Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:59 04.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Суперхранинови [re: tirtirlin]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано20.07.17 16:36



Бе то това хубаво, ама какво правим с 50-60, до 80-тонният блок, който не е просто от камък, а от гранит и се намира на височина от порядъка х-л Хемус в София, ако не и повече?!



Хидромелиорация е една от последните функции, които бих допуснал, че пирамидите са изпълнявали, зад това стои само хипотезата "електроцентрала".

Да, имали са бронз, но става дума за гранита. Освен това сметките показват, че ако действително са били построени за 20 години, то това означава по един камък на около 2 минути, като средното тегло е 2.5 тона, а максималното, както вече ти писах, от порядъка на 60-80!

Редактирано от Nuke Dukem на 20.07.17 16:42.



Тема Re: Суперхранинови [re: holi_day]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано20.07.17 16:38



За Судан не знам, но египтяните са разполагали със суперхраната пчелен мед!



Тема Re: Суперхранинови [re: holi_day]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано20.07.17 16:40



За съжаление го няма на руски, повече от година откак го гледах и досега само баща ми се нави да го гледа!





Тема ППнови [re: tirtirlin]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано20.07.17 16:47



ПП: освен това твоите 5-тонни машини не сте ги мъкнали на сглобен агрегат, а по части! Как мъкнеш една тухла 1х1х1 м с тегло 2750кг???



Тема Re: Суперхранинови [re: Nuke Dukem]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано20.07.17 16:48



Не мисля че е гранит.

Как римляните са превзели Мацада ?


80 тонен блок не е нищо, сега как качват кораби по Панамският провлак ?

Има три томчета "Забавна физика" там има много фатки от древността.

Ако живата сила не е проблем да се върти рудан , и да се засипват диги и прочие насипи, мож да правиш всякакви строителни простотии.

За водоравното и днес се ползва водното нивелиране.

Архимед е казал,- дайте ми опорна точка и лост, и ще повдигна земята. Аз казвам, дайте ми план и изпробвани технологии, дайте ми пари, аз ще намеря ръководители на обекта и ще замина на Карибите да пия джин.



Редактирано от tirtirlin на 20.07.17 16:49.



Тема Re: Суперхранинови [re: tirtirlin]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано20.07.17 16:53



Оф, аргументът "даже стъпихме на Луната" не хвърля ГРАМ светлина върху това, как аджеба са ги построили с въжета, медни инструменти, камъни и жива сила... АМА ГРАМ!



Извинявай, обаче ако беше гледал филма и беше разбрал какво говорят вътре, едва ли щеше да пишеш по този начин.

Редактирано от Nuke Dukem на 20.07.17 16:54.



Тема Re: Суперхранинови [re: Nuke Dukem]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано20.07.17 16:53



Не е пчелен, копали са два метра, медени мравки.

Редактирано от tirtirlin на 20.07.17 16:53.



Тема Re: Суперхранинови [re: tirtirlin]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано20.07.17 16:57







Тема Re: Суперхранинови [re: Nuke Dukem]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано20.07.17 16:58



благодаря ти!
в 10-ката по темата



винаги за мен е било по-интересно да се разговаря,
отколкото да копнем и пейстнем някакви факти от нета
и да правим темите сборници от факти
чуждият опит и знания са по-интересни
другото вероятно вече сме го прочели





Тема Re: Суперхранинови [re: Nuke Dukem]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано20.07.17 16:58



В пирамидите най много е хамалогията. Може би имам професионално изкривяване, хамалолог. Тва дето писал кой автор,- "Първото което правеше впечатление у него,- това бе носът !" Е ! първото което ми става като видя пирамидите, че ме заболяват жилите.

В предишно прераждане бях роб на галера на Марк Антоний, знам как се работеше навремето

Кат мерна тополите край Марица, все за веслата са сещам ! Удавихме се, и ми олекна !

Редактирано от tirtirlin на 20.07.17 16:59.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.