Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:31 02.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Раздялата...нови  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано03.06.17 14:00



щастие, свобода, удовлетворение ли е, или "болка"?
От вчера си мисля това! За да има раздяла с нещо или някой, това значи, че и двете страни не са доволни /спорове, скандали, пренебрежение/, но единия е по-силен и слага край на това. Значи драма няма.
Обаче...като гледам хората как го изживяват, започвам да се обърквам, наистина ли раздялата е болка и от какво боли, че вече не "притежаваш" човека или!?
Човек все пак може да обича и без да има...или?
Май скучая... : ))) след като се отдавам на философия...: )))
Нека темата да е за раздялата и позитивите от нея, а те са много...
и една песничка..





Тема Re: Раздялата...нови [re: ShokoLaDa]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано04.06.17 02:02



Всяка раздяла отваря възможност да бъдеш с някой друг, нов човек, с когото ще се чувстваш по-щастлив. Макар че, не е задължително, може пак да е несполучлива връзката. Но пък и има шанс този път нещата да са в ред.

От друга страна, за мен раздялата не е повод за радост, понеже държа на дългосрочните отношения, без значение дали говорим за приятелство, любов, колегиални отношения, съседски. Защото всеки провал значи загуба на доверие най-вече, което е тъжно и на мен ми става едно такова пусто и тъпо. А и вместо да допусна по-бързо някого до себе си, усилвам предпазливостта си, което също не е особено добре, тъй като действа демотивиращо на отсрещния човек.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Раздялата...нови [re: ShokoLaDa]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано04.06.17 10:11



Имам теория, според която раздялата се случва, когато двама души нямат повече какви уроци да научат заедно. Или пък единият, или и двамата, имат да учат нещо съществено с друг. Или пък трябва да научат урока - сами да се борят с живота....



Тема Re: Раздялата...нови [re: ShokoLaDa]  
Автор tirtirlin (ентусиаст)
Публикувано04.06.17 10:27



Откак ма заряза Лудото, са чувствам отритнат, дори синьо имам.





Тема Re: Раздялата...нови [re: Lucky Eva]  
Автор tirtirlin (ентусиаст)
Публикувано04.06.17 10:39



Научаването, имам по глобален прочит за него, и нищо общо няма с жени. Вий жените имате специфични термини,- " човекът до себе си " " Солиден господин" Дай ми пример, кой мъж ще употреби " Солиден господин " типично женски изказ.

Научаването, за мен е кражба на технология, най сладката кражба, най ефективната, мож " солиден господин " да станеш даже. Е ! мож да откраднеш, само колкото мож да носиш. Един вид " Шивачо ! Не по далеч от метъра !"

Тегаво е само женски постинги. Напускайте плейметки, да надойдат мъже с постинги, инак ще четем само разведени.



Тема Re: Раздялата...нови [re: tirtirlin]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано04.06.17 12:21



Научаването, имам по глобален прочит за него, и нищо общо няма с жени. Вий жените имате специфични термини,- " човекът до себе си " " Солиден господин" Дай ми пример, кой мъж ще употреби " Солиден господин " типично женски изказ.
.
.
.
Тегаво е само женски постинги. Напускайте плейметки, да надойдат мъже с постинги, инак ще четем само разведени.



Ами точно плеймейтките употребяват израза ,,солиден господин" или поне си търсят солидни господа. Но не, за да пускат постинги. От тях силикон нито става, нито се слага.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Раздялата...нови [re: saksun]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано04.06.17 13:40



Не говорех за възможности, а за вътрешно състояние, а пък и всяка раздяла се "подготвя" дълго, преди да стане факт.
Има една основна грешка, която играе лоша шега: жените си мислят, че той ще се промени, а мъжете, че тя няма да си отиде. И се започва трупане на негативи, негативи, докато един момент..идва тя Раздялата.
Но има много видове раздяла, сега се разделих с морските си свинчета. Липсват ми, много, но не мога да се грижа за тях така както трябва, а не мога да бъда и егоист, само за да ги имам, те да страдат от липса на внимание и грижа Гадно ми е, но мисълта, че ще попаднат на някой грижовен стопанин и те ще са щастливи ме кара да се усмихвам. Човек не трябва да задържа при себе си това, за което не може да си грижи и да му обрръща внимание. Поне за мен е така.
Има раздели и в бизнеса. Когато две страни не се разбират, напълно нормално е цивилизовано да се разделят и тогава наистина е удовлетворение и за двамата.
Има раздели и с вещи, на които държим, но се чупят, радвалят...
поне за мен раздялата не е спонтанен акт и може би за това смятам, че когато нещата не вървят най-нормалното е всеки да поеме в своя посока, независимо дали го искаме или не, иначе става натрупване и нещата се влошават.
Всичко е въпрос на желание, взаимност и грижа..поне за мен, това няма ли го, си губи смисъла за съвместно съществуване.



Тема Re: Раздялата...нови [re: Lucky Eva]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано04.06.17 13:49




Странно! Никога не съм си и помисляла да приема някого за урок.
или че имам да уча уроци...
Жив е живота! Опитай пак!
Когато нещо не става, смени начина, а не целта. Ако я искаш де, а ако не, цели колкото искаш.
Човешкият мозък май не е способен да приеме пълната гама от възможности, които му се дават от живота, той се завира в много ограничено пространство, щото там му познато. А толкоова неща има, които може да научи, ама не от уроци, а от преживявания.: )



Тема Re: Раздялата...нови [re: tirtirlin]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано04.06.17 13:51




еее за теб не съм се и съмнявала, че само плейметки са ти в главата.
Има ги, пълно е, потърси си. : )))
Разведени? Кои тук са разведени?



Тема Re: Раздялата...нови [re: ShokoLaDa]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано04.06.17 14:19



и от какво боли, че вече не "притежаваш" човека или!?

Ами да, съвсем точно казано. Хората обсебват другия и се гневят, когато той реши да си тръгне, реагират като малко дете, на което са взели сладоледа. В такива моменти проличават скрупулите на човека,

.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.