Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:51 17.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Птичките сутрин  
Автор SteepRoad (♃)
Публикувано27.03.17 07:57



Много са, съдейки по чуруликането и писукането. Особено врабчетата - не спират да се надвикват. Дори гугутки има тук-там. Цяло нашествие на пернати приятели. Няма да се учудя, ако видя и някой кондор да се спуска от космоса. Ако не беше тая биомаса, която на талази пъпли с каруците за работа, щеше да е рай.



Тема Re: Птичките сутриннови [re: SteepRoad]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано27.03.17 08:15



Tолко пък не могат си стоят вфейсбук





Тема Re: Птичките сутриннови [re: SteepRoad]  
Автор tirtirlin (член)
Публикувано27.03.17 11:56



Мен ма кълва щъркел по главата.

Тва в децката гладинка.


Двама батковци в трети клас, носят щтръкче с счупено краче.

Другарката,- Деца! деца ! елате да видите щъркел. Наскупчихме се около нея. Тогава тя ми идваше висока като топола, другарката. Третокласниците бяха едри като секвои, аз дребен като шипков храст.



И тоя щъркел от сичките деца, и не си гледа че му счупен крака и е хоспитализиран, и може би от завист за двата ми здрави крака, и ме клъвна по главата.

Учуден, огорчен и неразбиращ, с насълзени очи седнах на люлката, че ми беше омръзнала пързалката.

Така че съм подозрителен към всичко що носи клюн.

Станиславски е казал, - има ли нещо с клюн в първо действие, в трето то ще те клъвне по главата.

Редактирано от tirtirlin на 27.03.17 11:59.



Тема Re: Птичките...нови [re: tirtirlin]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано27.03.17 12:08



Ей, едно време какви щъркели имаше

... и пързалки



Тема Re: Птичките...нови [re: Ludo2]  
Автор tirtirlin (член)
Публикувано27.03.17 12:25



Да не сме служили в една децка гладинка с теб ? А яслата ? кое поделение ти бе яслата ? Аз тръгнах шесмесечен на седмична ясла, ма това ме кали психически.

Природата не случайно не дава зъби толкова рано, а така ми се хапеше, тия противни лелки





Тема Re: Птичките...нови [re: tirtirlin]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано27.03.17 12:29



Да бе тръгнал

, носили са те на ръце още от шестмесечна възраст



Тема Re: Птичките сутриннови [re: SteepRoad]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано27.03.17 17:21



Тази сутрин бях събудена от мощното грачене на гаргите.
А вчера, след като гласувах, ходих в кв. ,,Дружба" и видях много, ама много, врабчета на един изоставен балкон. Отдавна не бях зървала толкова от тези птички на едно място.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Птичките сутриннови [re: tirtirlin]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано27.03.17 17:26



И тоя щъркел от сичките деца, и не си гледа че му счупен крака и е хоспитализиран, и може би от завист за двата ми здрави крака, и ме клъвна по главата

Тогава може да не ти е било смешно, но сега се смея.



Какво стана с щъркела?

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Птичките сутриннови [re: saksun]  
Автор SteepRoad (♃)
Публикувано27.03.17 18:26



Предвид факта, че кв. ,,Дружба" е хиперпортал и врабчетата са правили съвещание там точно по време на избори за кратуни, тикви, тиквеници, патладжани и други от покритосеменните, нещата в Могадишу стават силно подозрителни. На твоя място не бих бил така сигурен, че това са врабчета.



Тема Re: Птичките сутриннови [re: tirtirlin]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано29.03.17 00:40







Тема Re: Птичките...нови [re: Ludo2]  
Автор tirtirlin (член)
Публикувано29.03.17 12:50



Колежке, живота а труден, недейте така .





Тема Re: добре денови [re: tirtirlin]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано29.03.17 12:59



Простете, колега!

... вярно, че ви носят от рождение



Тема Re: Птичките...нови [re: tirtirlin]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано29.03.17 13:00



Днес ми е скучно





Тема Re: Птичките...нови [re: Ludo2]  
Автор tirtirlin (член)
Публикувано29.03.17 13:03



Ако тий скучно, мисли си за мен като за нещо интересно.





Тема Re: Птичките...нови [re: tirtirlin]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано29.03.17 13:05




От деЦката градина ли да започна или в "наши дни"



Тема Re: Птичките сутриннови [re: saksun]  
Автор tirtirlin (член)
Публикувано29.03.17 13:09



Птиците- фолк опера ,автор- Птичкок


През тоталитарно време бажанак ми гледаше мисирки.
Беше заградил около пет декара място с бетонно желязо ф 16,и височина 4 метра а отгоре имаше навита бодлива тел.
По този начин съм си представял концлагерите,но като видях това заграждение и се уплаших.
-Не се плаши баджо-това е за наша сигурност ,каза баджанака.

Всъщност голяма далавера въртеше тоя пич, нали баща му беше шеф на екарисажа, всеки ден по два курса самосвали изсипваха по някой прясно гътнал се кон,я ударил се в комбайн ,я го презорили с малко повече трудов ентусиазъм/знаете тогава петилетките не чакаха,а искаха да ги обладават две за една/,или пък някоя току що преиздоена крава рекордьорка с хлътнали от вакуума бузи/.
Само прясно му караше,но то наши и ваши,още в древна Месопотамия е имало/.
Та гледам аз!-изсипва самосвала!!и като наскочиха едни хищници високи по три метра с крака като колони на амфитеатър, човките им като на ТУ-144/за справка- Конкорд/преди кацане ,сигурно и пираниите така разкъсват,но аз бях толкова близо ,а тях само във филмче съм ги гледал.

Много бързо разбрах защо беше толкова високо заграждението , желязото толкова дебело и защо всички имаха по една преметната ловджийска пушка на гърба.
Късаха големи парчета плът и гледаха лошо.Мен конкретно май въобще не ме харесваха,може би понеже нямах пушка и усещах че погледите им ме опипваха всякак си.
Интересно!!човки,човки,но виждам че и кучешки зъби имат ,и то цяла редица/какво нещо е еволюцията Санчоо..както би казал колегата-още не си си помислил за нея ,и тя вече чука на вратата ти/.......................

-Баджанак!- вика баджанак ми,тая вечер сме на банкет ,ей така за да ми върви бизнеса-едно добиче курбан ще дам.
Гледам един звяр маха неистово с крила и създава тяга като витлов самолет ,а на врата му е преметнато направено от дебел синджир ласо с което пет човека едвам го здържат,а баджанака с една коса с удължена дръжка от четири метра с юнашки замах се опитва да отреже главата на звяра.
На два три пъти умерваше веригата ,но най накрая успя.
Главата му с тътен разтресе земята,но падайки пак ме погледна лошо.
Осем човека с копия държаха останалата част от глутницата да не обезкости за секунди крачещия до преди малко между тях техен събрат,докато с трактор издърпат туловището му навън.
И се почна едно скубане,едно теглене на пера с трактора/по големите,по малките-с Москвич/.
Не издържам на кървави сцени,а и цяло село бяха дошли да помагат,а всъщност и те всички бяха поканени на банкета-влезнах вътре да гледам телевизия,само видях че камион го кара в близкия металургичен комбинат/където имало подходяща пещ/.....................................................................................

Вечер е звезди обсипали са свода небесен ,почти цялото село е в огромната къща на баджанака,коридора е пълен с двайсетлитрови туби вино,гръцка музика и тостове,виждам директора на металургичния комбинат е тук,секретарката,партийния секретар....та чак до двамата портиери.

Не ям/вегетарянец съм/натиснал съм марулената салата и се подпирам на една ракия,шумно е не мога да гледам и телевизия,може би после ще се хвана на хорото.В тъмното виждам как светят кървясалите очи там....в заграденото,и няма как да съм спокоен.Неспокоен съм!

Балдъзата през пет минути с една щайга хвърля кокали на двора,а за един по голям още двама човека и помагаха.
Изпиха всичкото вино,изиграха всички хора.От вчера, малко след като дойдох, искам да си отида,но неучтиво е знаеш -все пак баджанак!

Заспал съм на третия етаж от триетажната му къща,събуждам се със първите петли и гледам как една човка чука по стъклото ми-някой е избягал от заграждението!-е първата ми мисъл,запомнил е че не нося пушка!-почти я застъпва втората,дали това търчене нагоре по стълбите и стърженето на пера по перилата не е.......................





Тема Re: Птичките...нови [re: Ludo2]  
Автор tirtirlin (член)
Публикувано29.03.17 13:14



Мисля че съм съвременник на времето си.





Тема Re: Птичките сутриннови [re: tirtirlin]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано29.03.17 13:22



И се почна едно скубане,едно теглене на пера с трактора/по големите,по малките-с Москвич/ - тази сцена ми нанесе трайни хилежи и "баджанашки", не "бъджашки" вълнения





Тема Re: Птичките...нови [re: Ludo2]  
Автор tirtirlin (член)
Публикувано29.03.17 13:28



Интересен живот !

Джунглата е шаренко и потно нещо,тва тигри,крокодили,ястреб се спуска да те клъвне в окото,скорпион те чака сутрин в обувката,събуждаш се с боа около кръста,и майски бръмбар в ухото.

Говори с природата-нощем, дъх да не ти остане.Екшън,отвътре всички сме наркомани,ендорфини,серотонини,адреналини,ами требва се вкараш у дозата,а не да блееш,а да фантазираш насън,наяве,дори женен дори.
Скачаш с парашут в бразилската джунгла ,но десетина от кредиторите ти също скачат след теб .Ама ти е приключенско,пълен си с хормони,едри като зрънца леща

Нощ е,но само те са с прибори за нощно виждане и трасиращи куршуми.
За анакондите е любовен период.
Бръз си щото и алигаторите са бързи. Комарите са колкото колибри,но със значително по остри човки.

Тичаш в нощна тъмна,топла джунгла,и за никаква скука не може да иде реч.Реката гъмжи от пирании и вече имаш дупка на обувката.Навсякъде гъмжи от живот,и всичко е гладно, невечеряло и изнервено.
Ехидно оголваш бял зъб на лунна светлина при мисълта че и на тичащите зад теб кредитори не им е лесно.
Падналите дънери удивително приличат на алигатори,а и обратното.

По потник си,щото си гледал много филми с Брус Уилис.
Искаш да се почешеш навсякъде,но тичането е задължително по подразбиране и време за глезотии просто няма.

Някъде назад черна пума заработи вечерята си,и една банка остана с един служител по малко.
Като на шега си изкълчваш крака,а ужулванията отдавна не ги броим.
Тичайки с изкълчен глезен се кефиш на литрите адреналин които чувстваш в себе си.

Нещо такова си го представям интересния живот аз.





Тема Re: Птичките...нови [re: tirtirlin]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано29.03.17 13:47



Интересен живот!

В тишината на нощта се чува учестеното дишане на мислите, вкарани в дозата. На зазоряване дозата е друга, а на обяд съвсем различна, събуждат се всички крокодили, патици, пуйки и други дребни и още по-дребни бозайници. Пълно е с малки и големи комари с черно кожено яке и бяла тениска, щот по потник не е престижно, пък и хладно. Яхват конете, чиято бройка е обратнопропорционална на височината им и корема.
Но, патоса ми огладня, като стана въпрос за корем - отивам в Хепи за чийзкейк с тиква!





Тема Re: Птичките сутриннови [re: SteepRoad]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано29.03.17 14:08



Пролетта идва с бавни темпове.
Блазе ви в България.Ако не друго,поне имаме уникална топла държава,хубава природа и климат.
Обичам пролетта и есента най-много.
Лятото ми идва прекалено горещо като цяло.Още от малък едвам понасях жегите в България.
А сега ми липсва топлина тук.
Най-добре ми е на 25-30 гр.Като на Канарските острови.
Рай е такъв климат,само да има вода и почва,не като там.
Като един ден взема пенсия само да съм жив и здрав,искам някъде по света да живея на мясти където няма зима и целогодишно е топло.
И където не е 40 гр лято и -20 зимата.



Тежеста на един човек като човек,е в делата му!

Тема Re: Птичките сутриннови [re: SteepRoad]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано29.03.17 14:13



Аз пък си имам коткона която постоянно следи птички с очи и глава на прозореца.
Иска и се с поглед да ги изяде направо.Сега и при тъщата е същото ,гледа само птички по прозорците.
Тази сутрин гледам се промъкнала след някой през ноща в кухнята,покачила се на масата в тъмното и гризала една филия намазана със салата от скариди и майонеза.


Любимите и скариди.Останало предимно хляб и изяла каквото можла.И до парното под прозореца взела че се поизтървала с едно малко лайнце,тип барабонка.
Днес я заведох да го види..и издърпахме ушите.


Тежеста на един човек като човек,е в делата му!

Тема Re: Птичките сутриннови [re: Finntroll73]  
Автор SteepRoad (♃)
Публикувано29.03.17 14:54



Блазе ви в България.Ако не друго,поне имаме уникална топла държава,хубава природа и климат.


Държавата е студена, защото народът е безразлична овца и търпи безпаричието и студа, оттам и липсата на възможност да се отоплява. За другото съм напълно съгласен, страната е рай. Онзи ден се върнах с неописуема радост от кочината Германия. То не бяха дъждове, студове, ветрове, само газови камери не пуснаха. Но най-грозното е циганията: пуша пред хотела в центъра на голям град в полунощ и пред мен се разминават жълтур и негър, докато в магазина чаршафосана, мазна и наглед мизерна циганка обяснява на малката маймуна как да не ми отстъпва ред, защото не било правилно по еди кой си неин критерий и защото бърза да разтовари количка с храна за над триста евро. Но, ако питаш тях, било прекрасно, че имало мигранти, нямало грам проблем. И за капак зомбираната немската свиня те гледа подозрително, защото имаш антрополигични човешки черти, облечен си човешки, мислиш, говориш и действаш човешки. Т.е. не си чернилка, която да ги бие, ебе и взривява, следователно си подозрителен. Френски, немски, английски и сие сдухани тъпунгери, да си ебават майката. Парите и хората, с които човек работи, може да са известна компенсация за геополитически терзания като моите, но е крайно субективно.



Тема Re: Птичките сутриннови [re: SteepRoad]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано29.03.17 15:15



Така е,прав си за всичко.И тук е пълно със забраден миризливи негърки и всякакви боклуци от всички раси.Тъщата живее в социално жилище.Във входа са почти вече само негри,и гледам една мароканка ав нанася вече.И един виетнамец отсреща със семейство виетнамци.
Пред блока долу ако погледнеш,няма почти стара кола.Откъде?
От 10 на коли долу,само няколко са стари.Мазди,Тойоти СУВ,спортни Бмв-та..за поне 250 000 кр.Откъде?
Явно половината се занимават с дроги,другите с далавери и бачкане на черно.Незнам как от жилищноти не са ги съобщили на социалната досега.Понеже се водят безработни или временно заети по разни програми.
В момента сме при тъщата,понеже почнаха да дупчат дупки всякакви..и блока ни в без вода за 2-3 седмици.И трябва да слизаш да пикаеш във външни фургони с тоалетни и бани.СКУЧНО Е БЕЗ ВОДА,както мангалите разправят в скечовете.


Без ток става,консерви ще ядеш..ама без вода ни ръцете можеш да си измиеш,нито да си сготвиш,изпереш,изкъпеш.А и посред нощ в дъжда да обличаш якета да ходиш да пикаеш или сереш отвън?!

Та сме временно с котката при тъщата.
Дано да не направят поразия тия майстори.
Гледам ги,поляци май са взели..
Казах на норвежки две три изречения на единия от майсторите..гледа тъпо.
Ами норвежците сами си вкарват автогол с такива "фирмаджии"
Дано да не окипазят нещо,че ще го правят.
Отделно и дано не изчезне нещо.Уж сме прибрали и заключили по-ценните неща,ама кой знае.Телевизор има,блурей,стария лап топ..
Не вярвам да си вкарват автогол с глупости.
Ама съм слушал на частно норвежци като са извикали полски майстори как са били изпържени после.
Оставяли им ключовете и на доверие на канарите.
Ама аз или жената минаваме всеки ден.Да ни виждат че сме там и проверяваме.

Тежеста на един човек като човек,е в делата му!

Тема Re: Птичките сутриннови [re: Finntroll73]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано30.03.17 11:08



Моята котка няколко пъти е хващала гълъб и веднъж мишка, голям ловец беше.





Тема Re: Птичките сутриннови [re: SteepRoad]  
Автор M1l1tary M1nD ()
Публикувано30.03.17 13:50



Чакам славеите или да се събудя по-рано.

Awaken my child, and embrace the glory that is your birthright.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.