Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:29 01.07.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Живот на колела и напред назаднови [re: ShokoLaDa]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано07.04.17 13:55



Tusen takk.


Хиляди благодарности.

Нека бъде вашата воля!

Тема Re:Един майтапнови [re: Finntroll73]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано07.04.17 14:10



Пътувам веднъж с един пиян дядка в рейс,и онзи бърбори глупости.
И понеже имат такива си техни типични изрази,го слушам нашия-
Jeg lurer paa ka skal jeg gjore?Skal jeg gaa aa legge meg,eller henge meg?

Чудя се какво да направя?Дали да отида да си легна,или да се окача?(на въжето)


В случая двойното а е а с точка,понеже няма как да о изпише без грешка.Както и на йорее има о с пресечена линия.

След малко мълчание и смях в целия автобус..почна пак-
Jeg heter Bjorn. Jeg har tre sonner. De heter Hitler,Gobels og Mengele.

Казвам се Бьорн.Имам трима сина.(сьонер).Те се казват Хитлер,Гьобелс и Менгеле.
Още по-голям смях в автобуса.
След малко шофьора спря между две кръгови на спирка и му рече-
Det er paa tid det jaevle tyske svinnet legger seg og tar de tre jaevlene meg seg til sengs.Jeg vet at du bor der borte.
Време е шибаната немска свиня да си ляга да спи и да вземе при себе си в леглото другите трима шибаняци.Аз знам че живееш ей там отсреща.


Дъртите щом пийнат и почват да говорят за войната,Хитлер,за Сталин.И как се крили в пещери по фиордите.


Нека бъде вашата воля!

Редактирано от Nonconformist на 07.04.17 14:12.



Тема Re:Един майтапнови [re: Nonconformist]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано07.04.17 14:18



Drittfull paa juleaften.
Пиян до насиране на бъдни вечер.


За тях е голям срам някой да прецака точно тази свещенна вечер.По принцип почти не консумират алкохол на Бъдни вечер,но да видиш какво става на другия ден.
Та като го кажат този лаф,значи някой сериозно har traaket i salaten.(стъпил с двата крака в салатата)
Демек сгазил лука.


Нека бъде вашата воля!

Тема Re:Един майтапнови [re: Nonconformist]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано07.04.17 14:32



Още норвежки изрази-
Loper fram og tilbake som kaat bikkje-Бяга насам-натам като подмокрена мастия(когато визират жени)
Иначе думата за куче е Hund.Bikkje се изплзва като разговорно за куче-мастия,или за жена.От Битч на английски,Бишша на норвежки.Е се изговаря А в Берген.
Затова и не живеем в Берген,а в БААРГАН.


Тук няма и женски род в Барган.
И неща като чанта,жена,шапка..приемат окончанието -en
Vesken,kvinnen,luen-Чантът,женатът,шапкът.
Кола е в мъжки род например.Билен,ен бил.


Нека бъде вашата воля!

Редактирано от Nonconformist на 07.04.17 14:33.



Тема Re: Живот на колела и напред назаднови [re: Nonconformist]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано07.04.17 16:37



Сложен ли ти се вижда?

На мен чичо ми живее в Норвегия и понеже сме френдове във ФБ с жена му и децата му, съм виждал разговорен норвежки... Трябва да ти кажа, че бъкел не мога отсея, напълно неразбираем ми е. Не откривам никаква прилика с английския, въпреки че го владея сравнително добре. Примерно, руски също не съм учил никога, но поне някоя дума изскача оттук-оттам, все нещо можеш да разбереш, докато норвежкия ми е като извънземен. Веднъж на т*шак седнах да уча по едни онлайн уроци и се отказах на втория час, не е за мен този език.

Ти впрочем в кой град беше?



Тема Re: Живот на колела и напред назаднови [re: Nonconformist]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано07.04.17 16:48



Е, това са някакви факти дето директно от български си ги превеждам и така мога да разбера как е "население" или "столица", но ако отворя един роман например, гарантирам ти, че ще мога да го.изчета целия без да разбера даже и една дума.





Тема Re: Живот на колела и напред назаднови [re: Finntroll73]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано08.04.17 13:08



Градски транспорт нямате ли там? Ти ако си в щатите ще откачиш съвсем, тук колата е въпрос на оцеляване. Мрътвец си без кола, а американеца разбира от коли по-малко и от теб. Жената се обажда по телефона и вика - светна един клъцник в купичка на таблото, какво да правя! Жена ми изобретателна, кьополу ще направи от тоя проблем но няма да е капо. Ти обаче сякаш ще разчиташ на помощи от държавата. Мен пък ме дразнят телефоните, вбесяват ме, каквото и да направя все съм прееван, оплитат се профили, контакти, календари, дублират се, не мож ги почистиш, не може ги намериш когат ти трябват, защо бе!



Тема Re:Един майтапнови [re: Nonconformist]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано08.04.17 13:11



Напускай тая държава. Докарали са те до състояние да се смееш на това дет разказа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.