Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:13 25.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: lsrael Thornstein]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано28.05.17 10:21



Не мисля,но ще има сериозна промяна.

Нека бъде вашата воля!


Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nuke Dukem]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано28.05.17 10:24



В повече ми дойде,но пък снощи бях тих и бързо се ориентирах към леглото.Много чалгия и селения имаше снощи.Комплекси и правене на мъже,все сме голямата работа..и много Азис и мазни цигании.
Хабиби..завиват ли те..
И аз отидох да се завия да спя.

Нека бъде вашата воля!


Тема Re: мдааа, изказвах съмнения,нови [re: NAKOlMUPUKA]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано28.05.17 10:26




Не,не е заради жената.А понеже са много тесни леглата.И двамата сме едрички,над 100кг.
И затова на дивана.Направо толкова твърди легла и диван..ужас.

Нека бъде вашата воля!

Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nonconformist]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано28.05.17 14:30



Хич даже не се, забавно ми е, иначе нямаше да влизам тук.
Тази притча е тъпа, за мен.
При условие, че не знам какво е зависимост от алкохол, въобще какво ви харесва да пиете, ще ти кажа, че когато има някакво изкушение, по-добре е да му се отдадеш и така да го контролираш, отколкото непрекъснато да мислиш за това и един път да се "провалиш" и след това пък вина да те гризе. И така до следващия път, но идва момента, когато "пердето" пада и го удряш на свободия.
Мен почти нищо не ме изкушава, защото нищо не съм си забранила. Пуша, но самата аз не искам да спирам цигарите. Кеф ми е, ще пуша, защо трябва да се чувствам виновна за това?
А за патката, която се мислила за орел..ми какво да ти кажа, тя поне има мисъл и цел, т.е. осмислила е че иска да лети и се опитва, а другите и това нямат, седят и я гледат! Ами я си представи че един ден полети?


Много се нервирам на такива притчи, които ужким помагат, но подсъзнателно ограничават и казват кой какво може. Аз мога всичко земно, но изборът ми определя какво искам.



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nonconformist]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано28.05.17 14:54



виж какъв готин шоколад
без захар




нали си готвач, че и свободен по цял ден
не можеш ли да промениш храненето, като приготвяш здравословни храни за себе си и жена си, и разбира се - детето
има 1 група във ФБ на Инес Субашка - IFS Lifetime Challenge: Започни днес, влез във форма ЗАВИНАГИ
страхотни идеи има там
ще ми се да прочета, че с нещо градивно се занимаваш
спорта заряза - не ти понася
пиене започна
а с това какъв не си, ама другите са - да анализираш безкрайно си продължаваш
това нищо не ти носи положително
оплювайки другите, не ставаш повече от тях
чалгари ли били и там какви...
повеселил си се - сега се захващай с нещо смислено
това е



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nonconformist]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано28.05.17 17:25



Може би пък тази срамна болест алкохолизма е за добро.


Алкохолизмът не е срамна болест, но е от тези, които човек сам си причинява. Затова от него самия, от волята му, зависи много, ама много, за да се избави от любовта си към чашката.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: holi_day]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано28.05.17 18:16



е как да се захване с нещо и да му се отдаде, като непрекъснато си мисли, как е изпушил една цигара и това е СРАМНО И НЕДОПУСТИМО. Как е изпил алкохол, а не ТРЯБВА. Как е виновен, че се е забавлявал и пял чалга. Е, че то отвътре го яде и няма свободно съзнание за нещо ново и интересно.
Заклеймяването Алкохолик, според мен е по-страшно от алкохола.
Но пак казвам, това е при условие, че не познавам зависимостта към алкохола. Познавам, т.е. познавах хора зависими от алкохола, бяха най-отритнатите и порицавани същества, все едно не са хора и това още повече ги скапваше. Човек в трудни моменти има нужда да е нужен на някого, за да си върне смисъла, да бъде полезен както на себе си, така и на другите.



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: Nonconformist]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано28.05.17 19:17



Явно чалгата ти действа приспивателно





Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: ShokoLaDa]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано28.05.17 23:41



важно е да пренасочи мисли и усилия. може го.



Тема Re: Ода за патката и орелътнови [re: holi_day]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано29.05.17 00:39



Знам, че го може, всеки го може, или поне така мисля.
Колкото и несериозен формат на общуване да е тук, колко и глупости да се ръсят, на каквито и да се правим, все си мисля, че е въпрос на дума или минута понякога, всеки един от нас да разбере неща, убягвали му с години преди. : ) Не мога да го кажа по-ясно.


Финтрола не е алкохолик, не е безработен, не е мързелив, не е безотговорен, човек не се ражда такъв, това са просто негови избори, следствие на много неща и всеки един момент може да ги промени.
Социалните норми и рамки могат да съсипят живота и психиката на всеки човек. Наскоро случайно се срещнах с един човек, който от уважаван професор, се превръща в клошар, отритнат и порицан от всички. Тъжна история. Първо губи работата си, после семейството си, после "приятелите си", жилището, всичко, просто житейската лавина го е затрупала, но най-лошото беше че този човек е загубил вярата и доверито в хората, а без тях няма как да живее. Дано намери сили в себе си и да се изправи и един ден пак да се усмихва на живота. Може.
Отплеснах се, ама понякога ми е много тъжно като хората забравяме, че сме Човеци.
А Финтрола да не мисли какъв е, а какъв иска да бъде и с какво иска да се занимава. Концентрацията на мисъл в тази посока, доста ще му помогне.
Поне така мисля....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.