Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:42 24.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Мъдрите философи казват..нови [re: ShokoLaDa]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано19.07.17 03:40



Това беше в кръга на майтапа.
Бизнеса си е бизнес.
И той наистина не трябва да се смесва с удоволствията.

Нека бъде вашата воля!


Тема Re: Мъдрите философи казват..нови [re: holi_day]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано19.07.17 03:46



Ами,може би така е трябвало..ама бащиният модел?
Все пак децата не попиват чак толкова много какво родителите казват като малки,а какво правят.
Не е било изобщо нормално това което баща ми е правил,ама съм го намирал за правилно,и щом го е правил..значи така е трябвало.А и в махалата повечето на неговата възраст пиеха.Пък и разни които му викаха бате..това,бате онова..по-малки от баща ми.И все всичко планове и срещи се поливаха на маса.
Въобще маса му дай на българина.И ракия с чаши и салата.



Нека бъде вашата воля!

Тема Re: Мъдрите философи казват..нови [re: ShokoLaDa]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано19.07.17 04:01



Правилно ,бил си е негов избор.
За съжаление за последното към сина ми не го правим особенно.То си и няма пари за ремонти.Все се канихме да пооправим това-онова,останах безработен.
Чуствам го на моменти като грешка.
Понеже не се захвърля лесно работа,колкото и гадна да е.
Но аз реално щях да направя някой инфаркт.Знаците ги имаше с прескачане на сърцето и виене на свят на моменти.От прекалено много претоварване.
Близо две години съм си в къщи,и вместо с времето и почивката да се подобрявам..мен все още всичко ме боли.
Имам хронични болки в стави,рамена,врат които едва ли някога ще изчезнат.
Сина е вече в пубертета.
По-цели дни сега докато е ваканция е трудно и двамата с жената да го отлепим от плейстейшъна.Нямаме пари за екскурзии,мъчим се с излети и пикници,разходки с колата..но то през два три е гадно времето и вали.Единици са слънчевите дни.
А той като чуе че искаме да го водим където и да е и направо е война.
Не му е интересно нищо вече което не е свързано с екран,игра или дивайс.
Хайде да караме колелото бе..не.Хайде да идем на излет из гората или да катерим някой баир..не,хайде на разходка около близкото езеро..не.Хайде да идем до баба ти и леля ти..ужас.И евентуално да го измъкнем е ужадно мрънкане и гримаси кога по-бързо ще се връщаме че го чакали приятели онлайн,игри и нови нива да покоряват.
Ужасно е времето на плейстейшъна и технологиите.
А ако прекъсне или забива интернета е ужасен вой.
Норвежчетата и те са много асоциални.
Как веднъж не се събраха навън да измислят нвкъде да отидат и с нещо да се занимаят.
По веднъж два пъти в годината на басейните в шопинга до нас,и чат пат на Макдоналдс.
А в центъра ни има басейни,зимна пързалка,кърлинг писта,боулинг,тренировъчен център,спа салони и пр.
Вярно всичко е скъпо,ама сме бъкани с опции около нас.
А те пред екраните и на плейстейшъна.
До 0:30 през ноща беше пак борба да приключва.Вече преместихме и плейстейшъна в неговата стая..понеже сме лягали с кокошките в 23.30.А една част от приятелите му сега през ваканцията стояли да играят до 2-3 през ноща.



Нека бъде вашата воля!

Тема Re: Мъдрите философи казват..нови [re: Nonconformist]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано19.07.17 04:16



Чустваме се с жена ми безсилни пред демонизма на технологиите.
Като обсебени са целият му клас съученици,а и повечето в училището с тези игри.Та срещи имаше за това че прекаляват с учителв.Понеже се бяха заформили разни групички и скандали онлайн,пишеха си в чата псувни и заплахи,даже и разни лъжливи доноси..че бащата на едно уж бил наркоман и продавал наркотици в къщи.Понеже го мрсзеха една голяма част от децата,че бил смотан и ги портил и дънил.И нямал чуство за хумор.
Само на 13 години са.
Какво ли да очаквам на 16-17?..ужас.
Уж родителите се съгласихме да имаме общ план за режим на игри,да следим какви ги вършат..там си и остана уговорката.
Много сложно е това дяволско време на зомби-технологиите.И си хакват игри,дават си ги един на друг..разни ключове и пароли..ужас е.
Като ми заговори,все едно е на китайски.
Един ден нещо му опявах да свърши..накрая се обърна и ми рече-Твоето време свърши,сега е моето време.
Вие сте пенсии..едва ли не.Аут ъф дейт сме били.
Като се развъртя..ще ти кажа му рекох..с насмешка..ще видиш моето и твоето време.
Няма да ти плащат игри да играеш един ден.
Докато щеше да става футболист. Сега пък щял да става ютубър.И гейминг професионалист.
Ютубърите където имали канали за игри били милионери.
Ами от такива като теб..му рсзправям.
На моменти прехапвам устни..понеже все едно виждам майка си и баща си в мен

Мразих тя да ми опява вечно..същият съм.
И донякъде като баща ми в друг аспект.
Колелото се върти.И никой не се е родил научен родител.
Ама без диплома му рсзправям..те очаква и теб ей там зад ъгъла някой гърк..да ти смачка гръбнака.
И без диплома и квслификации,където и дс идеш..ще е поредният гърк..образно казано.Или жена му.
Те стоят и чакат..ютубъри като теб.



Нека бъде вашата воля!

Тема Re: ППнови [re: Nuke Dukem]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано19.07.17 04:22



Прав си.Няма да го травмирам.Ако иска да поговорим за това,ок.Но няма са го насилвам.Или ще му намеря медицинска книга да чете.


То вече с интернета от такива книги няма нужда.

Навремето майка ми ми беше дала книга,като бях на 16-17 някъде.


Нека бъде вашата воля!

Тема Re: ППнови [re: Nonconformist]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано19.07.17 07:48



И на мен ми даваха разни книжки, но това не е толкова важно... Исках да кажа, ако забележиш подобна "нередност", да не го обръщаш все едно е направил нещо лошо, ами да го приемеш като нормална част от психофизическото му развитие. Mисля, че най-добре би било просто да му осигуриш уединение в неговата си стая и да не му се месиш, ако случайно все пак разбереш, че гледа такива неща. Щото това е нагон – дори и да искаш да е целомъдрен, той ще си намери начин да "разтоварва камиона".



ПП: Другият вариант е да слагаш пароли-мароли и така до 18, но не съм сигурен дали това е най-правилния подход. Да се изкаже някой компетентно.

Редактирано от Nuke Dukem на 19.07.17 07:54.



Тема Re: ППнови [re: Nuke Dukem]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано21.07.17 15:29




И аз не мисля че е правилно.Понеже всяко ограничение тласка към по-големи проблеми.

Нека бъде вашата воля!

Тема Re: Мъдрите философи казват..нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Catch 22 (Сдържан)
Публикувано23.07.17 01:43



Спирам да мисля.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: Мъдрите философи казват..нови [re: Catch 22]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано23.07.17 09:18



отдавна ти е време нещо да направиш
ей така - за другите, от добро сърце
но да не е да дадеш пари за благотворителност,
а да свършиш нещо безвъзмездно
питай за някоя организация от доброволци там
и помогни с чисто сърце и доброта
като в момента ти плащат от бюрото по труда,
какво ти струва да го направиш?



Тема Re: Мъдрите философи казват..нови [re: holi_day]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано24.07.17 16:36



Трябва явно.

Catch 22 and Roswell 47



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.