Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:22 09.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ръчният часовникнови [re: saksun]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано11.05.17 11:14



Интересна мисъл каза,че все бързаме за някъде.


Дори и тук,в наглед една много спокойна Норвегия,също се бърза,тича..гониш графици,тичаш да обслужваш клиенти,да издаваш поръчки от кухнята.
През всичките тези години това най-много ме убиваше и съсипваше,бързането през глава!
Еми,то няма начин как да не бързаш..когато нито колегите ти са колеги на мястото,нито пък са достатъчно като бройка в пиковите моменти през годината.
Понеже в ресторанта,няма как да махнеш с ръка и да оставиш клиента да чака за по-късно,или да дойде утре.Както в офисите и учрежденията ми се е случвало постоянно.
Не знам,но ако моят лекар,на жената лекаря най-вече ..и въобще всички джипита в Норвегия им се налага да си изкарват хляба с друг тип работа в която се иска бързина,точност и акуратност..дали няма да умрат от глад на 5-тия ден?

Моят закъснява като имам час при него с от 15 до 30 минути всеки път,ама на жената е за Гинес направо.
Минимум час по-късно всеки път я приема.
Ако часа и е в 14 следобяд пред 15-15.20 не влиза при него.Не знам,аз отдавна щях да съм го сменил.Колкото да ми е близо и удобно,и колкото и да е ухилен и сладкодумен.Стои и си разтяга локуми вътре с пациентите,а аз отвън ги редя и псувам.Къде мисленно,къде на глас.

Смених двама лекари вече,и тоя третия и той не е идеален,ама поне е по-ангажиран и по-човешки от другите две мърли преди него.
Затова викаха навремето през комунизма-Учи мама-за да не работиш.

Понеже това тяхното тук на писарушките,лекарите и администрацията..не е работа.А отцепки в постоянни почивки,семинари,срещи,курсове,събрания и пр.
В Норвегия има понятието дълъг уикенд.Което ще рече,че като има разни празници в края на седмицата,или цялостни дни за планиране по училища и детски градини..в които дни са затворени училищата и детските градини..обикновенно в петък,и лекари,администрация,писарушки и пр..си отцепват даже и четвъртъка свободен..и т четвъртък до неделя са по планините,по хижи и вили.

Пък ти виси по спешни,да чакаш доктори.Или ходи по затворени учреждения.
Моят личен лекар има свободен ден в сряда,не работи кабинета му.Хем да си разбие седмицата на две да не преработва,хем пък и като има мегдан за отпушване на дълъг уикенд..като отцепи от сряда...та чак до неделя.
Пък другите бачкаме по съботи и недели понякога.
Да живее труда!


Нека бъде вашата воля!

Редактирано от Nonconformist на 11.05.17 11:23.



Тема Re: Ръчният часовникнови [re: Nonconformist]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано11.05.17 13:17



Радвам се, че пишеш доста неща, свързани със здравната система в Норвегия. Защото ми е втръснало да плюят нашата. Дано повече хора те четат.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Ръчният часовникнови [re: saksun]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано12.05.17 02:43



Описвам нещата както са,чистата истина е това.



Нека бъде вашата воля!

Редактирано от Nonconformist на 12.05.17 02:43.



Тема Re: Ръчният часовникнови [re: Nonconformist]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано12.05.17 20:48



Какво стана с работата ти в ресторант или хотел? Като че ли беше споменал преди време, че очакваш да започнеш работа в ресторант ли, в хотел ли беше ?



Тема Re: Ръчният часовникнови [re: dama spatia]  
Автор tirtirlin (ентусиаст)
Публикувано13.05.17 00:02



Най сложният часовник който съм виждал, в катедралата на Страсбург, едни фигури изкачат и се въртят, хора се тълпят, снимат, а мен ми се влизаше вътре, в часовника,ма не давааатт....

В казармата с една игла разглобих ръчен часовник, извадих му рубините, после го сглобих, верно останаха части, ма явно не важни, щото работеше, верно не точно, но реглажа иска много време.

После съдбата ме назначи финомеханик, произвеждах пишещи машини, след сглобяване на конвейра машината няма как да работи, няма душа, трябва настройчик който да синхронизира тристата вида механизми, тегава работа, после ти я тества ОТК, и ти я връща, с един списък забележки, после отива на рихтовка, корекция на шрифра, всяка си има почерк, ако печаташ позиви ще те хванат, тва като брадите на мъжете, всеки си има своя брада.



А уран да ви е интересно как се добива, или абразивни процеси ?

Как при фракинг вертикалният сондаж минава в хоризонтален на над осемстотин метра дълбочина, или на кви основни два вида са делят вирусите ? Що гащатите кокошки са по агресивни ?

Редактирано от tirtirlin на 13.05.17 00:02.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.