Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:20 09.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Суперхранинови [re: Nuke Dukem]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано20.07.17 17:04



Може би, човек може би може да построи пирамида, но той не може да създаде комар.

Перефразирам Волтер " Има хора, които могат за ден да изминат пеша 40 левги, но те не могат 60 "



Тема Re: Суперхранинови [re: tirtirlin]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано20.07.17 17:08



Тц, оф, ама... От химженерна гледна точка, бе Тиртирлине, от химженерна гледна точка! Питам те следното:

Е го, на, 80-тонен гранитен блок с форма на идеален правоъгълен паралелепипед...

Най-добрите роби на Марк Антоний го издялаха до съвършенство!

Ама ся тряя го наместим на една галера, да тръгне по Нила, да стигне на 500 мили от Асуан до Гиза...

Най-добрите роби на Марк Антоний го натовариха на една баржа и по реката го стовариха чак в Гиза!

И ся, точно в този момент, когато този осемдесеттонен монолитен блок се намира на практика на самото място на строителния обект... Ко праят робите на Марк Антоний???

Редактирано от Nuke Dukem на 20.07.17 17:10.



Тема Re: Суперхранинови [re: tirtirlin]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано20.07.17 17:18



Ами щом е построена, значи може, друг е въпросът как, а по-лошото е, че дори и най-големите инженерни светила в днешно време не могат да отговорят на този въпрос. Жалко, едва ли ще узнаем със сигурност.



Тема Re: Суперхранинови [re: Nuke Dukem]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано20.07.17 17:24



Стига бе чУек ! Изправен пред конкретна задача, човек намира конкретното решение !
Бах тия осемсе тона, кво им клякаш толкова !

Покажи ми кой е осемдесет тона, щото аз знам по два тона, и за два тона моментално съм готов.

Два тона на гръб шги носЯ бе !

В буса 30 торби цимент качвам, хем е за екскурзианти за обходен крайбрежен круиз.

На Метеора ходил ли си ?



Тема Re: Суперхранинови [re: Nuke Dukem]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано20.07.17 17:28



Мен пирамида не ми се строи. Байгън ми е от строителство. Ма на осемсе тонен блок няма са дам нивгаш.

Виж моя подход.





Тема Re: Суперхранинови [re: tirtirlin]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано20.07.17 18:25



Ходил съм и не ме впечатлява по същия начин. 1 торба цимент е 25-50 кила, 2-3 тона е друга бира. Проблемът е в плътността на гранита, прекалено тежък е за размерите си...





Тема Re: Суперхранинови [re: tirtirlin]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано20.07.17 18:31



Това кофраж ли е? Какво строиш?



Тема Re: Суперхранинови [re: Nuke Dukem]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано20.07.17 18:44



Пак твърдиш гранит. Смятам по скоро пясъчник, нещо като вкаменена хума.

Апропо, копахме едни канали в казармата, тва Плеен, село Рибен ли, татъче !

Еми пръст, и на половин метър почна снежно, снежно бял влажен слой, точно като сирене крема, се едно е това. Лепи се по лопатата, мазно, на филия да си го намажеш, без никакви примеси, искрящо чисто и бяло, и навсякъде, слой, не помня колко дебел. Сетих се за каолин, ама не знам това ли е, и що па толко бяло бе, като изварен в хипохлорид чаршаф.

Добре, дай за Баалбек, за ония блокове.

Апропо що твърдиш че е гранит, смятам че си в грешка.

Пирамиди правили, ама смартфон не можали ! пък били напред, айде холан !





Тема Re: Суперхранинови [re: Nuke Dukem]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано20.07.17 18:50



Еее...забравих че съм строил, и не искам и да си спомням.

Сега се триумя за нещо като бункер под земята. Изкопано е, и или трябва да го засипвам, или още да копая.

Вино само под земята става, Кордопуловата къща бил ли си ? под нея тоест.


Бутиково вино един тон, имам нужда. Японски туристи да пеем възрожденски песни.





Тема Re: Суперхранинови [re: holi_day]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано20.07.17 19:54



кви ли древни супер храни са ползвали, докато са строили пирамидит

Хляб и БИРА!

Оняден "История на храната" гледах по Нешънъл Джиографик и точно строителството на пирамидите споменаха около зърнените култури. Биричка. Не знам дали е така, не съм била там, нали. Ама така казаха. Че в бира им било заплащането на работниците, представяш ли си.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.