Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:29 02.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Ръчният часовник  
Автор saksun (непозната)
Публикувано05.05.17 03:35



Преди години, когато нямах GSM, почти не свалях часовника от лявата си китка. После свикнах без него и изобщо спрях да го нося. В последно време, обаче, реших пак да го сложа (още не съм

).

Вие носите ли ръчни часовници?

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Ръчният часовникнови [re: saksun]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано05.05.17 10:28



Не нося. Имам един любим Тисо, не от най-скъпите, но за да не бие на очи на работа, спрях да го нося. После нещо му прецаках закопчалката и все не ми е първа грижа да го взема в мен да го оправя. Пазя няколко други, но те са вече малко демоде. Имам и един подарък, който пък не ми харесва. Ако попадна на някой готин триъгълен, ще си го купя и ще си го нося, отдавна съм намислила. Друг не искам. Като тия на мъже в черно, мнооого ми се иска такъв. А ако се падне и с нещо зеленичко, ихааа!





Тема Re: Ръчният часовникнови [re: saksun]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано05.05.17 10:51



Не нося. И бижута рядко слагам. Страх ме е, че ще ги забравя някъде като се събличам.
Имам доста добро чувство за време за разлика от повечето жени и рядко поглеждам телефона си за точен час и почти винаги не съм изненадана, че времето неусетно е напреднало много, а бързам за важна среща.

ad infinitum ...


Тема Re: Ръчният часовникнови [re: saksun]  
Автор tirtirlin (член)
Публикувано05.05.17 12:01



Тъпо е да се носят часовници. Мен ми се повдига като видя мъж с пръстен.

Не нося синджирчета ланци, обици, идейно съм против татуировките. Изобщо визуалният изказ към другите ми е противен. Трябва да изглеждаш злобен, да гледаш страшно, на кръв, на чаарваа, на панкреас

Така спазват дистанция, имаш простор. Твай доктрината "Рейгън" "Застрашаващо сдържане" абе като контрольорка в автобус трябва да гледаш, леко и асептична омраза в аванс, се едно ги риташ мислено с поглед.



Тема Re: Ръчният часовникнови [re: saksun]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано05.05.17 12:54



Повече ми е скъп мъжки аксесоар!
Аз ако случайно сложа часовник, то е цветен, според цвета на чантата, летен вариант.


Нося гривни на лявата ръка!



Тема Re: ха-ха...нови [re: tirtirlin]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано05.05.17 12:56



Голям златен пръстен на кутрето

. Кутрето подобаващо е с дълъг, крив и мръсен нокът!



Тема Re: Ръчният часовникнови [re: Bezsynna]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано05.05.17 15:40



И аз харесвам зеленото, също и синьото. Но имам часовник с три сменящи се каишки с цветове бяло, розово и бежово. Не знам марката му, не съм го ползвала изобщо.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Ръчният часовникнови [re: Alice in WL]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано05.05.17 15:48



Вече навсякъде можеш да видиш часовник - в метрото, на електронните табла на автобусните спирки, на сгради. И без да щеш дори се ориентираш за часа, когато бързаш за среща или за кино, театър.

Иначе, аз нося един сребърен пръстен от месеци. И някакво герданче в зависимост от дрехата.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Ръчният часовникнови [re: saksun]  
Автор tirtirlin (член)
Публикувано05.05.17 15:54



Понякога така се терзая с какъв цвят чанта да изляза, че закъснявам за среща



Редактирано от tirtirlin на 05.05.17 15:56.



Тема Re: Ръчният часовникнови [re: tirtirlin]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано05.05.17 15:55



Признавам само венчалната халка при мъжете. Не ми се нравят с други украшения и татуировки.
Но няма нужда да гледат лошо. Това е по-стряскащо от чанта диагоналка.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Ръчният часовникнови [re: tirtirlin]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано05.05.17 15:59



Бъди с дипломатическо куфарче. Това означава, че си имал важна служебна бизнес среща и затова си закъснял за личната.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Ръчният часовникнови [re: Ludo2]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано05.05.17 16:05



Повече ми е скъп мъжки аксесоар.

И мъжете са престанали да носят часовници. От днес ги заглеждам по улиците и в превозните средства с насочено внимание към китките. Един имаше мартеничка още, май.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Ръчният часовникнови [re: saksun]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано05.05.17 16:12



Задължително! Вечно, по някакви причини, трябва да се съобразявам с часа.
В момента си имам два, за по- официални случаи едно много стилно и семпличко "candino" и за други един евтин, електронен китаец.
Просто изпитвам ужас, при всяка проверка за часа да си бърникам в джобовете или борсетата за телефона.



Тема Re: Ръчният часовникнови [re: saksun]  
Автор tirtirlin (член)
Публикувано05.05.17 16:14



И мъжете са престанали да носят часовници. От днес ги заглеждам по улиците и в превозните средства с насочено внимание към китките.


Ний си носим пакетите.

Ти си жена, що не заглеждаш пакети, ми часовници и мартеници.





Тема Re: Ръчният часовникнови [re: tirtirlin]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано05.05.17 16:23



Как да видя пакети, като ходите с панталони с дъно до петите. Сещаш ли се?



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Ръчният часовникнови [re: The bad reptile]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано05.05.17 16:27



Добре! Един мъж, ползващ ежедневно и ежечасно ръчния часовник.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Ръчният часовникнови [re: saksun]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано05.05.17 16:34



Освен това се имам часовник и на мотора, отделен и на колата (която получи инфаркт и умря

, ся си търся друга), нося си един, не ръчен и на работа( местоположението на която се сменя от седмица до месец-два, постоянно). въобще, часовникът ми е винаги много важен!



Тема Re: Ръчният часовникнови [re: The bad reptile]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано05.05.17 16:42



Всъщност часовникът стои красиво и придава женственост/мъжественост в зависимост от притежателя, а и преди години е бил средство за запознанства. Сега никой, ама никой на улицата, не те пита колко е часът.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Ръчният часовникнови [re: saksun]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано05.05.17 16:53



"Всъщност часовникът стои красиво и придава женственост/мъжественост в зависимост от притежателя, а и преди години е бил средство за запознанства."
Абсолютно! Също, говори много за вкус и стил.
Затова когато си избирах такъв, който ми е така да се каже - официални случай, много внимавах в избора


Абе и днес се случва да те попитат, ама само баби



Тема Re: Ръчният часовникнови [re: The bad reptile]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано05.05.17 17:00



А сутрин с каква аларма се будиш? От телефона или от будилника на часовник?



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Ръчният часовникнови [re: saksun]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано05.05.17 17:15



Аааа, задължително от тИлИфона

! Мелодийка с леко чуруликане на птички, ромол на поточе и много, много мек и приятен мелодичен фон



Тема Re: Ръчният часовникнови [re: saksun]  
Автор tirtirlin (член)
Публикувано05.05.17 17:28



Руски будилник, в емайлирана тенджера за усилване на звука е класика в жанра.



Редактирано от tirtirlin на 05.05.17 17:29.



Тема Re: Ръчният часовникнови [re: saksun]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано05.05.17 20:25



Да, нося. Когато тръгвам на работа или излизам навън, винаги го слагам. Часовникът ми е подарък от руски приятел, когато му гостувах през 1986-та.



Тема Re: Ръчният часовникнови [re: The bad reptile]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано05.05.17 22:04



Охоо, излови ли италианските рибки?


Струва ми се, че почивката се оказа по-продължителна
Как си?



Тема Re: Ръчният часовникнови [re: dama spatia]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано05.05.17 23:39





Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Ръчният часовникнови [re: saksun]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано06.05.17 00:51



не



Тема Re: Ръчният часовникнови [re: saksun]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано06.05.17 12:05



Все още нося ,да.
Има си чар в това да носиш ръчен часовник.

Нека бъде вашата воля!


Тема Re: Ръчният часовникнови [re: saksun]  
Автор ShokoLaDa ()
Публикувано07.05.17 14:12



нямам и никога не съм имала...и нямам и желание да имам..: )
наскоро един клиент се беше заплеснал по часовника на колегата..бил много скъп в порядъка на 3-4000лв., а аз не знаех какво да му кажа, защото дори не съм забелязала, че има часовник..: ))
но пък перфектно се ориентирам във времето и почти никога не закъснявам за срещи, за мен това е признак на неуважение към други човек или хора.

Редактирано от ShokoLaDa на 07.05.17 14:14.



Тема Re: Ръчният часовникнови [re: saksun]  
Автор lsrael Thornstein (Judenfurz)
Публикувано08.05.17 21:31



в момента нося един инвикта хронограф с механизъм Сейко 8r28 и съм доволен от него.



chronic kvetch

Тема Re: Ръчният часовникнови [re: lsrael Thornstein]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано09.05.17 02:06



Аз съм на Касио,и карам над 8 години вече с него.
Наскоро му смених батерията.



Нека бъде вашата воля!

Тема Re: Ръчният часовникнови [re: saksun]  
Автор T a n y a ()
Публикувано09.05.17 19:48



Вие носите ли ръчни часовници?

Не. :)



Тема Re: Ръчният часовникнови [re: Nonconformist]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано09.05.17 20:35



Моят рекорд е по- голям- над 30 години





Тема Re: Ръчният часовникнови [re: dama spatia]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано10.05.17 11:26



Със стрелки и навиване ли?


Дядо ми беше часовникар,хоби му беше.отделно беше и лекар-физиотерапия.
Разправяше ми като навлезнаха електронните часовници навремето покрай виетнамците-Това са боклуци,истинският добър часовник е този със стрелки.И навиване.
И май ще се окаже прав.Най-добрите швейцарски модели са ръчна изработка със стрлеки и самонавиване.

Е,той поправяше победа и подобни руски марки,но имаше няколко часовника които му бяха дали като развалени,беше ги поправил и със сигурност още работят и цепят часа до секунда.
След смъртта му,чичо ми се опита да му наследи хобито,ама нямаше такова биволско търпение да се занимава с лупи,лещи и малки пинсети да поправя.
По-късно чичо ми почина при катастрофа.

Бог да го прости дядо ми,като звъннеше някой на вратата в Карлово в апартамента на бабини,отваряше със замах и питаше-клиент или пациент?

Понеже преглеждаше и на домашно хора,беше общо практикуващ лекар от старата гвардия лекари..и голям диагностик.
Все повтаряше до смъртта си,че с неговото поколение са си отишли истинските лекари диагнстици по призвание.
Понеже с голи ръце операции са равели и са спасявали животи в примитивни условия.Бил е лекар и на фронта през втората световна война.
Нося му трите имена,и толкова искаше да го наследя в професията..ама сам съм си виновен,много ме мързеше да уча.
Та разправяше-пациент или клиент(за часовниците).

Отделно беше и музикант,свиреше на няколко инструмента,плюс това че пееше в пенсионерският певчески хор.Всестранно развит беше.


Нека бъде вашата воля!

Тема Re: Ръчният часовникнови [re: saksun]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано10.05.17 13:15



Мъжете все още слагат часовници, а жените са ги изхвърлили от нежните си китки. С малки изключения. Това е видно от темата.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Ръчният часовникнови [re: saksun]  
Автор tirtirlin (ентусиаст)
Публикувано10.05.17 17:32



Замислям се за по едри работи от часовник.

Под земната мантия, имало сфера от разтопен метал, голяма колкото Марс, а в нея поради огромното налягане твърдо метално ядро колкото Луната.

Обичам да мисля на едро, така някак ми се запълва мисловният обем. Ти часовник та часовник !





Тема Re: Ръчният часовникнови [re: Nonconformist]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано10.05.17 20:07



Да, със стрелки и с навиване " Заря ". Навивам го всеки ден в 12, на обяд

. Понякога, обаче забравям да го навивам. Вчера пък занесох на часовникаря едно малко будилниче,с навиване и стрелки пак подарък от руският ми приятел, изпратен в колет навремето.Нещо с баланса е, каза часовникарят.
Бог да го прости дядо ти. А ти не се ли опита да наследиш занаята му?



Тема Re: Ръчният часовникнови [re: saksun]  
Автор SteepRoad (♃)
Публикувано10.05.17 21:48



Темата ме подсети за филма, в който беше необходимо да си купуват време, за да живеят. Времето беше такъв часовник:



Харесвах една марка и конкретен модел, но тялото изпитва непоносимост. От друга страна нямам практическата необходимост, защото часът рядко е от някакво значение в ежедневието.



Тема Re: Ръчният часовникнови [re: SteepRoad]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано11.05.17 00:00



От друга страна нямам практическата необходимост, защото часът рядко е от някакво значение в ежедневието.

Блазе ти, щом не бързаш за никъде. Аз, дори от електронното табло на автобусните спирки и метрото, не свалям поглед.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Ръчният часовникнови [re: saksun]  
Автор SteepRoad (♃)
Публикувано11.05.17 02:41



Не съм виждал метро наживо. Само знам за парижкото и московското истории за плъхове-мутанти, които са били нещо като онова, което беше технически ръководител на костенурките. А за бързането - колкото и да бързаме, крайната спирка е една и съща. От друга страна така понякога губя ориентация за дата, час, сезон, век, планета и бройката на фасовете.



Тема Re: Ръчният часовникнови [re: dama spatia]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано11.05.17 10:59



МерсИ.БОг да го прости.Ами ,покрай него гледах как ги прави касто живеех 7 и 8 клас в Карлово при тях,ама да ти кажа нямам търпение за такива работи които изискват много сглобяване,с малки части.
В къщи като сме сглобявали пъзели с малкия..просто ме хващат бясовете.
Не съм за чак такива миниатюрни детайли като работа.
Не знам,бащата ме засили в техническо училище,заради професията и опция за работа по заводи и предприятия..такова беше през комунизма.Всички за цехове и заводи ни готвеха.
Ама силата никога не ми е била в техническите чертежи,математиката,пропорциите,размерите и пресмятанията.
Изкарах СПТу-то криво ляво,ама и до ден днешен съжалявам че не отидох в езикова гимназия.Да науча няколко езика,да запиша международен туризъм или журналистика да речем.Или нещо свързано с актьорско майсторство.
Там са ми силните страни.Езиците,литературата,географията..
Като малък все режисирах разни игри,играехме на филми.И се правих на режисьор-сценарист.
Може би ако родителите ми са ги виждали тези неща,натам е трябвало да ме насочат и подбутнат.
Но никой не е мислил в тази насока.Баща ми искаше да ме прати във Варна в езикова гимназия.Само той виждаше явно къде са силните ми страни,в 6-7 клас..но майка ми направо война направи.Варна и се струваше все едно че ще отида в Ню Йорк.
А имаме и роднини там.Колега на баща ми от Либия,преводач с 4 езика щеше да ме подготвя за английския.
И до ден днешен съжалявам.Но така е било писано.Иначе пък никога нямаше да срещна жена ми в Калофер най-вероятно.И да дойда тук в Норвегия.
Съдба,какво да правиш.Който каквото му било писано.



Нека бъде вашата воля!

Тема Re: Ръчният часовникнови [re: saksun]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано11.05.17 11:14



Интересна мисъл каза,че все бързаме за някъде.


Дори и тук,в наглед една много спокойна Норвегия,също се бърза,тича..гониш графици,тичаш да обслужваш клиенти,да издаваш поръчки от кухнята.
През всичките тези години това най-много ме убиваше и съсипваше,бързането през глава!
Еми,то няма начин как да не бързаш..когато нито колегите ти са колеги на мястото,нито пък са достатъчно като бройка в пиковите моменти през годината.
Понеже в ресторанта,няма как да махнеш с ръка и да оставиш клиента да чака за по-късно,или да дойде утре.Както в офисите и учрежденията ми се е случвало постоянно.
Не знам,но ако моят лекар,на жената лекаря най-вече ..и въобще всички джипита в Норвегия им се налага да си изкарват хляба с друг тип работа в която се иска бързина,точност и акуратност..дали няма да умрат от глад на 5-тия ден?

Моят закъснява като имам час при него с от 15 до 30 минути всеки път,ама на жената е за Гинес направо.
Минимум час по-късно всеки път я приема.
Ако часа и е в 14 следобяд пред 15-15.20 не влиза при него.Не знам,аз отдавна щях да съм го сменил.Колкото да ми е близо и удобно,и колкото и да е ухилен и сладкодумен.Стои и си разтяга локуми вътре с пациентите,а аз отвън ги редя и псувам.Къде мисленно,къде на глас.

Смених двама лекари вече,и тоя третия и той не е идеален,ама поне е по-ангажиран и по-човешки от другите две мърли преди него.
Затова викаха навремето през комунизма-Учи мама-за да не работиш.

Понеже това тяхното тук на писарушките,лекарите и администрацията..не е работа.А отцепки в постоянни почивки,семинари,срещи,курсове,събрания и пр.
В Норвегия има понятието дълъг уикенд.Което ще рече,че като има разни празници в края на седмицата,или цялостни дни за планиране по училища и детски градини..в които дни са затворени училищата и детските градини..обикновенно в петък,и лекари,администрация,писарушки и пр..си отцепват даже и четвъртъка свободен..и т четвъртък до неделя са по планините,по хижи и вили.

Пък ти виси по спешни,да чакаш доктори.Или ходи по затворени учреждения.
Моят личен лекар има свободен ден в сряда,не работи кабинета му.Хем да си разбие седмицата на две да не преработва,хем пък и като има мегдан за отпушване на дълъг уикенд..като отцепи от сряда...та чак до неделя.
Пък другите бачкаме по съботи и недели понякога.
Да живее труда!


Нека бъде вашата воля!

Редактирано от Nonconformist на 11.05.17 11:23.



Тема Re: Ръчният часовникнови [re: Nonconformist]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано11.05.17 13:17



Радвам се, че пишеш доста неща, свързани със здравната система в Норвегия. Защото ми е втръснало да плюят нашата. Дано повече хора те четат.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Ръчният часовникнови [re: saksun]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано12.05.17 02:43



Описвам нещата както са,чистата истина е това.



Нека бъде вашата воля!

Редактирано от Nonconformist на 12.05.17 02:43.



Тема Re: Ръчният часовникнови [re: Nonconformist]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано12.05.17 20:48



Какво стана с работата ти в ресторант или хотел? Като че ли беше споменал преди време, че очакваш да започнеш работа в ресторант ли, в хотел ли беше ?



Тема Re: Ръчният часовникнови [re: dama spatia]  
Автор tirtirlin (ентусиаст)
Публикувано13.05.17 00:02



Най сложният часовник който съм виждал, в катедралата на Страсбург, едни фигури изкачат и се въртят, хора се тълпят, снимат, а мен ми се влизаше вътре, в часовника,ма не давааатт....

В казармата с една игла разглобих ръчен часовник, извадих му рубините, после го сглобих, верно останаха части, ма явно не важни, щото работеше, верно не точно, но реглажа иска много време.

После съдбата ме назначи финомеханик, произвеждах пишещи машини, след сглобяване на конвейра машината няма как да работи, няма душа, трябва настройчик който да синхронизира тристата вида механизми, тегава работа, после ти я тества ОТК, и ти я връща, с един списък забележки, после отива на рихтовка, корекция на шрифра, всяка си има почерк, ако печаташ позиви ще те хванат, тва като брадите на мъжете, всеки си има своя брада.



А уран да ви е интересно как се добива, или абразивни процеси ?

Как при фракинг вертикалният сондаж минава в хоризонтален на над осемстотин метра дълбочина, или на кви основни два вида са делят вирусите ? Що гащатите кокошки са по агресивни ?

Редактирано от tirtirlin на 13.05.17 00:02.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.