Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:13 26.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Ода за патката и орелът  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано27.05.17 18:00



Чух я отдавна в една дъждовна вечер,около една маса и събрани около десетина човека накуп.
Всеки чинно си даде по няколко монети в общата касичка за кафето и човека който водеше сбирката на АА я разказа.
Имало една ПАТКА.
Тя толкова била вманиачена да стане Орел,че не забелязвала смеха който пораждала у другите птици в гората.
Засилва се..пляс пляс с крила и нищо..падала.
Качила се на високо място,на скала,на дърво..ефектът бил нулев.
В полета изгаряла заблудата че може да стане орел и да се рее във висините,гордо и величественно.И да вдъхва респект.
Проблема на ПАТКАТА обаче бил,че малко след неуспешния полет забравяла за крахът,и се хвърляла отново в бесни опити.
Като че ли се опитвала да надвие гравитацията над собственната си изстреляна във въздуха нагоре падащата плюнка върху лицето наобратно.
Патката символизира алкохолика.
И той като патката си мислил че можел да пие безнаказано,контролирано,и че е като всички останали.Които могат да пият безнаказано.
Снощи и аз си помислих като ПАТКАТА явно че всичко е "излекувано" или преодоляно.
Резултатът от снощи е-4 бири за начало,поливин литър Чивас регал(понеже черпеха за рожден ден и като видях уискито и все едно видях злато),две ракии и една бира накрая за капак.
Към 23.30 помня че пях Орхан мурад -Гурбета свърши и Хиляди слънца.


На кариокето с още един образ.
Аз човека който ненавижда чалгата.!???
И все повтарях-Тоя от песента е имал къде да се върне,ние днес нямаме държава просто,относно гурбетчията.
Освен бясното кариоке,накрая изпуших пак една цигара наполовина.И с яд я изхвърлих във реката до бунгалата.
Алкохола не е за патки и алкохолици.
Така че влизам във старият модус-без да докосвам.
Понеже се уплаших от себе си.
Първо пак цигара,вече като пия много не мога да спя много а само по 4-5 часа.Отделно днес всичко ме боли или от неудобния къс диван,или от алкохола.
Имам крампи ,схващания.
Ходихме до едно езеро на разходка,едвам се довлачих обратно.
Та предпочитам да знам че няма как да полетя като орела без проблем с алкохола.
Може би пък тази срамна болест алкохолизма е за добро.Да ме държи далеч от това което ме убива.
Днес няма да докосна.Както и занапред.

Нека бъде вашата воля!

Редактирано от Nonconformist на 27.05.17 18:04.



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nonconformist]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано27.05.17 18:09



Пях отделно и Ерос рамацоти,няколко известни песни.Пях и Горан брегович ,няколко песни от черната котка.Голямо размазване беше.Благородно завиждам на хората пиещи за удоволствие.
Понеже аз винаги съм пиел за свинщината и бързото скоростно наливане.


Та,не бъдете като мен ПАТАРОКА.


Нека бъде вашата воля!

Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nonconformist]  
Автор tirtirlin (ентусиаст)
Публикувано27.05.17 18:16



Мисленето е като зрението, зависи накъде гледаш, но зависи от матрицата, философията я нарича " нагласа" радиолюбителите знаят за " трептящият кръг" .

Мъжете знаем древната шумерска мъдрост, написана на глинена плочка с клиновидно писмо, - " Тарикат мъж не писка" Е ! ти пискаш !

Бил съм гурбетчия, не съм почнал с много, 60 000 долара измъчени пари, преди 20 години, добре е да са измъчени, цениш ги, на теория.

Робството си е тук, който притежава времето ти, притежава теб, а това ти изкривява мисленето, а мисленето е важно, щото как ще отговарям на Шоколада с някво прецакано мислене, нали ще ме фане, ще ме надуши тая стара, злобна жена.



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: tirtirlin]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано27.05.17 18:42



Интересно охарактеризиране на Шоколада.Не знам,всеки е и лош и добър.Имали сме търкания с Шоколада преди.И не само с нея.
Основна черта на хората като цяло е че искат те да казват,те да поучават,те да командват парада.
Одеве на езерото намерихме добро мядто до ефно изгнило дърво да седнем.Но не,дойдоха по нахаканите и казаха-не!
Там по-настрани ще седнем.
На баджанака най-скъпите приятели.Такива са повечвто хора,искат те дс определят правилата и кое как да бъде.
Въпроса е дали ти ще поддадеш да казваш да постоянно.
Към момента го правя донякъде,но то не е защото им признавам авторитета или защото съм безропотно съгласен с тях.
А защото просто ми трябват варианти за работа.
Интересно ми е,защо пък веднъж не се съгласиха с нас за нещо?Просто хипотетично.
Друго ми направи кофти впечатление.Че се изцепи един от мъжете,който по принцип е адски несериозен за уговорки и да ти звънне или пише насреща по принцип-
Аз за какво съм дошъл тук на почивка ,понеже мога да си го позволя.Та ти няма да ми казваш кое съм харчил или не(към жена му)
Има хора които могат да си го позволят и идват,и тези които не могат и си седят нон стоп в къщи и не ходят никъде.


Пази боже сляпо да прогледне.А ми беше колега.И съм го въвеждал и оправял за всичко,навсякъде.
Понеже не знаеше език.Не че днес след 6-7 години много добре го знае.
Миналата седмица ме бъзикна-нали сега си безрабитен,и имаш много сеободно време?
Да ме учиш на норвежки.Ако можеш да ми показваш и да уча граматиката.
Хубаво му казах,и показах готовност да помогна.
Във следващия момент се включи тъщата..ами хубаво че той ще ти помогне,ами помогнете му и вие със свястна и стабилна работа.
Понеже жена му на тоя го играе подшефка,контролира почистваш персонал във фирма за почистване ,офиси и учреждения.
Засрами ме.Не съм такъв да си прося работа чак по такъв груб начин.
Уж щели да говорят за мен.
Не че много имам ръце да я върша тази работа,макар и тук един мияч на подове да взима повече от един учител реално.

Нека бъде вашата воля!

Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nonconformist]  
Автор lsrael Thornstein (Judenfurz)
Публикувано27.05.17 19:27



Виждам те на АА сесии скоро.

chronic kvetch


Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nonconformist]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано27.05.17 21:21



Резултатът от снощи е-4 бири за начало,поливин литър Чивас регал(понеже черпеха за рожден ден и като видях уискито и все едно видях злато),две ракии и една бира накрая за капак.

Ooo, явно пак си се опиянчвал снощи и си бил горе на черешата.

Към 23.30 помня че пях Орхан мурад -Гурбета свърши и Хиляди слънца

Мдааа, снощи определено си бил доста високо на черешата.



Абе, не ти ли става лошо от алкохол по някое време? Какво беше... 4 бири, половинка твърдо и две ракии с бира за изтрезняване? Че това си е кажи-речи 850мл концентрат!

Аз така от гимназията не съм се напивал. Помня как се натрясках за първи път в живота си. В 8-ми клас на завършването, на едно купонче отнякъде се появи половинлитрово шише с водка Simeonoff (помня отлично гадния червен стикер, имитация на Смирноф), и в общи линии почти цялото си го гаврътнах аз, като после настана такъф драйфуч, такава афера драйфус, че ми се отщя веднъж и завинаги в продължение на повече от 10 години. Оттогава съм се опиянчвал серозно още само един път, преди 5-6 години, тоя път с едно двулитрово шише вино, и пак бълвах като изоглавен цяла вечер часове наред. Вече съм скромен и пия само бира, останалото просто не ми понася. Не че не мога да гаврътна една водка, обаче вкусът, и най-вече чувството как ти се завива свят след първите 100мл, просто ме отвращава.

Редактирано от Nuke Dukem на 27.05.17 21:31.



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: tirtirlin]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано27.05.17 23:26



Тюх!
Остарех и озлобех и това си е...


а ти, младежо, не знаеш ли, че съм те фанала...не теб де..мисленето ти..: ))))



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nonconformist]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано27.05.17 23:43



Интересно охарактеризиране на Шоколада.
Нали? Господин Тинтири е известен със способностите си на Вселенски анализатор и е с ясна концепция за развитието на жените. Неговата пророческа дарба намира трайно приложение в областта на виртуалната клубна реалност с цел подобряване на микроклимата на средата, а начините му са повече от предизвикателни.
Научните му постижения в областта са огромни - предизвиква усмивки и известна доза умиление.
Да, оценим по достойнство труда на Господин Тинтири!
Тост за него!



Тема мдааа, изказвах съмнения,нови [re: Nonconformist]  
Автор NAKOlMUPUKA (Жега)
Публикувано28.05.17 00:20



предупреждавах те. Защо си спал на дивана?!

Жена ти как гледа на тази... "забежки".
Освен това, като си бил член на АА, трябва да знаеш, че тези обещания, ами - не вършат работа, да?



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: ShokoLaDa]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано28.05.17 10:20




Не се коркай.
Аз снощи си легнах в 12,много чалга,много селения и селски изпълнения и простотии имаше.
Няма начин на чалгар как да му смениш музиката,или да му вземеш микрофона от устата.
Зарязах ги да се правят на велики.

Нека бъде вашата воля!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.