Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:39 09.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: SteepRoad]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано12.06.17 07:03



Ясно е, че визирах живота ти до момента. Няма нужда да се правиш на умряла лисица. А какъв ще е животът ти занапред няма как да прогнозирам, но дано е по-добър.
Няма как щастлив човек да е толкова кисел.



Тема Re:нови [re: holi_day]  
Автор SteepRoad (♃)
Публикувано12.06.17 07:03



Никога не съм твърдял, че си щастлива.



Тема Re: НАЙ-неспасяемият алкохолик когото познавам.нови [re: lsrael Thornstein]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано12.06.17 10:37



Бях в кофти период да.Честно да ти кажа не знам дали съм алкохолик.Понеже не съм като баща ми,чак в такава степен.Не съм и като бившия ми норвежки тъст,който беше в пъти по-зле от баща ми.Баща ми можеше да пие всеки ден,но горе-долу се оправяше с работата през годините.Накрая като го повалиха всички болести вследствие на неразумният му живот,взе да не става за нищо и той.
Няма добро пиянство.Или поне няма кой пиян да ми похвалиш реално.
Понеже тези като типа на калеко ми,където пиеха две анасонлийки със салата и отиваше да си полегне че ще кара вечерта наобратно,този тип хора не са алкохолици,дори не са и пиячи.
Не съм забравил нищо.Затова си казвам все,че е по-добре по възможност да не пия.
Вчера не докоснах като баджанака ми извади ракията.Жена ми заради болестите си тя не трябва да пие.Пи тя с него една две малки чашки,пък баджанака взе да ме бъзика,че все съм се измъквал.
Аз си знам защо се измъквам.
Разликата от преди и сега е,че едно време пиех дори и по време на работа тайно,понеже ненавиждах мястото на което работих,по-голямата част от хората с които работих също.Малките болнични не ми помагаха особенно.Ден-два след като заработих отново и нервите ме хващаха пак.
Нито ню ейдж и релакс музиката ми помагаше задълго,нито разните духовни настройки които се опитвах да упръжнявам на работа.
Ден,два,три и в един момент чуството ми за чест излизаше на преден план.Кои са те,че да ме правят нон-стоп на терлик?
Няма как вечно да си мислиш че не било лично против теб,след като все ти си потърпевшият?
Затова и пиех толкова ожесточено и под стрес навремето.Стрес да не им замиришеш,да не залиташ,стрес в къщи да не те усетят.
След като приключих с тези неща,просто планина ми слезе от гърба.
За в бъдеще съм казал на жена си,че ако пия понякога ще е пред нея.Че за нищо няма да се крия.И честно да ти кажа,по-добре е.
Имам мярка все пак.Не ме е страх постоянно.


Истината е обаче,че не искам да се връщам във старите води.Затова много рядко и по малко по възможност.

Нека бъде вашата воля!

Редактирано от Nonconformist на 12.06.17 10:40.



Тема Re: НАЙ-неспасяемият алкохолик когото познавам.нови [re: Bezsynna]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано12.06.17 10:59



Нищо не съм забравил.Знам си проблема.Просто исках да споделя,за най-неспасяемият човек в тази насока която познавам.
Където нито деца,нито жени,нищо не го е спирало да се напие.
Баща ми беше донякъде същия,макар да работеше и да се оправяше като цяло с работата си през годините.Но ден почти не пропускаше в пиенето,освен ако не беше болен.
Аз като препия на предния ден,на следващшите два не ме търси изобщо за пиене.
Бащата си цъкаше всеки ден редовно,по малко по обяд,докато не стана сутрин с кафето.И повече вечерно време.
Бившия ми норвежки тъст можеше да не пие с години,но щом захапеше шишето,и с месеци просто за нищо да не го търси човек.Той не ставаше за нищо в тези периоди.Губеше си документи,биеха го,грабеха го.Вършеше глупост след глупост..тъщата направо Одисея е преживяла с него.Тя е и жената която най-дълго го е изтърпяла в живота му.Искаше той много пъти да се връщал при нея,липсвала му..
хехе..липсва му гледачка да го оправя като бебе.


Както и да е,не ми беше целта да се сравнявам с тях,колко много по-добре съм от тях.Всеки си има неговите кошмари като се напие или докато пие.
Но разликата от преди и сега е,че когато съм пил напоследък не е било под напрежение,от стрес или яд като преди.Ако ми беше свястна работата и колегите,нямаше да се пропия.
Колкото и да ми беше кофти заради смъртта на баща ми навремето,нито пък това че губя гражданство и донякъде вече се губи рода български.Тези неща плюс кофти работата и болките ми вече които бяха започнали,този кофти микс отключиха в мен пиенето под стрес и за време.
Понеже пиеш сутрин,за да имаш време да изтрезнееш до вечерта.
Като поемаш тонове дъвки на ден,литри с вода за зъби и обезмирисване,чесън.

Шкафчето ми беше пълно с какво ли не,дори и с чесън.
Като бях полупиян на работа,донякъде по-леко минаваха дните.Не мислех в детайли колко зле е всеки ден.Някакси заглушавах болката.
Интересно,никой от бившите ми шефове така и не загря,защо бях почнал да пия на работа.
Така не им и казах.Оправдах се с лични проблеми.
Но тогава много треперих за работата си.Ако съм днес ,с този акъл...щях да си извадя бутилката с уискито от шкафчето да си го допия пред всички и да им кажа че няма смисъл да ме гонят дисциплинарно.Понеже си допивам уискито и си тръгвам.

Този стрес че живеех против себе си толкова много влоши нещата навремето.
Сега поне съм спокоен,дори и като безработен.
Каквото има да става,ще става.В крайна сметка и България е вариант.
Но важното е занапред,на мен да ми е добре.Не само на шефовете ми.

Нека бъде вашата воля!

Тема Re: Никога не правете грешката..нови [re: Nonconformist]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано12.06.17 11:14



...да стоите на кофти работно място,с кофти шефове и отговорнички и кофти колеги.
Както аз плащах с кръв от сърцето си.И заплатих със здравето си,заради страх да не стане по-зле.
Е,по--зле е в момента че съм безработен.Но е и в пъти по-добре от ментална гледна точка.Както и от душевна такава.За първи път се чуствам човек след 13 години на стрес и концлагер.
Това не го пожелавам и на най-лошият си враг.Понеже никой не заслужава да страда заради боклуци всекидневно.И да не получава никакво уважение и отношение насреща заради себераздаването си във всякакъв смисъл.
Аз обаче бях удовлетворен от себе си.Понеже не бях като тях.Понеже имах качества и достойнства,душевни такива най-вече..каквито те никога няма да имат.
Затова накрая спря да ми пука от всичко и от всеки,знаех си че съм пътник и ми стана едно леко на душата...че каквото и да се опитват да измислят,победителя ще съм аз накрая.
Усещах злобните погледи в очите им,както и страха им..че почват да губят контрол над мен.И на мен ми ставаше още по-готино.
Те ми идват със списъци изсмукани от задника си,аз ги подписвам и се смея.
Те си мислят че са победили и са ме настъпали окончателно отгоре,аз си знам че това е последният ми ден преди последният ми болничен без връщане.


Как да си помислиш изобщо да се върнеш от болничен след такива обстоятелства?
Не им доставих удоволствието да продължават да ме мачкат,или пък да ме съдят че са им посегнал и да ме изгонят на деня.
Това искаха реално,обаче аз не им доставих това удоволствие.Всеки достатъчно умен човек знае кога вече няма никакъв смисъл занапред да опитваш каквото и да е.И че това е краят!


Нека бъде вашата воля!

Тема Re: Никога не правете грешката..нови [re: Nonconformist]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано12.06.17 14:10



И да не получава никакво уважение и отношение насреща заради себераздаването си във всякакъв смисъл.
Финтроле, защо бъркаш нещата. Служебните отношения са си служебни, стегнати с ясни права и задължения и това е. Ти правиш това и получаваш заплата. Продължавам да не разбирам за какво ти е това уважение и отношение, аз пък винаги съм гледала да съм надалеч от шефовете. Не ти харесва нещо, не можеш да го промениш, ставаш и си тръгваш. И сега като шеф също спазвам дистанция, не ходя по гости, не излизам след работа с тях на по кафе и бира и то не за друго, а защото аз префектно мога да разграничавам служебния от личния си живот, ама те не могат и ги бъркат и после се опитват да ми се качат на главата...а няма да го позволя..
А 13 години на едно и също място не бих работила...ще затъпея..сериозна съм...освен ако няма развитие де...
Както аз плащах с кръв от сърцето си.И заплатих със здравето си,
ми не..ти си заплащал заплатата си с труд-работа, а това че си искал да бъдеш оценяван, хвален, потупван по рамото е съсвсем друго.



Тема Re:нови [re: holi_day]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано12.06.17 16:55



това "умряла лисица" е много интересен израз, употребяван от черните никове!
Съвпадение?





Тема Re:нови [re: ShokoLaDa]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано12.06.17 17:12



От подредбата на планетите е, кой знае в кой дом сме.



Тема Re:нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор tirtirlin (ентусиаст)
Публикувано12.06.17 17:30



Думите не са толкоз важни, ако надушваш мислите.

Думи има всякакви, и могат се наредят сякак.



Тема Re:нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано12.06.17 17:36



е ваш си е домът...аз просто любопитствам...: )))
лошо ли е?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.