на хазяи, абе ще им помагаш да си стъпят на краката, а те - те ще ти плащат! Защото са отличници и имат пари;)))

И няма да взимаш скъпо, ей!





Тема Re: Добро утро на алгебра?!нови [re: Catch 22]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано24.07.17 16:59



Преди два дни,в най-топлият ден когато бяхме на пикник..ми зае почти целия ден със звънене и глупости.
Да звъня на 20 обяви поне и да му давам отчет.
Усещам че много скоро ще ми писне.
Пък ако ще да ме разнесе на цял Калофер колко съм лош.
Ако преди това аз не го разнеса из града що за нахален макак е.
Подай ръка,та да ти се качат на главата.
Изобщо не му липсва нахалство.
Знам че без никакъв език е като удавник за сламка,ама е срамно в 21 век да не може две изречения да не може да вържеш в чужбина.
А е 72 набор.
Една година по-голям от мен е.
Аз поне по английски имах само 6ци.
Ако ще и по друго да бях тройкаджия.
Нали не им трябваха езици навремето в средното?
Сега е като мистър Бийн във Франция,като във филма мр.Бийн.



Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Помагай и ще ти се помогне,нови [re: NAKOlMUPUKA]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано24.07.17 17:04



Не мисля че психически бих издържал.Ще се депресирам от това що за бездарни българи към езиците има.И колко много са.
Макар че ми мина идеята за това да взема да си отворя фирма.И без това съм безплатна секретарка на повикване.
Хубаво да помогнеш..ама не и ежедневно по 7-8 часа звънене и с месеци.
Досадно е,и много натоварващо.
Не е глупав тоя,ама е бил много мързелив навремето да научи английски.
Понеже като ученик му измислиха прякор-Мързела.
Даньо Мързела.
Явно има наистина защо.Някой друг да ти върши работата.
Ами то името и прякора му е отпред.Охарактеризира го цялостно .
Ако е толкова мързелив и в работата,пази боже.



Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Помагай и ще ти се помогне,нови [re: Catch 22]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано24.07.17 17:09



Той много придиря,и така половин година ще ми звъни.
Според мен трябва да почне сам да се бори и оправя.
Щом е съумял в чужбина да излезне като само са му подсвирнали да идва..да вземе сега да се научи да се оправя.
Понеже на мен никой не ми е помагал с езици,да ме оправя за каквото и да е насам -натам.
Къде да имаше един такъв като мен..да ми намери работа и на мен..да се развъни и да ме уреди.
Бахти парадокса.Аз тук от 15 гидини с много добър норвежки стоя безработен,та да ми дойде един такъв макак без никакъв език..ама с категории..и за него да има работа,а за мен не.
Е тогава аз ще уча и карам категории.
За да може никой да не може да ми се опре.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: Помагай и ще ти се помогне,нови [re: Catch 22]  
Автор NAKOlMUPUKA (Жега)
Публикувано24.07.17 17:21



бе, ако ти плащаха - нямаше да мислиш така, както и нямаше да се депресираш, защото колкото по-зле са те, толкова повече пари щеше да имаш ти, помагайки им!!!

А сега - и помощта ти е половинчата, щото не зимаш пари, и пари не зимаш....



Тема Re: Добро утро на алгебра?!нови [re: Catch 22]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано24.07.17 17:29



' Тъпите комунисти не вденаха че математика,чертежи,електротехника и пр няма да ни трябват един ден. '

Изобщо не е така. От моите познати тук в Германия имам трима електротехници. Двама работят в строителството, а третият е на св. практика ремонтира и подменя ел.инсталации на частни домове. И са си много добре.
Имам и познат математик в Хипоферейсбанк, разработва и тества финансови модели. Той пък е най-добре, сигурно взима колкото ония тримата заедно.
Същественото е, че тия хора имат специалност и най-вече искат да работят по нея.

ad infinitum ...


Тема Re: Добро утро на алгебра?! [re: Catch 22]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано24.07.17 17:49



Тъпите комунисти не вденаха че математика,чертежи,електротехника и пр няма да ни трябват един ден.
Понеже всички ще сме емигранти.


Кой за квото е учил - ти например, за емигрант.
Апропо - най-голямото перо в износа на България за миналата година е именно електроника. Та - комунистите излязоха прави, па вие - глупаци.



Тема Re: Добро утро на алгебра?!нови [re: Catch 22]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано24.07.17 17:55



питане
казваш, че е некадърен да си намери квартира
а ти като си толкова кадърен - защо за 3 седмици не успя да му намериш?



Тема Re: Добро утро на алгебра?!нови [re: Alice in WL]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано24.07.17 19:13



То хубаво,ама имат и език най-вече,нали?



Catch 22 and Roswell 47


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.