Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:30 26.09.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nonconformist]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано01.06.17 19:57



От този човек може да излезне роман-Най-неуправляемият алкохолик когото познавам.
Минавал е половин Европа на стоп,без пари,документи и багаж.
Такива хора и господ ги пази и са с късмет.
Тъщата разправяше че само по татуировката навремето му давали заем за живот в банката и срещу един подпис.Понеже вечно е бил след почивки по канарите и където са ходили без документи.
Където отиде и го ограбват.
Алкохолен магнит за крадци.




Нека бъде вашата воля!

Редактирано от Nonconformist на 01.06.17 19:58.



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: holi_day]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано01.06.17 20:02



Ядем мръвки.Те са по-евтини от зеленчуците.



Нека бъде вашата воля!

Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: holi_day]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано01.06.17 20:02





Нека бъде вашата воля!

Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nonconformist]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано01.06.17 20:36



айде сега и фази..и приказки..иии
Знаеш ли, наскоро някакъв ме видя в кафето с цигара и идва и ми вика...аз ще те откажа от цигарите! И аз..примигах! И го попитах, а ти защо си мислиш, че аз искам да се откажа? Тогава той примига. Попита може ли да седне при мен...да, разбира се, сядай! малии..наду ми главата за вредата от цигарите, за парите, които се харчат, за здравето. Беше ме хванало нещо равното и го гледах и слушах и му се чудех на акъла, защо се хаби, като му казах, че не искам да отказвам цигарите...


Та за какво ти го казвам това?
Едно време мъжете са пиели и пушели и това е било напълно в кръга на нещата. Спомням си дядо ми, след като се прибере от работа, седне пийне една две ракии със салатка, която баба ми приготвяше. Пуши си цигарите, ние около него и всичко ок. Сега обаче, ако мъж пие всеки ден..се превръща в алкохолик.
Ти ми говориш за младежките години, а кой не е прекалявал с алкохола тогава!? Поне по мое време и в моята компания младежите пиеха, биеха се..хормони...и всичко си беше ок. Сега вече са женени с деца и нито един не е алкохолик.
И друго..поне според мен, когато за нещо непрекъснато се говори, това значи че ти е приоритет, т.е. ти и да искаш не можеш да го забравиш. За мен най-добрият начин е човек да ангажира вниманието си с нещо илис някой..и така постепенно да спре да мисли алкохола. Няма да е от раз..но пък е стъпка...и после следваща стъпка и така...
Хората които имат проблеми с алкохола, нямат цел, нямат отговорност към себе си и другите и не се чувстват полезни.
Но това да се говори за нещо непрекъснато и да се бориш с него..някак знам ли...не ми е понятно.
Аз съм с много силна концентрация на мисълта..и то едноканална...т.е. само в едно...иии като съм в него, забравям всичко останало...: ))) Когато искам да забравя нещо, забранявам да ми се говори за него...т.е. игнорирам проблема...
Не знам, но сега някак нещата много се преекспонират, вкарват се в някакви термини, някакви граници и клеймото е готово.



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nonconformist]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано02.06.17 08:29



именно. мини на по-качествен хранителен режим


което не винаги значи много скъпо
пример - пакет 200 гр. белен слънчоглед био, подходящ да прави кълнове струва 1,20лв. шест дни подред може да слагаш по 1 порция от него в чаша студена вода, няколко пъти му сменяш водата. за 6-8 часа е покълнал 0,5мм, докато го промиваш с вода фините му люспички падат. има перфектен ядков вкус така. хапваш си го в този вид или като добавка към салата. и е жива храна
три седмици вече всяка сутрин ходя по час преди работа. екстра се чувствам. ходих и на боуен терапипия 1 път, та пък май от нея като ме е хванала една сънна болест - малко след 20ч заспивам, събуждам се за час и после пак при сънчо
като цяло само обясняваш безкрайно, но нищо не опитваш
и на мен цял живот ми липсва постоянство и зная, че не е лесно
но при толкова свободно време, зорлем го пропиляваш.
в нищо, казано от другите не вникваш, като куче, което си гони опашката, си повтаряш едно и също. изпразни я вече тая глава от твоите си мисли и се опитай да вкараш нови мисли, нови преживявания, нови разбирания за живота и прочие

прочети това

и ако искаш, анализирай точка по точка, ще те чета с интерес
вместо да чета за нечии пиянски изцепки, с които искаш да кажеш, че не си полкова зле. но алкохоликът си е алкохолик - дали досажда на другите с пеене и възгледите си за живота, дали ляга където свари и спи непробудно 2 денонощия след запой, дали буйства, дали забравя къде живее...
повярвай ми, наясно съм
4г. живях при вуйчо ми, който пиеше
но искам градивни неща да чета от теб, а не мемоари къде собствени, къде преразказани неща
недей се прави на клоун - на никого не е смешно,
а направи нещо полезно за себе си



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: ShokoLaDa]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано02.06.17 12:43



Права си,нещата от преди и сега са доста по-различни.Днес в Норвегия,даже те гонят от спирката да идеш 5-6 метра по-настрани,за да не дишат от дима ти.Признавам си,много гаден е тютюневия дим,след като спрях цигарите.Не знам как съм можел да ги пуша тези фъшкии.Мислеха да гласуват закон в Норвегия да забранят да се пуши по спирки,пред сгради и на общественни места с концентрация на хора.Като пред молове и пр.
Обаче не знам как ще ги озаптят норвежците от петък вечер до неделя,когато става пълна вакханалия по улиците и свинщина.
В заведения и навсякъде в сградите е забранено да се пуши.Дори и персонала излиза отвън на дъжда да пуши набързо.
Много хора реално отказаха цигарите.
Когато бях на концерта и като ми се допуши,отидох до разни места за бързи закуски да си потърся 10 цигари,малък пакет лъки страйк.Иде ми да си нашибам шамарите.


Като бях пиян.Оказа се че никъде нямаха,и цигарите са станали 130кр за кутия от 20 цигари.
Аз пушех последно на 75кр кутията.
Направо ми се присра.
Това са 50 лв кутията.

В крайна сметка изпросих една-две цигари и това беше.
Вече и никой не дава,всеки се свива и вика,малко ми са,нямам и пр..


Нека бъде вашата воля!

Редактирано от Nonconformist на 02.06.17 12:45.



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: holi_day]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано02.06.17 12:47



Благодаря.
Ще видя линка.

Нека бъде вашата воля!


Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nonconformist]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано02.06.17 14:07



Права си,нещата от преди и сега са доста по-различни.
Разбира се, че съм права. Нещата бяха по-различни, хората бяха по-различни, по-усмихнати, позитивни, услужливи, доволни. Общуваха пълноценно повежду си. А сега сме разделени и ни владеят. Всичко ни разделя. Абе много добре са го измислили, защото хората имат за какво да се карат. Гадно е, но е факт.



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: ShokoLaDa]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано08.06.17 18:22



Така е да.За съжаление.

Нека бъде вашата воля!


Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nonconformist]  
Автор tirtirlin (ентусиаст)
Публикувано08.06.17 18:49



Ся са са сетих, че аз пък имам за молец и скитник. Ма дали е ода не знам. Ода,ода, и пак ши дода !

Или, - Водка, водка, и после нимой да отка.





Молец и скитник

---------------------

Тирантите те теглят мълчаливо,
а душата иска пак да порасте,
но гледаш някак срамежливо,
не признаваш си,че дивото зове.

Звукът от дъвчещи лица те дразни,
тихо е когато сам си,-сам със мисълта.
Да бъдеш съдник другиму е лесно,
това утеха е за дребни по душа.

Не подлъгвай се от глухото жужене,
-фалцетен хор несбъднати сърца.
Хвани най трудната пътека,
не позволявай да ти дишат във врата.

Не давай завист да покълне,
и своя ще е твоята душа.
Тъй каза му молеца от дишащата
във врата яка!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.