Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:29 08.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: И аз да споделя нещонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано29.06.17 20:50



Узо? -> кристали? -> сладолед!!!







Тема Re: И аз да споделя нещонови [re: Bezsynna]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано29.06.17 20:58



Преди малко изядох един пломбир.
Мамицата им - и него са развалили.
Поглеждам етикета - сделано в Германии.
Вместо сметана - сухо мляко и палмово масло.
Бе как ще разреши на тая ерзац нация измислила маргарина да ти произвежда сладоледа, дето е класиката на сладоледите бе!





Тема Re: И аз ...нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано29.06.17 23:16



Трябваше да бъдат разсипани. Не съм го казвал, но ще се повторя


Всяка голяма компания работи планово, макар форумните демократи да са убедени че това е социалистическа простотия. Планово, това са целите на отдел продажби - планирани да се продадат, планирани да се произведат, на тая база е планиран и капацитетът когато е правен завода. Американците знаят - продават се 30 000 хладилника годишно на 1 млн души население. Всяка компания си знае дела и планира толкова да произведе.

Що натиснаха да ни съсипат производствата преди да ги "приватизират", изкупят и закрият или да ги направят клонове на чужди компании? Ми сичкия тоя соц лагер изведнъж се оказва на отворен пазар с Европа, един завод за хладилници в България за вземе 1% пазарен дял, това са 150 000 хладилника продадени в Европа, пари откраднати от Вхирлпоол, АЕГ/БОШ/Сименс и каквито там щеш. По 150 долара хладилник да са, това са над 20 милиона долара годишно вкарани в България само от хладилници. Кой щи позволи това да стане? Няма значение качеството, ниската цена ВИНАГИ продава, дори откровен боклук. Китайските стоки го доказват.

А нашите радикали, едните гледат толко на изток, другите толко на запад, та не видат че ще паднат да се пребият в шахтата пред краката им дето циганина откраднал капака да го предаде на вторични.



Тема Re: И аз да споделя нещонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано29.06.17 23:21



Свършил съм мастиката преди няколко месеца и все ми не остава време да си взема. Магазина за алкохол затваря в 21 часа, а аз излизам от офиса поне час след това време. Сещам се или след работа за мастиката, или в неделя, а то пък магазина не работи в неделя щото е ден за цръква и да се не обиди Господ.



Тема Re: И аз ...нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано29.06.17 23:38



Тва е истината. Трябваше да бъдат съсипани.
Реално - колкото да не се вярва на някои - ние бяхме конкуренция с не лошо качество. Много по-добро от 90 процента от сегашното китайско.
Имаше изградени кадри, имаше сравнително нови технологии. Ония прословути "цели пет милиарда" заем тогава, бяха вложени именно в нови технологии. Примерно - за производство на твърди дискове. Или - нова и модерна техника в селското стопанство. Или - роботизирани заводи, които произвеждаха промишлени роботи.
И го направиха не само заради парите - същите тия наливаха милиарди и технологии в Азия.
Направиха го за отмъщение.

Но - има нещо, което до някъде ни обезщетява. Тъпите шваби по същия начин скапаха цялата си източна част. Беше скапано всичко от ликвидаторите. За едното отмъщение. В следствие - и до ден днешен източна Германия никаква я няма. Хак им е!



Тема Re: И аз да споделя нещонови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано29.06.17 23:40



Бе закъсал съм го с някакво възпаление вече месец.
Накрая се стигна до антибиотици и кортикостероиди... Лошото е, че май и от тях няма файда.
Обаче и утре, и ще мина на мастика.
Бал съм го - или ще остана без пръст, или със....



Тема Re: И аз ...нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано29.06.17 23:46



Всичко се руши. Имаш ли идея какъв сграден фонд има в България и как в момента просто пустее?
Преди известно време, имах намерението да издавам вестник, но без политика и "велики" личности. Имах желанието да отделям за реклама няколко страници на малките фирми, на магазини които предлагат предимно бг стока, на запустели градове и села, които времето и безхаберието разрушават до неузнаваемост. Имах желание, този вестник да бъде от хората за хората, просто една власт, да могат да говорят. Още имам желание, но нямам физическата възможност да се захвана с всичко. Намерих професионални репортери, коректори, журналисти, хора които да се занимават с това, е да, ама не. повечето от тях не одобриха идеята да е без политика и велики личности защото точно това продавало, интригата жълтинките, скандалите...е да де ама аз не искам това, има достатъчно. На никого не му пука за нищо май тук, освен да плюва властта и да сваля звезди на великите сили. По някога дори и моят дух търпи превиване от безхаберието, от непукизма и от това как хората са, знам ли, останали без мисъл и без вяра.
Вестникът исках да го създам, защото за една рекламка в друг вестник ми поискаха 300лв. Позачудих се и реших да видя колко ще ми струва отпечатването на собствен вестник. За 3000бр., 8ст. формат А3 ми направиха оферта за 700лв. Е къде е логиката?
Та и вестникът си остава нереализира цел, но с реализация в бъдещето, няма да се откажа. На Българите им трябва обединение.
А властта въобще не искам да я коментирам, тя е далеко, а Бог високо, остава само ние сами да си помогнем, но заедно!.: )

Редактирано от ShokoLaDa на 30.06.17 01:02.



Тема Re: И аз да споделя нещонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано29.06.17 23:50



Поручик, учудваш ме, че пиеш и харесваш мастиката. Досега всички мъже които познавам не пият това, защото им миришело..: ) а на мен пък точно това ми харесва, аромата и кристалите.



Тема Re: И аз да споделя нещонови [re: ShokoLaDa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано29.06.17 23:52



Мъжете обичат мастика - ти познаваш некви геюви.


Тези, които не я обичат са жените.
Една на 100 я харесва долу-горе.



Тема Re: И аз да споделя нещонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано30.06.17 01:05



Знам ли ги какви са..: ))
еее не е точно така за жените, ние с моите приятелки от детство си пием узо или мастика..е вярно, че рядко се събираме, ама когато..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.