Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:49 25.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема За политиката и клецането!  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано17.03.17 21:55



Политиката е загуба на време.Гласуването също.
То е все едно да знаеш че и Иван,и Драган,и Петкан ще те клецат юнашки така или иначе..ама да се заблудиш наивно,че Петкан е по-красив и по-фин от другите двама.
И да си го придърпаш и да кажеш-Искам Петкан да ме клеца,понеже е по-красив,и лъже по-красиво от другите!

Събудете се най-после,никоя от партиите не става за нищо.
Само цялостен бойкот на системата,и дърпане на шалтера централно с революция може да оправят нещата.Жертви ще има,но ще са по-малко от тези които всеки мандат си заминават в името на политиката и строя.

Водим челните места в света по убити в катастрофи,умрели от рак,циганска престъпност,грабежи,кражби и изнасилвания.
И в това всички партии и всяко едно управляващо правителство досега е виновно.
Нужна е нравственна и духовна революция на съзнанието,за да се промени и битието ни.
С чалгари няма как да правиш рок фестивали.Същото е и с партиите.

Тежеста на един човек като човек,е в делата му!


Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: Finntroll73]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано18.03.17 00:46



Тежеста на един човек като човек,е в делата му!
до тук дела от теб не сме видели
а само думи, думи, думи и... празнословие
кухи,
празни,
но помпозни планини от думи
кастратите, осакатени, са имали самочувствие заради други свои качества каквито са гласовите
твоето самочувствие дано в някаква частица има смислена основа в реала



Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: holi_day]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано18.03.17 03:08



Напротив.Каквото съм казал в последните години съм го направил.Спрях да пия,спрях да пуша,казах че ще се махна от тази гадна работа и го направих.Казах че ще търся варианти и ги търся.
Казах че няма да се оставя никой да се подиграва с мен и го правя.Също така казах че няма да търпя фалшиви роднинства и го направих.
Единственно което не можах да направя,е да се разкарам от дира.
А имаше време,когато наистина исках.
Така че аз съм твърде различен човек от преди.
Сега вече искам да живея заради себе си и го правя.Без повече да правя копромиси със себе си.
Може и да съм с години безработен,но имам чест и достойнство.

Тежеста на един човек като човек,е в делата му!


Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: Finntroll73]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано18.03.17 03:12



Ти направи ли поне част от тези неща които аз успях?
Или се правим на хубави към хора които реално не понасяме..за хубост..или изгода?
Може и да са малко тези неща които съм постигнал,но за мен са ценни.
Аз никога не съм мерил хората по парите им,положението им в обшеството или дипломите им.
Или си човек..или не си.
Или ставаш..или не ставаш.
Аз средно положение вече не търпя в живота.
Понеже от всичко най-много мразя посредственните хора.

Тежеста на един човек като човек,е в делата му!


Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLaDa ()
Публикувано18.03.17 11:37



Понеже от всичко най-много мразя посредственните хора.
А ти кога ще излезеш от посредственността?
Значи на турчина се мазниш, че си българин, т.е. комшии, и искаш да спечелиш от това дивиденти! В предишното си кандидатстване си говорил неща, които си смятал че искат да чуят и още и още...
Да ти имах самомнението, честно!
Попитах те преди време има ли човек по който не си плюл или обиждал! Един! Оказа се че няма! Това говори ли ти нещо?
Аз никога не съм мерил хората по парите им,положението им в обшеството или дипломите им.
Непрекъснато го правиш, ти мразиш богатите и успелите, за теб те са изедници и капиталисти..а не, те са просто смели хора, които са вярвали във възможностите си и са опитали сами!
Защо не отвориш бизнес и не станеш шеф?



Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: Finntroll73]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано18.03.17 22:49



до тук не казваш какво правиш, а какво не правиш
та излезе по-достоен от тия, дето не са спирали да пият и пушат, щото изобщо не са започвали

та питам какво правиш
къде са делата ти, а ти пак се обясняваш какъв си
конкретно - какво правиш, какви са делата ти?



Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: ShokoLaDa]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано19.03.17 23:50



Не мога да бъда гадняр,затова нямам бизнес.

Тежеста на един човек като човек,е в делата му!


Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: holi_day]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано19.03.17 23:51



Правя каквото мога и каквото трябва в положението което съм.

Тежеста на един човек като човек,е в делата му!


Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLaDa ()
Публикувано20.03.17 00:31



А защо гадняр?
По-скоро трябва да имаш сърце..смелост...



Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: ShokoLaDa]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано20.03.17 01:25



Не ми липсва смелост,но съм от типа хора които по 20 пъти мерят преди да отрежат.
Зодията и характера ми е такъв.Карам на сигурно и предвидимо докато мога.
Не съм хазартен тип човек изобщо.
Рискувал съм много малко пъти в живота си като цяло.
Или ако няма друга опция освен риск,гледам дс е премерен и опечен откъм обстоятелства.
Анализираща твърде прагматична Дева съм.
За добро или лошо.
Когато трябваше да взема решение да хвърля 100 пр работа,с месеци ме гонеше безсъние и депресия.Плюс всички други физически болки и психически стрес.
Пред толкова трудно решение се изправях за пръв път в живота си.И не ми беше лесно изобщо,но трябваше да реша какво да правя.
Виждам днес че е било единственно правилното решение в тази сложна ситуация.
Както и да е,когато имаш опции за бърза нова работа е добре..но при мен се закучиха нещата.

Тежеста на един човек като човек,е в делата му!


Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLaDa ()
Публикувано20.03.17 20:26



значи..хем си смел, хем 20 пъти мериш преди да отрежеш, хем пък гледаш сигурното...и къде отиде смелостта?


Хич не ме гони безсъние..имам ли да решавам нещо...раз и това е..все пак човек има и интуиция и тя е винаги права...
Ооо от всичките ми работи аз съм напускала...започне да ми става тягостно и подам оставка..и така като се замисля екстра се е получавало..отваряла съм си нови възможности и хоризонти.
Анализираща твърде прагматична Дева съм.
миии не че нещо, ама с девите никога не съм била от една кръвна група, а би трябвало, ама не съм.. Нямам нерви да чакам една дева да мисли и да премисля, а пък и девите които познавам на 90% са негативни към света..подозрителни, мнителни..



Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: ShokoLaDa]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано21.03.17 10:01



Ти малко като Бойко Борисофф... Не чакаш теб да те уволнят, ами сама си подаваш оставката.





Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано21.03.17 10:37




Понякога трябва да си тръгнеш.Заради собственното самоуважение най-вече.
Мен не можеха да ме уволнят,понеже няколко пъти намесвах профсъюзите.
Затова направиха така,че стана невъзможно да работя.

Тежеста на един човек като човек,е в делата му!

Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: Finntroll73]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано21.03.17 12:41



Ще те търсят те, ама няма да те намерят...

Аз пък тази сутрин излизам да си разходя кучето (немска овчарка) и ей така от нищото един съсед ми вика – няма ли да му сложиш намордник? Вчера, към 18ч, в асансьора, докато синът му изкарвал неговото куче (мопс), моето било нахапало животинката му в асансьора – цялото било в рани.

Абсурд!

Никога не го разхождам по това време, обикновено излизаме към 21ч. Конкретно вчера го разходих в 22ч. Отделно, никога не влизам в асансьора с него, ако вътре има друго куче – просто изчакваме следващия асансьор. Само аз го изкарвам и няма как да се е случило в мое отсъствие.

Казах му, че това не е било моето куче, обаче онзи не вярва. Плащал си всички данъци и щял да подаде жалба.

Така и не разбрах защо обвини мен...

Подозирам един пес от последните етажи, който на народен език би могъл да се нарече "овчарка". Предполагам, че докато са пътували към първия етаж, синът с мопса е влязъл и битката е станала в този отрязък от времето, но това не е било с моето куче. Разбирам човека, че е гневен, ама в случая нещо съвсем се е объркал и е доста гадничко да клепа мен.

Съседски истории.



Тема само да вметна,нови [re: Nuke Dukem]  
Автор NAKOlMUPUKA (Жега)
Публикувано21.03.17 13:18



че към 18 - предполагаемият час на ухапване на съседското куче, ти вероятно си бил на работа, нали така. Значи преспокойно, ако синът ти не е на 6 годинки, е могъл да е бил и той - просто е извел кучето без ти да знаеш.
Защото кучето от горните етажи може да и го припознае/сбърка човек, ама родният ти син.... нима съседът е объркал, че сина ти е извеждал кучето?

Виж там как са били нещата, и докладвай пак!



НА КОЙ МУ ПУКА!

Тема Re: само да вметна,нови [re: NAKOlMUPUKA]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано21.03.17 13:32



Нямам деца, не съм женен, по това време си бях у нас с кучето и чистех с прахосмукачката, даже не съм чул тарпаната. Единственото, което ми хрумва е да го издиря къде живее (че даже не знам и на кой етаж е), да му позвъня на вратата и да попитаме сина му – аз ли съм бил човекът, с чието куче е станал инцидента? Ако трябва и самия пес да види, да го разпознае, че не е бил той. Ако и тогава каже – да, ти беше – значи има нещо дълбоко сбъркано, защото не съм бил аз и не е било моето куче.



Редактирано от Nuke Dukem на 21.03.17 13:34.



Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано22.03.17 11:40



Така е.Азнямам куче,нямам проблем.


Не им се връзвай,да си лаят.То се вижда на кой колко му е акъла в такива случаи..
Тук в Норвегия е мазохизъм да имаш куче.Вено мръсно и мокро в тези дъждове.А като гледаш през прозореца как върви настрани понякога дъжда,а кучето скимти че му се пикае или ака...

Тежеста на един човек като човек,е в делата му!

Тема Re: само да вметна,нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано22.03.17 11:42



Ами това реално трябва да направиш.Понеже ще те мрази,а реално ти не си виновен.Или детето му нещо премълчава.

Тежеста на един човек като човек,е в делата му!


Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: Nuke Dukem]  
Автор ShokoLaDa ()
Публикувано22.03.17 23:43



ааааа..за мен не гласуват и не нося отговорност...а Бойко ни използва за "тест" на егото...колко народа го харесва.. : ))) Лошо е, когато сам си вреди човек и не оценява това което има..
Да се оправя сега...



Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: Nuke Dukem]  
Автор ShokoLaDa ()
Публикувано22.03.17 23:45



А твоето куче с кого е било?



Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: ShokoLaDa]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано22.03.17 23:59



В отговор на:

[...] Да се оправя сега...



С няколкото милиарда, които натрупа по време на управлението си, ще се оправи много добре. Ние няма да се оправим. Не се притеснявай.



Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор ShokoLaDa ()
Публикувано23.03.17 00:01



Миии вземи му ги де! Хайде, ти знаеш от къде са, от какво са...докажи и му ги вземи!
Или натрупай ти милиарди! Можеш?
Аз не се оплаквам...



Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: ShokoLaDa]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано23.03.17 00:15



Ха-ха! България и доказателства, ти откъде падаш бе? Това е оксиморон, тук случайно да има 1 (словом: един) политик в затвора?

И не се оплаквам, защо реши така? Ако можех и аз щях да продавам наркотици с тонове, като него.



Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор ShokoLaDa ()
Публикувано23.03.17 13:36



Доказателство за какво?
Ми не падам, на Земята съм си...в България!
Аз пък не разбирам друго, какво е това нещо да се ровите и да доносничите за чужд живот! Тонове наркотици, мутри, проституция..ми докажи го де! Даже някъде четох че и бизнеси взимал...
Защо 90% от българите гледат живота на другите...собствен нямат ли си?
Знам какви са ми правата и задълженията в страната и на база на тях се опитвам да направя най-доброто...това е! Сигурно ако исках можех да продавам и наркотици, ама не искам...такива пари не ме интересуват, не искам да си губя съня!
Не съм обвинявала нито един политик..щото не ми е работа а и съм далеч от тях, и нямам доказателства..но и честно казано не ме интересуват...да си се плюват там...имам многоо други неща, които занимават мисълта ми.
Ако можех и аз щях да продавам наркотици с тонове, като него.
Можеш, ама не ти стиска!



Тема Ало, бабо-оу,нови [re: ShokoLaDa]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано23.03.17 14:06



тук става въпрос за престъпления и гавра с народа. Това не е личен, а обществен живот. И 15857-те неща, които изброих в един предходен мой коментар са доказани и ясни като бял ден, но въпреки това прокуратурата нищо не прави. Сега сигурно ще напишеш да я сезирам и ще си свършат работАта.

Едно от най-фундаменталните неща в правото е, че очевидни неща не се доказват. Според приказките ти, трябва да се доказва, че хората имат по 2 крака и 2 ръце. Тези неща, които написах, ги потърси в Google и ще намериш доказателства - то никой не отрича да се е случило.

Пък за наркотиците трябва да имаш гръб - някой, който да те покровителства. Тези, които продават на своя отговорност се наричат шанаджии и обикновено спират след някой отрязан пръст или жесток побой.



Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: ShokoLaDa]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано23.03.17 14:11



Честните българи гледат живота на другите(крадците,мошенниците и политиците),понеже те са честни..а живеят на ръба.Докато мошенниците,крадците и убийците са на свобода и все по-богати.
Имаш две опции-
1.Ставаш престъпник като тях и богаташ.
2.Емигрираш.

Понеже номер 3 означава аморфност и вегетиране за бог да прости.
Така ги виждам генерално аз нещата.
Щом за едни може,трябва да може и за всички.Иначе емиграция му е майката!
Така поне го виждам аз.Един живот живеем,и трябва да гледаме да е по-уреден и да сме по-добре.



Тежеста на един човек като човек,е в делата му!

Редактирано от Finntroll73 на 23.03.17 14:15.



Тема Re: Ало, бабо-оу,нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано23.03.17 14:16



Сега замисляш ли си защо аз емигрирах?
Прочети ми съседният пост,там е казано всичко.С няколко изречения.



Тежеста на един човек като човек,е в делата му!

Редактирано от Finntroll73 на 23.03.17 14:17.



Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: Finntroll73]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано23.03.17 14:20



Живееш честно. В България. Аз пък така ги виждам нещата.
Не е невъзможно.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Ало, бабо-оу,нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор ShokoLaDa ()
Публикувано23.03.17 14:27




от како, станах бабо...: ))) екста!
А ти що не хванеш да се скриеш, а!?
Не ме занимавай с глупости...като искаш да си злобееш - злобей си, ама не ме вкарвай и мен в злобата си.
Гавра с народа!?
И къде е? Ох, все забравям, че ролята на жертва е много лесна...ама не е за мен!
Плачковци!
Хайде реви си там, ама не на мен, моля!



Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLaDa ()
Публикувано23.03.17 14:34



Ми не, Фитроле..аз имам трети вариант, който ми е лесен...
Човек сам гради живота си, чрез изборите си..
Управляващи винаги е имало и ще има...винаги ще има неща, които ми харесват и които не...но не искам да съсредоточавам поглед върху негативното...
а защо да ставам престъпник?..
ми азз съм си добре, не се оплаквам...



Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: saksun]  
Автор ShokoLaDa ()
Публикувано23.03.17 14:37



а, точно!





Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: saksun]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано23.03.17 14:38



С колко на месец?
Понеже ако ще е да работя за 450-500лв в провинцията или за 800 лв в София и повечето да отиват за сметки,мерси!
Нали виждам познатите си приятелите си как я карат..?
Чак като им се родиха деца,отидоха по самостоятелни квартири в София.Иначе беше един живот на комуна по 15 човека в апартамент..не си е работа.
И се въртяха ротационно кой ще спи на канапето в кухнята на смени.
За едно известно време е весела хипария и пънкария,ама завинаги?



Тежеста на един човек като човек,е в делата му!

Редактирано от Finntroll73 на 23.03.17 14:40.



Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: ShokoLaDa]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано23.03.17 14:50



Значи,за да живеем нормално,подобно на това което имаме като стандарт тук,ни трябват поне по 2500 лв на месец.
Или аз да взимам 2000 лв в София,и жена ми да взима поне 1000лв.
С една учителска,нейна заплата..и една моя работническа мислиш ли че ще се доближим изобщо до 1500 лв за двамат в София?
Аз съм реалист,може и да съм черноглед реалист..но не градя въздушни кули и не размахвам розово балони.В Днешно време в София ни трябват поне няколко хиляди лева за да живеем нормално.
Да отиват 2/3 за сметки,другото за живот.
Ако не съм програмист или икономист,как да стане работата?
Знаеш ли че ставката в Норвегия на един обикновен чистач на подове и тоалетни е над 200кр на час.Което си е 45-50 лв на час бруто.
Така наречаните миячи на чинии,какъвто доскоро бях аз докато имах 100пр,както и миячи на офиси,тоалетни и шопинг центрове някой правят по 25 000 кр чисто на месец след данък.
Какво да ти кажа...сама си направи равносметката ако можеш да смяташ.
Някой чистачки със стаж предпочитат да чистят в Норвегия тук,че взимат повече дори от учителките,понеже инат дипломи за учителки някои от тях.
Жена ми има позната,при нея мъжа и не иска да работи като писарушка по офиси,понеже като хлебар нощни смени изкарва двойно на месец.


Тук изобщо учителите и разни по офиси и бюрокрации не взимат много,един чистач изкарва много повече от тях.
Бг таксиметри изкарват за 16-17 часа работа по 35 000 кр на месец нето.
Значи към 6-7000 лв.
Вярно,спиш в таксито и не можеш да си видиш семейството,ама чичко-паричко.

Аз искам нормиран работен ден и личен живот.Аз за много не ламтя.


Тежеста на един човек като човек,е в делата му!

Редактирано от Finntroll73 на 23.03.17 14:54.



Тема Не е невъзможно,нови [re: saksun]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано23.03.17 15:01



но определено е зверски мега тъпо. НИКОГА не си купувам билети за градския транспорт, нито карта. Ако тези пари отиваха за самия градски транспорт - 1.60 лв. на пътуване, трябва да поръчат автобуси от Ролс Ройс. И откакто направиха билетите 1.60 лв., от 1 лв., тъпото стадо започна да ги купува още повече и много бързо станаха европейци. За няколко години забравиха своите братя сиромаси - който няма пари за билет, да се оправя. То нали си има социална система, безплатни карти, чешми от които тече мед, безплатна храна, безплатен ток по 900 лева и парно по 6 хил. на месец. Всичко има, просто трябва да спреш да се оплакваш и да живееш честно.



Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: Finntroll73]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано23.03.17 15:06



В отговор на:

Честните българи гледат живота на другите(крадците,мошенниците и политиците),понеже те са честни..а живеят на ръба.Докато мошенниците,крадците и убийците са на свобода и все по-богати.
Имаш две опции-
1.Ставаш престъпник като тях и богаташ.
2.Емигрираш.

Понеже номер 3 означава аморфност и вегетиране за бог да прости.
Така ги виждам генерално аз нещата.
Щом за едни може,трябва да може и за всички.Иначе емиграция му е майката!
Така поне го виждам аз.Един живот живеем,и трябва да гледаме да е по-уреден и да сме по-добре.



Абсолютно съм съгласен с това, няма какво да добавя.

Само дето има една огромна илюзия - тази разпадаща се държава се отъждествява с българщината като цяло. Ние имаме исторически права над огромни територии. Може да отидеш в Молдова, където има български градове и пак е същата работа. Тази прогнила държава изобщо не е единствената опция за българска държава. То български държави е имало много. Което ме подсеща, че съм съгласен и с друго нещо на Финтрол - решението е радикално.



Тема Re: Не е невъзможно,нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано23.03.17 15:11



Циганите са най-добре в България.Те като в Норге направо.Всичко им поемат социалната,не плащат ток,вода,данъци..возят се безплатно..пък гърбина да му е яка на българина.


Затова като видя бг мангали и румънски такива тук в Берген,и ги гоня с псувни на няколко езика.Норвежците ме гледат със широко разтворени очи..колко съм лош и не давам на горките хора..ама после се налага да пояснявам че са мързеливи търтеи,паразити и мафия.
Тук на всеки ъгъл,и до всяка спирка има румънски просяци из центъра.
Тръскат монети в картонени чаши от кафе,и обикалят с написани лозунги на картон или на английски или на норвежки направо-Имаме рак в сейството,помогнете за инвалид,гладен съ,няма работа..няма пари и подобни.
Норвежците са тъпи и им дават от добро сърце.
Неведнъж съм им казвал че продължават ли да им дават,само ще умножават мафията по улиците.
Понеже периодически тартора минава,носи им ядене,пиене и цигари..и ги разпраща да просят.Добре организирана мафия са.И изкарват много.Щом се хвалят че след като се разплатят издържали родите си в Румъния..смятай!
Имаше филми по норвежката тв за тазициганска мафия на просяци.
В стойка на колене,с ръце събрани за молитва,една икона,кръст и чашка за просия.
Как ми е идвало да ритам и да блъскам...

Понеже на мен гръбнака ми се спука от бачкане 13 години,а тия никой не ги закача по улиците,че сигурно и изкарват някои по 400-500кр на ден от просия,което си е горе-долу 60-70 пр надник.


Тежеста на един човек като човек,е в делата му!

Редактирано от Finntroll73 на 23.03.17 15:13.



Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: Finntroll73]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано23.03.17 15:16



Така е, никакъв разумен аргумент не може да се изложи против това, което си написал.

Пък и то хубаво - аз съм як бачкатор и съм съгласен да се спуквам от работа, но поне парите то данъците да отиват където трябва, а не от синята зона в София 70% да отиват за незнайна частна фирма, а за общината - х*й.

И честните българи си плащат с гордост.

Пълен бойкот му е майката.



Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано23.03.17 15:19



Аз бойкота го направих още през 2001 първа година,когато емигрирах.
Никой не е тръгнал в чужбина от хубаво,но имаш само един живорт.

Тежеста на един човек като човек,е в делата му!


Тема Re: Не е невъзможно,нови [re: Finntroll73]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано23.03.17 15:26



В отговор на:

Циганите са най-добре в България.Те като в Норге направо. [...]



Оф, ще се спукам от смях.

Аз тук не съм дал 1 стотинка на уличен просяк. Иначе съм купувал храна на разни, които преценя и съм раздал бая цигари. Дори алкохол бих купил, обаче пари - никога! Между 100 и 300 лева на ден изкарва един просяк в България. Естествено парите отиват при тези, които са ги сложили там. Изтапанчили се наш'те точно в центъра на града и ни полиция ги ебава, ни никой. Всеки път като чуя туристи, ме хваща срам. И то вече ги мързи да просят - масово лежат. Всеки път ми иде да ги заритам. Направо все едно мислите ми четеш.



Тема Re: Не е невъзможно,нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано23.03.17 15:30



Аз пък ВИНАГИ си перфорирам билет. Това е единственото, което мога да сторя, за да съм почтен гражданин и пътник в градския транспорт.

Веднъж влязох в ролята на контрольорка в автобус 94, но не успях да сваля на спирката един мъж на около 25 години, нередовен пътник. Не можах да помогна на двете жени, извършващи служебните си задължения, защото те самите ме разубедиха да не се разправям повече с наглата мутричка.

Не, че не можех да го пребия. Не ме разбирай погрешно.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: Finntroll73]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано23.03.17 15:38



Сигурно и аз ще хвана нанякъде, но аз имам организаторски способности и вероятно ще избера държава с ниски данъци, в която да развивам бизнес. От 16-годишен бачкам яко, по 13-14 часа на ден съм работил като вол в строителството, но вътрешно усещам, че трябва да се развивам като бизнесмен. Много разбирам от софтуер, сега се занимавам и с производство на дрехи, обаче е в зародиш още. Единствената фирма на мое име е тази за почистване, но съм я занемарил засега и няма оборот. Иначе много хора са казвали, че имам голям усет за комерс. В България, мафията вафла да ми каже относно бизнеса ми, си късам паспорта и изчезвам.



Тема Re: Не е невъзможно,нови [re: saksun]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано23.03.17 15:47



То затова тази държава няма да се оправи. Когато направят билетите 3.80 лв., си купувай по 2 и гледай внимателно случайно някой да не си е купил 1.



Тема Re: Не е невъзможно,нови [re: saksun]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано23.03.17 16:01



Ако всички бяха като теб, щяхме да сме в Османската империя още. Плащай си 10-тъка, търпи там безчинствата и това е. Ако нямаше такива като Христо Ботев, не ми се мисли направо.

И като си толкова съвестен гражданин, бих те помолил съвсем културно да се поинтересуваш коя фирма чисти градския транспорт срещу парите от картите и билетите. Естествено първо ги погледни на какво приличат.

Също така може съвсем цивилизовано да попиташ къде отива бюджетът от 50 милиона лева на година, който се отделя за "Екоравновесие", което би трябвало да се справя с уличните кучета. А 50 милиона лева е и бюджетът на БАН, ако случайно не знаеш. Аз съм се обждал в Екоравновесие и те освен да събират кучешки трупове, друго не правят. Така ми казаха.

Единствените 2 приюта в София - В Сеславци и в Богров, с капацитет по 500 кучета, са изцяло на доброволни начала и се съмнявам, че си ходила там, но аз съм и ще те светна, че е просто една много тъжна картинка. Приятно возене в 204.



Тема Re: Не е невъзможно,нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано23.03.17 16:04



Ще съблюдавам, да.

Точно това изтъкнах на въпросния, че той притежава скъпа кола, с която мачка деца, докато си устройва гонки. Няколко пъти го попитах, над главата, с какъв лек автомобил се подвизава и му изредих няколко марки. Той не отговори, освен това, че такива като мен се качвали в градския транспорт, за да го дразнят.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLaDa ()
Публикувано23.03.17 16:06



Финтроле, човек има ли желание, има и начин, няма ли желание, си измисля причина.
Не ми се сърди..ама ти тук не си успял, в Норге също боксуваш..и не е до мястото, а до човека. Начина му на мислене.
Вместо да се съсредоточиш какво можеш, как да го направиш, какво да опиташ..ти пишеш по форумите и плюеш всичко наред, че всичко ти пречи, че всички са еди какви си...чеееее.. ми че на теб мисълта ти е обременена от глупости. Седиш и чакаш и това е..и всичко ти е криво...
нормиран работен ден и личен живот.
аз пък искам много повече..и ще си го постигна и никой не ми пречи...не сама..а с хора! Обединението прави силата...



Тема Re: Не е невъзможно,нови [re: saksun]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано23.03.17 16:08



Като има скъпа кола, защо се вози в градския транспорт?!



Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор ShokoLaDa ()
Публикувано23.03.17 16:08



супер...ама обери всички мрънкала като теб..иии да ви няма.. : )))



Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: ShokoLaDa]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано23.03.17 16:10



Бъкел си нямаш какъв съм.





Тема Re: Не е невъзможно,нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор ShokoLaDa ()
Публикувано23.03.17 16:12




значи..за теб 1.60лв са много пари да се возиш километри така ли?
ми една карта за целия месец е 50 кинта...ако искаш можеш и да спиш в автобуса и метрото...
За какво роптаеш?
Искаш без пари? е няма!



Тема Re: Не е невъзможно,нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор ShokoLaDa ()
Публикувано23.03.17 16:18



бих те помолил съвсем културно да се поинтересуваш коя фирма чисти градския транспорт срещу парите от картите и билетите.


ти и това ли знаеш?... : )))
а от къде зареждат горивото..или коя автомивка ползват илиииии?
и после искаме икономика?! Е как бе..те хората се интересуват от други неща...Значими, Съществени...коя фирма чисти!!!! и колко взима!
Аза другото не ми се говори...за това аз ще си отворя приют..и ще си прибирам бездомните животинки...и не искам пари от никого...амаа кой знае и за мен какво ще се говори...: )))) и колко ще "взимам"...



Тема Re: За политиката и клецането!нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор ShokoLaDa ()
Публикувано23.03.17 16:21



еее за реала нямам, ама те чета тук и ти отговарям на база това, което пишеш...: )



Тема Re: Не е невъзможно,нови [re: ShokoLaDa]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано23.03.17 17:21



Няма значение колко са за мен и колко са за Бил Гейтс.
1. Това не е реална цена.
2. Градският транспорт е социална услуга, която трябва да се самоиздържа, без печалба. Това важи и за БДЖ.
3. Като си такъв математик, и смяташ километри, изчисли колко човека се "возят" в трамвай №5 през пиковете часове и това колко по 1.60 са, та даже 1 лев го сложи. На х-л Плиска е същата работа - на няколко автобуса подред не можеш да се качиш, такава е тъпканица.

Плащайте си на тези:



Аз отказвам.



Тема Когато отворишнови [re: ShokoLaDa]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано23.03.17 17:24



приют с капацитет 50 000 бездомни кучета, колкото са в София официално, ми прати телеграма. Естествено това никога няма да стане, само си мелиш глупости на търкалета, от които вече взе да ми идва до гуша.

А това автобусите да не са като намазани с олио, най-малкото е въпрос на култура.

Редактирано от TheGiverAndTheTaker на 23.03.17 17:25.



Тема Re: Не е невъзможно,нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано23.03.17 17:29



Плащай си на Корнелия Нинова и се вози на кон в някое село. На мегдана. Прави обиколки. Ще стигнеш далеч. Все в центъра ще се въртиш.
Като не щеш да се буташ на хотел Плиска.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Не е невъзможно,нови [re: saksun]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано23.03.17 17:39



Какво?! Никога през живота си не съм гласувал за БСП на парламентарни избори, и едва ли ще го направя някога изобщо. Пълни глупости плямпаш вече. Ама наистина - несвързани приказки, явно се опитваш да ме обидиш с някакви села и мегдани, ама кравата която доят си ти.



Тема Re: Не е невъзможно,нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор ShokoLaDa ()
Публикувано23.03.17 17:42



да да..все забравям че такива като теб си търсят социалното... : ))) сега и социалният транспорт...ама един мислещ човек ще иска и печалба, защото тя може да се интвестира в подобрение на услугата...ама къде ти..
Е честно мислех те наистина за малко по-разсъждаващ...държавата не е Бойко или който и да е...защото те се менят, но другото остава. Билетчето е такса за извършена услуга. Или?
Казах ти, за такива като теб емиграцията е майката...давай в чужбина..и няма Бойко..няма Тройко..ама ще се гърбиш и ще си траеш..щото там такива ляляджии като теб не ги търпят много...



Тема Re: Не е невъзможно,нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано23.03.17 17:46



Като има скъпа кола, защо се вози в градския транспорт?!

Точно затова, защото пътува гратис. В колата, предполагам, слага бензин. Това не е безплатно.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Когато отворишнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор ShokoLaDa ()
Публикувано23.03.17 17:46



Това което аз искам да си направя и ще си направя е моя работа...не искам пари, и не искам да ми се бъркат...не искам зависимости нито от държавата, нито от разни организации...и колкото-толкова, но от сърце!
Още коментари?



Тема Re: Не е невъзможно,нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано23.03.17 18:02



Не, ти се опитваш да обидиш избирателите на кандидати на партии извън тази на г-жа Нинова. Или други, на които симпатизираш.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Путканови [re: ShokoLaDa]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано23.03.17 18:12



ти майна.





Тема Re: Путканови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано23.03.17 18:23



Почна и да псуваш. Корнелия Нинова номер 2.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: ПРОСТАК!нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано23.03.17 21:53



Хващай си гащите и миризмите и не се весвай тук! Излишен си даже и тук!



Тема Re: Путканови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор ShokoLaDa ()
Публикувано24.03.17 01:21



мии..нито ме изненада, нито ме впечатли.. някак предсказуемо беше..
Типичен пример за отношението на българите помежду си, разделени от партии, организации ии т.н.
Сега разбираш ли защо не сме единни и защо нямаме икономика и защо политиците си правят каквото искат...
Разделяй и владей..лесно и елементарно!



Тема Re: Не е невъзможно,нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано24.03.17 11:20



Пенсионерите, учениците, студентите, както и други групи хора, ползват карти с голямо намаление за градския транспорт. Малките деца пътуват безплатно.
Пенсионерите, например, заплащат 8 лева на месец за карта за цялата градска мрежа. Важаща и за метрото.

Така че, стига си писал за 1.60 цена, защото много хора са освободени от нея. Да не говорим, че има талони по 10 билета, за които даваш 12 лева и един билет от тези струва 1.20.
Аз пътувам с такива. Хем винаги имам по няколко в себе си, хем съм редовен пътник.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Не е невъзможно,нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано24.03.17 11:55



Ако всички бяха като теб, щяхме да сме в Османската империя още. Плащай си 10-тъка, търпи там безчинствата и това е. Ако нямаше такива като Христо Ботев, не ми се мисли направо.


Спазването на законите и правилата няма нищо общо с робската психика. Това само означава, че човек осъзнава своите задължения и знае, че освен права има и отговорности. Така е в правовите държави и при цивилизованите общества.

А понеже казваш, че съм написала пълни глупости, аз пък ще ти отвърна, че по-голяма глупост от това да сравняваш делото на Христо Ботев с дребните хитрини на нередовните пътници в транспорта, не бях чела през последните десетина дни.

Историята с парахода Радецки е част от подвига на Ботев и четниците му.
Няма аналогия с тарикатлъка да пътуваш безплатно като минаваш между капките. Сигурно за теб е голям подвиг возенето гратис, щом го пишеш с главни букви, наблягайки, че винаги го правиш и наричаш поведението на нас, ползвачите на билети, мега тъпо. Всъщност ти, май, се гордееш с това, което наистина е лошото.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Не е невъзможно,нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано24.03.17 14:38



Нали.Работил съм и с българи и турци в България навремето,да ти кажа турците са по-трудолюбиви от българите дори.
Но това мангалско племе,няма оправяне ..освен с бой и принуда да работи.
Като по Татово време .Бащата навремето му зачислиха цигани,по програма на заетостта.Той не ги искаше,искаше българска бригада да си намери,или дори и турци да има..но цигани-не.
Обаче го заплашиха със спиране на парите по проекта.Щеше да оправя нацяло известното в Калофер училище за шеф и кройки в центъра,дало на Пловдивска област много шивачки.
Беше тогава в плачевно състояние покрива,както и външно трябваше да се оправя и боядисва.
Като му натресоха циганите,си намери един българин помощник,да ги следи.Щом се обърнеше оня да мръдне донякъде,и мангалите олабваха на цигара и почивка.
В крайна сметка бащата ги бавече умишленно със заплатите,даваше им по малко аванс..колкото за цигари ,пиене и ядене.Понеже го беше страх че плати ли им,ще офейкат.
Накрая циганите след месец и половина се оплакали че бащата не им плащал.Дойде някаква от защита на правата,с един писарушка с нея..и взеха да обясняват конвенции и права.Той си им каза,платя ли им..ще ми трябва цяла нова бригада.
А и не работят като българите,и все се налага да ги строявам и им зачислих даже човек,като надзирател да ги ръчка.
Тези обаче не вденаха къде е проблема.
Бяха някакви цигани от северна България,докараха ги на бащата и той им уреди два фургона..печки,легла,всичко.
Отделно и ток им прекара да имат.Не ги оставяше обаче нощем да са сами,понеже го беше страх от кражби.
След деня в който им плати,тези отишли в една кръчма..наджаскали се и се върнали уж към бунгалата да спят.За лош късмет тоя където ги пазеше си отишъл за няколко часа късно вечерта у тях.Като се върбнал към 1 през ноща..какво да види..
Тия обрали каквото могли от бунгалата плюс печките,разбили вратата на училището..50 метра кабели,разклонители на макари,две хилтита..и що инструменти е имало,всичко опосконо до последно.
Бащата беше пред инфаркт направо на другия ден.Къде да ги търси,тия са отпрашили я с каруца,я с някой бус за към северна България.


И лошото че не бяха негови макарите ,хилтотата и повечето неща.Беше ги взел от негов колега от карловска фирма назаем.
Беше изпаднал в буйна ярост,отиде до кафенето наблизо и го видях че беше заседнал на уискита направо в 10 часа.Пих и аз едно с него и разбрах че беше звъннал на тези двамата защитниците на циганите да дойдат до града.Направо им казал,елате с такси до Калофер от Пловдив ако трябва,ще ви го поема.
В крайна сметка по някое време следобяд тия цъфнаха уплашени на центъра в града.И баща ми им връчи един дълъг списък на откраднатите неща.И обяснение че не са и негови дори.И каза че ще ги съди тях,че са му ги натресли.И ще иска обезщетение за всички щети тройно.
В крайна сметка се отказа от обекта,а парите си заслужаваха които отпускаха по програмата,и той като строителен предприемач беше спечелил търга.
В крайна сметка ми рече..сине,сега трябва да прибираме и скатаваме което е останало като пари,и фалит.
Направи някакви магии там,успя да се оправи и за инвентара някакси,и се закле пред мен в майка си и преля от чашата с ракия-Повече никога през живота няма да наема циганин на работа.
Та толкова за първия и последен негов опит да работи с цигани.
С турци е работил,дори и затворници му пращаха от Сопот от затвора,всички бачкаха.
Само мангала гледа да стигне до заплата,да крадне каквото има..и после три месеца ихуу!


Тежеста на един човек като човек,е в делата му!

Редактирано от Finntroll73 на 24.03.17 14:42.



Тема Re: Путканови [re: ShokoLaDa]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано24.03.17 15:02



Тук голям цирк настанал.Прав си за изреченията ти в този пост.Какво да ти кажа.
Всеки българин разбира най-вече от политика,футбол и спорт.
И затова нищо не ни е като хората.й сега на татювото малко перуче номер 2,малката перука..утре на националният ще му мушнат няколко парцала под престилката където я има за да сприа топките.Нямазначение че играе в Мерсин в 10 лига на Турция сигурно,ама ще е на врата срещу Холандия,понеже е наш човек.Понеже е син на Боби Михайлов,убиецът на бг футбола.


Бях отворил една тема политиката,футбола и спорта.
И за това кой колко е скочил,като Стефка Костадинова навремето.Където разправяше един комшия-Аз работя на Ботев връх,посочи баща ми че строи и оправя улици,че комшията че гледа животни и произвежда мляко ,сирене и кашкавал..
Аджиба рече..бог да го прости..аз като прост човек и без дипломатически имунитет..не разбирам тия в парламента какво правят изобщо там?
Понеже нито гол са вкарали като Стоичков,нито 2.20 са скочили като Стефка Костадинова,нито пък работят като нас всички.

Бог да го прости,имаше страхотно чуство за хумор и ирония,адаш ми беше.
Всичките те днес са мъртви,а всеки направи много в областта си в която работеше.Помня че тоя където гледаше крави и животни,преди да се захване с животните работеше в шивашкия завод.Беше ударник на труда,двойно беше пеизпълнил плана през комунизма..края на 80-те.
И знаеш ли какъв подарък получи?
12 килграмов ВЕФ.


Тежеста на един човек като човек,е в делата му!

Редактирано от Finntroll73 на 24.03.17 15:02.



Тема Re: Путканови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLaDa ()
Публикувано26.03.17 12:44



Аз имам чувството, че всеки бългаин скучае и за това е политик, спортист и пие. Просто защото премествайки вниманието си някъде за нещо, той спестява своите "проблеми" своите неволи и така отлага решаването им. : )
Както и да е..но наистина ме е яд да бъдем така разделени.
Ти идея нямаш какво е по София..влизам в кафе - политика, отивам в парк дядовци седнали и спорят за политика, влизам в градския също политика..и остави другото ами всеки знае кой от къде крадне и колко, заплатите им, оборотите на фирмите, кой на кой човек е, иииии...и си вярват бе!
Абе карай! Ама не е гот така...поне според мен де. : )




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.