Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:29 10.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: saksun]  
Автор ShokoLaDa ()
Публикувано23.03.17 14:37



а, точно!





Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: saksun]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано23.03.17 14:38



С колко на месец?
Понеже ако ще е да работя за 450-500лв в провинцията или за 800 лв в София и повечето да отиват за сметки,мерси!
Нали виждам познатите си приятелите си как я карат..?
Чак като им се родиха деца,отидоха по самостоятелни квартири в София.Иначе беше един живот на комуна по 15 човека в апартамент..не си е работа.
И се въртяха ротационно кой ще спи на канапето в кухнята на смени.
За едно известно време е весела хипария и пънкария,ама завинаги?



Тежеста на един човек като човек,е в делата му!

Редактирано от Finntroll73 на 23.03.17 14:40.



Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: ShokoLaDa]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано23.03.17 14:50



Значи,за да живеем нормално,подобно на това което имаме като стандарт тук,ни трябват поне по 2500 лв на месец.
Или аз да взимам 2000 лв в София,и жена ми да взима поне 1000лв.
С една учителска,нейна заплата..и една моя работническа мислиш ли че ще се доближим изобщо до 1500 лв за двамат в София?
Аз съм реалист,може и да съм черноглед реалист..но не градя въздушни кули и не размахвам розово балони.В Днешно време в София ни трябват поне няколко хиляди лева за да живеем нормално.
Да отиват 2/3 за сметки,другото за живот.
Ако не съм програмист или икономист,как да стане работата?
Знаеш ли че ставката в Норвегия на един обикновен чистач на подове и тоалетни е над 200кр на час.Което си е 45-50 лв на час бруто.
Така наречаните миячи на чинии,какъвто доскоро бях аз докато имах 100пр,както и миячи на офиси,тоалетни и шопинг центрове някой правят по 25 000 кр чисто на месец след данък.
Какво да ти кажа...сама си направи равносметката ако можеш да смяташ.
Някой чистачки със стаж предпочитат да чистят в Норвегия тук,че взимат повече дори от учителките,понеже инат дипломи за учителки някои от тях.
Жена ми има позната,при нея мъжа и не иска да работи като писарушка по офиси,понеже като хлебар нощни смени изкарва двойно на месец.


Тук изобщо учителите и разни по офиси и бюрокрации не взимат много,един чистач изкарва много повече от тях.
Бг таксиметри изкарват за 16-17 часа работа по 35 000 кр на месец нето.
Значи към 6-7000 лв.
Вярно,спиш в таксито и не можеш да си видиш семейството,ама чичко-паричко.

Аз искам нормиран работен ден и личен живот.Аз за много не ламтя.


Тежеста на един човек като човек,е в делата му!

Редактирано от Finntroll73 на 23.03.17 14:54.



Тема Не е невъзможно,нови [re: saksun]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано23.03.17 15:01



но определено е зверски мега тъпо. НИКОГА не си купувам билети за градския транспорт, нито карта. Ако тези пари отиваха за самия градски транспорт - 1.60 лв. на пътуване, трябва да поръчат автобуси от Ролс Ройс. И откакто направиха билетите 1.60 лв., от 1 лв., тъпото стадо започна да ги купува още повече и много бързо станаха европейци. За няколко години забравиха своите братя сиромаси - който няма пари за билет, да се оправя. То нали си има социална система, безплатни карти, чешми от които тече мед, безплатна храна, безплатен ток по 900 лева и парно по 6 хил. на месец. Всичко има, просто трябва да спреш да се оплакваш и да живееш честно.



Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: Finntroll73]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано23.03.17 15:06



В отговор на:

Честните българи гледат живота на другите(крадците,мошенниците и политиците),понеже те са честни..а живеят на ръба.Докато мошенниците,крадците и убийците са на свобода и все по-богати.
Имаш две опции-
1.Ставаш престъпник като тях и богаташ.
2.Емигрираш.

Понеже номер 3 означава аморфност и вегетиране за бог да прости.
Така ги виждам генерално аз нещата.
Щом за едни може,трябва да може и за всички.Иначе емиграция му е майката!
Така поне го виждам аз.Един живот живеем,и трябва да гледаме да е по-уреден и да сме по-добре.



Абсолютно съм съгласен с това, няма какво да добавя.

Само дето има една огромна илюзия - тази разпадаща се държава се отъждествява с българщината като цяло. Ние имаме исторически права над огромни територии. Може да отидеш в Молдова, където има български градове и пак е същата работа. Тази прогнила държава изобщо не е единствената опция за българска държава. То български държави е имало много. Което ме подсеща, че съм съгласен и с друго нещо на Финтрол - решението е радикално.



Тема Re: Не е невъзможно,нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано23.03.17 15:11



Циганите са най-добре в България.Те като в Норге направо.Всичко им поемат социалната,не плащат ток,вода,данъци..возят се безплатно..пък гърбина да му е яка на българина.


Затова като видя бг мангали и румънски такива тук в Берген,и ги гоня с псувни на няколко езика.Норвежците ме гледат със широко разтворени очи..колко съм лош и не давам на горките хора..ама после се налага да пояснявам че са мързеливи търтеи,паразити и мафия.
Тук на всеки ъгъл,и до всяка спирка има румънски просяци из центъра.
Тръскат монети в картонени чаши от кафе,и обикалят с написани лозунги на картон или на английски или на норвежки направо-Имаме рак в сейството,помогнете за инвалид,гладен съ,няма работа..няма пари и подобни.
Норвежците са тъпи и им дават от добро сърце.
Неведнъж съм им казвал че продължават ли да им дават,само ще умножават мафията по улиците.
Понеже периодически тартора минава,носи им ядене,пиене и цигари..и ги разпраща да просят.Добре организирана мафия са.И изкарват много.Щом се хвалят че след като се разплатят издържали родите си в Румъния..смятай!
Имаше филми по норвежката тв за тазициганска мафия на просяци.
В стойка на колене,с ръце събрани за молитва,една икона,кръст и чашка за просия.
Как ми е идвало да ритам и да блъскам...

Понеже на мен гръбнака ми се спука от бачкане 13 години,а тия никой не ги закача по улиците,че сигурно и изкарват някои по 400-500кр на ден от просия,което си е горе-долу 60-70 пр надник.


Тежеста на един човек като човек,е в делата му!

Редактирано от Finntroll73 на 23.03.17 15:13.



Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: Finntroll73]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано23.03.17 15:16



Така е, никакъв разумен аргумент не може да се изложи против това, което си написал.

Пък и то хубаво - аз съм як бачкатор и съм съгласен да се спуквам от работа, но поне парите то данъците да отиват където трябва, а не от синята зона в София 70% да отиват за незнайна частна фирма, а за общината - х*й.

И честните българи си плащат с гордост.

Пълен бойкот му е майката.



Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано23.03.17 15:19



Аз бойкота го направих още през 2001 първа година,когато емигрирах.
Никой не е тръгнал в чужбина от хубаво,но имаш само един живорт.

Тежеста на един човек като човек,е в делата му!


Тема Re: Не е невъзможно,нови [re: Finntroll73]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано23.03.17 15:26



В отговор на:

Циганите са най-добре в България.Те като в Норге направо. [...]



Оф, ще се спукам от смях.

Аз тук не съм дал 1 стотинка на уличен просяк. Иначе съм купувал храна на разни, които преценя и съм раздал бая цигари. Дори алкохол бих купил, обаче пари - никога! Между 100 и 300 лева на ден изкарва един просяк в България. Естествено парите отиват при тези, които са ги сложили там. Изтапанчили се наш'те точно в центъра на града и ни полиция ги ебава, ни никой. Всеки път като чуя туристи, ме хваща срам. И то вече ги мързи да просят - масово лежат. Всеки път ми иде да ги заритам. Направо все едно мислите ми четеш.



Тема Re: Не е невъзможно,нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано23.03.17 15:30



Аз пък ВИНАГИ си перфорирам билет. Това е единственото, което мога да сторя, за да съм почтен гражданин и пътник в градския транспорт.

Веднъж влязох в ролята на контрольорка в автобус 94, но не успях да сваля на спирката един мъж на около 25 години, нередовен пътник. Не можах да помогна на двете жени, извършващи служебните си задължения, защото те самите ме разубедиха да не се разправям повече с наглата мутричка.

Не, че не можех да го пребия. Не ме разбирай погрешно.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.