Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:35 27.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Къде ви се ходи?нови [re: Nonconformist]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано07.07.17 15:01



Трябвало е в Калофер да се роди,щеше да бъде още по-голям хит творчеството му.



Калоферски гробар


Видях гробар,-
добър човек.
погребваше жена си,
-ден след ден.

Страдаше...
страдаше за всеки,
копаеше,
погледнах му очите,
погледнах му сърцето,
-не беше сляпо,
кървеше.

Един гробар
-а толкова добро
в душата бе събрал.
И колко скърби бе видял,
със вяра палеше той
всяка свещ.
Сравнен със попа
-за мене бе светец.
Погребал бе жена си!,
...и оттогава-
...ден,след ден!

Един гробар видях;
...и неговите две сълзи.



Тема Re: Къде ви се ходи?нови [re: Nonconformist]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано07.07.17 15:05





Ето това например,близо до Флом мястото.
Където е и най-дълкгия тунел в света лаердал-24,5 км.
Бяхме на флом преди години и стана Флом-наводнение значи думата.Буквално порой.И така и не можахме да се качим да видим гледката отгоре.
Понеже чистачките блокираха направо от дъжд.
Побързахме да се изнесем набегом наобратно с колата,а на места реките преливаха по пътя,разни езера..и реката вървеше над мостовете..по продължение на пътя за Берген.
На другия ден Флом беше отцепен от свлачища,няколко къщи бяха почти нацяло съборени от придошлата река..църквата и гробището до нея наводнени..бедственно положение.
Нямаше как вече да откажем резервацията за хотела,бяхме вече на път.
Иначе е много красиво място флом.Стига да не вали.






Нека бъде вашата воля!

Тема Re: Къде ви се ходи?нови [re: tirtirlin]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано07.07.17 15:19




Те всички калоферски гробари умряха от пиене.Казваха им навремето Бараците.Всичките едни с дълги бради,коси и некъпани от месеци.И вечно висяха братята в хоремага.Играеха карти и пишеха на блажна кафява хартия с молив.
И току някой подвикне-още два мастики,или два облака.
Всичките пушеха или Янтра ,или Арда къчак.

Не бяха много по яденето.Но пиенето го унищожаваха като отче наш.

Като пригладнееше някой отиваше да си поръча или кюфте или кебапче с филия хляб..набързо залъгваше глада и после пак яко белот,вързано,сварки..ужас.
Мисля че през годините почти всеки от тях е бил за едно или друго в панделата,или пък да прави тухли..заради обида на партията майка.
Бяха анархистите на 80те в Калофер.

Все си мислех като малък,че като кажеха Баракът иде,ставаше въпрос за торбалан и някакъв лош човек.Бяха с едни големи бради и коси.И все с работни дрехи и цървули щапаха напред назад.
4 или 5 братя бяха.Така и не разбрахме дали бяха българи,или имаше нещо циганско в кръвта им.
Но с времето научих че са БАРАКОВИ,по фамилия.Та ми се изясни думата Барак.
Като Обама.

Бяха си стррашнички,пък и едни калъчки имаха с върви по коланите вързани..и с тия татуировки на русалки и разни котви..


Нека бъде вашата воля!

Редактирано от Nonconformist на 07.07.17 15:21.



Тема Re: Къде ви се ходи?нови [re: Nonconformist]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано07.07.17 15:34



Като се сетих за тия Бараците,си спомням че повечето ги имаше в по-реномираните заведения на снимки до вратата.Да не ги допускат,или да не им дават пиене.Заедно с още един двама подобни на тях брадели.
Имаше един Митко Мъглата му казваха,и един друг Слав Калъчът.
Той Слав Калъчът и той е по фамилия Калъчев,а Митко мъглата е Мъглов по фамилия.


Въобще големи прякори имаха.Мъглата вечно беше по затворите и в алкохолната мъгла.Или се сбие с някой,или ударил полицая или нещо друго.
Калъчът път ми е почти комшия,но всички ги беше страх в махалата от него.Има много психарски и пандизчийски поглед.Той и той няколко пъти е лежал за дребни хулиганства.
Като извикаше..приготвяйте масата..ида..с танцова стъпка отдалеч..и цялата махала пред тях бабички и дечурлига изчезваха.
Не беше женен.Имаше майка и сестра,които побийваше редовно като го ядосали женурята.

Беше запалил веднъж горният етаж на старата им къща,понеже решил че ще вари курбан в центъра на стаята горе на огън и казан.

Пак е бил на дни пиене сигурно.
Та тези образи имаха снимки в балкантурист ,доскотеката и на по-реномираните места да не ги допускат направо.
Понеже със сигурност е имало погроми,или са висяли с дългове тук- там.
Отделно че всичките бяха много по комара.И се събираха редовно да се оберат на комар един друг след заплата.И стигаха до там да съблекат някой дори да си ходи гол на комар.

И почваха разпри,свади и мелета помежду им.
И все им бяха редки фасадите..тук там зъб и сребърни зъби отпред.


Нека бъде вашата воля!

Тема не съм убеден, че е точно таканови [re: Nonconformist]  
Автор NAKOlMUPUKA (Жега)
Публикувано07.07.17 15:49



имам приятели, ходили там, друго споделят



Тема Re: Къде ви се ходи?нови [re: Nonconformist]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано07.07.17 15:57



Благодаря...: )
Утре или в неделя, ама ще е за малко....
Еее аз нормално лягам към 2, 3, 4 часа и ставам в 9...а събота и неделя си доспивам..: )) но на мен ми харесва повече тишината и спокойствието на нощта...



Тема Re: Къде ви се ходи?нови [re: ShokoLaDa]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано07.07.17 16:29



А бе и на мен ми харесва,но и ме депресира.И без това ни е самотно все като цяло.
Срещаме се с родата и разни хора,ама не е като да имаш на кой да си изплачеш муъката.Или някой да те предразположи към такива разговори.
Те са ракийка,салатка,дуене и пози..злободневни неща от еготата им.


В неделя все пак съм поканил балдъзата и баджанака с децата,и едни техни приятели семейство.
Понеже утре ще карам,няма да пия на гости при моя познат от концерта.Или ако жената реши да кара,аз така или иначе няма да пия.Понеже в неделя трябва да готвим гювеч и кюфтета,трябва да оправя и мият подове.

Но пък за неделя купих днес две бутилки алкохол за коктейли-Хавана клуб червен ром,и Бакарди.
Взеех и зелени лайм лимони,газирана вода с лайм вкус..трябва само да намеря ментови листа от някои арабски магазин.
И ще ги изненадам с куба либре и мохито.

Жена ми обича мохито,сега ще и го приготвя лично.
Няма да се оливаме де..ама ще се поглезим малко.Под звуците на Буена виста соушъл клъб .






Skål!
Cheers!

Нека бъде вашата воля!

Тема Re: Къде ви се ходи?нови [re: ShokoLaDa]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано07.07.17 16:33





Нека бъде вашата воля!

Тема Re: не съм убеден, че е точно таканови [re: NAKOlMUPUKA]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано07.07.17 16:37



Не знам,това съм чувал аз.Че е много часове път.
Освен ако не се бъркам за друго място.



Нека бъде вашата воля!

Тема Re: Къде ви се ходи?нови [re: Nonconformist]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано07.07.17 16:56



Срещаме се с родата и разни хора,ама не е като да имаш на кой да си изплачеш муъката.Или някой да те предразположи към такива разговори.
А защо пък точно мъката искаш да споделяш..тя се изживява, преживява..част от теб си е...дълбоката част..: )
Единици са хората които познават моята мъка...ма дори не я и познават, а знаят за нея и пак не всичко..: ) тя си е само моя и с нея си оставаме насаме понякога..
взех да философствам... ужас!.. : ))))
искаш Дон Кихот?...многоо си я харесвам тази песничка...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.