Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:12 26.09.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Ода за патката и орелът  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано27.05.17 18:00



Чух я отдавна в една дъждовна вечер,около една маса и събрани около десетина човека накуп.
Всеки чинно си даде по няколко монети в общата касичка за кафето и човека който водеше сбирката на АА я разказа.
Имало една ПАТКА.
Тя толкова била вманиачена да стане Орел,че не забелязвала смеха който пораждала у другите птици в гората.
Засилва се..пляс пляс с крила и нищо..падала.
Качила се на високо място,на скала,на дърво..ефектът бил нулев.
В полета изгаряла заблудата че може да стане орел и да се рее във висините,гордо и величественно.И да вдъхва респект.
Проблема на ПАТКАТА обаче бил,че малко след неуспешния полет забравяла за крахът,и се хвърляла отново в бесни опити.
Като че ли се опитвала да надвие гравитацията над собственната си изстреляна във въздуха нагоре падащата плюнка върху лицето наобратно.
Патката символизира алкохолика.
И той като патката си мислил че можел да пие безнаказано,контролирано,и че е като всички останали.Които могат да пият безнаказано.
Снощи и аз си помислих като ПАТКАТА явно че всичко е "излекувано" или преодоляно.
Резултатът от снощи е-4 бири за начало,поливин литър Чивас регал(понеже черпеха за рожден ден и като видях уискито и все едно видях злато),две ракии и една бира накрая за капак.
Към 23.30 помня че пях Орхан мурад -Гурбета свърши и Хиляди слънца.


На кариокето с още един образ.
Аз човека който ненавижда чалгата.!???
И все повтарях-Тоя от песента е имал къде да се върне,ние днес нямаме държава просто,относно гурбетчията.
Освен бясното кариоке,накрая изпуших пак една цигара наполовина.И с яд я изхвърлих във реката до бунгалата.
Алкохола не е за патки и алкохолици.
Така че влизам във старият модус-без да докосвам.
Понеже се уплаших от себе си.
Първо пак цигара,вече като пия много не мога да спя много а само по 4-5 часа.Отделно днес всичко ме боли или от неудобния къс диван,или от алкохола.
Имам крампи ,схващания.
Ходихме до едно езеро на разходка,едвам се довлачих обратно.
Та предпочитам да знам че няма как да полетя като орела без проблем с алкохола.
Може би пък тази срамна болест алкохолизма е за добро.Да ме държи далеч от това което ме убива.
Днес няма да докосна.Както и занапред.

Нека бъде вашата воля!

Редактирано от Nonconformist на 27.05.17 18:04.



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nonconformist]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано27.05.17 18:09



Пях отделно и Ерос рамацоти,няколко известни песни.Пях и Горан брегович ,няколко песни от черната котка.Голямо размазване беше.Благородно завиждам на хората пиещи за удоволствие.
Понеже аз винаги съм пиел за свинщината и бързото скоростно наливане.


Та,не бъдете като мен ПАТАРОКА.


Нека бъде вашата воля!

Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nonconformist]  
Автор tirtirlin (ентусиаст)
Публикувано27.05.17 18:16



Мисленето е като зрението, зависи накъде гледаш, но зависи от матрицата, философията я нарича " нагласа" радиолюбителите знаят за " трептящият кръг" .

Мъжете знаем древната шумерска мъдрост, написана на глинена плочка с клиновидно писмо, - " Тарикат мъж не писка" Е ! ти пискаш !

Бил съм гурбетчия, не съм почнал с много, 60 000 долара измъчени пари, преди 20 години, добре е да са измъчени, цениш ги, на теория.

Робството си е тук, който притежава времето ти, притежава теб, а това ти изкривява мисленето, а мисленето е важно, щото как ще отговарям на Шоколада с някво прецакано мислене, нали ще ме фане, ще ме надуши тая стара, злобна жена.



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: tirtirlin]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано27.05.17 18:42



Интересно охарактеризиране на Шоколада.Не знам,всеки е и лош и добър.Имали сме търкания с Шоколада преди.И не само с нея.
Основна черта на хората като цяло е че искат те да казват,те да поучават,те да командват парада.
Одеве на езерото намерихме добро мядто до ефно изгнило дърво да седнем.Но не,дойдоха по нахаканите и казаха-не!
Там по-настрани ще седнем.
На баджанака най-скъпите приятели.Такива са повечвто хора,искат те дс определят правилата и кое как да бъде.
Въпроса е дали ти ще поддадеш да казваш да постоянно.
Към момента го правя донякъде,но то не е защото им признавам авторитета или защото съм безропотно съгласен с тях.
А защото просто ми трябват варианти за работа.
Интересно ми е,защо пък веднъж не се съгласиха с нас за нещо?Просто хипотетично.
Друго ми направи кофти впечатление.Че се изцепи един от мъжете,който по принцип е адски несериозен за уговорки и да ти звънне или пише насреща по принцип-
Аз за какво съм дошъл тук на почивка ,понеже мога да си го позволя.Та ти няма да ми казваш кое съм харчил или не(към жена му)
Има хора които могат да си го позволят и идват,и тези които не могат и си седят нон стоп в къщи и не ходят никъде.


Пази боже сляпо да прогледне.А ми беше колега.И съм го въвеждал и оправял за всичко,навсякъде.
Понеже не знаеше език.Не че днес след 6-7 години много добре го знае.
Миналата седмица ме бъзикна-нали сега си безрабитен,и имаш много сеободно време?
Да ме учиш на норвежки.Ако можеш да ми показваш и да уча граматиката.
Хубаво му казах,и показах готовност да помогна.
Във следващия момент се включи тъщата..ами хубаво че той ще ти помогне,ами помогнете му и вие със свястна и стабилна работа.
Понеже жена му на тоя го играе подшефка,контролира почистваш персонал във фирма за почистване ,офиси и учреждения.
Засрами ме.Не съм такъв да си прося работа чак по такъв груб начин.
Уж щели да говорят за мен.
Не че много имам ръце да я върша тази работа,макар и тук един мияч на подове да взима повече от един учител реално.

Нека бъде вашата воля!

Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nonconformist]  
Автор lsrael Thornstein (Judenfurz)
Публикувано27.05.17 19:27



Виждам те на АА сесии скоро.

chronic kvetch


Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nonconformist]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано27.05.17 21:21



Резултатът от снощи е-4 бири за начало,поливин литър Чивас регал(понеже черпеха за рожден ден и като видях уискито и все едно видях злато),две ракии и една бира накрая за капак.

Ooo, явно пак си се опиянчвал снощи и си бил горе на черешата.

Към 23.30 помня че пях Орхан мурад -Гурбета свърши и Хиляди слънца

Мдааа, снощи определено си бил доста високо на черешата.



Абе, не ти ли става лошо от алкохол по някое време? Какво беше... 4 бири, половинка твърдо и две ракии с бира за изтрезняване? Че това си е кажи-речи 850мл концентрат!

Аз така от гимназията не съм се напивал. Помня как се натрясках за първи път в живота си. В 8-ми клас на завършването, на едно купонче отнякъде се появи половинлитрово шише с водка Simeonoff (помня отлично гадния червен стикер, имитация на Смирноф), и в общи линии почти цялото си го гаврътнах аз, като после настана такъф драйфуч, такава афера драйфус, че ми се отщя веднъж и завинаги в продължение на повече от 10 години. Оттогава съм се опиянчвал серозно още само един път, преди 5-6 години, тоя път с едно двулитрово шише вино, и пак бълвах като изоглавен цяла вечер часове наред. Вече съм скромен и пия само бира, останалото просто не ми понася. Не че не мога да гаврътна една водка, обаче вкусът, и най-вече чувството как ти се завива свят след първите 100мл, просто ме отвращава.

Редактирано от Nuke Dukem на 27.05.17 21:31.



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: tirtirlin]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано27.05.17 23:26



Тюх!
Остарех и озлобех и това си е...


а ти, младежо, не знаеш ли, че съм те фанала...не теб де..мисленето ти..: ))))



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nonconformist]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано27.05.17 23:43



Интересно охарактеризиране на Шоколада.
Нали? Господин Тинтири е известен със способностите си на Вселенски анализатор и е с ясна концепция за развитието на жените. Неговата пророческа дарба намира трайно приложение в областта на виртуалната клубна реалност с цел подобряване на микроклимата на средата, а начините му са повече от предизвикателни.
Научните му постижения в областта са огромни - предизвиква усмивки и известна доза умиление.
Да, оценим по достойнство труда на Господин Тинтири!
Тост за него!



Тема мдааа, изказвах съмнения,нови [re: Nonconformist]  
Автор NAKOlMUPUKA (Жега)
Публикувано28.05.17 00:20



предупреждавах те. Защо си спал на дивана?!

Жена ти как гледа на тази... "забежки".
Освен това, като си бил член на АА, трябва да знаеш, че тези обещания, ами - не вършат работа, да?



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: ShokoLaDa]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано28.05.17 10:20




Не се коркай.
Аз снощи си легнах в 12,много чалга,много селения и селски изпълнения и простотии имаше.
Няма начин на чалгар как да му смениш музиката,или да му вземеш микрофона от устата.
Зарязах ги да се правят на велики.

Нека бъде вашата воля!

Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: lsrael Thornstein]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано28.05.17 10:21



Не мисля,но ще има сериозна промяна.

Нека бъде вашата воля!


Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nuke Dukem]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано28.05.17 10:24



В повече ми дойде,но пък снощи бях тих и бързо се ориентирах към леглото.Много чалгия и селения имаше снощи.Комплекси и правене на мъже,все сме голямата работа..и много Азис и мазни цигании.
Хабиби..завиват ли те..
И аз отидох да се завия да спя.

Нека бъде вашата воля!


Тема Re: мдааа, изказвах съмнения,нови [re: NAKOlMUPUKA]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано28.05.17 10:26




Не,не е заради жената.А понеже са много тесни леглата.И двамата сме едрички,над 100кг.
И затова на дивана.Направо толкова твърди легла и диван..ужас.

Нека бъде вашата воля!

Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nonconformist]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано28.05.17 14:30



Хич даже не се, забавно ми е, иначе нямаше да влизам тук.
Тази притча е тъпа, за мен.
При условие, че не знам какво е зависимост от алкохол, въобще какво ви харесва да пиете, ще ти кажа, че когато има някакво изкушение, по-добре е да му се отдадеш и така да го контролираш, отколкото непрекъснато да мислиш за това и един път да се "провалиш" и след това пък вина да те гризе. И така до следващия път, но идва момента, когато "пердето" пада и го удряш на свободия.
Мен почти нищо не ме изкушава, защото нищо не съм си забранила. Пуша, но самата аз не искам да спирам цигарите. Кеф ми е, ще пуша, защо трябва да се чувствам виновна за това?
А за патката, която се мислила за орел..ми какво да ти кажа, тя поне има мисъл и цел, т.е. осмислила е че иска да лети и се опитва, а другите и това нямат, седят и я гледат! Ами я си представи че един ден полети?


Много се нервирам на такива притчи, които ужким помагат, но подсъзнателно ограничават и казват кой какво може. Аз мога всичко земно, но изборът ми определя какво искам.



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nonconformist]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано28.05.17 14:54



виж какъв готин шоколад
без захар




нали си готвач, че и свободен по цял ден
не можеш ли да промениш храненето, като приготвяш здравословни храни за себе си и жена си, и разбира се - детето
има 1 група във ФБ на Инес Субашка - IFS Lifetime Challenge: Започни днес, влез във форма ЗАВИНАГИ
страхотни идеи има там
ще ми се да прочета, че с нещо градивно се занимаваш
спорта заряза - не ти понася
пиене започна
а с това какъв не си, ама другите са - да анализираш безкрайно си продължаваш
това нищо не ти носи положително
оплювайки другите, не ставаш повече от тях
чалгари ли били и там какви...
повеселил си се - сега се захващай с нещо смислено
това е



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nonconformist]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано28.05.17 17:25



Може би пък тази срамна болест алкохолизма е за добро.


Алкохолизмът не е срамна болест, но е от тези, които човек сам си причинява. Затова от него самия, от волята му, зависи много, ама много, за да се избави от любовта си към чашката.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: holi_day]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано28.05.17 18:16



е как да се захване с нещо и да му се отдаде, като непрекъснато си мисли, как е изпушил една цигара и това е СРАМНО И НЕДОПУСТИМО. Как е изпил алкохол, а не ТРЯБВА. Как е виновен, че се е забавлявал и пял чалга. Е, че то отвътре го яде и няма свободно съзнание за нещо ново и интересно.
Заклеймяването Алкохолик, според мен е по-страшно от алкохола.
Но пак казвам, това е при условие, че не познавам зависимостта към алкохола. Познавам, т.е. познавах хора зависими от алкохола, бяха най-отритнатите и порицавани същества, все едно не са хора и това още повече ги скапваше. Човек в трудни моменти има нужда да е нужен на някого, за да си върне смисъла, да бъде полезен както на себе си, така и на другите.



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nonconformist]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано28.05.17 19:17



Явно чалгата ти действа приспивателно





Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: ShokoLaDa]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано28.05.17 23:41



важно е да пренасочи мисли и усилия. може го.



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: holi_day]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано29.05.17 00:39



Знам, че го може, всеки го може, или поне така мисля.
Колкото и несериозен формат на общуване да е тук, колко и глупости да се ръсят, на каквито и да се правим, все си мисля, че е въпрос на дума или минута понякога, всеки един от нас да разбере неща, убягвали му с години преди. : ) Не мога да го кажа по-ясно.


Финтрола не е алкохолик, не е безработен, не е мързелив, не е безотговорен, човек не се ражда такъв, това са просто негови избори, следствие на много неща и всеки един момент може да ги промени.
Социалните норми и рамки могат да съсипят живота и психиката на всеки човек. Наскоро случайно се срещнах с един човек, който от уважаван професор, се превръща в клошар, отритнат и порицан от всички. Тъжна история. Първо губи работата си, после семейството си, после "приятелите си", жилището, всичко, просто житейската лавина го е затрупала, но най-лошото беше че този човек е загубил вярата и доверито в хората, а без тях няма как да живее. Дано намери сили в себе си и да се изправи и един ден пак да се усмихва на живота. Може.
Отплеснах се, ама понякога ми е много тъжно като хората забравяме, че сме Човеци.
А Финтрола да не мисли какъв е, а какъв иска да бъде и с какво иска да се занимава. Концентрацията на мисъл в тази посока, доста ще му помогне.
Поне така мисля....



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: ShokoLaDa]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано29.05.17 08:21



съгласна с написаното.
и аз винаги съм казвала, че за да почне решението на проблем, трябва да имаме яснота, че съществува.
но всеки отстрани има различен подход - един ще презре седналия на тротоара клошар, друг ще го порицае, трети ще се опита да го подтикне да предприеме нещо - да си изпере дрехите или да си търси работа, четвърти изобщо няма да го забележи...
а и всяко едно от горните може да е по различен начин
а има и друго
отстрани трудно се помага, ако той не предприеме нещо, за да стане от този тротоар
каквото и да си говорим
щото в момента сме лелките от кварталната пейка, дето гледат и си говорят за третото лице



Тема Re: мдааа, изказвах съмнения,нови [re: Nonconformist]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано29.05.17 10:40



Това е един от недостатъците на живота в развити държави. Изобилието на разнообразна и хубава храна води до прекомерно напълняване, особено на поизгладнели българи.
Аз засега се удържам, ама знае ли човек...



ad infinitum ...


Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: holi_day]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано29.05.17 14:23



третото лице беше пример..за това, че понякога няма по-жестоко същество от Човека и от обществото на човека.
А има етапи от живота, когато човек не може да се изправи сам, а не може защото е изгубил вярата и смисъла на живота. Малко трябва, но навреме...за да "възкръсне" някой...


А "моя" професор сега е добре, отишъл е в родната си къща на село и се е захванал да я стяга..вече има цел. а се похвали, че и съседите помагали, гласът му беше доста позитивен. : )



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: ShokoLaDa]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано29.05.17 17:10




браво на него



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nonconformist]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано29.05.17 17:19



три години така ми звънеше телефона преди време...


хем не пия аз хаха и нямаше връзка с живота ми. даже ме зареждаше някак положително тази песен

стегни се. кой пил - пил.
дай малко пречистване и детоксикация на тоя организъм



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: holi_day]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано29.05.17 17:23



готин текст




не трябваше тая група Патология да се разпада, ама кой ме пита мен



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nonconformist]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано29.05.17 17:25



оп
и така клип


ще я изпееш ли на караоке или направо ще я изиграеш



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nonconformist]  
Автор tirtirlin (ентусиаст)
Публикувано29.05.17 22:33



Патката не ли гъска ? Гъска с гражданска позиция ? Гъски ли бяха спасили Рим ?

В философията има един " Дас Ман" Мартин Хайдегер ли го беше фиксирал и описал ? Мен гъската която поне опитва да стане орел ми опонира. Самият орел е станал орел понеже го е искал. Наполеон, е казал, че всеки войник носи маршалски жезъл в раницата, но да добавим трябва всяка нощ да го сънува с копнеж, а през деня да се протяга свръх себе си, и да се надгражда.

Исках нещо умно да кажа, дано успях, дано се разбра.

Тва е и с забърсването на ябълки в икономиката. И да не забърсваш ябълки, някой по буден ум ги забърсва.
И да добавя вавилонската мъдрост, че тарикат мъж не писка, - Тарикат патка, - кучешки зъби и растат ! Ся го измислих, ама се напънах, трябваше да измисля нещо.



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: ShokoLaDa]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано31.05.17 12:36



Нява нищо правилно или грешно на 100 пр,но човек трябва да приоритира това което не го убива.
По-добре да ме е страх,за да не пия.
От вилата в събота миналата седмица не съм докоснал.И ми е добре.

Нека бъде вашата воля!

Редактирано от Nonconformist на 31.05.17 12:36.



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: dama spatia]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано31.05.17 12:37



Действа ми като изгонване на зли духове.Набързо се самоизгонвам далеч от чалгата.



Нека бъде вашата воля!

Тема Re: мдааа, изказвах съмнения,нови [re: Alice in WL]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано31.05.17 12:43



При мен е от лакомия,но жената цял живот е на диети.И въпреки всичко пълнее.Има си болести.Щитовидната жлеза,обмяната,сега подагра и откриха.Болежки постоянно тук и там.Нейното е взаимосвързано.От малка са я тъпкали с лекарства против болка.Имала е години наред главоболие като дете още.Болки в ушите с години.За малко да оглушее.И явно от тези силни лекарства и антибиотици,днес и се събраха нелечими болести.
Като ти тръгне още от малък като на бясно куче тоягите..няма оправия.
Здравите хора не вярват на болните.И не веднъж сме чували и аз и жена ми подмятания-вземи отслабни малко,спортувай,прави това или онова..от лекари.
Ама питате ли ни как се спортува, без сили и с болести от утробите още.
Поне се утешаваме взаимно.Понякога е плашещо просто колко липса на емпатия и разбиране на проблема има у много хора.



Нека бъде вашата воля!

Редактирано от Nonconformist на 31.05.17 12:47.



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: holi_day]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано31.05.17 12:49



Ще видя.Благодаря.Но незнам как само с шоколад някои отслабват?
Ако само ям шоколад,ще полудея от безсъние сугурно.



Нека бъде вашата воля!

Редактирано от Nonconformist на 31.05.17 12:49.



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: ShokoLaDa]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано31.05.17 13:03



Не съм се заклеймил сам,но може би и да съм го направил..това е защото знам как свърши бащша ми.
Аз може и да не съм като него,и да пия чак по толкова много като количество и дни поред без спиране..ама имам доста голям толеранс по принцип към пиенето.
Предпочетох да си втълпя че имам проблем,за да не свърша като него.
Никой не може да ти каже дали си алкохолик или не?
Понеже няма алкохолик на света който да каже-да аз съм алкохолик!
Те са всички като патки мислещи се за орли.


Аз поне осъзнах навреме може би че имам проблем.
Но да ти кажа,теи 5-6 години без пиене си бяха доста скучни откъм мое присъствие по купони.Всичкйи пият и се веселят,аз стоя като ебан кълвач с извинение по масите и дъвча ядки и пия кола или фанта.
Бяха смислени години на осъзнаване,но не знам..имам нужда от веселие и аз.
Не ми пука кой какво е приказвал зад гърба ми защо не съм пил.Понеже знам че непиещите хора са много съмнителни?!

Нещо крият...

А истината е че единственно алкохола ме кара да се веселя по купони.Колкото и да ставам да се кълча по танци и музика,някак си е кухо и фалшиво.Не съм аз.А реално се плаща какъв купонджийски лъв съм.
Като цяло не съм се отцепил с дни,не съм правил простотии,не е имало и проблеми в къщи.С изключение на издънките с цигарите,другото мина весело и готино.
То аз ако се наквася порядъчно на предния ден,на другия ден максиумум бира-две мога да изшия.И ми се повръща просто при мириса на алкохол.
Имаше години в които бях свикнал да карам, до три дни.
Но просто се усещам сега,че след определен момент и количество вече не ми се пие.
Като не пуша сега държа завидно много за човек който от 6 години не беше пил.
Не миосля че ще се пропия,не съм отчаян и депресиран,колкото и чудно да ви се вижда..въпреки положението в което съм.Знам че силата има план за мен,и нещата ще се развият при мен когато му дойде времето.Дай боже на правилното място.Всеки ден се моля сам в къщи,на глас-Боже дай ми сили и работа,дай ми правилно място и работа.Зашото не си ме изоставил.Знам че ми даваш шанс да си почина и да се събера обратно като човек.Знам обаче че алкохола не е най-добрият съветник за разпускане.В къщи когато сме пили по чаша -две вино със жена ми,а аз бира..повече не съм пил от бира-две.Единственно по концерти и партита е било няколко пъти.
Най ме е страх да не пропуша.
Остана един единствен билет за концерт.На 20 юни съм на Министри на концерт.И ще се постарая да не пия много.
Ако изобщо пия.
Кофти е че феновете на Министри са доста по тревата.Ама едва ли някой точно на пъпа на града ще излезне отвън пред охраната да пали треви.
Пълно е с полиция по центъра.


Нека бъде вашата воля!

Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: ShokoLaDa]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано31.05.17 13:38



Права си за концентрацията и посоката.



Нека бъде вашата воля!

Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: holi_day]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано31.05.17 13:38



Браво за преценката.

Нека бъде вашата воля!


Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: saksun]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано31.05.17 13:40



Така е.Доказах че мога да не пия.
Както не съм пил 6 години,така и ще продължа.Или много рядко по няколко питиета.Няколко пъти в година.

Нека бъде вашата воля!


Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: holi_day]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано31.05.17 13:41



Да.Тези дни сме в къщи на супи,таратори и яйряни.Стопли се тук най-накрая.Макар и някои дни да са по-хладни и полу-облачни.

Нека бъде вашата воля!


Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: holi_day]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано31.05.17 13:42



Благодаря.



Нека бъде вашата воля!

Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: holi_day]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано31.05.17 13:45



Не ме бива в руския.
Слушам един 100 песни бест ъф на Ерик клептън.
Обичам го Клептън.Действа ми мотивиращо.И успокояващо всъщност.




Поздрав

Нека бъде вашата воля!

Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: tirtirlin]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано31.05.17 13:46



Разбрах намека,благодаря.



Нека бъде вашата воля!

Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nonconformist]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано31.05.17 14:45



разбираш достатъчно, за да преведеш песента
ама, ку толку пъ се налага, шъ ти преведа





Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nonconformist]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано31.05.17 19:48



Понеже знам че непиещите хора са много съмнителни?!
на мен ли го казваш?...

в какви ли не филми са ме вкарвали за това, че не пия, но въобще не могат да проумеят, като кажа, че не ми харесва алкохола.
ама аз си имам настроение и без алкохол.



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: ShokoLaDa]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано01.06.17 15:32




Виж сега,ако по принцип никога не си пиела е едно,но когато знаят че си бил купонджия и си пиел и изведнъж да не докосваш...и почват анализите.Такива сме хората просто.
Аз съм си признавал защо не пия,или поне съм загатвал защо.Най ми е лесно да се извиня с болестите си и вените.
Или че ме е страх да не пропуша.Което реално е най-рисковото.

Нека бъде вашата воля!

Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: holi_day]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано01.06.17 15:32



Да,гледах я.Хубава е.

Нека бъде вашата воля!


Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nonconformist]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано01.06.17 16:21



снощи пи ли? а днес?
песните са си песни... наздравиците са си...
имам 1 съседка от пиене вечер по чаша вино уж за нормализиране на кръвното, така се алкохолизира, че ходи от сутрин пияна на работа.
паднала на работата й в 1 палет с готова продукция, гледат - маха с крака и не може да излезе... мани...
но остави го този инцидент, лошото е, че доста оглупя. правиха операция на внучката й, и се смее, че след смяната на ставата, като момиченцето расте, още повече няма да може да ходи
алкохолът би трябвало да не е измислен за наливане ми се струва. а като лекарство предимно с външно приложение



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nonconformist]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано01.06.17 16:24



рецептата е за здравословен такъв, няма захар, не е пълен с маргарини и масло, освен кокосово, няма вътре пълнители нишестета и брашна, съдържащи глутен
още ли не си направил за жена ти...
горките ние тук... утрепваме се да ядем череши тези дни... а при вас скъпи много. яжте шоколад





Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nonconformist]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано01.06.17 17:08



е ти си пил и си спрял..причини много...а я обясни на някого, че не пиеш, въобще алкохол, защото не ти харесва! Можеш ли? И се започва ама как така, ама сигурна ли си, ама това е толкова хубаво - опитй, ама...
За това и не обяснявам..не пия и толкова и като започнат с въпросите и не ги слушам... : )))
ама аз и бира не мога..горчи ми, гадна ми е и що да я пия? и най-мразя като започнат да ме лъжат като малките деца...ама пий заради мен!.. да бе..





Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nonconformist]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано01.06.17 18:10



Един постинг не можах да измисля за тая тема, малоценен се усещам като я гледам всеки ден с нови постинги.



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано01.06.17 18:12



Не си сам в малоценността си





Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: ShokoLaDa]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано01.06.17 19:48



Благородно ти завиждам,понеже на мен ми се услажда.


Лошото е че не винаги като цяло,но доста често преди прекалявах.Има един момент,при всеки пияч е индивидуален..но когато ти е най-хубаво и приятно значи трябва да спреш.

Понеже след тази 3 фаза така бих я нарекъл аз,идва следващата 4та-при която вече му изртрваш края.
А 5-та фаза е вече блокаж,спане по масите,да те носят в къщи..
Като млад често ми се е случвало,но не спях по масите по принцип.Колкото и да залитах се прибирах в къщи.

Та преминаването на тази трета фаза обикновенно винаги минавах вече скоростно през 4та фаза на освинването,и в 5та фаза вече тук -там ми се губиха моменти.
Започва с времето да изчезва крактката памет.
Помниш като цяло почти всичко от вчерашната вечер да речем,но ти се губят детайли.Понякога срамни за съжаление.
Първа и втора фаза са докато разгрееш и почне да ти омеква леко езика.
Та покрай сбирките на АА доста сме ги дискутирали тези 5 фази.
Че това отличава алкохолика от нормалните пиячи.Че не може да си тръгне за в къщи при фази 2 или 3.
Аз в последните си напивания и пиенета от миналата година насам,съм бил предимно във фаза 3 и 4.
Все пак е напредък,но знам че със все повечето пиене ще се върна във фаза 5.

Затова и с пиенето при хора с проблеми експеримент не бива да си прави човек.
Бившия ми тъст,втория съпруг на тъща ми-норвежеца можеше да не пие с години.Само той си знае как е издържал толкова дълго време.
Но факт беше че няколко бири в рамките на ден-два,отключваха демона у него.
И както уж разхождаше кучетата..идваше в малко странна стойка(тъщата ми я наричаше гипсираната поза,по което го познаваше че е пил),оставяше кучетата..и уж отиваше да подрежда нещо в мазето или пък нещо някакво материали и боклуци да хвърли..и в следващите две-три седмици никой не го знаеше къде е.
Веднъж си спомням че тъщата го беше заключила нарочно в мазето,понеже си беше скрил пиене там,уж да се вразуми и като го изпие да се пооправи(в мазето си имаше диван,мивка и пр),а нашия през едно малко прозорче където дете не може да се провре..този беше успял да се промуши и излезне.
Този запой свърши с това че си продаде лодката за 2-3000кр.А я беше купил на старо навремето за 35000кр.
Продал я беше за пари,за пиене.
И като го бяха напили,му бяха откраднали парите с които са му платили.
Такива ги вършеше и в България.Пил е спит за горене,антифриз,какво ли не.Тъщата криеше одеколони и парфюми.Не знаеш какъв кошмар е да живееш 24/7 с такъв човек.Особенно по почивки и курорти.

Аз съм минавал два пъти Европа с него навремето с кола,още със слизането от ферибота в Дания и беше на 14 големи бири.
Уж отиде кафе да си купува и някакво безалкохолно да си купил,и беше купил бири,и няколко плоски шишенца откраднати от такс фри с водка и уиски.

Където се крият по джобовете.
Цяла Европа беше един пиян бус,кънтри музика,Ерик клептън(който не исках да слушам с години след този случай),отваряне на бири по германските магистрали,пиене на два пъти от кутийки,смачкване с ръка и хвърляне през прозореца.Що коли и стъкла нацели..не знам как не ни арестуваха просто?
В Германия говореше на няколко пъти на немците за Райхстага,СС и Аушвиц.
В Австрия пък се заяде на една бензиностанция с продавача..как така във държавата на Хитлер не били чували за горчица?

Голям срам брах с него.
За малко и дас се изпикае пред румънските митничари на влизане към България,понеже беше изпил безобразно количество бири и къде каквото беше купил и откраднал в джобовете из Европа.Пълно прасе ставаше като се напие.
Сто пъти се проклех че послушах тъщата да пътуваме заедно към България.
Честно,като се прибрахме в България..нито ми се пиеше,нито ми се правеше каквото и да е.
Не пей ми се,не смей ми се.
Дадох му 30-40 лв,един билет за влака до Бургас,една найлонова чанта с бири и го качихме с балдъзата от ст.Загора на влака за към сл.бряг.
Понеже искаше да иддвал с мен в Калофер,и на мен ми призля.
Това означаваше да ме изложи пред цял град.Като влезнеше в запой,и го държеше с месеци.

Резила не закъсня.Седмица по-късно ни звъннаха от хотел в с.бряг,че оставил сериозна сметка за спане и поръчки от бара за плащане.Към 250лв беше.
Видяхме се в чудо,дал на тъста в Калофер адреса и телефона за връзка.
Отделно че,в стаята било ужас.Мръсотия,бутилки,фасове в леглото,изпогорени маси и мебели от цигари..ужас.

Ден по-късно цъфна в Ст.загора-на явтостоп си дошъл,даже някаклва готина дама му дала 10лв и две кутии цигари.

Спал в някакви стърнища,но на два-три стопа го хвърлили до Ст.загора.
Отиде с дълга коса на опашка на морето,върна се настриган нула номер.Някакъв пиян швед го подстригал в някакъв бар.

С извинение беше насран,с размазано по дънките,пиян,остриган нула номер,без нито един лев и с открадната дебитна карта.
Паспорта са му го оставили,иначе щеше да ни вкара в още по-големи проблеми.Навъртя ми у нас в Калофер 120лв сметка за телефон да говори с Норге и посолства тук и там с полиция.Отделно му бяха пробли картата и му бяха изтеглили над 10 000кр.
Само за два дни.
Те тогава са я заключили картата,като стигне кражбата 10 000 кр което е 2200 лв някъде и се обажда банката.
След това кошмарно лято,тъщата подаде документи вече за развод.
Върнахме колата пак заедно,той не докосна нищо докато се прибрахме,но в рамките на няколко месеца му дадоха жилище от социалната и се премести.
Оттогава и тъщата живее втори живот.
Като се замислиш че произлиза от род нас известни музиканти-цигулари,имал е рода му фирма за транспорт,но на него са му взели книжката още като млад за алкохолно шофиране и с времето се е провалил нацяло.
Иначе е бил много добре с парите на младини,но цар алкохол не прощава никому.
Съжалявам за лиричното отклонение,исках да ти опиша един истински алкохолик,неуправляем.
Нито баща ми беше такъв макар и много да пиеше,работеше едновременно..нито пък аз съм такъв.
На северните народи не им понася алкохола,и най-вече твърдия алкохол.
Още нещо,като влезнахме през Дунав-мост,тоя се влюби на едно ханче в една закръгленичка лелка- готвачка и взе да я сваля.
Отивам да се изпикая в тоалетните на гърба на ханчето,и в тоалетната нахълта една циганка на 15 години сигурно-проститутка.И взе да ми се предлага за 10лв.

Изгоних я веднага,на два дни недоспал и тая се натиска в мен едва ли не.
Излизам отвратен от тази циганка,и го гледам той прегърнал лелката готвачка,а на масата няколко бири.И ми разправя-заведението черпи.
Баси ухажора и чаровника.
С тоя секси мустак явно го е харесала,пък беше и с една каубойска шапка..,и ми разправя-има и една бира и за теб.
Направо го заблъсках към буса,и го натъпках с бирите ядосан навътре.
После го стоварих в Ст.загора,и оттам вече писах какво се случи.
След връщането му посран от морето,старите дрехи ги изхвърлихме в Ст.загора в един контейнер,купихме му нови,оттам в Калофер и му връчих брадва да цепи дърва у дома.Тъкмо бащата беше нарязал 8 кубика дърва.

И по един стект цигари двупосочни(харесваше без филтър,като норвежкия тютюн за свиване че са по хард),пакет кафе за джезве,безалкохолни,едно радио да слуша западни станции и един телевизор и в лятната кухня под надзор.
Тръгнахме за море,и му рекохме-а си се издънил,се прибираш на автостоп до Норвегия.


Нека бъде вашата воля!

Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nonconformist]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано01.06.17 19:57



От този човек може да излезне роман-Най-неуправляемият алкохолик когото познавам.
Минавал е половин Европа на стоп,без пари,документи и багаж.
Такива хора и господ ги пази и са с късмет.
Тъщата разправяше че само по татуировката навремето му давали заем за живот в банката и срещу един подпис.Понеже вечно е бил след почивки по канарите и където са ходили без документи.
Където отиде и го ограбват.
Алкохолен магнит за крадци.




Нека бъде вашата воля!

Редактирано от Nonconformist на 01.06.17 19:58.



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: holi_day]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано01.06.17 20:02



Ядем мръвки.Те са по-евтини от зеленчуците.



Нека бъде вашата воля!

Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: holi_day]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано01.06.17 20:02





Нека бъде вашата воля!

Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nonconformist]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано01.06.17 20:36



айде сега и фази..и приказки..иии
Знаеш ли, наскоро някакъв ме видя в кафето с цигара и идва и ми вика...аз ще те откажа от цигарите! И аз..примигах! И го попитах, а ти защо си мислиш, че аз искам да се откажа? Тогава той примига. Попита може ли да седне при мен...да, разбира се, сядай! малии..наду ми главата за вредата от цигарите, за парите, които се харчат, за здравето. Беше ме хванало нещо равното и го гледах и слушах и му се чудех на акъла, защо се хаби, като му казах, че не искам да отказвам цигарите...


Та за какво ти го казвам това?
Едно време мъжете са пиели и пушели и това е било напълно в кръга на нещата. Спомням си дядо ми, след като се прибере от работа, седне пийне една две ракии със салатка, която баба ми приготвяше. Пуши си цигарите, ние около него и всичко ок. Сега обаче, ако мъж пие всеки ден..се превръща в алкохолик.
Ти ми говориш за младежките години, а кой не е прекалявал с алкохола тогава!? Поне по мое време и в моята компания младежите пиеха, биеха се..хормони...и всичко си беше ок. Сега вече са женени с деца и нито един не е алкохолик.
И друго..поне според мен, когато за нещо непрекъснато се говори, това значи че ти е приоритет, т.е. ти и да искаш не можеш да го забравиш. За мен най-добрият начин е човек да ангажира вниманието си с нещо илис някой..и така постепенно да спре да мисли алкохола. Няма да е от раз..но пък е стъпка...и после следваща стъпка и така...
Хората които имат проблеми с алкохола, нямат цел, нямат отговорност към себе си и другите и не се чувстват полезни.
Но това да се говори за нещо непрекъснато и да се бориш с него..някак знам ли...не ми е понятно.
Аз съм с много силна концентрация на мисълта..и то едноканална...т.е. само в едно...иии като съм в него, забравям всичко останало...: ))) Когато искам да забравя нещо, забранявам да ми се говори за него...т.е. игнорирам проблема...
Не знам, но сега някак нещата много се преекспонират, вкарват се в някакви термини, някакви граници и клеймото е готово.



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nonconformist]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано02.06.17 08:29



именно. мини на по-качествен хранителен режим


което не винаги значи много скъпо
пример - пакет 200 гр. белен слънчоглед био, подходящ да прави кълнове струва 1,20лв. шест дни подред може да слагаш по 1 порция от него в чаша студена вода, няколко пъти му сменяш водата. за 6-8 часа е покълнал 0,5мм, докато го промиваш с вода фините му люспички падат. има перфектен ядков вкус така. хапваш си го в този вид или като добавка към салата. и е жива храна
три седмици вече всяка сутрин ходя по час преди работа. екстра се чувствам. ходих и на боуен терапипия 1 път, та пък май от нея като ме е хванала една сънна болест - малко след 20ч заспивам, събуждам се за час и после пак при сънчо
като цяло само обясняваш безкрайно, но нищо не опитваш
и на мен цял живот ми липсва постоянство и зная, че не е лесно
но при толкова свободно време, зорлем го пропиляваш.
в нищо, казано от другите не вникваш, като куче, което си гони опашката, си повтаряш едно и също. изпразни я вече тая глава от твоите си мисли и се опитай да вкараш нови мисли, нови преживявания, нови разбирания за живота и прочие

прочети това

и ако искаш, анализирай точка по точка, ще те чета с интерес
вместо да чета за нечии пиянски изцепки, с които искаш да кажеш, че не си полкова зле. но алкохоликът си е алкохолик - дали досажда на другите с пеене и възгледите си за живота, дали ляга където свари и спи непробудно 2 денонощия след запой, дали буйства, дали забравя къде живее...
повярвай ми, наясно съм
4г. живях при вуйчо ми, който пиеше
но искам градивни неща да чета от теб, а не мемоари къде собствени, къде преразказани неща
недей се прави на клоун - на никого не е смешно,
а направи нещо полезно за себе си



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: ShokoLaDa]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано02.06.17 12:43



Права си,нещата от преди и сега са доста по-различни.Днес в Норвегия,даже те гонят от спирката да идеш 5-6 метра по-настрани,за да не дишат от дима ти.Признавам си,много гаден е тютюневия дим,след като спрях цигарите.Не знам как съм можел да ги пуша тези фъшкии.Мислеха да гласуват закон в Норвегия да забранят да се пуши по спирки,пред сгради и на общественни места с концентрация на хора.Като пред молове и пр.
Обаче не знам как ще ги озаптят норвежците от петък вечер до неделя,когато става пълна вакханалия по улиците и свинщина.
В заведения и навсякъде в сградите е забранено да се пуши.Дори и персонала излиза отвън на дъжда да пуши набързо.
Много хора реално отказаха цигарите.
Когато бях на концерта и като ми се допуши,отидох до разни места за бързи закуски да си потърся 10 цигари,малък пакет лъки страйк.Иде ми да си нашибам шамарите.


Като бях пиян.Оказа се че никъде нямаха,и цигарите са станали 130кр за кутия от 20 цигари.
Аз пушех последно на 75кр кутията.
Направо ми се присра.
Това са 50 лв кутията.

В крайна сметка изпросих една-две цигари и това беше.
Вече и никой не дава,всеки се свива и вика,малко ми са,нямам и пр..


Нека бъде вашата воля!

Редактирано от Nonconformist на 02.06.17 12:45.



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: holi_day]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано02.06.17 12:47



Благодаря.
Ще видя линка.

Нека бъде вашата воля!


Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nonconformist]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано02.06.17 14:07



Права си,нещата от преди и сега са доста по-различни.
Разбира се, че съм права. Нещата бяха по-различни, хората бяха по-различни, по-усмихнати, позитивни, услужливи, доволни. Общуваха пълноценно повежду си. А сега сме разделени и ни владеят. Всичко ни разделя. Абе много добре са го измислили, защото хората имат за какво да се карат. Гадно е, но е факт.



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: ShokoLaDa]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано08.06.17 18:22



Така е да.За съжаление.

Нека бъде вашата воля!


Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nonconformist]  
Автор tirtirlin (ентусиаст)
Публикувано08.06.17 18:49



Ся са са сетих, че аз пък имам за молец и скитник. Ма дали е ода не знам. Ода,ода, и пак ши дода !

Или, - Водка, водка, и после нимой да отка.





Молец и скитник

---------------------

Тирантите те теглят мълчаливо,
а душата иска пак да порасте,
но гледаш някак срамежливо,
не признаваш си,че дивото зове.

Звукът от дъвчещи лица те дразни,
тихо е когато сам си,-сам със мисълта.
Да бъдеш съдник другиму е лесно,
това утеха е за дребни по душа.

Не подлъгвай се от глухото жужене,
-фалцетен хор несбъднати сърца.
Хвани най трудната пътека,
не позволявай да ти дишат във врата.

Не давай завист да покълне,
и своя ще е твоята душа.
Тъй каза му молеца от дишащата
във врата яка!



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: tirtirlin]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано08.06.17 18:59







Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nonconformist]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано08.06.17 21:33



Гледам норвежкия "Газ до дупка", изненадана съм от чувството за хумор и очарована от озвучаването.

Ако не бях чела теб толкова време, щях да помисля, че норвежците са някаква приятна версия на руснаците...



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: tirtirlin]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано09.06.17 03:14




Яко е.

Нека бъде вашата воля!

Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Bezsynna]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано09.06.17 03:15



Е,то на филми всичко е розово.
Има хора всякакви.
Може и моята преценка за определени хора да е неправилна.

Нека бъде вашата воля!


Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nonconformist]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано09.06.17 08:31



Винаги имаме свобода на избора, дори и да сме притиснати от външния свят.
Човекът - той е в основата на всичко и човешките взаимоотношения градят всичко.
Аз съм слаб театрал и играч, опитах, но не ми харесва, всичко красиво на този свят е споделено.
хубав и усмихнат петък.. : )






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.