Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:25 29.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Живот на колела и напред назаднови  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано06.04.17 09:28



Винаги ми е било чудно как хората живеят на колела,с коли .Напред назад,по цял ден и постоянно в някакъв бяг.
Вече втора седмица сме без вода и тоалетни,правят планиран ремонт.И живота ни се събра в няколко куфара дрехи,на три курса с колата и на всичкото отгоре и с котка която премествахме.
Котката за два дни свикна като цяло,но всеки ден пътуваме по десетина километра,понякога по два пъти напред назад..до работата на жената,до училището на малкия,до стадиона и залата за тренировка.Хубаво е че тази работа до петък..събота ще свърши.И почва пък пренасянети назад.Няма почти да разопаковаме.Понеже трябва да се пазарува за великден тук,който е другата седмица.Имаме списък с неща,който има и всяко семейство да купува,които ще сме на вилата.
На нас се паднаха зеленчуци ,салати,картофи и подобни неща.
И както сме с куфарите,тонколоната,продуктите и с багажник върху колата..другата седмица в четвъртък пък на вила тръгваме.
Случи се беля преди дни,прецака се закопчалката на колана в колата на шофьорското място.Не бях предполагал в каква идиотска държава живеем,поне не и дотолкова.Във фирмения на Опел се оказа че за частта плюс работа и ДДС искат 4500 кр.Направо ми се присра като ми каза тоя.И направи заявка за частта.С 1000 лв аз до бг ще си отида където се казва със самолет.От вчера звъня на разни фирми в Норге за продажба на коли на части на старо и на сайтове,никъде не продават частта в която се кликат коланите.Отделно и с няколко бг сайта и фирми разговарях,същата работа.И от бг нямат.
Днес ми е последен шанс,да търся по авто-моргите.Дали имат за Опел Мерива Б,или от друг модел който да става.
На старо върви часта иначе 600-700 кр.
Обаче никъде я нямат.
От бг пък повечето фирми не работят с чужбина.
В най-добрия случай ще платя утре само частта,а баджанака ще я сложи.Ако ми позволят от Опел.Могат да кажат че само при тях трябва да се сложи.Твърде често в Норге не ти дават опции,крият инфо..
И ти казват ,тук трябва да я сложиш.От три дни карам закопчан с колана на дясната седалка на закопчалката.И пищят аларми постоянно.На компютъра ще излезнат сума ти грешки сигурно.А и се губи едно място така.
В бг със сигурност в първата автокъща щяха да имат или поне за ден щеше да е решен проблема.
Ама на Опел им отнема 5 дни,и то била бърза поръчка.
Не ми се мисли ченгетата ако ме спрат дали няма да ми тряснат глоба,че съм закопчан погрешно.
В крайна сметка това тичане на колела напред-назад ме изцеди.И отделно да търсиш в две държави част.
Вчера 4 часа съм писал и звънял.И накрая ми се доплака почти.
В каква кретенска Норвегия живеем.



Тежеста на един човек като човек,е в делата му!

Редактирано от Finntroll73 на 06.04.17 09:38.



Тема Re: Живот на колела и напред назаднови [re: Finntroll73]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано06.04.17 09:45



Дано да намерим.Иначе утре ще се пробвам да купя само частта.Без работата и поставянето.Та да ми излезне наполовина.
Едно е да платиш за частта около 1500-2000 кр.Друго е да им дадеш още толкова под формата на работа на час,ддс,за изолационни материали,изолирбани и телчета също си пишат отгоре.
В страхотна лайнарска държава се завряхме,нямам думи.
Ако имам време и пари най-вече..ще напълня багажника на колата с авточасти от бг.Филтри,крушки..каквото се сетя.

Тежеста на един човек като човек,е в делата му!

Редактирано от Finntroll73 на 06.04.17 09:46.



Тема Re: Живот на колела и напред назаднови [re: Finntroll73]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано06.04.17 10:18



В София без кола не може, така че твоите 10 км ми изглеждат направо смешка.

Ако умееше да се държиш нормално, всеки един от нас до обяд да ти е изпратил необходимата част и да ти е помогнал. Обаче, като знаем после какви ще ги разправяш в клубовете, само ще ти четем сейра за, о боже, счупеното закопчалче на колана и тъпите норвежци, българи, гърци, турци и от Опел, дето и на работа не искаха да те вземат, а сега те чанчат и с много пари.



Тема Re: Живот на колела и напред назаднови [re: Ludo2]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано06.04.17 10:48



Мерси,ама аз от теб най-вече нищо не искам.Ще си платя най-вероятно като поп и това ще е.Ще искам на два пъти да платя и това е.Не си мисли че нямам 4500 да платя.
Просто не искам да наливам пари в криминалната им бездънна каца.
Как ще ми пратиш частта,след като с три различни бг фирми говорих вчера и нито една я нямаше?
А и двете не работиха за чужбина.И това се водят фирми за части за коли,уж всякакви части имат,и всякакви марки обслужват.Щом не можеш да кажеш нещо добро,по-добре не казвай нищо.
Имаш тенденцията нон стоп да ме нападаш.Какъв ти е проблема?Нищо не искам от никой,ще се оправя.Както се оправях и досега.
Ще си платя и ще имам гаранция после.И ако нещо се случи,следващият път ще ми е ремонта поне безплатен,или частта.
Баджанака и на него току що му се обадих.Викам му,ще купя утре частта..ще я сложиш ли петък след работа?
Ами..за утре няма да стане.Понеделник тогава другата седмица?
Вика ми ще видим..
Ами това за мен значи не!
Няма да се оставя никой да ме разиграва..иди си..ела си.
Или ми вършиш работа като човек,или не.
Понеже няма да карам с месеци да го чакам да се накани да я сложи.И да прецакам и другата отдясно.Или да ме глобят.Не е и с болт,с нит е.Още по кофти е хваната.
Както и да е.Омръзна ми в този живот от хорска "помощ".Така ми помагат всички ,че нямам думи.А аз винаги съм с протегната ръка за помощ по принцип.С това което мога.
Няма да разчитам занапред на никой.Ако помогне баджанака..хубаво,като ли не..ще си плащам.

Тежеста на един човек като човек,е в делата му!

Редактирано от Finntroll73 на 06.04.17 10:54.



Тема Re: Живот на колела и напред назаднови [re: Finntroll73]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано06.04.17 10:56



Четейки юзъри като Лудо 2,си мисля че навремето взех най-доброто решение относно чужбина.
Има и свестни българи,но Лудо не е от тях.

Тежеста на един човек като човек,е в делата му!


Тема а защо "баджото"нови [re: Finntroll73]  
Автор NAKOlMUPUKA (Жега)
Публикувано06.04.17 10:59



не би искал да помогне на драго сърце?! Нали ги разбира тези работили? Или е твърде трудоемко и времеемко този ремонт? Струва ми се не - но за човек, който разбира де....

Редактирано от NAKOlMUPUKA на 06.04.17 11:02.



Тема Re: Живот на колела и напред назаднови [re: Finntroll73]  
Автор NAKOlMUPUKA (Жега)
Публикувано06.04.17 11:00



Ludo е жена бе, Троле, тя не ти е виновна за нищо. Свежа и с чувство за хумор е.



Тема Re:ха-ханови [re: Finntroll73]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано06.04.17 11:11



Тоя пък


Добре че бях аз, та да те уволнят от работа, да ти спрат водата и да ти се счупи онова на колата . Е, много си плосък, честно... направо се срамувам, че си толкова елементарен!
Бягай да хленчиш на тъщата и жена ти да ти дадат пари, че 10 км с колата трябва да изминеш, не е шега работа това!



Тема Re: :-)нови [re: NAKOlMUPUKA]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано06.04.17 11:14



Благодаря!

Ама не съм свестна и съм причина да емигрира Трола. Мисля, че трябва даже и да ми благодарите за това



Тема Re: Живот на колела и напред назаднови [re: Finntroll73]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано06.04.17 11:22



Ей, боже! Стъпвам на Симеон и ми изравят всичко, верно ли мислиш, че всяка барачка има обявен телефон в интернет?

Права е Лудото, че бихме могли да потърсим, за да помогнем, ама ти прави кеф да си сърдит и нахъсан, то само това е истински мъж, да не ти падне достойнството, ако случайно се малко замислиш, пък пази Боже да се съгласиш с някой друг. И си е чиста лигня да ти тежат десетте километра, с кола! Мче аз за кеф всяка вечер ходя пеша около три. Ти просто никога няма да се стегнеш, щом такива битови, дребни и най-вече временни неудобства толкова те впечатляват...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.