Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:28 29.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Скоро енови  
Автор ShokoLaDa ()
Публикувано06.04.17 12:52



Великден..давайте да захващаме яйцата и козунаците. : ))
Та...кой ще меси и какви яйца ще боядисвате..
Моля, Модераторката да се включи активно... : )))


иии Миро..





Тема Re: Скоро енови [re: ShokoLaDa]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано06.04.17 13:10



Поръчах си домашни яйца от една ферма. От една кора, останаха 5 яйца, с другите вечеряхме, филийки правихме, по панагюрски правих и така.
Козунак правих веднъж за Хелуин

, онзи, дето точно ти ме попита, що е с черна коричка и спрях с опитите. На ъгъла на Цар Асен и Гургулят има една работилница с перфектни кори за баници, козунаци, питки и разни други шоколадови вкусотии. Та, там съм поръчала, по традиция
Новите яйца ще си ги "шарам" с тревички и фигурални чорапи ... и ще ходя на гости.



Тема важното енови [re: ShokoLaDa]  
Автор NAKOlMUPUKA (Жега)
Публикувано06.04.17 14:40



да се чукаме, както се казва - с яйцата де, и по Великден, че не всеки ден е Великден!





Тема Re: Скоро енови [re: Ludo2]  
Автор ShokoLaDa ()
Публикувано06.04.17 15:07



викаш друго са си щастливите кокошчици...: )))
За козунак не смея и да помисля...но обожавам да се занимавам с яйцата...толкова фантазия може да вложиш в тях! И стават прекрасни, чак ми е жал после...
имам много начини...ще видим тази година, как ще ги моделирам...





Тема Re: важното енови [re: NAKOlMUPUKA]  
Автор ShokoLaDa ()
Публикувано06.04.17 15:09



ееееееееееееее....
чакай де..преди чукането си трябва специална подготовка и обработка... : ))) и творчество!


чукането лесно...



Тема Re: важното енови [re: ShokoLaDa]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано06.04.17 15:19



Зависи от възрастта на яйцата

. Тези много пресните, баш не стават, трябва си малко все пак да са "поотлежали". И много важно е, да не ги "спукаш" предварително . Обаче пък, може и пъдпъдъчи да са яйцата, имат си естествени окраски



Тема Re: важното енови [re: Ludo2]  
Автор ShokoLaDa ()
Публикувано06.04.17 15:35



eeee спуканите яйца и на мен са ми проблем всяка година...т.е. не чак проблем, щото си ги хапвам без угризения, че не трябва..т.е. трябва да чакам на другия ден.
А с пъдпъдъчи не съм се занимавала...но може и да си купя тази година...и да ги рисувам с парафин..не знам..
Имаше един много готин начин с лак за нокти...
Вчера гледах по фейса...много красиви изрисувани яйца..имаше и технологията, ама без да искам затворих сайта..и го загубих...но нищо...то сега тепърва ще има доста инфо..
а за хапване...какво ще е?



Тема Re: Скоро енови [re: ShokoLaDa]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано06.04.17 15:52



Активно-активно, колко да е активно? Само с едни яйца бих могла да се включа, козунак никога не съм правила. Вече не помня кога за последно съм имала време да се разхвърлям великденски, най-честият случай е да стана в пет, за да варя и боядисвам преди работа или пък вечерта след работа да смогна пет минути преди полунощ, щото не съм успяла сутринта да стана. Тая година може би ще почивам в съботата и ако ми е кеф, бих се пробвала да меся, но по-скоро не.

п.п. Тоз отговор е почнат в 13ч.

, но бях заета.



Тема Re: важното енови [re: ShokoLaDa]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано06.04.17 15:56



Във фейса имаше едно клипче, на което яйцата се увиват в различни платове и се варят заедно. Пробвах миналата година, нищо не стана - тичах за боя. А с лак за нокти, някак ми е странно, не ми изглежда много здравословно. Аз с листенца.


Не знам за хапване, на гости сме, а и аз агнешко не ям, не се внася в къщи и не готвя такова нещо! Ще направя питка



Тема Re: Скоро енови [re: Bezsynna]  
Автор ShokoLaDa ()
Публикувано06.04.17 16:28



ее ти преди поддържаше тези теми..не се измъквай сега.. : )))
искам и снимков материал..






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.