Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:48 27.09.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Путканови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано23.03.17 18:23



Почна и да псуваш. Корнелия Нинова номер 2.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: ПРОСТАК!нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано23.03.17 21:53



Хващай си гащите и миризмите и не се весвай тук! Излишен си даже и тук!



Тема Re: Путканови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор ShokoLaDa ()
Публикувано24.03.17 01:21



мии..нито ме изненада, нито ме впечатли.. някак предсказуемо беше..
Типичен пример за отношението на българите помежду си, разделени от партии, организации ии т.н.
Сега разбираш ли защо не сме единни и защо нямаме икономика и защо политиците си правят каквото искат...
Разделяй и владей..лесно и елементарно!



Тема Re: Не е невъзможно,нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано24.03.17 11:20



Пенсионерите, учениците, студентите, както и други групи хора, ползват карти с голямо намаление за градския транспорт. Малките деца пътуват безплатно.
Пенсионерите, например, заплащат 8 лева на месец за карта за цялата градска мрежа. Важаща и за метрото.

Така че, стига си писал за 1.60 цена, защото много хора са освободени от нея. Да не говорим, че има талони по 10 билета, за които даваш 12 лева и един билет от тези струва 1.20.
Аз пътувам с такива. Хем винаги имам по няколко в себе си, хем съм редовен пътник.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Не е невъзможно,нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано24.03.17 11:55



Ако всички бяха като теб, щяхме да сме в Османската империя още. Плащай си 10-тъка, търпи там безчинствата и това е. Ако нямаше такива като Христо Ботев, не ми се мисли направо.


Спазването на законите и правилата няма нищо общо с робската психика. Това само означава, че човек осъзнава своите задължения и знае, че освен права има и отговорности. Така е в правовите държави и при цивилизованите общества.

А понеже казваш, че съм написала пълни глупости, аз пък ще ти отвърна, че по-голяма глупост от това да сравняваш делото на Христо Ботев с дребните хитрини на нередовните пътници в транспорта, не бях чела през последните десетина дни.

Историята с парахода Радецки е част от подвига на Ботев и четниците му.
Няма аналогия с тарикатлъка да пътуваш безплатно като минаваш между капките. Сигурно за теб е голям подвиг возенето гратис, щом го пишеш с главни букви, наблягайки, че винаги го правиш и наричаш поведението на нас, ползвачите на билети, мега тъпо. Всъщност ти, май, се гордееш с това, което наистина е лошото.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Не е невъзможно,нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано24.03.17 14:38



Нали.Работил съм и с българи и турци в България навремето,да ти кажа турците са по-трудолюбиви от българите дори.
Но това мангалско племе,няма оправяне ..освен с бой и принуда да работи.
Като по Татово време .Бащата навремето му зачислиха цигани,по програма на заетостта.Той не ги искаше,искаше българска бригада да си намери,или дори и турци да има..но цигани-не.
Обаче го заплашиха със спиране на парите по проекта.Щеше да оправя нацяло известното в Калофер училище за шеф и кройки в центъра,дало на Пловдивска област много шивачки.
Беше тогава в плачевно състояние покрива,както и външно трябваше да се оправя и боядисва.
Като му натресоха циганите,си намери един българин помощник,да ги следи.Щом се обърнеше оня да мръдне донякъде,и мангалите олабваха на цигара и почивка.
В крайна сметка бащата ги бавече умишленно със заплатите,даваше им по малко аванс..колкото за цигари ,пиене и ядене.Понеже го беше страх че плати ли им,ще офейкат.
Накрая циганите след месец и половина се оплакали че бащата не им плащал.Дойде някаква от защита на правата,с един писарушка с нея..и взеха да обясняват конвенции и права.Той си им каза,платя ли им..ще ми трябва цяла нова бригада.
А и не работят като българите,и все се налага да ги строявам и им зачислих даже човек,като надзирател да ги ръчка.
Тези обаче не вденаха къде е проблема.
Бяха някакви цигани от северна България,докараха ги на бащата и той им уреди два фургона..печки,легла,всичко.
Отделно и ток им прекара да имат.Не ги оставяше обаче нощем да са сами,понеже го беше страх от кражби.
След деня в който им плати,тези отишли в една кръчма..наджаскали се и се върнали уж към бунгалата да спят.За лош късмет тоя където ги пазеше си отишъл за няколко часа късно вечерта у тях.Като се върбнал към 1 през ноща..какво да види..
Тия обрали каквото могли от бунгалата плюс печките,разбили вратата на училището..50 метра кабели,разклонители на макари,две хилтита..и що инструменти е имало,всичко опосконо до последно.
Бащата беше пред инфаркт направо на другия ден.Къде да ги търси,тия са отпрашили я с каруца,я с някой бус за към северна България.


И лошото че не бяха негови макарите ,хилтотата и повечето неща.Беше ги взел от негов колега от карловска фирма назаем.
Беше изпаднал в буйна ярост,отиде до кафенето наблизо и го видях че беше заседнал на уискита направо в 10 часа.Пих и аз едно с него и разбрах че беше звъннал на тези двамата защитниците на циганите да дойдат до града.Направо им казал,елате с такси до Калофер от Пловдив ако трябва,ще ви го поема.
В крайна сметка по някое време следобяд тия цъфнаха уплашени на центъра в града.И баща ми им връчи един дълъг списък на откраднатите неща.И обяснение че не са и негови дори.И каза че ще ги съди тях,че са му ги натресли.И ще иска обезщетение за всички щети тройно.
В крайна сметка се отказа от обекта,а парите си заслужаваха които отпускаха по програмата,и той като строителен предприемач беше спечелил търга.
В крайна сметка ми рече..сине,сега трябва да прибираме и скатаваме което е останало като пари,и фалит.
Направи някакви магии там,успя да се оправи и за инвентара някакси,и се закле пред мен в майка си и преля от чашата с ракия-Повече никога през живота няма да наема циганин на работа.
Та толкова за първия и последен негов опит да работи с цигани.
С турци е работил,дори и затворници му пращаха от Сопот от затвора,всички бачкаха.
Само мангала гледа да стигне до заплата,да крадне каквото има..и после три месеца ихуу!


Тежеста на един човек като човек,е в делата му!

Редактирано от Finntroll73 на 24.03.17 14:42.



Тема Re: Путканови [re: ShokoLaDa]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано24.03.17 15:02



Тук голям цирк настанал.Прав си за изреченията ти в този пост.Какво да ти кажа.
Всеки българин разбира най-вече от политика,футбол и спорт.
И затова нищо не ни е като хората.й сега на татювото малко перуче номер 2,малката перука..утре на националният ще му мушнат няколко парцала под престилката където я има за да сприа топките.Нямазначение че играе в Мерсин в 10 лига на Турция сигурно,ама ще е на врата срещу Холандия,понеже е наш човек.Понеже е син на Боби Михайлов,убиецът на бг футбола.


Бях отворил една тема политиката,футбола и спорта.
И за това кой колко е скочил,като Стефка Костадинова навремето.Където разправяше един комшия-Аз работя на Ботев връх,посочи баща ми че строи и оправя улици,че комшията че гледа животни и произвежда мляко ,сирене и кашкавал..
Аджиба рече..бог да го прости..аз като прост човек и без дипломатически имунитет..не разбирам тия в парламента какво правят изобщо там?
Понеже нито гол са вкарали като Стоичков,нито 2.20 са скочили като Стефка Костадинова,нито пък работят като нас всички.

Бог да го прости,имаше страхотно чуство за хумор и ирония,адаш ми беше.
Всичките те днес са мъртви,а всеки направи много в областта си в която работеше.Помня че тоя където гледаше крави и животни,преди да се захване с животните работеше в шивашкия завод.Беше ударник на труда,двойно беше пеизпълнил плана през комунизма..края на 80-те.
И знаеш ли какъв подарък получи?
12 килграмов ВЕФ.


Тежеста на един човек като човек,е в делата му!

Редактирано от Finntroll73 на 24.03.17 15:02.



Тема Re: Путканови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLaDa ()
Публикувано26.03.17 12:44



Аз имам чувството, че всеки бългаин скучае и за това е политик, спортист и пие. Просто защото премествайки вниманието си някъде за нещо, той спестява своите "проблеми" своите неволи и така отлага решаването им. : )
Както и да е..но наистина ме е яд да бъдем така разделени.
Ти идея нямаш какво е по София..влизам в кафе - политика, отивам в парк дядовци седнали и спорят за политика, влизам в градския също политика..и остави другото ами всеки знае кой от къде крадне и колко, заплатите им, оборотите на фирмите, кой на кой човек е, иииии...и си вярват бе!
Абе карай! Ама не е гот така...поне според мен де. : )




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.