Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:39 26.09.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Мъдрите философи казват..нови [re: saksun]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано08.07.17 09:27




Така е да.
Искам да имам невъзмутимостта на нашата котка.
Жената и е изрязала от един кашон-къща.Купи и котешка трева и и я засади в чинийка.Тревата расте от само себе си и я подрязва жената,трупа и нарязана трева на една салфетка..пък нашата коткона изобщо не я забелязва.

Изобщо не я е помирисала май дори.
Синът вика,че май се е опитала да дъвче и пасе,ама едва ли.
Като мине с краката и разнася тревата.
Пък ние мислем че със зъби е измъкнала кълнове.

Ако можете да я видите колко е смешна и непукистка.
И света да свърши,тя във поза сфинкс,и на замислен със затворени очи дзен-философ.
И тревата расте от само себе си без никакво усилие-беше казал Башо.Японски поет.


Нека бъде вашата воля!

Тема Re: Мъдрите философи казват..нови [re: saksun]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано08.07.17 10:18



А гладна мечка хоро не играе, т.е. не философства.



Жадният за бира, е жаден и за знание.




Мисли за мислите,и мисли за бирата.


Мисля ,следователно съществувам.
Мисля ! Значи осъзнавам че мисля.
Не мисля нищо друго,мисловният ми поглед е взрян само в съмнението дали наистина мисля.
Фокуса на провиждане е насочен от самите мисли към тях самите чрез огледалото каквото те могат да бъдат.
Котка която гони опашката си ,но усеща че е в движение,усеща се жива.Мисля без да се насилвам,мисля без да ме насилват да мисля /примерно със задачи по математика/ мисля дали мисля,щото интуитивно чувствам, че отговорът ще е положителен.
Интуитивно ли казах ?
Кой по дяволите в мен се осмелява да мисли преди да съм си помислил ?
Мислите които премятам мои ли са,или аз съм на мислите?
Аз ли ги премятам ,или те ме премятат ?
Ако сега реша да си отворя бира ,-това аз ли съм го решил ,или мислите решават че за тях ще е добре ако аз си отворя бира.
А че ще е добре да си отворя бира е несъмнено,защото е извън съмнение.
Интуитивно някой в мен е изпил тази бира още преди да я отворя.
Нетърпеливи мисли !
Изконсумирали са предварително кефа от бирата която след малко ще отворя ,защото какво е организмът ? Генератор на нужди!
Всъщност нуждите ,липсите, са отварящият се обем в който мислите могат да осъществят инвазията си.
Мислите се нуждаят от материалният свят ,материалният свят е създаден и поддържан всеки миг заради мислите и не може и секунда без Онази най Голяма Мисъл на която всички мисли са просто периферия и окончания.

Мислите не могат без бира!

Иначе бирата не би съществувала в свят създаден от мислите!

Така говорят моите мисли!Мамка им!Искат бира


Редактирано от tirtirlin на 08.07.17 10:20.



Тема Re: Мъдрите философи казват..нови [re: Nonconformist]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано08.07.17 12:00



Моите кучета пасат всяка пролет тревичка на поляната пред блока, не знам защо го правят. Дъвче, дъвче, па изпюе, иди го разбери!





Тема Re: Мъдрите философи казват..нови [re: tirtirlin]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано08.07.17 12:03



В 10:20 бира?!



Моооооже!





Тема Re: Мъдрите философи казват..нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано08.07.17 13:23



Една радлер литър и двеста, даже не знаех че е литър и двеста, то кво са литър и двеста

пиринско. И едно пиринско 330 млл, непастьоризирано, живо, свежо от природата.

Аз съм бозайник, понеже пубертета съм го минал, бозая бира.



Тема Re: Мъдрите философи казват..нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано08.07.17 14:01



Някои започват с твърд алкохол от сутринта.
Най-често съм ги виждала с големи пластмасови бутилки с жълтеникава течност, вероятно ракия, от обедните часове нататък. В групичка на една от моите спирки.
А на друга спирка, тартор им е една женица. И тя с голямо шише, ала на моменти пие от това на един от дядовците.
Хората ги избягват, но аз понякога заставам до тях и ги слушам какво си приказват. Веднъж ми казаха, че били много заети сутрин, само дето не ми стана ясно с какво.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Мъдрите философи казват..нови [re: Nonconformist]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано08.07.17 14:42



И още нещо. Ако бъдещето не е важно, а само животът ,,тук и сега", защо хората учат и се образоват? Защо пращат децата си да придобият хубави професии, дори в чужбина? Точно затова - мислят за бъдещето!

Така че, не слушай приказки от сорта, че само моментът е важен.
Или да, съгласна съм, защото от него може да зависи целият ти живот. Бъдещето ти. Това, що за човек си.

,,У каждого мгновенья свой резон,
свои колокола, своя отметина.
Мгновенья раздают кому позор,
кому бесславье, а кому - бессмертие."

Текст: Роберт Рождественский
,,Мгновения"

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Мъдрите философи казват..нови [re: tirtirlin]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано08.07.17 15:10



Аз съм от небиропиещите, та не знам....





Тема Re: Мъдрите философи казват..нови [re: saksun]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано08.07.17 15:14



Има и такива.
В наше село да речем са двама.
Впрочем, ситуацията там е леко комплицирана. Те не започват от 9, но не щото нямат желание, а поради липса на възможности тъй да се каже.


Единият дори спада към категорията БИЧ - познава цялата антична история и литература, и не само, но... БИЧ.
Имаше и един художник, но си отиде от тоя свят вследствие пукницата. Иначе беше нелош художник.



Тема Re: Мъдрите философи казват..нови [re: saksun]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано08.07.17 15:21



Ако бъдещето не е важно, а само животът ,,тук и сега", защо хората учат и се образоват?
Мииии...по друг начин поне аз разбирам нещата. Не говорим за важност, а че ние живеем само в тази минута..тук и сега. Всеки има цели, мечти и си ги гони, но ние реално живеем докато ги преследваме. : ) Променяме начините, променяме визията си за бъдещето, променяме всичко.
Ученето и образоването е инвестиция в самия човек и той го прави, но не всеки става учен, не всеки е и интелигентен. Много хора учат за едно, работят друго, а да не говорим, че живота така може да ни завърти...чеее идея да сме нямали какво може да ни се случи..то за това е и интересно.


Та така Сакси..например аз имам цел..но нямам план, плана се мени, според времето, ситуацията, хората...но това за мен де..по принцип плановия отдел ми е изключен...или е за кратко..: )))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.