Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:58 12.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Да обичаш диктатора си...нови [re: ShokoLaDa]  
Автор tirtirlin (минаващ)
Публикувано09.02.17 19:01



Ако деспотът е добър по душа, и мъдър, то аз по добра форма на социално управление от деспотизма се не сещам.


Тва сигурно са думи на някоя историческа личност, но за да не търся ги измислих току що.





Тема Re: Да обичаш диктатора си...нови [re: ShokoLaDa]  
Автор tirtirlin (минаващ)
Публикувано09.02.17 19:21







Тема Re: Да обичаш диктатора си...нови [re: tirtirlin]  
Автор ShokoLaDa ()
Публикувано09.02.17 20:08



Ако деспотът е добър по душа, и мъдър, то аз по добра форма на социално управление от деспотизма се не сещам.
На думи да, съгласна съм, но смяташ ли, че това е във възможностите на човешката природа?
Идеализмът е много красиво нещо, но и много унищожително и трябва много да се внимава с него, за да бъде наистина Реален идеал, той трябва да е много добре обмислен и да може да се прилага и на практика.
Но ако тръгнем по тази плоскост, т.е. да погледнем през очите на диктатора, нещото което наистина ме озадачава, защо му е нужно да командва и да бъде диктатор? Пак идеал или просто иска да е значим?
Наскоро четох нещо за детствата на Сталин и Хитлер и автора казваше, че те много си приличат. Дали наистина има общо това с понататъчното им развитие?
За съжаление аз жив диктатор не познавам и нямам пряки наблюдения върху поведението на такава личност та мнението, което си изграждам не е толкова меродавно, защото е минато през призмата на автори, но пак ми е интересно.
А и друго, диктаторът съзнава ли, че носи отговорност за хиляди, милиони хора и тази отговорност не го ли смазва?
Абе знам ли..просто си разсъждавам на глас..та за това са ми интересни и други гледнин точки.. : )))



Тема Re: Да обичаш диктатора си...нови [re: tirtirlin]  
Автор ShokoLaDa ()
Публикувано09.02.17 20:13



ми да..от малки ни учат така.. : )
на мен пък винаги ми е било интересно различното мнение и от къде идва, но многоо малко хора смеят да го изказват на глас.
За това, ако човек помисли 95% от великите личности допринесли наистина за развитието на човечеството са били хора, които смело са изказвали и реализирали идеите си.



Тема Re: Да обичаш диктатора си...нови [re: ShokoLaDa]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано09.02.17 20:14



нали това се опитвам да кажа разбрано, че е диктатор на група/народ,
а не на 1 човек



п.п. ми да, няма как да говорим преди да сме гледали



Тема Re: Да обичаш диктатора си...нови [re: ShokoLaDa]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано09.02.17 20:18



За съжаление аз жив диктатор не познавам и нямам пряки наблюдения върху поведението на такава личност
айдееее чак взе и да съжаляваш


недей




Тема Re: Да обичаш диктатора си...нови [re: ShokoLaDa]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано09.02.17 20:19



в политиката рядко някой реализира точно свои идеи



Тема Re: Да обичаш диктатора си...нови [re: ShokoLaDa]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано09.02.17 21:39



любов не е точната дума.... а от къде идва привързаността - от обратното на любовта - от страха - страха от гниещите противници.... и от неинформираните избори и инфозавесите.... бе с две думи.... промити мозъци.... аз съм от миналия век и имам няколко съзнателни години от онова ЪЪ блаженно време - когато дружинните в училище се избираха по партийна вярност а не по интелект и дори не по амбициозност.... то затова и се приключи тва време де... щото когато избраните забравиха да имат стръв за власт бяха катурнати....



Тема Re: Да обичаш диктатора си...нови [re: holi_day]  
Автор ShokoLaDa ()
Публикувано10.02.17 12:16



мии аз и първият филм не съм гледала..и този няма да гледам..
някак като съм чела книга не гледам филма, не ми харесва да ми се бъркат образите в моята фантазия с тези в киното..
Бях захванала и третата книга, ама я зарязах.. : )))
друг път..



Тема Re: Да обичаш диктатора си...нови [re: holi_day]  
Автор ShokoLaDa ()
Публикувано10.02.17 12:17



що бе..то си е интересно...: )))
а пък и аз съм смелаааа... : ))))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.