Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:19 19.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос с повишена трудностнови  
Автор blood2 ()
Публикувано11.05.17 19:20



Знаете ли защо Комунизма се провали? Хайде изкажете предположение и после аз ще ви обясня.



Тема Re: Въпрос с повишена трудностнови [re: blood2]  
Автор tirtirlin (ентусиаст)
Публикувано11.05.17 19:38



Караш ме да се моря.

Комунизма, както и християнството почива на алтруизма. Тоест залага се на това хората да са добри, съвестни, отзивчиви, залага на тяхната взаимопомощ.

Да кажем че идеологията комунистическа е наясно, че алтруисти, тоест хора с добри сърца, и способни на емпатия, се раждат само 10 % от популацията, между другото 10 % са и гейовете .

Идеологията разсъждава, - хващаме добрите хора и ги правим партийни секретари, те водят обществото, добрите.

Да обаче алтруизмът не се предава по наследство дори схемата да е тръгнала само с добрите. По наследство обаче оказа се се предава партокрацията, облагите привилегиите и ръководните постове, административните топли места.

И само след поколение, по местата където да кажем сме поставили алтруисти, вече са техните деца, които са едни лайненца.

Който се интересува има една книга която ми омръзна да я повтарям, но това е да изглеждам начетен

"Философия на неравенството "

Неравенството е най честното нещо, самото претендиране за равенство обижда умните, находчивите, напористите. И аз си тръгвам обиден от темата !







Тема Re: Въпрос с повишена трудностнови [re: blood2]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано11.05.17 19:48



Комунизмът е несъвместим с човешката природа. Тиртирлин е обяснил точно защо е така.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Въпрос с повишена трудностнови [re: blood2]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано11.05.17 21:11




а ти като знаеш, що питаш?..аз ще изчакам обяснението....



Тема Re: Въпрос с повишена трудностнови [re: blood2]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано11.05.17 22:08



Капитализмът го задуши.
А това за умните, напористите и находчивите е тинтири-минтири.



Тема Re: Въпрос с повишена трудностнови [re: bipet]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано11.05.17 22:21



така ли?..как?..като бяхме едно затворено общество?



Тема Re: Въпрос с повишена трудностнови [re: ShokoLaDa]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано11.05.17 22:25



Затворена е баба ти



Тема Re: Въпрос с повишена трудностнови [re: bipet]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано11.05.17 22:28



това ли е отговора?..баба ми е причината?.. : )))
абе защо всички комунисти сте такива подскачащи..не може ли да говорите спокойно?...
А иначе радвам се да те видя Бипет..: )



Тема Re: Въпрос с повишена трудностнови [re: ShokoLaDa]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано11.05.17 22:40



Добре - Бретън-Уудското споразумение. Съветския съюз не е поканен



Тема Re: Въпрос с повишена трудностнови [re: bipet]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано11.05.17 22:55



Причини да искаш..
Но знаеш ли Бипет..аз просто те закачих, но отказвам категорично да влизам в полинически спорове и дискусии и най-вече да се караме заради тях. Достатъчно ми е да гледам в реала хората как оглупяват и за политика са готови да развалят отношенията си с другите, да се сбият..да се обиждат. Не искам това.

пп...само това ще кажа и се махам от темата..дори няма и да я чета...Идеалът е хубаво нещо, но е за идеални хора, а такива няма, а след като няма, идеалът се криви и става пълна диктатура и опасен за хората. Не може човек да служи на идеала, трябва идеала са служи на човека и тогава нещата могат да се получат..иначе идеалистите стават обикновени грубяни и убийци/религията/ и тръгват срещу "несъвършените" хора, защото те нарушават идеала! А всички сме несъвършенно съвършенни...Равенство и братство...а къде отиде свободата?!
Спирам...и наистина няма да чета..така че не ми и отговарй няма да видя..: )
лека вечер...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.