Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:28 18.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Гарванинови  
Автор SteepRoad (♃)
Публикувано27.01.17 15:33



Интересни птици. Гледам ги от известно време - кацат по най-високите клонки на дърветата, мислят нещо и драскат след малко. Има и такива, които блеят по-продължително там. Защо го правят?



Тема Re: Гарванинови [re: SteepRoad]  
Автор tirtirlin (минаващ)
Публикувано27.01.17 15:47



Съжалявам за едно гарванче което изоставих. Незнайно как в дълбокият град, с жълто на клюна изтепа крачешком току излюпено в офиса. Твърде дейно, отваря си човката многозначително, не може да не разбереш че иска да го храниш.
Купих му кремвирш, и консерва котешка храна, в един кашон го приютих. Не му омръзва да яде, и все ентусиазирано. Интелигентно създание ми се видя.

Комшията каза че е кукувиче и не бива да се отглежда. Викам тоя явно познава птиците. И го пуснах край пътя. Вероятно е загинало.
После пуснах тема и гледах снимки на кукувичета. Еми не приличаше. От форума казаха - "гарван гробар" Що гробар не знам, но били много умни и се привързвали.
Привързването изобщо не ми е слабост, да не кажа напротив.

Ето едно привързване описано в строфа от неизвестен ми автор.

" В дръвника,
острие заби топора,
и викна :
- Ти си моята опора! "



Тема Re: Гарванинови [re: tirtirlin]  
Автор SteepRoad (♃)
Публикувано27.01.17 16:49



Да, сред най-умните животинки са. Един цитат за тях.

Гарванът умее да борави с инструменти, да крие и складира храна, има епизодична памет и, от особено значение, използва личния си опит в предричането на бъдещи ситуации (т.е. взема си поука). Скорошни изследвания установиха, че гарваните имат способността да разпознават индивидуалните черти на един човек от друг и помнят лицето му с години.



Тема Re: Гарванинови [re: tirtirlin]  
Автор M1l1tary M1nD ()
Публикувано27.01.17 17:42



Ей затова вече не слушам абсолютно никой. Защото обикновено после съжалявам, а и съветите винаги идват непоискани. Без никакви компромиси. Реша ли, че трябва да направя нещо или да не направя друго нещо, никой не може да ме разубеди, освен фактите. Аргументи мога и сам да си измислям.

Awaken my child, and embrace the glory that is your birthright.

Редактирано от M1l1tary M1nD на 27.01.17 17:48.



Тема Re: Гарванинови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор tirtirlin (минаващ)
Публикувано27.01.17 18:52



Може пък, подсъзнателно да съм искал да се отърва от това птиче като ангажимент, и затова да съм послушал комшията като алиби и оправдание, иначе защо ще ми е гузно сега, а и тогава.

Човек, да си признае че е гъз, пречиства малко .





Тема Re: Гарванинови [re: SteepRoad]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано28.01.17 13:18



Не съм виждала гарван на живо от доста време. Само гарги има наоколо. Последно наблюдавах много, накацали на земята в Борисовата градина, страшно много бяха, чак се сетих за ,,Птиците" на Хичкок.
Специално за гарвани се огледах, но не забелязах.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема П.П.нови [re: saksun]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано28.01.17 13:47



Сетих се за една история, която съм разказвала преди години в клуба, но пак е подходяща за темата.

Малко момиченце, не помня в коя държава, хранело всекидневно гарвани, май една двойка, на терасата си. Един ден то видяло, че терасата била осеяна с различни неща: камъчета, включително мъниста, ядки, зрънца, фиба за коса, дори имало обици.

По този начин умните птици решили да се отблагодарят на детето. Лошото било, че обиците не били еднакви и то не можело да си направи комплект.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Гарванинови [re: saksun]  
Автор SteepRoad (♃)
Публикувано28.01.17 15:00



Голяма част от фауната вече липсва в по-наблъсканите места. От широко разпространените птици първи изчзнаха гугутките. А те бяха особено чаровни.

Хичкок е тежко болна психика, самата асоциация, която прави с птиците, казва достатъчно. Поредната гнусотия на клоаката Холивуд. Като стана дума за летящи филми, препоръчвам горещо

. Филмът може спести времето, което пропаганда като отнема.



Тема Re: П.П.нови [re: saksun]  
Автор SteepRoad (♃)
Публикувано28.01.17 15:06



Красива история. Красиви и загадъчни птици...



Тема Re: Гарванинови [re: tirtirlin]  
Автор SteepRoad (♃)
Публикувано28.01.17 15:23



И моята съвест е гузна, когато стане дума за отделни случки от далечното минало с животинки. Грешката ми е била, че съм имал отговорност, която е била половинчата, а това е грях.

Помня едно куче, което родители ми взеха като бебенце. Занесохме го на село и през годините, най-вече покрай ученическите ваканции, бях с него и му се радвах. Накрая, последния път, когато го видях, то беше станало като призрак от старост и болести, за които нищо не направих. Приближи се към мен - стоеше и ме гледаше с тези големи кафеви очи. А аз се обърнах безразлично и заминах. Ако съжалявам за нещо в тоя живот, то е само, че постъпих така.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.