Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:43 01.07.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Живот на колела и напред назаднови [re: Nonconformist]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано07.04.17 10:11



Е, да бе, това е нормално, да си пийнеш на парти. Важното е да не се подкарваш ежедневно още от сутринта скришом от другите, понеже сега, както не ходиш на работа, ако почнеш да пиеш сам вкъщи, смятай...

Абе, ти помагаш ли му на сина ти с уроците, учите ли заедно? Той отличник ли е в училище?



Тема Re: Живот на колела и напред назаднови [re: Nuke Dukem]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано07.04.17 10:27



Като цяло му помагам с което мога.Стигс да не е математика и логически задачи и тестове.Понеже гледам като теле в железница.Но той като цяло си е много добре с математиката.Метнал се е на баща ми,за радост.Дано да е само за добрите неща.Да не е за жаждата и пиенето на дъртия,лека му пръст.
Помагам му за писане и текстове повече.Като правят презентации.Но все пак е чужд език,та достс гледаме от нета,търсим разни изрази и словосъчетания.
Да не изглежда повтаряемо и по-рсзнообразно.
Куцс му в разбирането на терминологията и подредбата на изреченията.
Не обича просто дс пише,вижда се.
Като има математика е щастлив,но думите и речта не са му силата.Иначе като цяло е добре с предметите.Над 5 по 6то балната система.
Имаха тест ,всеобщ на училище.От изкаран най висок резултат 75 пр той беше със 68.За цялото училище ,7 клас.Няколко класа.
Прави грешки от бързане,понеже е за време теста.
Но учителя е доволен от него.
Само с футбола и спорта я закъса.
Заради шлатерите в момента.Но все пак го карам да ходи доколкото може на тренировки.
От три пъти в седмицата,един или два пъти ако може да ходи.
Не пия в къщи,изобщо.
Само кафе и безалкохолни.

Нека бъде вашата воля!


Тема Re: Живот на колела и напред назаднови [re: Nonconformist]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано07.04.17 12:11



Браво, значи е добър ученик. Ха дано стане архитект момчето и да се гордееш с него. Или нещо инженер, те също вадят добри пари. Само да не го изпуснеш в пубертета и да почне да хайманосва с разни пройдохи, че ще си развали успеха. Учението най-важно, спорта е второстепенен.

Абе, ти как го научи тоя норвежки език? На уроци в БГ предполагам не си ходил, пък иначе така от нищото на зрели години да се научи чужд език - хич не мога да си го представя. Ти си заминал с някакви базови умения по езика, не е като да си отишъл там и да не разбираш нищо, нали?



Тема Re: Живот на колела и напред назаднови [re: tirtirlin]  
Автор ShokoLaDa ()
Публикувано07.04.17 12:25



аз пък на моята и правих профилактика...: )))
заврях се в ауспуха ии всичко проверих лично! Екстра е...: ))



Тема Re: Живот на колела и напред назаднови [re: Nonconformist]  
Автор ShokoLaDa ()
Публикувано07.04.17 12:38




дай лапа!
всичко е оки Финтроле...а и аз няма какво да ти прощавам, не си ме обидил с нищо...ноо оценявам това, което направи. Мъжка постъпка си е..за мен!
и крачка към нещо ново и различно..: )
Сега аз няма да ти се извиня, защото намеренията ми към теб никога не са били лоши..и не съм искала да те обиждам...просто реагирам на това, което трови теб, но с по-остър тон и малко сарказъм. ее последните постове беше с повечко де..сарказма : )) но виж как се замисли и проумя..: )
Усмихвай се по-често..така и ние около теб тук ще ти се усмихваме.. : )



Тема Re: Живот на колела и напред назаднови [re: ShokoLaDa]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано07.04.17 12:56



Благодаря.Права беше.Много по-лесно е д се ядосаш и да отреагираш.
По-трудното е да си видиш грешките.
Весел уикенд ти желая.



Нека бъде вашата воля!

Тема Re: Живот на колела и напред назаднови [re: Nonconformist]  
Автор ShokoLaDa ()
Публикувано07.04.17 13:00



Идея нямаш колко ме радваш с този пост.. : )
Благодаря!
Нека и твоят да бъде весел и усмихнат.. : ))



Тема Re: Живот на колела и напред назаднови [re: Nuke Dukem]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано07.04.17 13:17



Оправя се сина,да.Ще трябва много да се научи да се самоконтролира и да не си пропилява най-ценните години в глупости. Постоянно му давсм моите грешки за пример,а и на подобни на мен..за да учи сега,когато трябва.
За да не се налага да ходи да работи за гърци и подобни.
Още е малък и всичко което хвърчи се яде,но гледам да кова стоманата докато е гореща.
Да не залита в глупости и да е постоянен.
Езика го започнах сам,с буквар от тук.От на жената курса.Понеже ме върнаха да чакам решение за виза тогава през 2001 год..понеже бях дошъл само като турист.
Още докато бях тук се стараех да слушам тв,да чета вестници и да слушам как говорят.Макар и нищо да не разбирах.
Норвежката тв поне е добре,че всички филми вървят на английско аудио и отдолу текст.Така много лесно се учи.
Да ти кажа честно,английският ми е много по-сложен.Имат една дума със 10 значения.И глаголни времена.Норвежката граматика е по-лесна.
И е по-близък асоциативно до български от английският.
Между английски и немски е езика.Затова и сега разбирам донякъде и немски,без никога да съм го учил.
Но тук с немски никъде не можеш да се оправиш.Масово английския е като втори език.
Та започнах реално норвежки за чужденци сам в България.Докато чаках документи от посолството.
Малко..по малко.Четях,пишех..и слушах уроците на сд.
Отделно имах и мини речник на гърба на учебника отзад,преведен от жена ми.
Имах и 5-6 книги от Норвегия си бях взел,и такива с фиорди и рекламни.
От лятото до пролетта на 2002 го изядох с кориците,макар накрая да ми беше много трудно.
Като дойдох окончателно тук,отидох в училището за възрстни емигранти и заселници..и ме вкараха в една стая.
Направо на норвежки им говорих.Макар и с доста грешки в граматиката и бавно.
Тази поговори с мен 10 минути,после ме накара да напиша каквото искам и знам на дъската..и ми рече,ти си направо от 2 за 3 ниво.
Съкратил си с няколко месеца училището.
Аз обаче исках да започна отначало да си карам от.. до.
Бутнаха ме към 7-8 урок,горе долу по средата на учебника.
Нямах много време като цяло да ходя на курс,понеже работих тогава.Тъкмо получих работата в ресторанта след някой месец.И собственничката ми рече..избирай..език или работа?
Работата беше най-важна естественно.Бях един от най-добрите в класа,въпреки че отсъствах горе-долу 1/3 от времето.
И до днес ми липсват около 30 часа,ако искам да следвам.
И ще трябва да ходя две седмици да уча неща които отдавна ги знам,ако искам за най-високото ниво и подготвителния курс за университета да кандидатствам.
Разговорно се оправям без никакъв проблем,даже и на местният диалект отдавна говоря.
Има норвежци едва ли не,които имат по-малко дар слово от мен.
Четя норвежки книги доста като цяло.Периодически.За да не забравям езика,докато не контактувам много с норвежци.Трябва малко повече норвежка тв да почна да гледам,но е адска скука.И гледаме предимно бг тв.
Тук в Норвегия съм ползвал английски до 2002 година.И като завърших курса почти не съм ползвал английски.
И много се дразня,когато норвежци ми говорят на английски.Когато видят че съм чужденец.И си ги почвам на диалект..не съм учил сам норвежки в бг,та да говорим 15 год по-късно на английски.Английския доста съм го позабравил.Но напоследък гледам масово емигрантите..новите си карат на английски.Скъпо било училището,не им се учило.
Езика в богатство.
Нека бъде вашата воля!

Редактирано от Nonconformist на 07.04.17 13:23.



Тема Re: Живот на колела и напред назаднови [re: Nonconformist]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано07.04.17 13:39



Innbyggernavn Bulgarer, bulgarsk
Hovedstad Sofia
Tidssone UTC+2
Areal
– Totalt:
– Vann: Rangert som nr. 104
110 910[a] km²
0,3 %
Befolkning
– Totalt: Rangert som nr. 100
7 186 893
HDI 0,777 (rangert som nr. 58)
Styreform Demokratisk republikk
President Rumen Radev
Statsminister Boǐko Borisov
Offisielt språk Bulgarsk
Uavhengighet fra Det osmanske riket
22. september 1908
Valuta Bulgarsk lev (BGN)
Nasjonaldag 3. mars
Nasjonalsang «Mila Rodino»
ISO 3166-kode BG

Сложен ли ти се вижда?



Нека бъде вашата воля!

Тема Re: Живот на колела и напред назаднови [re: Nuke Dukem]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано07.04.17 13:44




Сложен ли ти се вижда?Опитай се да прочетеш фактите за България,и ще видиш чебез да си го учил..интуитивно от английски разбираш поне на 20-25 процента асоциатиативно норвежки.Другото е въпрос на стимул.


Нека бъде вашата воля!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.