Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:16 18.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: НАЙ-неспасяемият алкохолик когото познавам.нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано02.06.17 12:10




Тоя нашия уж го гледаш че пие кафе,готви манджи(много добър готвач беше,бил е готвач на кораб още от младини),тананика си нещо..говорим си,бъзикаме се..и току що изчезна в банята или до мазето.
Тъщата го усещаше веднага.
Зад огледалото в банята,някакси успял зад шкафа да закрепи плоско шише с водка.В боклука до вратата под обелките на картофите и опаковките,още едно шишенце.
Обикновенно преди да ги купи след дългата разходка с кучетата до магазина за алкохол,тъщата проверяваше дали не е изппил някой парфюм или одеколон.
Парите и документите ги държеше скрити и все им сменяше местата тъщата.Понеже може да реши да отпраши за канарите или нанякъде.
Тя превантивно му ги изтегляше от сметката набързо,за да не върши глупости.
И от нищото,пак успяваше да сътвори глупости.
Я тайно нещо ще продаде на безценица,я нещо друго и почваше криенето.
После бягаше и изчезваше при алкохолните си камерати(приятелчета)

Един-два пъти даже и при мен на работата кисна и ме изложи да ми иска пари за тютюн.Ама аз си знам че ще е било за бира най-вероятно.
За него всичко що има спирт в него се пиеше.
Кой знае дали не е крал из квартала антифриза на хората с шлаофка и да го пие после.
Хронично-тежък случай е.

Даже го бяха интервюирали в едно дълго интервю на списанието Мегафон,което е с цел да накара хора със зависимости да изкарват пари продавайки го,и да се откъснат от алкохола и дрогата чрез работа.
Та беше описал неговото поколение с проблеми,че са измираща раса.И още на корабите навремето се е пиело от сутрин до вечер.
На риболовните кораби където е бил готвач.
Който е бил по корабите рядко е сух,разправяше.
И че никой никога навремето не ги е проверявал за промили и дали са пияни по време на работа.
После говореше за транспортната фирма и как съдружниците му са изгонили като неблагонадежден.Как после като шофьор на камион са му взели книжката до живот за алкохол,за фалираната му ферма за животни,отделно и за пристрастеността му навремето към бинго и залози.
Аз поне не съм го виждал да залага.Ама тъщата разправяше че той я е научил да ходят в бингото.Да изкарали пари за месеца,след като той ги е изпиел.
Просто тя ако пише в тази тема,може формат война и мир да напише.


Нека бъде вашата воля!

Редактирано от Nonconformist на 02.06.17 12:13.



Тема Re: без тъщи...нови [re: Nonconformist]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано02.06.17 12:16



То, остана и тъщата да дойде, за да почувствам нуждата от едно малко.

Човеко, порасни и помисли малко, зле си и още по-зле ставаш!



Тема Re: НАЙ-неспасяемият алкохолик когото познавам.нови [re: Alice in WL]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано02.06.17 12:21



То и ние отдавна нямаме нищо общо с него,даже последните пъти като го видях гледах да се измъкна набегом към една колона на шопинг център за да не ме види.
Отдавна не е част от живота ни.Тъщата въпреки всичко го обичаше навремето.
Понеже ако не го е обичала,нямаше да го търпи 15 години в живота си.
Понеже ми е казвала че и някакъв германец и предлагал на сл.бряг навремето да се омъжила за него,докато го рисувала..както и някакъв холандец.
Но тя явно си е харесала него.Понеже той не е скрил за пиенето и проблема си.Имали са някакви общи идеи и виждания да живеят заедно.Не е било по сметка,а явно го е харесала.Той не е и грозен всъщност.Като млад много приличаше на Джеймс хетвилд по снимките,макар косата му да беше тъмнокестевнява.
И със много сини очи.
Светъл тип е.
Но алкохола го унищожи нацяло.
Сега на старини,като пооплешивя,като е все с квадратна глава от пиене,и все повече ми заприличва на Арнолд шварценегер донякъде.
Понеже си е със малко конска челюст и той.


Само където едвам се движи от алкохол и болки.


Нека бъде вашата воля!

Редактирано от Nonconformist на 02.06.17 12:23.



Тема Re: без тъщи...нови [re: Ludo2]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано02.06.17 12:25





Нека бъде вашата воля!

Тема Re: НАЙ-неспасяемият алкохолик когото познавам.нови [re: holi_day]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано02.06.17 12:29



Може и с две думи да го опиша,ама такава колоритна личност е като черен голган,не се губи!



Нека бъде вашата воля!

Тема Re: без тъщи...нови [re: Ludo2]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано02.06.17 12:33



Не знам,мъчно ми е донякъде че не опитах истински да му помогна в периода в който бях и аз в АА.Само като му заговорех за АА,и взе да ми маха с ръка и да ми вика-махай се оттук.
А реално си беше готов да го взема с мен на сбирка тогава.
Няма да забравя когато баща ми умря от алкохол,как ми каза в полу-шеговит тон-Това което баща ти правеше и направи така че отиде в гроба,ти трябва никога да не правиш в живота си!


Точно той да ми го каже?!
Разбирам да беше някой пълен трезвенник,ами бъчвата на Берген.?


Нека бъде вашата воля!

Редактирано от Nonconformist на 02.06.17 12:34.



Тема Re: НАЙ-неспасяемият алкохолик когото познавам.нови [re: Nonconformist]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано02.06.17 14:08



Хайде бе! Нямате общо! А му посвещаваш тук цели фермани и се сещаш за него.
Има още много да работиш по себе си, много!



ad infinitum ...


Тема Re: НАЙ-неспасяемият алкохолик когото познавам.нови [re: Alice in WL]  
Автор blood2 ()
Публикувано02.06.17 14:11



Знаем, че не помагаш на хората.



Тема Re: НАЙ-неспасяемият алкохолик когото познавам.нови [re: Nonconformist]  
Автор blood2 ()
Публикувано02.06.17 14:19



Каквато тъщата, такава и жената. Все харесват алкохолици.



Тема Re: НАЙ-неспасяемият алкохолик когото познавам.нови [re: blood2]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано02.06.17 14:21



Помагам, помагам!
Нещо тежко ли трябва да помогна да се пренесе? Да знаеш, силна съм.



ad infinitum ...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.