Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:47 16.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема На дивана в изолатора  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано12.11.16 02:15



Как ви се отразява мъже?
Питам мъжката част.Понеже предимно ние мъжете си го отнасяме.В такова положение сме от 10 дни.В крайна сметка..не се натискам,не пресирам..чакам.
Чакане му е майката в този живот.Току що писах на Блъди,че му завиждам че няма жена донякъде.
Понеже за жените,ние мъжете сме като бълхи,и периодично половинките ни дъвчат.
Хем ги дразним,хем не могат без нас.


Всичко започна най-невинно,после бях обвинен в какво ли не..и си се пренесох сам в изолатора,най-крайната стая.
Каквото дойде.Пак приказки за разводи..незнам,дано го намери този идеален мъж и Донжуан жена ми.
Понеже явно вече започва критическата,с болести е,хормони..незнам.
Казвам и..правя всичко по силите си..в това нелеко положение което съм,без работа..не мога да направя фокус..мокус и всичко да е със златна нишка.
Правим което можем в крайна сметка.Но взех да се замислям сериозно над поговорката,докато смъртта ни раздели.

Понеже се врекохме в добро и лошо..уж си говорим,пък още ми е сърдита.
Просто хванах сина ни,който се гавреше с нас в 10,30 и правеше всичко напук за да не си легне.
И го изкарах малко по -рязко от кухнята,да му дам старт към банята.Без да го докосна с пръст реално.
И се почна скандала.Няма значение.
Каквото дойде.Хиляди пъти се извиних от този ден насам,с цветя и прочие..но имам Скорпион в къщи,жена ми.Зодия Скорпион.
Взех си чаршафите и юргана ,и и рекох..който няма нито един грях..да хвърли първия камък!
Не съм изобщо безгрешен,но не съм и чудовище.
Явно колкото е по-добър човек като цяло,толкова по-малко го уважават.
А повярвайте ми..не съм създаден да го лишав ам от игри постоянно,от филми,тв и пр.
Следвам детската педагогика на жена ми.
Изобщо не му пука вече от наказанията.
С добро..лошо..с лошо..пак лошо..
Оставам на капацитета от детската градина..педагога да решава.
Понеже аз съм го бил засилил да отива да се мие и да спре със лиготиите.Трябвало с увещания.
Не трябвало така.Ами поне половин чад го молех човешки да си легне,само на колене където не му паднах.
Вие молите ли се на синовете и дъщерите ви в 7 клас в почти 23 часа с баница на ръце да си легнат?
Понеже не мисля че с перманентни наказания и лишения от това или онова има ефект.
Това е педагогата на жена ми,с разговори и наказания.
А живата гавра,подхилване и подигравка е лицето ми..?
Нищо..дали ще сме заедно или не незнам,ама след 18 като дойде време да заживее сам сина ни,ще види такъв ужас и ад..че му е бедна фантазията.Няма кой да му върви след гъза за всичко.Вече му направихме списък за всеки ден.
Понеже ние търпим..ама някъде другаде ще бият направо.
С наглост..ще видиш колко приятели ще имаш изобщо му разправям.Той ми се плези..
Нищо..живота ще го научи.
Учи качественно,макар и болезнено.


Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.

Редактирано от Finntroll73 на 12.11.16 02:22.



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано12.11.16 02:45



Като ни погледнеш отстрани усмихнати,говорим си..пред хората всичко е ок..а иначе всеки в стаята си.
Незнам..пак ще бъда обвинен след време че нямам нагон и не се сещам.Еми..не искам само аз да пресирам и давам инициативата.А тя само на мен чака.Сега не знам изобщо занапред как ще е..
Ама ще ми писне..и като ударя по града,понкръчми и курви накрая..

Майтапя се,никога няма да го направя.
Или съм с нея или не..и чак тогава.
Аз не съм като баща ми.И никога няма да бъда,и да причиня това на детето си.В крайна сметка климата е добър в къщи..ама ми се намеква..твоятс кола..нали си е твоя..твоята стая..твоите пари..
Еми хубаво.Всичко за мен в общо,аз лични финанси нямам.Всичко е за семейството,но тя нали е зодия Скорпион иска дс жили сега..да ме боде..докато лудна.
Баща ми прозря нещо преживе..че няма да ми е лесно с нея.
Много я обичам,но си е много специална и доста изискваща.
Все има по някой коз да изкара от ръкавите с критика към мен.
Със сигурност толкова добър мъж домошар няма да намери.Бас държа,че с норвежец ..са се разделили на първия месец.
Никой няма как да бъде Христос.Не писах известно време тук,понеже ми беше гадно.
Знам че давам храна на хиените тук и тези които.ще се зачекнат с мен веднага,но не ми пука.
Един ден ..просто както търпях 13 години гадна работа..чашата преля тотално и си тръгнах..така може и в семеен план да си хвана чукалата и към бг.
Понеже никой не е създаден за безкраен тормоз със супер изисквания към него.
Ами аз ако почна да соча кирливите ризи.
Спрях с алкохола и вредностите заради нея,заради семейството ни.
Обаче няма да доставя на никой удоволствие да ме види на колене и пропит отново.
Както и да е,благодаря за вниманието.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор BezsynnaМодератор (пфффф)
Публикувано12.11.16 12:03



Бас ловя, че жена ти умира от страх да не ви вземат сина. Достатъчно е той да спомене, че го тормозят. Работи в детска градина. В Норвегия. Сам си казвал, че са жестоки по отношение един шамар или крясък. Какво се шашкаш. Кой знае какви тонове инструкции за нежности и внимателности към чуждите деца е отнесла. Не бива да си сигурен, че избликът към теб е само заради теб. Остави я на мира и действай да намериш работа, несигурността също изнервя, а думите често не струват нищо, ако не виждаш човека отсреща с действия да се старае.



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор blood2 ()
Публикувано12.11.16 12:08



Няма да ти давам никакви съвети, ниго да ти съчувствам. Защото полза, няма. Хората са такива каквито са.



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Bezsynna]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано12.11.16 15:30



Действам и се старая постоянно.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: blood2]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано12.11.16 19:21



Хе хе,това към мен ли беше,или към жена ми?
Не сме лесни и двамата,така е.

Да кажем че където пуши комун,има скандал.Няма къща без разправии.А че в градината яко са я зомбирали със това да е толкова уплашена..безсънна е права.
За съжаление никой не ни е виновен в избора на държава.Не може да имаш уреденост и свобода.
Норвегия е всичко друго но не и свободна и демократична държава.
Една златна клетка е..златна но клетка.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор blood2 ()
Публикувано12.11.16 20:30



Нали не очакваш някакво мнение или съвет, след като толкова много не ме харесвате в дира. Нека по-умните си кажат мнението.



Тема Стигнах донови [re: Finntroll73]  
Автор Phillip (Борручага)
Публикувано13.11.16 00:09



В четенето на писанието ти стигнах до термина "най-крайната стая". Колко изразително! И си го представих с поразителна яснота. До тази най-крайна стая се стига по един дълъг коридор, като се мине покрай 3-4 други стаи, тоалетна, баня и гардеробна. Естествено, на втория етаж, който за разлика от първия има по-малко стаи. Престанах да чета и си отдъхнах, да ти имам проблемите!



~~~
Нека бъдем обективни реалисти.

(LAMBl, икономист и банкерин)

Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: blood2]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано13.11.16 01:29



Аз да не те харесвам?Напротив,ти си интелигентен и добър,макар и вечно хленчещ и оплакващ се.
И аз съм донякъде като теб.Само че аз лека полека разбрах че нвма смисъл да се оплаква човек.Бях виновен за случката с детето и сина.И сега си изкупвам последствията на държанието си.
Не бях прав да си изпускам нервите.Трябва много да работя колкото и да ми е трудно в момента да се науча да бъда спокоен,балансиран и каквото и да става да броя до 10 преди да се ядосам.
Вече като за начало,има ли конфлинтна ситуация..колкото и да ми е засегнато егото..ще напускам мястото,стаята и пр.
Напълно сериозно ти ги говоря тези неща.
Мълчание му е майката.Само мълчанието ще ме спаси.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: Стигнах донови [re: Phillip]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано13.11.16 01:32



Е не,не съм в къща.В апартамент сме.Проблема е в мен самия.
В нервите и отреагирането ми.Но това ще се промени.Колкото и да ми е гадно житейското положение в момента.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор ellynora (x)
Публикувано13.11.16 01:51



Изводът е , че е по-добре да го оставиш да си чупи главата и сам да решава какво да прави и кога да си ляга. Остави го на майка му да го възпитава и въобще не се намесвай и не им говори много. А ти обърни внимание на себе си, защото май имаш нужда от помощ.



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор lsrael Thornstein (Judenfurz)
Публикувано13.11.16 02:54



Добре де не разбрах само ошамарил ли си го синковеца или не. На мен едната дъщеря в момента не иска да ходи на училище (ново училище с много домашни и казармена дисциплина) и преди време педиатърката и ми намекна че може да я плесна един-два пъти за мотивация. Но плесването не проработи (жена ми беше също против) и дъщеря ми все още не ще да ходи на училище.. :-(

ИТ

chronic kvetch


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор blood2 ()
Публикувано13.11.16 10:24



Като хората не те харесват, си мълчи и не се оплаквай.



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор 1ombre (всепознат)
Публикувано13.11.16 16:58



Доста ме учуди.
До скоро казваше, че въпреки житейските и трудови проблеми в семейството си намираш мир и разбирателство.
На тема "Женската неблагодарност" мога цяла книга да напиша....
3 пъти подписвах брак - не от неземна любов, а от....състрадание.
Последният бе със скорпионка.
Беше мед.сестра и се запознахме в София по време на моето посещение преди години през лятото. Поръчах я от анонси във вестника да ми прави инжекции.
И се оказа, че е от едно диво село Търговишко и мъжът и я е изгонил от вкъщи защото се влюбил в друга.
Беше без дом и без работа. с едно дете /което после се оказа, че са две момчета/
Предоставих и за живеене моят 2 стаен апартамент в центъра на София - гратис. По това време в Норге търсеха мед. сестри. Поканих я тук и подаде заявление за работа. Но не я приеха. Защото "нямала връзка с държавата". А аз повече от 10 год. вече бях с поданство. И тя започна опити за самоубийство. Ревеше и се тръшкаше денонощно. От съжаление и предложих фиктивен брак. За да може да работи тук и се издържа. Като живее при мен - в моя 2 стаен - комунално жилище. Докато се уреди това тя отиде в Сф. в университета и изкара курс по норвежки. Беше зубрачка и го научи по-добре от мен. Е, дойде с малкия си син и се яви тук на изпит по норвежки. От 100 точки и дадоха 98, за да не може да започне работа. Макар че тука болниците са пълни с мед. сестри от Азия и Африка. И.....един ден успях да я хвана за крака, когато скачаше през прозореца да се самоубива. Само един Бог знае как оцелявах с моите кръвоизливи от язвен колит. Е...в крайна с-ка започна в "Доктори без граница" - европейска организация за мед. сестри. Но тогава узнах, че имала и друг син - на 18 год. и щял да влиза в казармата. Е....изтеглих го и него тука и го спасих от военна служба. За благодарност и дума да не става. Беше невероятен егоцентрист и дори отказваше да хвърля боклука сутрин.
Какво да ти разправям. След няколко години тормоз не издържах и подадох молба за развод. А тя отишла в соц.службата и поискала да и препишат моето комунално жилище, защото била самотна майка. Е....това не стана, но и дадоха 3 стаен апартамент да живее. Комунално-социално жилище за самотна майка. И за около месец уредиха развода тук. Без дела.Кмета ги решава тези неща, ако се окаже че сте живяли разделени около година. Но в БГ беше друго. Тя подала молба да и прехвърлят и софийския ми апартамент. И водех 3 год. дела доато се уреди всичко накрая.

Тя беше скорпион. Невероятна зодия, когато става дума да те използват и манипулират.

Какво да ти кажа? Може би е умно да потърсиш развод и както си безработен няма да искат пари от тебе за процедурата....

Хайде жив и здрав.

Ха де бра!


Ако нямате нещо разумно да кажете по една тема не влизайте само за нападки с/у автора и!


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор 1ombre (всепознат)
Публикувано13.11.16 21:13



Използвай предимствата на живеещ в Норге. А си и поданник също.
Иди в соц. служба и попитай за адреса на безплатната юридическа помощ за хора в твоето финансово състояние. Също и попитай за службата, която помага при семейни проблеми. В тази скъпа страна има и безплатни услуги. Открий ги! Попитай ако искаш да се разделиш с семейството си понеже те тормозят могат ли да ти осигурят квартира.

Гу нат!




Ако нямате нещо разумно да кажете по една тема не влизайте само за нападки с/у автора и!

Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: 1ombre]  
Автор blood2 ()
Публикувано13.11.16 23:02



Финтрола си е свикнал да е неудачник. На стари години не може да се промени. Не може да е толкова позитивен, че хората да го харесват. Трябва да е по-скромен в изискванията. И да си намери работа, ама такава не с висока заплата. Да не слуша жена си, защото тя иска прекалено много, а да е скромен. И може така с жена си да е добре.

Редактирано от blood2 на 13.11.16 23:02.



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: blood2]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано14.11.16 12:28



Еми,аз така и правя напоследък.Няма смисъл да споря с никго и на никого да се доказвам.Тъкмо имам време за размисъл,и да се успокоявам вътрешно.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: 1ombre]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано14.11.16 12:39



Ами,никой не ме тормози.Просто и на жена и и избиват нервите от положението в което сме като цяло.Не е само заради липсата на работа.А просто сме и болни двамата,прогнозите със здравето ни не са добри в бъдещ план,гадното време,липсата на приятели и среда..въобще много е.
Вчера бяхме на гости на балдъзата и баджанака.И тя в един момент и тя взе да се оплаква..какво ли правим изобщо в тази държава?
Хубаво..ама в България виждаш че всичко е collision course..


И тя се блъска на нощни смени,баджанака и той умаля вече с ръцете от работа и ремонти по къщата,гледам и грип ги беше натиснал всички..и като гледаш този безспирен валеж навън..и ти иде да запрашиш на екватора.

Незнам какво ще ми помогнат изобщо бюрото,ще ги натискам до последно да съдействат.Отивам в близките дни,решил съм го че ще отида,и ще започна-искахте да отида на курс за писане на молби,бях на Йобклуб..хайде сега щом аз следвам директивите,дайте реална помощ.Пратете ме във фирма,фабрика,предприятие..каквото и да е.Без значение дали фирмата ще ми плаща,или вие.Важното е да се закача някъде.
Ако пак почнат като хлъзгави змии да се измятат и да се измъкват,ще им кажа..че ще дойде време в което просто и да ми намерят работа,просто вече ще ми е през оная работа работният живот.
Смятам да бъдем коректни едни към други.Аз към тях и те към мен.Не само да ме подпитват,кой можел да ми помогне,нямал ли съм връзки и човек?
Ако още веднъж започнат отново с тези простотии,обещавам че ще ме запомнят кой съм.Ако ще и по вестника да стигне случая.
Няма да блъскаме като животни,та с данъците да храним такива нищо не можещи като тях пърдялници..хрантутници на топла държавна служба.
Догодина като Арбайдър партие вземе властта,ще има сериозни промени.Надявам се.И дано започнат наистина да помагат на хората.Понеже в момента норвежкото бюро по труда е едно голямо преливане от пусто в празно.

Нито курсове ти поемат ,нито някакви опции за работа.
Искат да познаваме обама или тръмп..та да ни уредят на работа..

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.

Редактирано от Finntroll73 на 14.11.16 12:41.



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: blood2]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано14.11.16 12:58



Е,няма как да бъда това което не съм.Каквото и да стане в живота ми ще е за добро.Ако се разделим,просто ще бъда свободен.Ще бъда ангажиран естественно към сина ни.Той е най-голямата радост в живота ни.
По-скоро можев би жена ми и трябва малко време за размисъл,постоянно сме нон-стоп заедно.
Временните раздели са полезно нещо,.Терапевтичен ефект имат.Понеже хората си омръзват,почват да се дразнят..а при временни раздели,дори и където се казва да сме в една къща..ама по-настрани като поведение,пак е добре.
В любовта е така,постоянна война на чуства.Но съм радостен че живота ми праща тези предизвикателства.Понеже без тях нямаше да имам промяна.
Просто тябва да закарам сина в близките седмици или при баба му,или при леля му..и да излезнем някъде по кръчми и клубове.Не сме излиузали от години по заведения.Ще е хубаво да има поне още едно семейство с нас,ама може и да постна във фейса..там и там сме..който иска да идва.За да има разнообразие във връзката.
Няколко бири няма да ме пропиявт ако се наложи да пия,може и просто да не пия.
Важното е да живнем малко с излизания.
Пусто няма един свестен концерт или група да иде човек в момента.Берген,града на културата и изкуството..а какво..да ходя да гледам бабички и дъртаци на норвежко кънтри или подобни.
Понеже по дискотеките стават често сбивания и полиции идват.
Докато на рок концерт,нито веднъж не съм видял да има проблем.В дискотека колкото пъти съм бил,или има някой проснат и закопчан,или пък кървища и стъкла..просто мит е това че екстремния метъл и феновете му са насилници.
Преди години излизайки по-рано от най-бруталния фестивал тук в Беген,по път към спирката в центъра само за десет минути станах свиделетл на сбиване пред дискотека,на момиченца които повърнаха в един магазин за сандвичи,видях търкалящи се по тротоарите като свине пияни младежи,отделно че патрулките търчаха със сирени все едно имаше гражданска война.
Качвайки се в автобуса,един младеж тичаше и шофьора не го изчака да го вземе..и тоя като преграби вътрешното метално на една кофа за боклук и го запопрати върху стълото отпред и леко се пропука стъклото.
Шофьора взе да звъни на полиции,тоя избяга някъде..просто не е работа нощно време с тези откачалки да излиза по дискотеки човек,понеже или може да пострадаш,или ще ме ядоса някой да го пребия от бой.


Само в рок клубовете цари мир ,яка музика и солидарност.


Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: ellynora]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано14.11.16 13:05



Може би си права.Двата със сина сме остри камъни.Ако го оставя на жена ми,започва да ми се намеква че не се включвам,че не реагирам адекватно,че само тя..
Незнам в момента е изнервена обстановката,и си мисля че един уикенд без сина ще е добре,да имаме време за нас си.
Може би другия уикенд ще го пратим при леля му или баба му за една или две вечери.И ще драснем и ние по заведения.Понеже забравихме какво е живот.Монотонноста убива.По-горе писах за проблемите по дискотеките..така че ще намерим някое по-уютно и спокойно място..и ще гледам да намеря и още хора да направим една компания,та да се разнообразим.
Понеже все едно и също омръзва.
Поне това ми е плана.Ослушвам се за разни билети за концерти,ама в момента е пълна суша..само някакви смотани норвежки групи и певци..които са с песни за родителите ни.



Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: lsrael Thornstein]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано14.11.16 13:09



Не съм го докоснал с пръст,просто го бутнах малко по-силно да му дам откат да излиза навън от кухнята,лигавеше се и дразнеше нон -стоп.Просто жена ми е в постоянен стрес,гледайки как отнемат деца на норвежци,как душат около деца в градината,това най-много я притеснява.В тази ужасна държава си виновен без дори и звук да си издал.Но вече има напредък относно сина.Вече имаме час по час план,аз го направих.И го следва всеки ден,и има ефект.Накрая на седмицата,възнаграждение.Мисля че ще се оправят нещата.Имам нижда да го пратя малко при баба му или леля му.За да излезнем за вечер -две и ние.
Просто ще постна във фейса..чакаме в еди кой си бар,който иска да идва да се видим..и ще видим има ли желаещи.Просто импровизирано.Може да удяря няколко бири,но това ще е.Може и да не пия,ще видим какво ще е.Трябва ни свежо опресняване на отношението.Обещал съм никога да не се крия и пия..затова всичко явно и с приказки и говорене.



Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.

Редактирано от Finntroll73 на 14.11.16 13:11.



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: 1ombre]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано14.11.16 13:35



Благодаря за инфото и споделената история.При мен не е чак в такъв аспект жена ми спямо зодията и,но не мога да отреча че обича да става на нейната като цяло.Не за всичко,но за нещата които тя смята за важни.Такава си е,знам си я.Нагодил съм се доста.Не мога да кажа че гледа само за себе си,всичко е общо,не е свидлива..напротив.Не е лош човек.Просто Скорпионите са си особенни.
И много изискващи.А аз в момента точно от това най-малко имам нужда,понеже съм смазан от един гаден грък и жена му,с безцеремонното им нагло отношение.И вместо още да ме пресира,би било добре да ми влезне в положение поне малко повече,понеже не само за нея е кофти положението..за мен е дваж повече натоварващо.И ако не можем да разчитаме на себе си в такъв момент,да се стегнем и да вярваме че ще се оправят нещата ..защо е цялата борба?
Онзи ден рева..нищо не вървяло,без работа съм бил,всичко я боляло,и аз съм бил болен,с детето все по-трудно ставало..килограмите и,не се харесвала,хората злорадо и се подигравали вътрешно че е дебела..макар и да и се усмихвали..защо господ я е наказал с това тяло?
Повярвай ми,ПОЛАГАМ ОГРОМНИ И НАИМОВЕРНИ УСИЛИЯ ДА Я УСПОКОЯВАМ.
Нали не мислиш че цял живорт ще е така..сина няма да е в пубертета цял живот..ние така или иначе идват промени при нас..ще ни трябва друго поприще и работи като цяло.


Опитвам се реалистично да я накарам да погледне на нещата.Сума ти години пазих работа,работих за античовеци като цяло..за да не сме безработни..правих безкрайни компромиси със себе си.Господ реално трябва паметник да ми издигне..ама няма да стане.Даже и потупване по рамото нямаше като приключвах,да не говорим за цветя,торта или нещо подобно.
Аз не съм и очаквал нищо реално,толкова ми беше опротивяло всичко че не се и появих да им кажа довиждане в работата.
Понеже няма как да се преструвам че ми е било приятно да работя за такива боклуци,нито пък ми е било приятно да работя с такива колеги,или поне по-голямата част от тях.
С единици се уважаваме и говорим като се видим.
Така че всичко е до това,кой до колко може да си преглътне егото,и да влезне в положението на другия.
Тя изпада в ужас като се чуства несигурна.
Ами то целия живот е това и казвам.Правим най-доброто от това,което можем.Изиграваме ръката карти по-най-добрия възможен начин.То хубаво ако имаш асаци и валета,ама ако си пълен с черпаци..какво правиш накрая?

Утре където се казва може и да ни няма.Като и казах повечето от тези неща и още повече се притесни.В момента ни трябва спокойствие.Тя се притеснява най-вече че с години може да съм без работа,и че бюрото няма да ми помогнат,че нямаме връзките и приятелите.Запознахме се с ново бг семейство,най-накрая по-свестни..поне не са чалгари..това видях в профилите им.С дете на годините на сина,футболист и той,и с по-малък син също.
И натам ще се насоча,къде каквото мога да създам като връзки и приятелства..понеже нали знаеш..че всичко с връзки става!!
Нявсякъде,не само в България..ами и тук в Норвегия.

Щеше да е хубаво да живеем в един малко по-справедлив и по-добър свят..ама играем ръцете с каквото разполагаме,и се стремим към по-доброто.
Аз съм спокоен,вътрешното чуство ми казва..че господ има план за мен.Много съм зареден вътрешно със усещането ,че съм а абсолютно правилна посока.Просто моментите трябва да бъдат преживяни.Стреса при нея от писъци,крясъци на малки деца от градината и се отразява вече.
Трябва аз да съм катализатора на промяната.


Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.

Редактирано от Finntroll73 на 14.11.16 13:40.



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор 1ombre (всепознат)
Публикувано14.11.16 14:16



За всяко нещо си има причина.
При тебе - безработицата и болестта и тази на жена ти.
"Моята" хубостница-самоубийка страдаше от "страхова невроза". Така решиха специалистите тука. И освен това дядо и се самоубил и тя сънувала, че я вика при себе си. Много се обичали приживе. Какво ли не правех да я нормализирам. Записах я да язди кон в Осло. Детска мечта. Водих я на Канарските острови и там да пробва гмуркане със скафандър - нейна детска мечта. Накрая я водих при един лечител-магьосник от самите /племето от север/ да гони злите духове от нея. И тоя думкаше по един барабан и пееше разни самиски песни. Нищо не помогна.
Сега чух че намерила някакъв германец и се оженила за него и си купили къща....
Никога не съм я мразил или пипнал с ръка да я ударя. Макар че ми беше докарала полиция вкъщи - защото съм я заплашил, че ще я изхвърля на улицата...ако не спре да реве.

Та....животът е една траги-комедия и всеки трябва да играе разни роли....





Ако нямате нещо разумно да кажете по една тема не влизайте само за нападки с/у автора и!

Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: 1ombre]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано14.11.16 16:13





Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор 1ombre (всепознат)
Публикувано14.11.16 18:32



"Моята" хубостница бе 20 год по-млада от мен и много секси.
Освен страховата невроза и че ми повтаряше постоянно от самото начало:/защото мъжа и бе я изгонил от общия дом/
- Всички мъже сте еднакви. И те един ден ще ме изгониш....
Тя имаше невероятен талант да рисува. И най-вече църковни икони. Не че се държеше като християнка.

Да е жива и здрава!

Ти гледаш ли зимните спортове по ТВ. Започнаха световните първенства.

П.П. На колко години е синът ти?




Ако нямате нещо разумно да кажете по една тема не влизайте само за нападки с/у автора и!

Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: 1ombre]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано15.11.16 00:35



Сина е на 13 вече започна,в 7 клас е.Догодина,видерегоенде скуле.


Не си падам много по зимни спортове.Футбол обичам аз.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор lsrael Thornstein (Judenfurz)
Публикувано15.11.16 02:59



Имам нижда да го пратя малко при баба му или леля му.За да излезнем за вечер -две и ние.

Това според мен не е лоша идея.

ИТ

chronic kvetch


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор 1ombre (всепознат)
Публикувано15.11.16 10:46



Това е възрастта в която момчето става мъж. И иска все повече да командва.
Но ти знаеш най-голямата опастност в норвежките у-ща. Наркотиците и алкохола. Почват още от началното у-ще да ги ползват.
Това е един от националните проблеми, които правителството не може да разреши....

Във футбола Норге пропада тотално. Но женския им отбор е всред най-добрите в света. Аз гледам с кеф слалом и биатлон. Също кънки и хокей. Футболът е за лятото.




Ако нямате нещо разумно да кажете по една тема не влизайте само за нападки с/у автора и!

Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: lsrael Thornstein]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано15.11.16 11:15



Ами жена ми много не и допадна идеята като и я казах,но ми се иска да имаме събота вечерта само за нас да речем.Незнам,много притиснителна е станала.Онзи ден имаше по вестниците статия ,че в града имало бум вечерите на пияниски сбивания,случаи на наръгани с ножове..и по принцип е станало доста неспокойно вечерите по заведенията.Незнам,не сме излизали от поне 2,3 години.И според мен това че имаш дете,не означава че трябва вече да си мъртвец за социалният живот.Приема всичко с апатия,с недоверие жена ми.Като идем какво сме щели да правим,и без това сигурно никой нямало да иска да излезне с нас..и пр.
Ами ако мислиш по този начин,няма как да имаш приятели.Аз по принцип бях много социален като по-млад,докато тя си беше затворена още от малка.Може би това че често са се местили по градове и квартири,и че никъде не е завързала трайни приятелства.След като са се развели тъщата и тъста.Аз бях душата на не една компания.Но с времето нещата се промениха.А и умишленно започнах да страня от хора и събирания,заради алкохола.Понеже не исках често да има дразнители около мен.Но мисля че критичната точка в отношенията ни е премината.И идва на дневен ред въпроса,ще го живеем ли нормално като хора този живот,или ще се самосъжаляваме в скука и еднообразие всеки ден.В крайна сметка парите никога няма да са милиони в джобовете ни,но дори и с малко човек може и трябва да има социален живот.
Преживяхме доста разочарования с роднини и приятели най-вече,и като че ли жена ми я е страх да се довери на хората.Или поне е заредена с мисълта,че накрая ще се окажат едни от многото несериозници и нахалници.Донякъде има право,но може и пък да имаме нови полезни връзки и приятелства.В момента ми трябват връзки и познанства.Заради липсата на работа.Няма друга държава като НОРВЕГИЯ,В КОЯТО ВРЪЗКАРСТВОТО ДА Е НОМЕР 1 ПРИ НАМИРАНЕТО НА РАБОТА.аКО БЯХ В сОФИЯ,ОЩЕ НА ТРЕТИЯ ДЕН ЩЯХ ДА СЪМ НАМЕРИЛ ЕДНО ИЛИ ДРУГО.гОДИНА И ПОЛОВИНА СКОРО ЩЕ СТАНЕ ОТКАКТО ЗАПОЧНАХ ДА ТЪРСЯ,И НИЩО.рЕАЛНО В ПОСЛЕДНИТЕ 7,8 МЕСЕЦА ТЪРСЯ АКТИВНО.
Сори за капса,неволно стана.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.

Редактирано от Finntroll73 на 15.11.16 11:16.



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: 1ombre]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано15.11.16 11:27



За наркотиците си прав,постоянно говорим.Онзи ден идва нашия и ми носи едно шише от минерална вода,а пък гледам в него нещо тъмно и мътно.
Я ми го дай тук му разправям..когато отворих да помириша,вермут.Прелят от голяма бутилка .
Ей момченце,внимавай много добре..му рекох с ирония и усмивка.
Той се бъзика и се прави че пие.Никога няма да му кажа,че реално аз в 6 клас за първи път комшията ми наля една голяма чаша вино,и поглеждайки през двора към нашата къща рече-пий,пий..тя баба ти няма да види.


Това беше и старта ми в света на алкохола.Помня че за първи път изобщо опитах бира в 3,4 клас сигурно съм бил.След чашата с вино която я изпих бързо и ми изскочиха очите..ми стана лошо и замаяно.И помня че си мислих че алкохола е много лошо нещо.Той комшията обичаше да си прави майтапи,голям зевзек беше..ела тука и топни с пръста от ракията,опъни няколко глътки вино..да засучеш мустаците..то водата е за жени,виното и ракията за мъже..пий..пий,да замиришеш на мъж.
В точно тези години,е най-пагубното да ти създадат представата че алкохола е нещо много мъжестъвенно и тежкарско.
Много готин човек беше комшията,ама педагогика 0.
Бог да го прости,отиде си от сърце..и до последно засукваше мустаците с вино или ракия,макар че комшийката криеше пиенето.Понеже докторите бяха казали да не докосва алкохол.
Та всичкото това което ти разказвам,ми мина пред очите,и ледени тръпки ме побиха.
В нашия род ,съм му казвал на сина..имаше доста хора които имаха проблем с алкохола.Затова..по-добре да не си като дядо си и прадядо си.И мисленно си рекох,и като мен.


Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано15.11.16 18:28



Понякога ми става мъчно за теб!
Преди си мислех, че имаш уникалната нагласа от всичко да правиш проблем. Сега разбирам, че средата ти допринася за това!


Дали пък не е време животът ти да стане какъвто ти искаш, а не какъвто другите очакват! :-) Май душата ти стене за това!
Ще се справиш!

Успех!



Тема споко,нови [re: Finntroll73]  
Автор NAKOlMUPUKA (Жега)
Публикувано16.11.16 09:13



Същото е и при нас - чавето е на 4, само си играе с нас и нервите ни, врещи, глези се, тръшка се, но според мен жена ми, и макар да на живеем в Норге, аз нямам право с пръст да я доксвам, тя от време на време може да я шляпва по дупето, или да я ощипва.

НА КОЙ МУ ПУКА!


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Ludo2]  
Автор tirtirlin (непознат )
Публикувано16.11.16 16:27



Тоз потребител, писанията му предизвикват умора в читателя.

Четеш за да си каляваш нервите, или срещу заплащане, или от мазохизъм





Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: tirtirlin]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано16.11.16 17:22



Явно е предизвикал и умора в съпругата си

.



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Ludo2]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано16.11.16 23:22



Може би да.
Обаче пътя до алкохола е кратък.Затова предпочитам живота ми да е такъв като в момента,предвидим.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: tirtirlin]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано16.11.16 23:22



Понеже съм интересен,единствен по рода си и уникален.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Ludo2]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано16.11.16 23:25



Може би да.Но никой не е идеален.Ако си мисли че ще намери моите добри качества у друг..най-вече норвежец,се лъже.Тя си го знае това много добре.
Казвала ми го е в очите,че може и да не съм стока,но има и много по-зле от мен.
Има и такива които кръшкат,изневеряват,пият по кръчмите,и посягат.
С пръст не съм я докоснал.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.

Редактирано от Finntroll73 на 16.11.16 23:25.



Тема Re: споко,нови [re: NAKOlMUPUKA]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано16.11.16 23:29



Аз реално не съм го ударил.Просто в яда си че вече час време ни разиграва..го изблъсках да тръгва,да отива да ляга,и да си мие зъбите преди това.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: споко,нови [re: Finntroll73]  
Автор NAKOlMUPUKA (Жега)
Публикувано17.11.16 10:06



И какъв й е тогава проблема на госпожата?

НА КОЙ МУ ПУКА!


Тема Re: споко,нови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLaDa (пристрастен)
Публикувано17.11.16 11:35



А добре де...не мислиш че е малко пораснал да му казваш кога да ляга?
Родителите много често забравяме че децата порасват и трябва да има дадем на тях преценката кога и как..до 11 клас ли ще го контролираш кога да ляга..та чак и ще го блъскаш..не смяташ ли че е някак обидно, а той е вече голям?
Значи...много ми е интересно, когато ние помним например грубостите на родителите, а в същото време се превръщаме в същите агресори...защо?





Тема Re: споко,нови [re: NAKOlMUPUKA]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано18.11.16 01:19



Според норвежките и морални кодекси и закони,съм направил нещо чудовищно.
Нямам право да го бутам и пр.
Не че съм го направил нарочно и със желание.
Както и да е,още спим разделени.Един скорпион не прощава лесно.
Не казвам че бях прав,но пък и не съм и чудовище.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: споко,нови [re: ShokoLaDa]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано18.11.16 01:31



И аз се чудя,защо?
Понеже искам да има ред и порядък без да се налага да стигам дотам.
Вчера жена ми доста си изтърва нервите към него.Доста му вика и го обвинява,че бързо забравя плана който заедно му съставихме.
Аз обаче и припомних,че не съм само аз в грешка.И тя вика и си изтърва нервите.
Вече ни се води ни се кара,иска за всичко почти да се налага.Хареса му плана с точки относно рутините..час по час..и накрая заработени пари и премия.
Ама всяко чудо за три дни.
Ако искаме да живеем нормално всеки ден им повтарям..всеки със всеки трябва да е толерантен и да се слушаме взаимно.
Жена ми и е кофти изцяло за нещата в живота ни напоследък.В депресивен период е.Мисля че може би критическа да е.Не мисля че е климактериум.Само на 40 е.
От тази седмица почваме да ходим по заведения,да излизаме по дискотеки,и да уговаряме хора да излизаме заедно съботите.
Искам коренно да се променят нещата.Трябва ни излизане от скучното ежедневие.
С риск да пропия,но трябва да си върнем живеца в отношенията,усмивките и любовта.
Иначе брака ни отива на кино.Трябва малко повече вълнения.Тъкмо и бабата да се ангажира малко със внука си.
И за нея ще е полезно.Белкем се оправим откъм чуства и сексуален живот.Хората няма да дойдат на вратата ни да ни поканят,ние ще търсим хора и нови връзки.Вече намерихме едно свястно изглеждащо семейство от бг.
И трябва да задълбочим познанството си с тях със срещи,излизания,танци и пр.От 10 дни съм с грип..но няма значение.
Ще го лекувам с уиски.


Може и да не пия,важното е да сменим матрицата с работеща.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.

Редактирано от Finntroll73 на 18.11.16 01:33.



Тема Re: ти...нови [re: Finntroll73]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано18.11.16 10:32



Уискито няма да реши проблемите ти! Обаче, току виж вземе, че ускори решението им. Само малко и временно ще се пропиеш, до като жена ти те напусне, забрани ти достъпа до детето, изхвърли те от къщи и ти отнемат помощите. Така, че едно мизерно съществуване, но в любима компания ще ти даде съвсем нова посока на падение! Бързо и с настроение!
Жена ти има нужда от мъж, с мъжко поведение до нея. По всичко личи, че и е писнало и е уморена от твоето хленчене и лутане без посока, без стимул, без страст. Твоята страст към живота липсва, но за сметка на това, страстта ти към уискито ще те възпламени и ще започнат едни велики обещания и планове, които ще угаснат с допиването на бутилката.
Човек, попитай някой мъж, какво означава да си мъж, извън полови белези. Имаш нужда от помощ, съпруга ти също. Помогнете си, до като тя не е изхвърлила дивана!
Не искам нито да те обидя, нито да се заяждам. Бориш се с мъката си и се опитвам да ти подам стимул!
Успех!



Тема Re: ти...нови [re: Ludo2]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано18.11.16 16:50



Благодаря.Не съм докоснал алкохол.Знам че нямам право на този лукс.Но в компании явно затова не ме викат и не ни търсят по принцип.Понеже не пия.И това на всички им е странно.С българите е много трудно в това отношение.И двамата сме болни и уморени от болести,проблеми и въобще от живота.
Но единственно доверието и подкрепата може да ни помогне.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: ти...нови [re: Finntroll73]  
Автор expat ()
Публикувано18.11.16 17:54



Пич, на тебе ти харесва да си жертва. Ти обичаш тази своя роля. тя ти носи внимание и (някаква) изгода. Единственото което можеш да направиш е да излезеш от нея. Никой за нищо не ти е виновен. Хващаш се и почваш да решаваш проблемите. Какво толкова, като поспиш малко сам. Стига с глупостите за другите българи, норвежците и т.н. Погледни се отстрани. Виж къде са проблемите. И намери решението.



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано18.11.16 20:11



< Не сме лесни и двамата>
Може би и двамата сте остри камъни. Така е, къща без дим няма. В дадена ситуация не може само единият да е виновен. И двамата имат вина в някаква степен. Затова е важен КОМПРОМИСЪТ.Няма ли компромис в един брак, тогава съвместното съжителство се обезсмисля.



Тема Re: споко,нови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLaDa (пристрастен)
Публикувано19.11.16 15:16



е, това ще е най-бързия начин да се разведеш...поне според мен де!
Наистина ли смяташ че излизанията, алкохола, купоните сближават..едва ли!
А защо не си родите едно бебе...сериозна съм! Просто ви трябва да се обедините в името на нещо или някой...и да гледате в една посока...
но трябва да си върнем живеца в отношенията,усмивките и любовта.
ее че вие любовта си я имате, след като сте толкова години заедно...просто сте потънали в битовизми и ежедневие. Направи нещо спонтанно..изненадай я..ей така без да планувате..
Абе знам ли...ноо понякога много липсва спонтанността в живота...в къщи аз съм такава...моя мъж никога не знае какво съм замислила...Говориме от една година, дивана в хола да се махне..ама говориме...иии накрая ми писна и понеже аз не мога да го изнеса...нямам силата...взех теслата и го натроших..ии така го изнесох..идва той..иии изненадааааа... Доизнесе другото..ходихме на същия ден, купихме нов и вече няма проблем с дивана...сега и той се кефи..Ама той си ме познава де..и не се учудва от нищо..напротив...радва се..щото ако не съм аз с това говорене...нищо няма да се промени.



Тема Re: ти...нови [re: expat]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано22.11.16 09:18



Работя по въпроса.Все още сме разделени,но отношенията ни са доста добри като цяло.Не си правя устата да се връщам в леглото,за да няма проблеми.
Когато..тогава.
Дано да е скоро.Напълно нормално си комуникираме,разтриваме се взаимно ,говорим си,цветя и подарявам често..чакам тя да направи крачката.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: споко,нови [re: ShokoLaDa]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано22.11.16 09:22



Бебето изобщо не е опция.Дума да не става.Исках да я изненадам с излизания,дискотеки,срещи с хора и нещо по-рсзлично..но и двамата сме болни в къщи.
Надявам се този уикенд да съм добре най-накрая.
И да оставим сина при тъщата.Понеже от цяла вечност не сме излизали по дискотеки,танци и заведения.Да си припомним младините.
Толкова му е претрупана програмата на малкия,дори и уикендите..че тичаме всеки ден на някъде.
Застудя вече и поне мачове вече нямат и една част тренировки.
И трябва в тази тъмница да излизаме и да разнообразяваме.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: споко,нови [re: Finntroll73]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано22.11.16 09:23



Тя не иска второ дете.А и малкия е вече на 13.
Твърде болни и уморени сме за дете.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: dama spatia]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано22.11.16 09:26



Тя винаги ми казва че тя правила копромис с мен.Били и омръзнало.
Ами моите всекидневни компромиси за какво ли не?
Не искам да се караме,затова гледам да мълча повече.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано22.11.16 12:06



На тоя свят имало две зодии - Скорпион и ухапан от Скорпион; ако питаш мъж ми също има две зодии - Телец и сгазен от Луда крава ама това си е напълно в реда на нещата; има указания само за първата половинка от заданието - как да намерим принца на белия кон, а как да съжителстваме с тоз полуидиот е въпрос на въображение и творчески интерпретации. Искрено ти съчуствам за синковеца - като станат на по 12-13 и като вземе да им знае много балалайката и да се чудиш на кой точно език да броиш до 300.... и според мен част от проблема е в Защита на детето, което виси като дамоклев меч във въображението на жена ти. Другата е че като си безработен и губиш част от авторитета си като шеф на глутницата/отговорен фактор в семейството.... малкия усеща ситуацията и си позволява да проявява неуважение и наглост поне по описаното от теб. Трябва да се говорят нещата.... а и да се действа по задачите.



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: reborn2008]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано23.11.16 07:36



Така е,да.Направихме план.Час по час,и всеки ден.Уж говорихме,показа огромно старание..но всяко чудо за три дни.Гледам да не викам,но жена ми са и доста опънати нервите с него.
Имат доста домашни,тренировки,няма кога да ги напише..и като пишр есе от 250 думи по тема от книга,като седне и гледа в точката 15минути.Помагаме,даваме идеи .ама той очаква едва ли не аз да му го напиша.
Като излезнеш след 18 от вкъщи,не мисли че аз ще идвам да ти оправям каквото и да е.И аз изпитите няма да ти взимам.
Има голям потенциал,но е станал мързелив,писва му и все блъска и в нервни изблици че не е доволен с нас.
Еми веднага му слагам кръст на плана и придобивките.
Идеята е,да си събира пари всяка седмица ако изпълни всичко в плана.
Иначе знаеш ли как смята кое бил свършил и кое трябвало да му се плати?
Много е трудна възрастта,и на мен ми е гадно..че трябваше поне преди няколко години да се махна от тази работа,за да е по-добре днес положението.
Но в крайна сметка..карма,каквото има пред мен ще го изживея.
Трудно прощават скорпионите,да.
Засега стоя ниско,чакам и се надявам времето да реши нещата.
Вчера като си легнахме всеки в стаята си със жена ми,и пратих по месънджъра молитва за семейна любов.
Само това ми остана вече да се моля.Да я прочете и да види че винаги има шанс да се излезе от крайно забатаченото еднообразно ежедневие и връзка която има нужда от вяра ,любов и опресняване.
Сина ме пита пред жена ми на няколко пъти,докога ще спя там отделно.
Докогато се наложи сине.Важното е да бъдем семейство и да вървим към общи цели с любов и всеки да чува другия.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано23.11.16 07:51



Една любов е истинска когато оцелява въпреки превратностите на времето.
Разбирам че всеки търси сигурността,но няма нищо сигурно.Утре може и да не си жив.
Така че е важно в една връзка въпреки безработица,стегнация,проблеми с хорс и като цяло..двамата в семейството да се държат.
Каквото и да стане.Аз си извадих сериозни поуки от това какво никога не трябва да върша занапред.
Дано нещата се наредят при мен.
Понеже това са неща които са преодолими и могат да се поправят.
Вчера братчеда ми се обади че майка му са в приели спешно с инсулт.И в момента е в кома.Високо кръвно и диабет са докарали инсулта.
Днес щели да спрат упойката и да се опитат да я събудят,отделно са и отваряли главата да я чистят.Направо ми се доплака.Като знам че калеко е с паркинсон,братчеда безработен,братовчедката опъва на две работи разведена и едвам смгва с две деца,а най-малката братовчедка е в Калифорния,без работа и тя все още.Не им върви и на тях,цял живот с клизма я бутат.
Като знам какви са астрономически цените в бг,ама и аз почти нямам пари в сметката.
Ако се събуди и почнат да я стабилизират,щ е гледам да им пратя някакви пари като скоро получа.
Където не върви..не върви,каква одисея изкара тв с калеко и паркинсона,отделно и тя е с тромбози и на антиколагуланти.Така и не е разбрала че е имала диабет.И за часове и трябвало да викат линейка.
Това е истински проблем.Не искам да мисля най-лошото,дано господ я спаси.Но след инсулт вече няма да е същия човек.



Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано23.11.16 07:54



Една любов е истинска когато оцелява въпреки превратностите на времето.
Разбирам че всеки търси сигурността,но няма нищо сигурно.Утре може и да не си жив.
Така че е важно в една връзка въпреки безработица,стегнация,проблеми с хорс и като цяло..двамата в семейството да се държат.
Каквото и да стане.Аз си извадих сериозни поуки от това какво никога не трябва да върша занапред.
Дано нещата се наредят при мен.
Понеже това са неща които са преодолими и могат да се поправят.
Вчера братчеда ми се обади че майка му са в приели спешно с инсулт.И в момента е в кома.Високо кръвно и диабет са докарали инсулта.
Днес щели да спрат упойката и да се опитат да я събудят,отделно са и отваряли главата да я чистят.Направо ми се доплака.Като знам че калеко е с паркинсон,братчеда безработен,братовчедката опъва на две работи разведена и едвам смогва с две деца,а най-малката братовчедка е в Калифорния,без работа и тя все още.Не им върви и на тях,цял живот с клизма я бутат.
Като знам какви са астрономически цените в бг,ама и аз почти нямам пари в сметката.
Ако се събуди и почнат да я стабилизират,щ е гледам да им пратя някакви пари като скоро получа.
Където не върви..не върви,каква одисея изкара тв с калеко и паркинсона,отделно и тя е с тромбози и на антиколагуланти.Така и не е разбрала че е имала диабет.И за часове и трябвало да викат линейка.
Това е истински проблем.Не искам да мисля най-лошото,дано господ я спаси.Но след инсулт вече няма да е същия човек.



Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано23.11.16 11:25



Това че си без работа си е скрита благословия. Имаш време да наваксаш отношенията със сина си.Не да го разкарвате от главата си със извънкласни занимания и ангажименти а да прекарваш повече време заедно в материалната реалност, и така няма да си откупуваш вината че си го пренебрегвал с техноиграчки. Миналата година беше писал какво си му купил и явно не е имало благотворен ефект- е тая пробвай да го научиш на мъжки неща за подарък - как се слагат вериги; как се лови риба бе знам ли какво - нещо което майка му не може да му го покаже или купи.Прекарвай време с него вместо да предричаш злорадо как това как онова след 18....И му обясни че готвиш щото цениш майка му а не щото си под чехъл; щото като си без работа може и по цял ден да лентяйстваш и да чакаш благоверната като се върне от работа да се залови за домашните задачи. Като си оправиш отношенията със сина и с жена ти ще се оправите.... все пак доста те е изтърпяла.... сам си писал че си имал проблем с пиене, кофти атмосфера на работа.... все неща които една по слаба и нетърпелива жена не би понесла, та жена ти да е Скорпион си има и предимства - издръжливи са.





Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: reborn2008]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано23.11.16 12:28



Да,права си.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано23.11.16 15:14





поразминаха ли се облаците над главата ти



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: holi_day]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано23.11.16 16:10



Благодаря за хубавата песен молитва.Оценявам го.Ами за момента всичко е по старому.Майтапим се,говорим си,но до близост не сме стигали.
Мисля че ще трябва доста сериозно време този път.Ами каквото тскова.Тъкмо ще се съсредоточа сега да съм много по-добър,по-мислещ и по-ефективен.
Надявам се до коледа да има развитие.
Ако ли не,ще трябва сериозно да говорим.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор BezsynnaМодератор (пфффф)
Публикувано23.11.16 17:18



Иде ми да те фрасна. До близост не били стигали. Това в онова ли ти е близостта. И купони и скитане и компания и фръц-пръц. Говоренето и смеенето заедно да си ебат майката. Смятай, че съм те фраснала.



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Bezsynna]  
Автор expat ()
Публикувано23.11.16 17:31



Я къф ляф праф!



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор blood2 ()
Публикувано23.11.16 17:37



Жените като остарея и въобще не искат любов и да ги харесват. След определена възраст е глупаво да си мислиш за жени и за гаджета, ако нямаш. Ти поне си имаш жена.



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Bezsynna]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано24.11.16 07:56




Давай,удряй.Той живота и без това ми стоари хиляди удари за 40 год живот.
В кръга на майтапа.Аз търся близост,тя е дръпната на някаква степен.Вижда се.Понеже намекна на няколко пъти че липсвала тръпката,прекалено еднообразно било всичко,никой не ни търсил,не сме били вървежни.въобще нищо не вървяло.Затова мислех да променим този заседнал живот,и да се отворим за излизания и срещи с хора.На мен контакти са ми нужни във всякакъв аспект.Било то заради помощ за работа,да прогоним скуката и злободневното ежедневие,да си припомним младините..незнам..може д ме гони критическата..но ми се ходи по клубове,концерти..играе ми се,дискотеки също.маар никога да не съм бил особен фен на диското.

Искам просто да и върна блясъка и радостта в погледа и очите.И се надявам като почнем да се веслим и разтушаваме и да се събираме с хора..да се възобновят старите чуства в нас.
Щом има някакъв проблем и нещо трябва да се промени,значи трябва.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: blood2]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано24.11.16 08:00



Жените на 40 вече не са тези с които си се запознал на 20.Уж взех едно момиче което устата не си отваряше,беше срамежливо и доста затворено.
Днес разликата е доста голяма.


Каквото и да правя,става накрая както тя иска.Еми..успя да ме настъпи пред олтара,ето ти резултата.
Който включва задаване на курс за всякакви корекции към мен.
Чуства се като димант,който тя шлифова малко по малкопостоянно.И на момент получавам удари с пилата..


Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: споко,нови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLaDa (пристрастен)
Публикувано24.11.16 11:28



Дума да не става
хаха...щоооо...бебето е прекрасно нещо.. : )))
Добре де, бебето беше просто посока..да се замислите да правите нещо заедно...знам ли.. : ))



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLaDa (пристрастен)
Публикувано24.11.16 11:47



,не сме били вървежни.
ъъъъъ? ...а трябва ли да сте вървежни...и какво по-точно значи това?
Финтроле, като те чета и настръхвам...иии се чудя защо си го причинявате?
Първо..това мъжете сте сранни същества, защо избягвате диалога...Защо не я попиташ ТЯ какво иска, а ти решаваш вместо нея че и трябват дискотеки и шумотевица...ами ако не иска? Ами ако твоята изненада се окаже провал, само защото не искаш да чуеш нейното мнение? С моя мъж две седмици се карахме заради един червен халат...щото той решил ЧЕ АЗ ГО ИСКАМ и ще ме изненада страхотно...да ама аз не го искам и няма да го нося..не съм дете за да ми налага и казва АЗ КАКВО ИСКАМ! Ми да попита..а и плюс това не обичам плюша..а то бяха драми за този халат...маани... и не отстъпих, ама сега се научи да ме пита... : ))) та има резултат...и всичко вече е оки..
Та така и при теб...защо не седнете двамата като големи хора, всеки не си каже кой какво иска, какво му липсва..иии така да решите проблема. Баси!...наистина ли е трудно! И с мълчание, подмазване и угаждане няма да стане...напротив, трупате негативи...и двамата
ААаа и споко..всички след 40 май изфирясФат... : ))))
Та лесно е...сядате на вечеря някъде...или дори и в къщи и поговорете...където липсва диалога всичко се скапва...защото всеки криви другия по собствените си преценки...а те почти на 99% не са верни...
Абеее...защо се усложнява като е толкоооваа просто...да разбереш другия какво иска и мисли...и така наистина да доставиш радост..и усмивки..



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано24.11.16 19:56



< Еми..успя да ме настъпи пред олтара,ето ти резултата. >

Така е, сега цял живот трябва да търпиш, защото още пред олтара е станало ясно кой ще командва парада



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: ShokoLaDa]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано28.11.16 13:57



Трябва да го направим,да.Досега тези две седмици бях толкова болен,че всяка нощ се потях като кон направо.Макар че не е студено,пусках печката само за час -два в крайната стая преди да си легна,и после отварях нещата за през ноща..пак се потях.Вече съм от 3,4 дни на Апоциклин,вид пеницилин..мна хапчета.Понеже се беше отразило на дробовете от тази кашлица.Вече значително ми просветна,и ще трябва да намеря момента да седнем на поговорим.Искаше ми се да е някъде на свещи,на ресторант,настрани,без детето.Практически няма как да се проведе в къщи този разговор,дори и след като той е легнал защото всичко чува.
Трябва да го оставим на тъщата някой ден,и да отидем да отделим няколко часа само за нас си,да поговорим.
Ако ще и да спя още няколко месеца в изолатора слред този разговор,ако ще и да не правим секс още месец или два.То така или иначе сексуалният ни живот никога не е върховен.Колкото пъти съм бил по-ахгресивен..тя все е изморена,боли я глава или пр..знаете се жените колко е трудно да ви уцели тоичният момент човек.Когато пък не проявявам дейно интерс бивам обвиняван че не поемам инициативата и че не съм се бил цещал.Ами то трябва да има страст от двете страни.Нека тук хората които са много на ти с лзбовния живот да кажат-трябва ли мъжа всеки един път той да е инициатора?
Понеже съм преживял яеостни епизоди на сълзи и разправии през ноща..как съм бил получил намек,пък аз изобщо не съм бил разбрал.За мен намека е опипване,прегръщане,нещо по-директно като навик с докосване или сериозни жестове.Ако си мисли че и следя пулса и възбудата..незнам,може би има недоловими сигнали..незнам при вас как е,кажете?
Понякога нещата стават спонтанно,но в повечето случаи така или иначе,аз съм инициатора.
Тези дни на потене в изолатора,ме докараха дотам че сънувах ужасен кошмар.Потя се аз,усещам насън как лепя целия от опт,как се стичат вадички по гърба ми,не смея да мръдна..че залепвам навсякъде по юргана..и за капак всичко това го сънувам на фона на Веселин маринов как пее,и се стича пот по мишниците му и ризата.



Това ако не е ужас ти самия потейки се зверски,да асоциираш потта си с Веселин маринов и потните му мишници и ризи.Накрая го засънувах по потник,и течат вади под мишниците му..едни космати мишници и миризливи..
То аз съм смърдял..усещах се.


Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: споко,нови [re: ShokoLaDa]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано28.11.16 14:02



Ами незнам.Дните минават нормално,говорим си,помагаме си,оправяме се с детето,готвим,чистим,подреждаме..но вечер всеки в стаята си.Спрях да правя опити с прегръщания,опити да разтопя леда.Не работи.



Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: dama spatia]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано28.11.16 14:22



Аз си я обичам,ама незнам дали тя истински ме обича всъщност.Понеже цял живот все нещо не е дохаресвала в мен.Ако иска исус христос за мъж,не мисля че някъде ще намери такъв.
Всъщност не искам да се хваля,но съм доста над средното като доброта,домошарство,сериозност към семейството,всичко за семейството и въобще.Ако иска по-добър от мен,знам още преди да го е намерила..как ще изглежда.
щЕ СИ ХВАЩА ПЪТЯ С ПРИЯТЕЛИ ПО КРЪЧМИТЕ,ЩЕ ТИЧА ПО МАЧОВЕ ИЛИ ПО МЪЖКИ ПАРТИТА..ЩЕ СИ ДЕЛИ ПАРИТЕ НА НЕГОВИ И НЕЙНИ..И КАКВОТО Е ЗА ДЕТЕТО И ОБЩОТО..
Сори за капса.Просто може би и тя ги осъзнава тези неща.Повечето българи тук излизат жените им по женски партита соло,после наред са мъжете пак соло.Искаме като семейства веднъж някъде да излезем,а те вече уредили женското парти.А мъжете нито веднъж не ми звъннаха да ми кажат,ще излизаме..ще дойдеш ли?
Или пък..събрали сме се за мач,ела ако искаш?
И все се събираме в едни големи зали,с една сюрия деца на главите,един ужас е просто..с много чалга и по някое хоро.
И тази нова година ще е същото.
Понеже все пак коледата е за семейството и най-близките.
Много боли от това да те имат все втора цигулга..относно партита.
Винаги преди в компаниите съм бил душата на не една или две компании,липсва ми хората с еднакви виждания,музикални вкусове,хора с които имате поне няколко теми за говорене.
Хора с които няма да си правиш все сметка на устата какво да кажеш и какво не.Липсват ми хората от моята кръвна група,хората с които се разбирахме само с погледи.


Минал съм през какви ли не компании,но толкова зле откъм хора,приятели изобщо откъм връзки и социален живот като в Норвегия с българите тук..не съм бил.
На тях може би им стига едно общо парти на три пъти в годината.Но те си се срещат поотделно,от един град са,едни и същи музики слушат,едни и сущи неща горе -долу ги вълнуват.ТЪака и не се завъртяха хора горе-долу мои набори.
ИОма сега един мъж 79 набор,запознахме се с тях,мило семейство изглеждат..да видим как ще е.Но усещам че пак ние ги търси,ние натискаме за срещи,ние сме първите с интереса към тях.
Всеки път е така.А ми се иска някой път пък за разнообразие да видим че има интерес и към нас.
Изобщо не съм наивен вече.
Ако слерд един -два пъти срещи с наша организация,не ни потърсят..дотам ще е.
Имаше и други преди..поканихме ги,напоихме ги..много готино уж беше..и дотам.
Никакъв интерес повече,не са ни писали дори да питат просто как сте.
Все едно и също е.
Поне тези новите разглеждайки профилите им видях че мъжа е рокаджия.Отделно е бил професионален футболист.
Има две теми за които да си говорим.А е и фен на Цска,макар да е играл за Добруджа навремето.

Дано поне с тях нещо излезе.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLaDa (пристрастен)
Публикувано29.11.16 00:29



Айде още един...Финтроле ти наистина ли не можеш да проумееш че в едни взаимоотношения /истински/ не се гледа кой е инициатора...а правиш нещо защото искаш..тя пък инициира нещо друго..после става обратното и така..
И защо спиш в "изолатора"? нямаш ли си легло? Ако на нея не и харесва тя да се премести...
И какво ти пречи хлапето за разговорите..направете го тримата..обсъдете си взаимоотношенията като семейство..
А за секса не знам, това е дълбооко лична територия и там не се бъркам..но ще ти дам нещо за размисъл...защо например жената винаги не може / боли я глава/, а любовницата винаги може...миии и двете са жени нали?... : )))
Ако си отговориш на този въпрос, може би и на всички други ще успееш..и няма пак да се завираш в ролята на жертва, че все ти си инициатор и т.н. и т.н.
таа с една дума..всичко започва от теб..от твоето поведение и държание и от начина по който се чувстваш...





Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: ShokoLaDa]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано29.11.16 13:56



Проблема е че за нея все не правя нещата както трябва.Все има упреци,и не само за сексуалният живот.В сексуалните отношения,последният път като и намекнах за секс,дори и разделени всеки по стаите си..тя ми рече,еми то не става от дъжд на вятър.Ами като искам аз,не пасва ,или си изморена,или нещо те боли,или пък ще ставаш рано..човек стига да иска да си намери извинения..материал има колкото искаш.Стига да иска да намери начин за близост..има опций също безброй.Но тя ми даде ясно да разбера,че нямало да я поставям в ролята на това,тя да повдигала въпроса за секса.Ами като поне няколко пъти се опитвах със ласки,майтапи и директно искане да си лягаме,като бях инициатора,защо не се получи?
Понеже гордостта и е прекалено голяма,затова.
И иска хубаво сега да ме изтормози..
Да сме видели дали ще можем да живеем заедно?Шо за сентенция е това.
Ако иска да и разкъсам дрехите с буйна страст..хубаво,но няма как да стане с детето в къщата това.Трябва ни уикенд спокойствие,за нас си.
Това че спим в отделни стаи,не означава че не сме хора с либидо..отношенията са друга работа,но секса си е секс.
Мълчание..Аз направих и правя каквото трябва да подобря положението.Но тя с ината си и упорството си..ще ме докара дотам,ако това продължи още няколко месеца..да си хвана партакешите на квартира,и да си потърся любовница.И не точно любовница,а еднократни връзки за вечерта.Знам капаните какви са,града ни е малък.И (доброжелатели) да искаш..Понеже никой мъж не може да издържи при положение че е женен половин година тормоз без секс.
Незнам при жените как е,но съм чел..че след 5,6 месеца без секс..жените могат да мръднат на втория етаж,и доста корено да се променят в психологичното поведение.Организма си има физиологични нужди.Към днешна дата станаха близо два месеца без секс.Тя си има извинения,че заради проблема с щитовидната жлеза,имала проблеми и с либидото.
Е,какво ли не правя,за да възпламеня страстта и любовта?!
Според мен се иска усилия и от двете страни.
Донякъде разбирам баща ми,не им вървеше изобщо явно любовният живот,и той логично тръгна по любовници.Когато имаш тъща на главата да те подслушва..скърца ли леглото отгоре..явно изобщо не му е било приятно.Или просто майка ми е била прекалено пренатегната и притеснена,понеже и аз вече бях голям.
Аз не искам обаче да тръгвам по пътя на баща си.Понеже не искам да бъда копие на баща си,както и това детето ми преживее ужаса който преживях аз в семеен план преди.
За съжаление не съм с финансиите като преди,да идем само двамата някъде,по хотели,по чужди държави за някой уикенд.Знам че това и липсва..вълнения и разнообразие.
Понеже липсата на опции,липсата на средства и възможности още повече я депресира.
Аз съм преценил философски момента.Кофти,много кофти момент е,но тябва да го преминем заедно.И ако точно в този момент се раведем,значи..не сме се клели да сме докрай и в добро и лошо.Или поне само аз явно съм се клел и съм го разбрал.Ако при първите по-сериозни трудности..ще се разделяме..благодяря.Точно тези неща искам аз да изясня с нея.Тя е затворен човек,честите местения навремето са я направили човек който трудно е завързвал приятелства.Аз бях коренно различен човек,вечно в центъра на компании и събития.
Като се замисля,ако съм оставял на нея да имаме приятели,просто нямаше и 1/3 на тези които имаме тук да имаме.
Същото важеше и за България преди.
При всеки нов опит тук да предложа да се опознаем с тези или онези..тя започва със скептицизма..и какво сега,да им готвя с болния кръст тук да ги посрещаме,пък после след като ги изпратим,да не се сетят за нас.
Ами ние сме длъжни да опитаме,да видим.Естественно че след втори опит ако са пълни муруци нареща..трети път няма да има.
Тя ми рече..толкова съм уморена от несериозници..че не ми се занимава с никой.
В същото време..се оплаква че никой не се сещал за нас.Ами планината няма да дойде при теб,нито работата ще почука на врата ни.Имам нужда от контакти.
Колкото и да ми е неприятно и на мен да правим все ние постъпките и жертвите към хората да сме все ние инициатори за срещи..виждаш и казвам,че те така или иначе няма да се сетят първи за теб.
Естественно,не сме мазохисти..да правим Н на брой безкрайни опити и все нищо да е накрая.
Да и мен ме дразни хорската несериозност и липсата на основни неща от първите 7 години като възпитание..но това е мат,ряла.
Няма друг.И на мен щеше най-много да ми иска да имаме хора от нашия тип със сходни разбирания..но няма.Мислехме си че имаме,те се казаха фанатици-вегетарианци,с огромни егота.
Там всичко е приключено.
Проблема е,че ни трябва сериозна промяна.Да излезнем от злободневното зацикляне.



Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.

Редактирано от Finntroll73 на 29.11.16 14:02.



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: ShokoLaDa]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано29.11.16 14:14



Представи се в ролята на жена ми за момент..искаш примерно секс,но не го казваш..а очакваш мъжа ти да е баба Ванга.Без особенно да даваш сигнали за това.После като не се сети определено време,ако той вземе че му се прииска..му отреагираш..то не става само когато на теб ти се прииска.Един мъж трябва той да иска,той да предразполага жената,той да е инициатора.Хубаво..по какво този мъж да разбере че ти се чука до безумие..след като седиш..играе си на игрите на мобилния,обираш си реколтата от фермата..гледаш си брадърите иили малката булка..и като стане уж време за лягане..или секс,било късно вече..имало господарите на ефира.
Ако знаеш какъв ужас е всеки ден да ти цвили саундтрака на малката булка(жената го загледа на майтап..понеже има колебка от Бангладеш) с часове с паузите,после пък да и започне брадъра с часове..еми ето го,то станало време за лягане..и накрая и господарите на ефира дошли..
Навремето Бай-тошо спираше тока,имаше раждаемост,секс и здрави семейства.
Коло пъти съм я молил да ги прескочи тия булки и брадъри..не.
И после аз не съм се сещал нали?


Не че всеки път се сещам,ама повечето е нейна вина.
Гледа филми където само бабичките ги следят.Срам.


Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLaDa (пристрастен)
Публикувано29.11.16 20:43



миии ти хубаво си написал...ама аз ти казах, че в толкова дълбоко лични неща не се бъркам и не давам мнение. Двама сте и на двамата не ви е добре и от двамата зависи да сте добре..така чееее... : )
А и един съвет от мен, ако позволиш..за такива неща чужд акъл не взимай..използвай си твоя.. : ) "общото" не е правило.. : ))



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLaDa (пристрастен)
Публикувано29.11.16 20:51



малииии..и там ли има малката булка?.. : ))) УжасТ!.. : )))
ще ти разкажа нещо за това...отивам при майка ми, имах нещо работа при нея..и съм се съсредоточила в това което правя, но усещам как започвам да се изнервям..ама много, а няма причина, работата си върви. Ииии по едно време си върнах света, т.е. огледах се какво става в стаята и в ушите ми нахлу караница..ама ужасна..истерична..абе нещо ужасно. А то давали малката булка...дори и с пълен игнор на обстановката...е прониквало в съзнаието ми техните писъци...та за това те разбирам.. : ))
Аз не гледам тв..въобще.. : )



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Bezsynna]  
Автор pyrvata (сладунка)
Публикувано29.11.16 21:29



...думите често не струват нищо, ако не виждаш човека отсреща с действия да се старае.колко си права, Безсънице...



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор BezsynnaМодератор (пфффф)
Публикувано29.11.16 22:09



Не знам кой постинг ме накара да се сетя - запишете го това дете на спорт, нали на футбол май ходеше - да го няма у вас някакво време извън работното време на жена ти.

И още - със сигурност няма начин да "вляза в обувките" на хора, които без забавления се усещат изгубени и такива стремежи непременно да се случва нещо интересно са ми чужди, да не говорим, че съм шашардисана от факта, че млад човек може да висне пред Малката булка, ррррр, но - опитай все пак нещо от другата страна - не правете нищо, ден за нищо, хапване, телевизия, мързел, вие двамата на дивана...



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: ShokoLaDa]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано30.11.16 00:31



Благодаря.Лични неща са,да.Просто заради една моя невъздържана глупост за секунди,и сега изстина към мен.Одеве я ратривам по ходилата и я масажирам.Започнах да я галя по краката по-нагоре..взе да се дърпа и да ми казва не искам.
Незнам.Но какво..иска по проститутки и курви ли да ме тласне?
Понеже границата е тънка.
Тъкмо си чета зодията за Дева днес,и накрая пишеше че интимният ми живот щял да претърпи съвсем нови промени и нямал да е като преди.
На други места пък хороскопа за 2017 пък пишеше,че съм щял да открия нова страстна любов и връзка.
Плаша се вече.Искам си любовта между нас.По-добре съм като цяло,ще гледам да направя така че да оставим малкия при тъщата съботата и ние да проведем този неотложен разговор.
Тя е я страх да не съм и се намъкнел пак при нея в леглото.Ами хубаво.Ще се държа и аз на положение.



Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: ShokoLaDa]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано30.11.16 00:39




Ами имаме бг тв.Платих по интернет,сайт със HD качество.И на запис всичко ,с превъртане в реално време.Беше на промоция..на половин цена за октомври и чак до април платих.
Лошото е че сина и той взе да следи Малката булка.Даже Джелеби..един от десертите където все го говорят в този филм..го намери сина в един кюрдски магазин.Пуснаха бг олинеза лютеница,и изкупих магазина.Имам 20 на буркана поне.Гледам сега шефа е заредил още към 25 стека лютеница и се агитират едни други българите тук да купуваме,макар че е доста скъпа ..понеже ако спрем..ще спрат да зареждат от Германия.
Казам им за луканки и салами от бг да видят дали могат да заредят,заради опаковките и правилата.
Една олинеза струва тук 49 кр= 10 лв.


Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Bezsynna]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано30.11.16 00:57



То тя да си ги гледа булката и нейните предавания,ама и сина взе да ги следи покрай нея.Ако го изтърве жената заради работата филма,се пуска на запис на сайта на който гледаме.


Вместо да се хванем за ръце и да си поговорим 15минути как сме,как се чустваме,кое ни тежи..се започва с булката и следващите предавания.
Това е вегетиране,не е живот.
Едно постоянно висене пред телевизора,а детето е или на плейстейшъна или лаптопа.
По-малко играе игри сега понеже му блокираха от майкрософт акаунта заради кражбите от лятото и не може да си влезне да си играе онлайн игрите.
И започна и той с цвиленето на булката.
Пропусне ли епизод..се гледат и двата тогава.
Незнам..просто чудо явно трябва да се случи..за да се върне тръпката между нас.
Знам..скучен съм..не пия,не са ми интересни партита и пиянски мохабети.Всичко това беше животс ми като цяло преди.
Не сме били танцували,пеели..ами незнам,аз без алкохол трудно се отпускам.
Няма как да издимулирам пияна веселост на трезво.
Отделно съм и безработен.Тя явно изобщо не си задава въпроса какво ми е на мен.И как изобщо преминавам запазвайки някакво самообладание като цяло пред хора и изобщо.
Имам вярата и вътрешното усешане че съм на прав път.Колкото и време да отнеме,трябва да го преминс пътя и тежкия момент.
Не искам да мислим само за проблеми.
Но имам чуството че след като приключих с работата,тя е в по-голяма дупка от мен реално.
Би трябвало да е обратното.Може да звучи налудничаво,но живея истински втори свободен живот днес,след като свърши концлагера при бившите шефове.
Такава вътрешна усмивка,радост и спокойствие..не бях чувствал от много време.
За първи път от деситилетия поред се почуствах все едно са ме събудили най-накрая за реалният живот.Все едно са ме изключили от Матрицата.

Преди правех грешки вървейки срещу себе си относно хора които виждаха в мен само батерията която изсмукваха.Или работното магаре.
И когато има липса на всякакво уважение към теб,всяко отлагане на неизбежното е малка смърт.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано30.11.16 01:04



Аз на бившата си работа умирах всеки ден по малко.Умрях 10 000 пъти сигурно там.В ситуации които никой нормален човек не би изтърпял.И съм им го казвал директно.Че толкова работлив и търпелив няма другаде да намерят.В крайна сметка накрая бях като животно.
Имаше дни..седмици в които едва ли разменях повече от 20 думи с колеги и най-вече шефове.
Заговорихс ли ми шефове,гледах просто възможно най-бързо да избягам далеч от гнусните им ехидни физиономии на хиени.
Понеже аз виждах какво правят..не слушах какво говорят.Аз гледах делата им.Делата никога не лъжат.
Незнам ..стига толкова.Лека нощ..че утре работа имам да върша.
И дано господ е милостив над мен и нас.



Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема за скорпион жена е недопустимонови [re: Finntroll73]  
Автор NAKOlMUPUKA (Жега)
Публикувано30.11.16 09:17



да се държи като твоята - така й кажи. Освен това й кажи, че сме в 21 век, а не в 19-и.
Той синът ви сигурно прави по-често секс. Да, да, не се майтапя, добре че не е дъщеря....

НА КОЙ МУ ПУКА!


Тема Re: за скорпион жена е недопустимонови [re: NAKOlMUPUKA]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано30.11.16 12:02




Той сина още хабер няма,на 12 е.
В близките години ще почне да му става.Незнам,никога за мен една връзка не е била само секс.Но в последно време изчезна тръпката между нас.И ме мисля че затова вината е моя.Правя опити за близост,не се получава засега.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: за скорпион жена е недопустимонови [re: Finntroll73]  
Автор BezsynnaМодератор (пфффф)
Публикувано30.11.16 13:34



Май да започнеш да се отнасяш към сина си като към човек. Дъщеря ми е била под три когато се съобразих с нея за следобедния сън. Не е кукла и нужна приставка за щастливост на семейство. На него от години му става, но ти явно нито си питал, нито си говорил. Пропускаш истинския живот край себе си докато блееш какво можело да стане нататък.



Тема Re: за скорпион жена е недопустимонови [re: Finntroll73]  
Автор NAKOlMUPUKA (Жега)
Публикувано30.11.16 16:57



Знам на колко е, споделял си. И затова написах, че Слава Боже, че не е Момиче.... че на тия години (12) те вече Го правят, уви....
А на твоя му става, какви Години още бе, бро?!

Шъ извиняваш, ама маа чикий кат луд

НА КОЙ МУ ПУКА!

Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор ellynora (x)
Публикувано01.12.16 00:21



Може би подходът към жена ти е неправилен.



Тема Re: за скорпион жена е недопустимонови [re: Bezsynna]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано01.12.16 00:38



Може и да си права.Ще видя да се опитам да поговоря с него за влечението към другия пол,към това дали се чуства странно понякога..относно възбудата.
Следим го какво гледа и отваря на компютъра.
Не съм забелязал да е отварял забранени страници

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: за скорпион жена е недопустимонови [re: NAKOlMUPUKA]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано01.12.16 00:41



Не мисля.Все щях да забележа нещо,мъж съм все пак.
Оттам съм минал и аз.
Лично аз чак към края на 6 клас за първи път ми стана .

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: ellynora]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано01.12.16 00:50



Дай предложение.Жена си все пак.Не искам да насилвам нещата.Искам все пак и да имаме промяна и освежаване на живота си.То е ясно че корекциите пак аз ще ги направя.Винаги така е било досега.Тя не обича тип мъже които са груби и не уважават жените.Аз не съм такъв тип мъж.
Може би затова и не бях вървежен навремето между жените.
Не съм типичния мъж гадняр който си мисли че жените се разтапят в краката му,ако единственно се държи гадно.
Доста сме сходни във вижданията си с жена ми.Относно нещата от живота и човешките характери.Неслучайно навремето все ни мислиха за брат и сестра.
Неведнъж са ни го казвали.Не искам такъв тип връзкс обаче..като между брат и сестра.
Понеже все повече взе такава да става.Като между добри приятели.
Трябва да направя нещо екстраординъри.Да я изненадам в добрия смисъл на думата.
Ще видя нещо да уредя за този уикенд.Било то събиране в къщи с нови познати,или ще излезнем.
Искам нещо ново..прекалено традиционно и еднообразно живеем.
Знам че всичко е свързано с пари..но за една вечер трябва да се отпуснем и да забравим проблемите.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLaDa (пристрастен)
Публикувано01.12.16 10:48



Просто заради една моя невъздържана глупост за секунди
Сериозно ли мислиш че е заради това? Ми не, това е била капката, преляла чашата.
Чета те..и се питам наистина ли не виждаш, че с това размятане на вина нищо не правите! Защо искате да се владеете! Тя виновна за това, ти за това и? Настина ли не виждаш, че има проблем и трябва да се реши, а не да се обвинявате! Ти се приел за перманетнто виновен и с това си загубил доста неща..

..
А така...а не си ли се замислял чеее това не е начина...да масажираш краката и и да пускаш ръце.. : ))) Не си на 20 бе пич, дръж се като мъж! Жената първо иска емоционално, после с тялото си..загубили сте емоцията помежду си, а не секса!.. Върни си емоцията и тръпката помежду ви, другото само ще дойде... : ))
Амааа ти още ли спиш в изолатора?



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLaDa (пристрастен)
Публикувано01.12.16 10:55



Не съм типичния мъж гадняр
абе..чета, чета и се чудя..
Ти си мъж, от къде знаеш какво харесват жените, еле пък всичките жени?
Мъжът тип "гадняр" може да е вървежен за жени с поведение тип кифла..от рода...еееееееееееее виж този пич какво тяло има, каква кола, колко пари!? ле леееее... : ))) Пред такива ли искаш да вървиш? И с какво? С тяло, кола и пари? А къде отиде човека, мъжът в цялата му цялост?.... : )))
Ама това мъжете не порасвате... : )))



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: ShokoLaDa]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано01.12.16 11:54



Никога не съм бил такъв тип мъж,нито пък съм харесвал кифли с такова поведение.



Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор НАКОЙМУПУКА (Жега)
Публикувано01.12.16 11:59



Не става въпрос да си гадняр бро, а да си гадняр в Онези някои моменти, ако мъ разбираш........

НА КОЙ МУ ПУКА!


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: НАКОЙМУПУКА]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано01.12.16 13:52



Разбирам те.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор NAKOIMUPUKA (Жега)
Публикувано01.12.16 14:07



Е, пробвал ли си, получавало ли ти се е, ще пробваш ли .........?

НА КОЙ МУ ПУКА!


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: NAKOIMUPUKA]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано01.12.16 14:25



Пробвал съм се,не винаги се е получавало.Незнам дали в този случай ще е правилният избор и дали ще се получи.Убеждавам се че за всичко в живота когато го преследваш,настояваш,натискаш..то все повече се отдалечава от теб.Ще оставя нещата да се случват.В крайна сметка ако ни е писано да сме заедно завинаги,ще сме.Ако ли не..каквото и да правим,няма да стане.Минавал сме през подобни перипетии много пъти преди.Твърде много пъти като цяло.Може би тя вече иска отношения от съвсем нов тип.


Незнам,ще видим,ще ми се да разнообразим нещо.Че много скучно и еднообразно стана.


Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано01.12.16 14:26




Поздрав.Слушам тук този великолепен нов албум,и гледайки видеото за произхода,тайните и извънземните си мисля..колко нищожни са човешките страсти и проблеми изобщо.


Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.

Редактирано от Finntroll73 на 01.12.16 14:26.



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор expat ()
Публикувано01.12.16 14:42



С твоето мрънкане и до теб да живея няма да искам да излезем на по кафе.



Тема Re: за дълго...нови [re: expat]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано01.12.16 15:05



И дивана бих изхвърлила





Тема Re: ... в изолатора, без диваннови [re: Finntroll73]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано01.12.16 15:12



На жена ти и е писнало от шаблона, в който живееш - като изказ, поведение, мисли... Толкова си предвидим, че на съпругата ти вече си и омръзнал. Дадох ти женско мнение!



Тема Re: ... в изолатора, без диваннови [re: Ludo2]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано02.12.16 01:29



Дай идеи какво да променя?Незнам,аз съм себе си,трудно мога да изиграя някой друг.Поканихме това новото семейство на гости,дано пък да имаме късмет и ние най-накрая със свестни хора.



Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: expat]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано02.12.16 01:32



Еми,прав си донякъде.Но мрънкането не е дошло от хубаво.Знам че и аз прекалявам често,но това което съм преживял като житейска карма до 43 години,на никого не го пожелавам.
Много хора в моето положение,може би щяха да станат наркомани,пълни алкохолици,дори престъпници..аз съумях по някакъв начин да се запазя.
Дори и с цената на изолация.


Време е да променя себе си,към много по-добро.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.

Редактирано от Finntroll73 на 02.12.16 01:32.



Тема Re: за дълго...нови [re: Ludo2]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано02.12.16 01:40



Прави сте,може би е дошло времето сам да си тръгна.Насила хубост не става.Не искам да ги пренапрягам.В крайна сметка или има чуства към мен или не.
Вече няма да вървя срещу нещата.Трябваше да заГубя тази работа-загубих я,спестих си болката занапред.Същото стана и с доста хора.Неща които не работят,нямат място в живота ми.Остана единственно семейството.Нещото в което се бях вкопчил..
Грешка беше да взимам семейството за даденост.Понеже живота все повече ми показва колко преходно е всичко.
Това ми е най-ценното ,семейството.Понеже аз на младини нямах истинско такова,имам предвид моите родители.И жената е с разведени родители.И двамата сме страдали в този аспект.Кофти е,че допускам грешки,моя е вината за случилото се.
Не мога да се извинявам всяка секунда..глупаво е.Няма как да върна и да поправя миналото.Пък и никой не е безгрешен.Мога да работя за по-добро бъдеще като цяло.Ако никой не ме иска..каквото е,такова.Поне детето завинаги ми остава дете,това няма как да се промени.
Жалко ще е само за връзката ни,много жалко.Понеже наистина много я обичам.



Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.

Редактирано от Finntroll73 на 02.12.16 01:42.



Тема Re: за дълго...нови [re: Finntroll73]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано02.12.16 01:47



Нещото от което най-много ме е страх е,че не искам да прекарам статъка от живота си в самота,както и старините си в самота и като разведен.Може би тук има хора които злорадо ме четат в този момент..няма да споменавам никове..и стискат палци да се проваля..но ще им кажа едно-не копайте чужди гробове.
Понеже сами ще паднете в тях.Ако и вече може и да сте паднали в тях като вече разведени и парясници.Ако някой е имал садистичните мисли да си мисли че с кофтито си отношение до скоро ми е помагал,е в голяма грешка.
Те си знаят кои са.Аз ще се оправя.Борбен тип съм.Взел съм си поуките в доста аспекти.И сам да остана,ще се старая да бъде все по-изряден и добър родител.



Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.

Редактирано от Finntroll73 на 02.12.16 01:48.



Тема Re: за дълго...нови [re: Finntroll73]  
Автор ellynora (x)
Публикувано02.12.16 02:17



Нещо ми се губи причината, поради която си там (на дивана). Хъркаш ли , какво ли?

На алкохол ли миришеш, на пот , на какво?! Как си с хигиената и атрактивен ли си като външност!? Въпреки, че не разбирам за какво точно се бориш и с какво, си мисля, че си се размекнал прекалено много. И май си под чехъл. Ти мъж ли си или какво? Жена ти ще ти каже на теб къде да спиш. Защо тя не отиде на дивана за една вечер да види как е? Ти да не си някакъв каторжник или тотално си загубил целия си самореспект в името на някакво измислено семейство, ценности, деца , етс. Изгради смислена схема и визия за бъдещето - за какво аджеба ще се бориш...докъде искаш да достигнеш.
Сега това , че жена ти те е наритала на дивана не ми е достатъчно силна адженда. И ти да ми седиш там и да чакаш да дойде Видов ден. Хайде малко да се стегнеш, а?!



Тема Re: за дълго...нови [re: ellynora]  
Автор expat ()
Публикувано02.12.16 05:42



Мисля, че тестостерона му е на критично ниски нива и трябва да си го вдигне, ако иска нещата да се променят и подобрят.



Тема Всички сме чукчи писатели и не четемнови [re: Finntroll73]  
Автор expat ()
Публикувано02.12.16 10:37



В отговор на:

и си се пренесох сам в изолатора,най-крайната стая.
...

Взех си чаршафите и юргана ...




И го съжаляваме, а той просто се е направил на сърдитко и иска да му се помолят да се върне. "Аз пък съм обиден и ще ви се сърдя, ама ако много ми се помолите може да си поиграя с вас" - е подходящо за детската градина, но не и за 40 + мъж.

Аз не виждам някой да го е изгонил. Виждам акт на лична воля, с цел манипулация.



Тема Re: ... в изолатора, без диваннови [re: Finntroll73]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано02.12.16 10:55



Много е просто - стани от дивана! В пряк и преносен смисъл!
И, откажи се от твоя негативен коментар за всичко и за всички, просто със съпругата си говорете само за вас и единствено за вас. Предразположи я да ти каже, какво би искала от теб и си дайте малко време, само ваше си

да се усетите. Една жена има нужда от сигурност, внимание, интимност. Едно нещо да се наруши и отива по дяволите всичко. Жените обичаме и с ушите си, кажи и на нея, че я обичаш, не на нас.
Защо непрекъснато търсиш други хора, те не са важни, само вие сте си важни. Спри се ...
Не се опитвай да оправяш и да даваш оценки на другите хора, виж себе си и близките си!
Човеко, повтаряш и правиш едно и също непрекъснато, във всяка една област, сфера, отношение. Как очакваш нещата са се променят!? И мрънкаш! На нас ни омръзна, камо ли на съпругата ти!
И преди ти казах - трябва да поговориш с мъж, за да те научи как да се държиш, като такъв!
Успех!



Тема Re: за дълго...нови [re: Finntroll73]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано02.12.16 11:03



Имаш ли собствени мисли или само на шаблони разчиташ?!
Направи нещо от душа и със собствена мисъл, без да коментираш другите и какво те очакват от теб!
Всички тук се опитваме да те разтърсим, за да се събереш и да спреш да избираш лесното и да чакаш нечие одобрение. Постигни нещо свое си и се похвали!


И като четеш или слушаш, сигурен ли си, че разбираш смисъла на казаното, прочетеното. Оставам с друго впечатление! Не мислиш!



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор sasasas (член)
Публикувано02.12.16 11:43



Ти трябва да си намериш работа, щото това също изнервя жена ти и й носи притеснения. Може би си мисли, че трябва вече да почваш да работиш, а ти нямаш такова намерение явно. Такива неща създават напрежение между хората в едно семейство.



Тема Re: за дълго...нови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLaDa (пристрастен)
Публикувано02.12.16 11:56



Нещото от което най-много ме е страх е,че не искам да прекарам статъка от живота си в самота,както и старините си в самота и като разведен.
Така лиии..ти заради страховете си ли си със семейството? Виждаш ли колко дълбоко ти е сбъркано мисленето!
Е като в основата стои страх, да не го изгубиш, ЗА ДА НЕ СИ САМ, какво очакваш бе пич?
Попитах те няколко пъти, ти легло нямаш ли си?
Страхът от загуба на нещо те прави слаб и подчинен, започваш да се подмазваш и угодничиш и фактите са две недоволни страни. И?
Да се радваме? Ти така ли правиш?



Тема Re: за дълго...нови [re: Finntroll73]  
Автор 1ombre (всепознат)
Публикувано02.12.16 16:02



"Нещото от което най-много ме е страх е,че не искам да прекарам статъка от живота си в самота,както и старините си в самота и като разведен."

Липсата на хора около теб не е самота.
Истинската самота е ЛИПСАТА НА ПРИСЪСТВИЕТО НА БОГА В ТВОЯ ЖИВОТ!
Смисълът на живота за всекииндивид е ТЪРСЕНЕТО НА БОГА.
И когато го намериш ВЪТРЕ В СЕБЕ СИ ТЪРСЕНЕТО ИЗЧЕЗВА И СТАВАШ ИЗПЪЛНЕН А НЕ ПРАЗЕН И САМ. Иначе и една тълпа от хора около тебе ежедневно няма да изгони тази самота в тебе.




Ако нямате нещо разумно да кажете по една тема не влизайте само за нападки с/у автора и!

Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор blood2 ()
Публикувано02.12.16 19:39



Майната ти. Искаш да разсъждаваме върху твоите сложни проблеми.



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: blood2]  
Автор 1ombre (всепознат)
Публикувано02.12.16 20:46



"Майната ти. Искаш да разсъждаваме върху твоите сложни проблеми.
"


Всеки има някакви проблеми в живота.
Но някои търсят помощта на доктор и психолог.
За Финтрол - клубовете са неговия д-р и отходно място.




Ако нямате нещо разумно да кажете по една тема не влизайте само за нападки с/у автора и!

Тема Re: за дълго...нови [re: ShokoLaDa]  
Автор BezsynnaМодератор (пфффф)
Публикувано02.12.16 20:46



Аз забелязах само обидната дума "парясници". Не ще да е в гадното стадо. Пък че има късмета да е с другарче сякаш не е така важно. Нещо даже не мога да формулирам какво искам да кажа.





Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: blood2]  
Автор BezsynnaМодератор (пфффф)
Публикувано02.12.16 20:48



Я по-прилично. Ти и проблеми като хората нямаш, а пак ревеш за внимание. Той поне има какво истинско да обсъжда.



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: 1ombre]  
Автор blood2 ()
Публикувано02.12.16 20:59



Само ни затормозява със сложните си проблеми.



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Bezsynna]  
Автор blood2 ()
Публикувано02.12.16 21:00



Той има проблеми заради високото самочувствие. И е много трудно да му обясниш каквото и да е.

Е, че на кого да се оплаквам, като не искахте да сте ми приятели.



Тема Re: за дълго...нови [re: ellynora]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано03.12.16 01:47



Всичко стана заради това че си изпуснах нервите относно сина,че един час ни разиграваше,отговаряше,дюдюкаше насреща..не го изтърпях и го хванах за ръката и го засилих с думите..бегом към банята,няма повече да ти търпя лайнарщините.
Беше в 22:45 вечерта.
И тогава жената каза че щом имало блъскане и физически контакт..това било края.
Понеже работи в градина,гледа как детските служби взимат деца и в главата и има само ужас,страх и филми..че и у нас ще се случи.
Незнам..един час му се молих да си легне.
Явно съм голям грешник..засилих го..без дс го ударя или ритна навън..дадох му старт.
При открита подигравка в лицето ми.
Браво че така ми срина авторитета жена ми.
Както и да е..не съм помияр да си прося секс или близост.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: за дълго...нови [re: Finntroll73]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано03.12.16 01:51



Не казвам че бях прав.Трябваше без да го докоснс..да му изхвърля всичко на боклукс..плейстейшъни,игри,х бокс и пр.
И без никаква телевизия една седмица.
Но имах неблагоразумието да го засиля да тръгва към тази баня.
И от началото на ноември сме в отделни стаи.Мина повече от месец.
Ще видим..който е безгрешен,в случая тя..да хвърли първия камък по мен.
От 6 години не пия и не пуша.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: за дълго...нови [re: expat]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано03.12.16 01:55



Аз имам желание за секс.У нея няма никакъв плам и чуства.
Чака вечно аз да съм инициатора.Тя ми заяви,че ако исксм сексуален живот..аз трябва да го аранжирам.Като правя през ден опити за близост..никакъв ефект.
Да не съм я галил..не искала.
Най-накрая другаде ще ходя да галя.
И аз имам граници.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: ... в изолатора, без диваннови [re: Ludo2]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано03.12.16 02:00



Не знам каквото и да и кажа..може би вече е късно.
Цял живот и казвам неща.
Цвл живот и казвам колко я обичам.Според нея,трябвало повече с дела да се доказва.
Опитах се да я иькарсм навън,да разчупим всекидневието,да идем на ресторант на свещи и само двамата..
Защо да сме ходили..като не сме били заедно вече?
Ами аз искам да сме заедно,заради нас,детето,заради всичките тези години в които сме делили доброми лошо.
Незнам..трудно прощава тя,зодия скорпион си е.24 октомври



Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: за дълго...нови [re: ShokoLaDa]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано03.12.16 02:14



Истината е,че най ме е страх да не се пропия.
Муслиш че ще мине номера просто да ида да си легна в леглото при нея..и тя ще го позволи ли?
Изобщо не познаваш жена ми.
Да и тропна с ръка по масата и да и кажа,тук е моята къща..аз решавсм.
Може и да проработи..ама може и да се наложи дс викс полиция.
Онсзи вечер беше бясна.Каза ми че ако не ида веднага в другата стая,щяла да извика полиция насила да ме изведат.И няма да ми даде да си видя детето.
И ми рече,ще си тук докато си намериш работа..и после се изнасяш.
И това заради това че поставих граница малко по-твърдо на детето си с физически контакт тип засилка..да излиза от кухнята и да си ляга.
Часа беше 22:45
А получавах плезене, дюдюкане и отговаряне насреща.
Знаеш ли че на 5 минута баща ми би ме свалил с няколко шамара на земята. За такова държание.
Но не. Вече педагогата в Норге е говорене..наказвсне..говорене..наказване..без ефект.
Минава му наказанието и пак всичко на стар глас.
Женс ми е деоресирсна и зомбирана от страх от рсботата в детската градина.
И гледа постоянно случаи на отнети деца,карат ги дс миришат рискови родители дали са пили,дали са надрусани..като гестапо са.
Изобщо си нямате на представа какъв страх е тук покрай децата.Наскоро случай пак на педофил разкриха.В 11 детски градини бил работил мъжа.
И за малко при жената в тяхната градина е бил.
В тези детски градини и психика и физика ти заминава.
От стрес.


Трябва и тя да сменя работа.А аз съм безработен.Кой знае кога изобщо ще намеря работа.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: за дълго...нови [re: 1ombre]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано03.12.16 02:22



Не знам вече в какво да вярвам.В този нов век всичко е достойно за подигравки.Но си прав..за да не се пропия отново,вярата единственно ще ме спаси.Каквото стане в семеен план.
Времето ще покаже.
Или ще живеем истински и наистина както трябва..или просто всеки ще тръгне по своя път.
Насила хубост не става.Аз я обичам..но насреща виждам променен човек.
Така и не може да стигнем до задълбочен разговор с нея.Тя ме тества сега,да се докажа на дела.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: за дълго...нови [re: Ludo2]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано03.12.16 02:31



Какво предлагаш свое да направя?Просто да отида,дс си пренеса нещата при нея в леглото. Да ударя по масата и да кажа -тук аз решавам.
Според теб може и дс имам успех..но познавайки жена ми..най-много да извика полиция.
Когато ми беше бясна..след случката,ми каза ако не излезнеш от стаята,ще извикам полиция да те изкарат.И няма да можеш да си видиш детето повече.
Каза ми..след като си намериш работа,се изнасяш.
Оттогава минс месец.Нещата доста се промениха..ама мислиш ли,че е добре да си насилвам късмета,а?


В крайна сметка неведнъж се опитах да я предразположа за ласки,за просто секс..като физиологична потребност..да не съм я докосвал..не искала..
Е ми..ще чакам.Чакане му е майката.Хубавите неща стават с изчакване на точния момент.
Ако я напия и в крайна сметка се сближим..може и дс тръгнем към живот в общо легло.
Пусто обаче аз приключих с грипа.Сегс нея я почва гърлото пак.
Само болести,грипове и проблеми.


Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: blood2]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано03.12.16 02:33



Е да..не си ти в центъра на вниманието тук..и майнатс ми..нали?

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: blood2]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано03.12.16 02:36



Ще ти дам 15 минути слава и център на внимание.
Заповядай..че си като ощипана невеста.
Нещо те търсиха,беше се загубил?
Явно се бяха притеснили да не си умрял.Или някоя да се е прежалила.



Каквото повикало..това се обадило.
Да не беше тръгнал с майната ти.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Bezsynna]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано03.12.16 02:37



Давам ти 15 минути евтина слава и център на внимание.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: blood2]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано03.12.16 02:40



Ти наистина ли си мислиш че имам огромно ссмочуствие?
Само аз си знам какво ми е вътрешно.
Но за да те ценят хората и да те уважават..трябва да имаш самочуствие и самомнение.
Просто е факт това.
Аз съм доста раздвоен като човек и често несигурен.Но слушам вътрешният си глас вече.И какво ми казва сърцето.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: Всички сме чукчи писатели и не четемнови [re: expat]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано03.12.16 02:44



Не знаел че жена ми ме заплаши че ще извика полиция,ако не напусна хола веднага.
И няма да си видя детето.
Не знаеш че ми рече в яда си..че след като си намеря работа,да си ттрся квартира и да се изнасям?
Е..сега вече знаеш.
Беше преди повече от месец.
Да си насилвам ли късмета да се правя на мъж.Може би да..но този път ще звънне на ченгетатс.
Кой е сегс манипулатора?
Изолатора беше единственната ми опция.
Ами ако няма да се обичаме и уважавме..ще се изнеса.
Но за никого няма да е добре,най-вече за детето.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: sasasas]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано03.12.16 02:52



Ела..заповядай в Норвегия. Да те видя колко бързо и кога в тази адска криза в момента ще си намериш работа?
Това не е концерт по желание да си намериш работа.
Въпреки че съм с много добър норвежки,след хиляди подадени молби..нищо.
Въпреки че обърнах навсякъде къде що имаше като връзки нищо.
Въпреки че обикалях с едно тесте СВ та от магазин в магазин,от шопинг център в шопинг център..нищо.
Отделно къде има фабрика,склад или бензиностанция съм подсл.
Отделно и бюрото на колене съм ги молил няколко пъти за съпорт.
Тук е ужасна безработица и временнс заетост.
Бащи и майки с по 3-4 деца и то норвежци са безрсботни и съкратени.
В момента е като апокалипсис тук.След петролната криза от щатите.Те я създадоха.
Западна Норвегия е най-зле откъм безработица.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор ellynora (x)
Публикувано03.12.16 08:33



Разбирам, че си в доста сложна ситуация и казусът е доста сериозен. Далеч не е най-големият ти проблем, че спиш еди - къде си...На този етап едва ли дори е моментът да си търсиш работа. Трябва да сортираш собствените си мисли. Да подредиш живота си според желанията на околните. От това, което пишеш разбирам, че жена ти няма желание да живее с теб повече, няма желание да подновите каквато и да е било близост и връзка. След определен период без секс разводът ще бъде в пълна сила. Вие живеете като съквартиранти. Въпрос на време е всеки да вземе решението за себе си и да направи решителната крачка, защото ужас без край не е най-доброто решение дори за детето ви , то става все по-неуверено и изнервено. Стреса и напрежението срива цялото ти семейство. По всяка вероятност тя ще подаде молба за развод - вече ти го е казала да напуснеш да не протестираш и да не създаваш проблеми. Пробвай разговор за последно и я питай дали иска развод. Спри да се правиш на жертва. Милиони живеят разведени и изобщо не са парясници , както ги нарече. Имай милост, всеки си има своята история и причини.



Тема Re: Всички сме чукчи писатели и не четемнови [re: Finntroll73]  
Автор expat ()
Публикувано03.12.16 10:42



Май трябва да потърсите семеен терапевт, при желание и от двама ви. и да подновите комуникацията по между си. И ти трябва да порастнеш.



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор blood2 ()
Публикувано03.12.16 10:59



Това, че искаш много различни неща не означава, че имаш малко самочувствие.



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор blood2 ()
Публикувано03.12.16 11:33



Е, то няма как някоя да се прежали за мен. Не съм такъв късметлия.




Тема Re: за дълго...нови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLaDa (пристрастен)
Публикувано03.12.16 12:46



Ъъъъ?
Въобще и не предполагах че е толкова сериозно...
Не знам какво да кажа, освен че всичко е в ръцете ти и ако не промениш нещо..ще стане доста зле..
Значи ако някой само се опита да ме заплаши, особено в дома ми или е изхвърчал той или аз..но моят дом е моята крепост..
Фитроле, ни мисли за пиене..това не е решение на проблема.
А ще ти дам едно последно мнение. Опитайте се да гледате в една посока, да градите нещо двамата... т.е. не се взирайте един в друг, кой какъв е и за какво е виновен, а правете нещо двамата общо..резултатите могат да ви сплотят...ох, знам ли.
А пък ако не станен нищо...нали знаеш че има България..нищо че се отказа от нея...тук хората са различни, по-топли са, ще ти помогнат. Има и работа...няма да останеш на улицата...и гладен, а другото после ще градиш...
Не се сдухвай..винаги има изход и решение.. : )



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: blood2]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано03.12.16 15:54



Спри да се самосъжаляваш.
Ти си много повече отколкото си мислиш че си.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: за дълго...нови [re: ShokoLaDa]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано03.12.16 15:57



Е да.Винаги след като се обърне каруцата..пътища много.Гледам да градим.Мисля че и тя осъзнава какъв ад ни очаква и двамата ако се разведем.И затова може би сега очаква с дела да се променя.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: Всички сме чукчи писатели и не четемнови [re: expat]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано03.12.16 16:02



Трябва да.Много неща трябва.Най-вече работа и приятелска среда да имам.Тогава нещата ще се стабилизират.
Имам си наследство с нервите по рождение.Там трябва много да работя.
Аз съм порастнал като цяло за важните неща .
Просто в брака монотонността убива връзката.Трябва ни свежо начало и сериозно опресняване на връзката.
На терапевти не смеем да ходим.Понеже всичко се записва и архивира..и може да стигне до ушите на детските служби.
Аз вяра на психолози,семейни терапевти и пр..в тази държава нямам.
Понеже не съм сигурен кое как ще изтълкуват.
Сори. Ама Норвегия е идиотска държава в това отношение.
Ние самите трябва да си оправим връзката.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.

Редактирано от Finntroll73 на 03.12.16 16:04.



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: ellynora]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано03.12.16 16:11



Ами горещо се надявам да не се стигне до развод.Понеже ми подмята от време на време с носталгия неща..ти защо това не правиш повече..защо онова..
Незнам,по-скоро това е момент на проверка.Как ще се представя с дела,как ще се променя.
Не мисля че иска развод.Просто може би в яда си ги каза тези неща.Понеже оттогава насам не ги е повторила.
Ба няколко пъти каза..при въпрос на сина ни..докога ще спя там отделно..и рече..че засега сме така..понеже сме щели да видим дали можем да живеем заедно.Тя и балдъзата са деца на разведени родители.Едва ли иска същото и за детето ни.
Просто трябва страшно много неща да коригирам качественно.
Изхождам по пътя на логиката.
Искам да освежим връзката и живота си.
С нови хора,нови неща,нов начин на живот.
Да не живеем толкова затворен живот.
Толкова монотонен
Трудно ще е като безработен да и предложа луксозни почивки и уикенди тук там..но ще се съсредоточа върху дребните важни неща.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор blood2 ()
Публикувано03.12.16 16:30



И това го знам.






Тема Re: Всички сме чукчи писатели и не четемнови [re: Finntroll73]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано03.12.16 18:54



Тук излагаш своето мнение, погледнато от твоята гледна точка. Не знаем какво мисли съпругата ти. В случая тя е очернената страна и единствено и само тя е виновна за положението според теб. Чакай малко! Ти нямаш ли вина? За да се държи по този начин , явно има някаква причина. Ако човек разговаря с нея, сигурна съм, че ще има мнение,съвсем различно от твоето. Извинявай,че ще ти го кажа, но като те чета, гледам, че тръгваш с рогата напред. А така не трябва. Има нещо друго, което кара жена ти да се държи по този начин, нещо, което ти ни спестяваш.А ние няма как да знаем.



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор ellynora (x)
Публикувано03.12.16 23:40



понеже сме щели да видим дали можем да живеем заедно
Извинявай, но така разделени по-скоро тренира да види как е да живеете поотделно и май ще вземе да й хареса.


Хората не се променят така лесно. Или те приема такъв , какъвто си, или майната й. Това , че си наказан за нещо и изкупваш вината си не променя нещата, напротив, разваля ги още повече. Или ни спестяваш нещо много сериозно, или нищо няма смисъл повече.



Тема Re: Всички сме чукчи писатели и не четемнови [re: dama spatia]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано04.12.16 01:14



При нея е страха от това да не стане така да ни отнемат детето.То е основният движещ двигател.Заради това че на моменти му реагирам грубо.Не с бой,а с побутване и викане.
Това е всичко.Тя такива неща нямала да толерира.Аз не искам да бъда такъв.Днес имахме страхотен готин ден,с ново семейство с което се запознахме,готини хора,спортни натури,весели,и те с котка като нас.И със сходни виждания за доста неща.Оше щом се видяхме за първи път се усети химията.Много рядко се случва напоследък да откриеш свестни хора изобщо.Децата са горе долу големия..техния и нашия на една и съща възраст.3 години е по-малък нашия,но пък са живо вглъбени във футбола.
Бащата е бил професионален играч в Добруджа клуба в бг.Детето му тренира тук в солиден клуб,където набират кадри за норвежката лига,Цскари са и той и сина му..и аз също.
Най-после да попаднем и на не-чалгари и рок ориентирани.
Просто..дано господ най-после да ни е свързал с точните хора.И не живеят далеч от нас.


Така че освежаването на ежедневието започна.И дано целия ни живот се освежи към по-добро.


Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: ellynora]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано04.12.16 01:24



Нищо не ви спестявам.Ако иска да бъдем заедно,аз съм напълно за.Аз друго и не искам.Аз искам с тях да прекарсм живота си.
Ако се разведем,вината за това ще е предимно нейна.
Понеже аз не искам развод.От нея зависи.От мен каквото зависи,ще го направя.З а да останем заедно.
Днес беше един супер страхотен ден.И двамата си благодарихме взаимно за взаимопомоща и за това че се запознахме със много готино и свястно бг семейство.
И с деца момчета футболисти.
Тъкмо и сина ни да има общи теми за разговор,да ритат и играят заедно.
Бащата е бил професионален футболист.И двамата сме Цскари,и двамата сме рокаджии.И те и ние имаме женски котки.
Какво по-добро.Свежа нова връзка,със свестни хора.


И не са вегетарианци..което е добре.
Още щом се видяхме и в първите 15 минути и се усети химията във въздуха.
Това е важно изобщо във връзките.Химията и общите неща.Дано и ние с жена ми си върнем химията между нас.
И то по-скоро.Днес си благодарихме взаимно зс хубавия и готин ден.
Което е добро начало.


Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано04.12.16 01:26



Дивана в изолатора има и предимства.
Като в заглавието..няма нищо по-хубаво от лошото време.


Дава ти време за размисъл и корекции.


Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: за дълго...нови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLaDa (пристрастен)
Публикувано04.12.16 11:58



За да градиш, трябва да има основа..имаш ли я?
Но знаеш ли, пак те прочетох...ти въобще не осмисляш това което ти пишем, ти си знаеш тя е виновна, но аз ще се променя...но се променяш откакто те чета и май промяна няма никаква.



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор ellynora (x)
Публикувано05.12.16 03:21



Изгряло е слънце и на твоята улица най-накрая.

Не се ли вмъкна така най-невинно в спалнята в единия ъгъл и с гръб? Не че очакваш внимание, но нещо подобно.



Тема Re: Нещата се оправиханови [re: ShokoLaDa]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано05.12.16 11:37



Нещата се оправиха по най-необяснимият начин.
Идва сина докато оправях сутринта на котката пясъка и акотата,и ми разправя..мама пита докога ще спиш в крайната стая?
Ами..защо питаш мен,питай нея..му разправям.
Оказа се че тя нищо не била рекла..ами малкият интригант си го измислил.
И отивам и я подпитвам..вярно ли е това което си му казала.
Не,нищо не съм му казвала..ама защо наистина спиш още там?
Е..ти какво искаш..ти самата ме гонеше едва ли не с полиция,и ми разправяше че след като съм си намерил работа да се изнасям..сега пък защо съм продължавал да спя оттатък?
И ми рече..аз не съм ти казвала да спиш оттатък.
Падна ми ченето.
Е..признал съм ви със сестра ти и баща ти..искате всеки да е Ванга.Не се научихте да комуникирате,само мълчите,и другия да си знае насреща.
И какво се оказа..аз изобщо не съм бил изгонен в изолатора.Ами аз не съм нагъл човек и казах.След като виждам че ти е неприятно,виждаш..не се натискам и не наглея.Чакам ти да ми кажеш.
Къде го чукаш,къде се пука?
Страшно нещо сте вие жените!!!



Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.

Редактирано от Finntroll73 на 05.12.16 11:39.



Тема Re: Нещата се оправиханови [re: Finntroll73]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано05.12.16 11:43



В крайна сметка,се оказа че аз сам съм се самоизолирал.
Всичко е в липсата на комуникация.Вие жените по принцип много рядко казвате какво точно и ясно искате.Чакате ние да прозрем какво ви е в главите.


Както и да е,помен няма от нещата преди месец.
Даже ако сина не тропаше и ставаше до посред нощ,и секс щеше да има..ама днес ще го нагоня още в 21 ч да си ляга.


Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.

Редактирано от Finntroll73 на 05.12.16 11:44.



Тема Re: Нещата се оправиханови [re: Finntroll73]  
Автор NAKOIMUPUKA (Жега)
Публикувано05.12.16 11:45



Айде успех довечера, да споделиш после! Като на меден месеца да сте!

НА КОЙ МУ ПУКА!


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: ellynora]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано05.12.16 11:46



Прочети ми по-горе отговора към шоколада.Там съм обяснил.
Вие жените не се научихте да говорите.Оказа се че изобщо не съм бил изгонен в изолатора,ами сам съм се изолирал.Не съм все още баба Ванга,за да знам какво мисли жена ми.
Ама след като не заявява какво точно и ясно иска и казва,става така.
Всичко се оправи.



Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: Нещата се оправиханови [re: NAKOIMUPUKA]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано05.12.16 11:49




Е,не точно като на меден месец,ама оставам изумен от женската логика.Няма такова нещо като женска логика,всичко го мислят наобратно.

Аз като казвам нещо,го заявявам високо,ясно и със силен глас какво искам.


Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: Нещата се оправиханови [re: Finntroll73]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано05.12.16 11:51



Явно при жените е-Аз си мисля,че евентуално ти си мислиш,че аз си мисля..ти какво мислиш..и по-добре да не го казвам,та да не стане гаф.
Това е,Еврика!!!



Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: Нещата се оправиханови [re: Finntroll73]  
Автор blood2 ()
Публикувано05.12.16 11:59



Трудно е да се разбираш с жените и да искаш да ги сваляш. Не знам защо така се получава, но и те трябва да се научат на много неща от любовта и харесването.






Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор tirtirlin (непознат )
Публикувано05.12.16 12:08



Ти, много споделяш като за мъж.
Убеден съм, че жена ти също чете у форума, но споделя по малко.

То, даже модераторът на споделено не споделя, което е хубаво, че не натоварва другите




Аз покрай теб намразих Норвегия, а и част от Швеция и Дания, че омразата ми се размива и няма отревист граничен контур .



Тема Re: Нещата се оправиханови [re: blood2]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано05.12.16 12:21



Не всички жени,но поне една голяма част са пасивни.Те очакват розите,намеците,свалянията.
И то понякога когато тръгнеш романтично,не ти връзват.
Голяма част от днешните жени харесват гадни мъже,които ги унижават,които се държат нахално с тях.
Може би бъркат основно гадният мъж с оправен.
Имам много пресни и близки примери от такъв тип отношения,и бих казал смело че тези жени сами се поставят в ролята на жертви.Може би една вътрешна част в тях търси сигурното,или просто обичат да бъдат мачкани и унижавани,дори и подсъзнателно.
Жена ми не е от тези жени.Никога не би изтърпяла такъв тип мъж,колкото оправен и нахакан да е.Но е факт,че моят тип мъже ,не сме особенно вървежни.
Но реално жените не знаят какво изпускат.Понеже изпускат доброта,романтика ,цветя и рози.
Например балдъзата веднъж малко на майтап го рече и с горчивина..когато подарих цветя на жена си..че не помни откога баджанака не и е подарил букет цветя.
На няколко пъти поства снимки във фейса,и го добавя и него..все едно е заедно с тях някъде си из града..пък тя снимката у тях,той седнал пред масата.
Незнам,щом се харесват и обича такъв тип връзка в която той да казва ,решава,коли и беси..хубаво.
Обаче е станала много нервна на моменти.
И в слабостта си,или си го откарва понякога с истерични крясъци на децата..а причината е той..или пък просто му крещи пред нас за секунди,и после продължава с благ тон.Имат много и те да коригират,ама той няма и гък да и позволи да му каже и тя да му дава тон в живота.Ние се стремим справедливо двете страни всичко да решаваме.В едно семейство се губи личното его,ако семейството е здраво.Личните прищевки остават на последен план.И се търси консенсус,и общите цели.
Незнам..никой не искам да съдя,но виждам десетки подтиснати жени,със уж вървежни и нахакани мъже.
Щом си ги харесват,ок!

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: Нещата се оправиханови [re: Finntroll73]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано05.12.16 12:30



Навремето като млад имах една позната,подир която тичаше едно момче като лудо.Подаръци,цветя,изпращания до вкъщи и романтика.
Ходиха не повече от 3-4 месеца.
След като скъсаха я чух веднъж пред общи приятелки,момичета от компанията ни тогава да каже-Ами той беше много добър,тих и благ..много смотан ми изглеждаше,нямало тръпка и вълнение с него.

Ако съм сега с този акъл,бих и рекъл директно,ами иди си намери някой нахален и пиян лайнар,където да се гаври с теб пред приятелите ти,и дано се почустваш щастлива.
Тръгна после с мой приятел,тоя я правеше на луда..мяташе я в храстите,говореше и само мръсотии,риташе я с шутове по задника уж на майтап...
Веселостта стигна до там,че го завари с нейна приятелка да се натискат.
Тази същата и мен била харесвала,ама така и не ми направи намек..та да се пробвам..понеже явно и аз съм и изглеждал смотан.
Защо тогава ходеше да ми краде снимките за паспорт и шофьорска книжка,и да иска копие от фотографа?


Незнаят какво искат такива момиченца и жени.
Е ,тогава бяхме на по 16-20 години.Сега сме други вече,и тя е със семейство..и аз.
Ама онзи където я мяташе в храстите,още не може да я забрави.

И даже и женен вече,за обща добра приятелка от младините ни..пак въздиша за онази от едно време.

Странна материя са жените.Харесват само гадното в мъжа.

А онова скучното и прекалено доброто момче,се оправи в живота със супер жена днес.


Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.

Редактирано от Finntroll73 на 05.12.16 12:32.



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: tirtirlin]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано05.12.16 12:39




Не съм искал да намразиш Скандинавия.Виж,ако не си чуствителен човек и не си го слагаш,ако си ярко подчертана материалистка..Норвегия и Скандинавия ще ти харесат.
И ако имаш способността да се вписваш всякъде и да нямаш принципи особенно.
Понеже тук моралните,принципните и честолзбиви хора и най-вече чужденци не ги харесват особенно.
Аз никъде не съм обещал че ще бъде хубаво или приятно,аз обещах само истината.

Харесва ми тази фраза от Матрицата,в която Морфеус дава на Нео да избере червеното или синьото хапче с думите,аз ти обещавам само истината.

И ако избереш червеното хапче,ще ти покажа колко дълбока е заешката дупка.

Та и аз така,няма как да говоря лъжи за Норвегия,и фалшиви неща.
Не ми плащат за да ги хваля.


Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано05.12.16 12:41



Пък и някой дори и да ми плаща,не бих говорил лъжи.Предпочитам да не приема определена сума,и по-скоро да си остана чист пред съвестта.Такъв морал в Норвегия нямат.Никога не са имали,и няма да имат.



Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.

Редактирано от Finntroll73 на 05.12.16 12:42.



Тема Re: Нещата се оправиханови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLaDa (старо куче)
Публикувано05.12.16 17:30



Финтроле..ти си ГЛУПАК! Ама ти го казвам с многоо топлина..да знаеш.. : ))
Хаха..ние ли бе! Е че вие всичко знаете..и това е! Ми човек като се нервира не с полиция ами и с точилка може да те гони..ти какво, все зад вратата ли ще стоиш наказан...
А после ние жените сме ви виновни... : )))
Еее чак пък страшно...просто ни обичайте..не се опитвайте да ни разбирате...

...няма как да стане, повярвай!.. : )))
хайде поздравче..една металика от мен...и умната ей..дръж се на ниво и спри да се вдетиняваш и да стоиш наказан...





Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: tirtirlin]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано05.12.16 19:24







Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано05.12.16 19:27



Не бил баба Ванга , а даваш отговор на въпроса, който щях да ти задам





Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано07.12.16 11:00



когато някой казва нещо спокойно или пък говори дълго - обстоятелствено и обяснително, с аргументи или не, вика, тропа с крак, замерва те с чинии, ругае, тряска врати, обижда те и прочие - все пак смята, че може да се разбере с теб и че може да бъде чут

когато някой мълчи - има няколко възможни причини, поради които го прави, една от тях е, че не вижда смисъл да разговаря и да изразява емоции и отношение - било моментно или натрупано с времето, защото не вярва да бъде разбран в смисъла, който влага

та май това е сериозния проблем
не вижда смисъл от комуникация
казваш, че всичко се е оправило,
но опитай да промениш това, за което писах по-горе
и да те възприема като близък човек, с когото може да се разбира с думи
та било и с поглед и малко думи, а не "лекции"

с какво се занимаваш днес?
да ме е страх ли и мен да питам - търсил ли си работа, та да отнеса поредната порция сготвен от теб анализ на норвегия, кризата и социалната система там


по старомодния начин - търсене на временна работа по обяви, а не чрез агенции по заетост или там каквото е... - опитваш ли
спомних си как чарли чаплин в "треска за злато" чистеше сняг, за да събере пари за 1 вечеря
като нямаш доходи, а чета за планове за спа и прочие, ми изглежда като онова "на гол тумбак - чифте пищови"
кажи ми как да се радва на вечеря в ресторант, която трябва да е романтична, а в същото време ти я организираш, но плаща тя, а паралелно тя трябва да мисли за вноски по кредити, сметки, такси и прочие месечни разходи
не й е леко да е златната кокошка в семейството
писа някъде - да напуснела, като й тежи работата
е, може ли да си го позволи в тази ситуация
от писане във форуми, остава ли ти време за домакинстване поне
разбирам, че е тежко да не работиш, идват и празници...
не е само въпрос на доходи, а и на усещане за някаква, макар и относителна, сигурност
стегни се

п.п. довечера ще изгледам "треска за злато"



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано07.12.16 11:31



в сезона на подаръците
миналата година по това време четох какви безумия накупихте като подаръци за коледа
ето ти идея, като за безработен човек, който можеш да изработиш сам
трябва ти кутия и листчета - розови и сини

копвам ти от 1 обява
Луксозен комплект игра за двойки ''52 седмици Любов''.

Комплектът ''52 седмици Любов'' представлява красива кутия във формата на сърце с панделка от сатен, под капака на която се крият любовни желания, написани върху папируси.

Всяка ръчно направена луксозна кутийка съдържа общо 105 папируса 52 розови и 52 сини, с които ще се забавлявате през цялата година, както и един допълнителен папирус с подробни указанията на играта. Всяка седмица Вие и Вашата половинка ще теглите по един от папирусите. Жената тегли син, а мъжът розов. Текстът е написан във вид на любовно желание от Вашата половинка, което трябва да изпълните до следващото теглене на папирус. От Вас зависи дали ще прочетете на глас написаното на папируса или ще го запазите в тайна за по-голяма изненада.

Комплектът ''52 седмици Любов'' е предизвикателство към двойките да покажат чувствата


кофти е само, че ти ако изработиш при теб ще е малък елемента на изненада,
но пък ако го купиш готов не се знае дали някой почитател на "50 нюанса сиво" не е развихрил фантазията си


ако тя се съгласи да напише поне 5 листчета с фантазии, ще е супер вариант, ама едва ли
само идея е



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: holi_day]  
Автор NAKOIMUPUKA (Жега)
Публикувано07.12.16 12:49



Много добра идея!



НА КОЙ МУ ПУКА!

Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: holi_day]  
Автор tirtirlin (непознат )
Публикувано08.12.16 15:41



В кви безметежни розови светове живеете ?

За мен романтичното е, двамата на терасата, по кожени препаски, с запалени бензинови резачки се дуелират под музиката на Арам Хачетурян !



Спокойствието ме дразни! Ако съм спокоен, ще умра от спокойствие за три минути.

Бракът не е място за отпускане !



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано08.12.16 20:47



"Сега не знам изобщо занапред как ще е..
Ама ще ми писне..и като ударя по града,понкръчми и курви накрая..
Майтапя се,никога няма да го направя. "


Ето ви слабото място в семейството, ти си причината и виновникът.

Жена ти знае, че никога няма да го направиш и ще ти измучи и кръвицата и живота ти.. а ти с кеф ще си дадеш и кръвчицата и живота си за семейството си и това е същата втората ти грешка, ЗАЩОТО то майната му на живота ти и кръвчицата ти, с кеф ще ги отдадеш на семейството си, но НО сляп ли си че освен кръвчицата ти и семейството на кино ще идат, и жена ти и детето ти..

Крайно време е ако искаш да ги спасиш да станеш лош, за жената бой и ебън и много работа, и ти по кръчмите хазарт и курвите..тя не е глупава и твоята...инвестирала е в теб и няма туку така да те даде на другите..особено ако си и банковата и сметка и ги издържаш финансово... а ако тя теб издържа, направо тихомълком се изнасяй при курвите в кръчмата, те ще ти намерят някоя работа да им вършиш и ще имаш много курви на разположение..

Сърцето ме заболя като те четох, все едно моят живот описа, но мен ме научиха старите хора, аз го изпълних и сега имам големи пораснали деца и една мъркаща жена до мен...и аз за малко като теб да им подаря безсмислено и кръвчицата си и живота си.. и не се притеснявай , казвало че има и друг живот, ако в този не успееш в другия ти ще си жената, да и го върнеш или да и покажеш какво е жена която с благо води мъж..

Като лично го приех, ще трябва да изляза някъде да се напия..

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!



Тема Re: Нещата се оправиханови [re: ShokoLaDa]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано12.12.16 08:53



Нещата вече се нормализираха.Но сме доста поизтощени от ежедневието напоследък.Аз лично се уещам че ми убягва фокуса към ежедневните неща.Някак си се самовглъбявам на моменти с фейсбук,спортни форуми,в дира форумите.Затова тези дни и в близко време няма да влизам много тук.
Имам нужда да се фокусирам върху дребните неща и радости вкъщи.Понеже доста съм задълбал в някаква си моя дупка.
И жената това я дразни,че съм някъде другаде духом.
Не ми е лесно ,в това положение което съм.Но е важно да съм в час във къщи.За да се върне страстта между нас.


Като цяло нещата са добре сега.
Права си,ченяма как да ви разберем вас жените.Можем само да ви обичаме.


Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.

Редактирано от Finntroll73 на 12.12.16 08:54.



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: dama spatia]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано12.12.16 08:56



Благодаря.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: holi_day]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано12.12.16 09:07



Така е.Чуства се несигурна.
Може би можех да запазя тази работа,макар и да бяхме в конфликт..но това означаваше нацяло да сваля гарда.Да се подложа на пълно унижение.
Имам достойнство и чуство за чест все пак.Нещата така или иначе бяха прекалено объркани вече на бившата работа.
На моменти ме обвинява жената.Защо не съм се бил примирил,да не съм тичал толкова много,да съм се снижавал,мълчал и преглъщал..
Е,аз това нещо го правих много години подред.Но всяко едно снижаване и напасване си е само за твоя сметка.Нещата бяха станали очевадни просто,и нямаше как изобщо повече да се самозалъгвам.Да не мислиш че взех лесно решението да се махна оттам?
Бях провокиран на всякакви нива.От шефове,собственници..че дори и колеги.Не е изобщо добре,да усетиш в един момент,че всички работят против теб.Незнам дали съм бил кофти човек спрямо колеги и собственници,спямо отговорници.По-скоро им дадох това,което те дадоха към мен.Във всеки случай,реакциите ми бяха провокирани от тяхни първоначални действия и решения.
Ако получа топ отношение,съм тих като мушица и усмихнат.
Проблема е,че няма как от нищо нещо да направят,няма как да тичам за трима,да ми плащат за половин ..и да искат и да не се оплаквам.И нищо да не ми помагат.
Така че..ако някой друг е можел да се справи по-добре в тази ситуация в която бях аз..да заповяда!
Не мисля че 99 пр от хората..биха издържали и 3-4 месеца дори.
Аз издържах близо година и половина на страхотен целенасочен геноцид.В уж правовата Норвегия.


Не съжалявам за нищо.Може би само едно,че имах илюзии..че тези може и да се махнат..че може да им светне лампичката..че така няма как да върви.
Отнисно обядите и вечерите,не я карам тя да ги плаща.За момента имам възможност да поемам половината сметки горе-долу,да пазаря,да и купя и подаръци дори..както и да платя обяда или вечерята в ресторант.

Дано имам късмет да намеря скоро свястна работа.
Подавам,търся и постоянно питам хора за работа.Нищо за момента.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: holi_day]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано12.12.16 09:13



Тази година подаръците ми към жена ми са по-скоро символични.Един много ефектен ръчен часовник,и една тениска,на Тайп о негатив.
Ще видя и още нещо дребно като бижу да и подаря.
Към балдъзата и баджанака подаръците са сходни,пак разни тениски с бъзици,малко козметика и подобни.
Опитахме се всички уж да се ограничим,да са по 500-600 кр подаръците към всеки.
Макар че отиват към 1000 кр на човек горе долу.


За сина вече ми е лесно.Пожелава си едно,две неща..събираме пари и му даваме.
Вече сам да си купува.Към племенниците имаме подаръци.За момче и момиче.

Лично аз за мен,си взех един суитчър на Тестамент от интернет сайта където поръчах тениските,и чакам още две тениски чак от Холандия.
И едни слушалки JBL .

Нали съм си меломан,това ми е достатъчно.


Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: tirtirlin]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано12.12.16 09:15



В брака трябва да си постоянно нащрек.



Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: Нещата се оправиханови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLaDa (старо куче)
Публикувано12.12.16 13:41



Права си,ченяма как да ви разберем вас жените.Можем само да ви обичаме.
А! това разбереш ли го..повече не ти трябва... : )))
Радвам се за вас Фитроле...дано намерите верния път...: )




Тема Re: Нещата се оправиханови [re: ShokoLaDa]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано12.12.16 14:06



Ами дано да го намерим.Тежките периоди идват,но в тях си проличава има ли здрава основа или не.На моменти,признавам си,се изнервям при трудности и при неочаквани неприятни обстоятелства.
Случи се миналата седмица.Синът падал и си ударил ръката на басейна,точно на лакъта паднал,като посрещал една водна топка,и се ударил на ръба.
Доста го болеше,но според мен нямаше нито счупено,нито пукнато.
По-скоро натъртено.Но жената като я обзе една паника,давай към спешното.
Спокойно бе..удрял съм се по подобен начин,че и по зле..няма счупено.Да видим как ще е до утре,и ако много го боли..ще го заведа.
И като ме почна,че съм бил безотговорен и нехаен..ужас.
Просто хванах сина,и хайде на близкото спешно.Естественно,препратиха ни в града,понеже тук няма рентген в квартала.
Ужасно врме,дъжд и мъгла..просто чистачките блокираха.И едно движение и задръстване,и ме хванаха нервите.
Сина ми бръщолеви на главата и постоянно мрънка,движение..дъжд,коли и лоша видимост..за малко да засеча един колоездач на зебра.
Просто тези новите тип коли,страничните колони са ужасни,точно в мъртвото поле ми беше.В последния момент реагирах.


Все им разправям..когато карам-искам гробна тишина.И в града карам ли-без музика!
Не ставам за таксиметров шофьор,знам си го.Обожавам да карам,но извън града.

Та такива работи.Оказа се,че нищо му няма..натъртено беше,както и предполагах.
Бил съм санитарен инструктор на застава в казармата все пак.Но тази пуста женска паника..
Просто на моменти нервите ми идват в повече.Преживях одисея с работодатели,и явно много ми се разклатиха нервите.Трябва да ги лекувам,на спокойствие и тишина.


Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.

Редактирано от Finntroll73 на 12.12.16 14:08.



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: tirtirlin]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано13.12.16 01:30



е, да
но когато се играе белот и единият е по-рисков играч,
другият е по-умерен

така и в брака и връзките, ако единият е по-луд, другият и да е увлечен от лудостта на момента, пак може да е по-спокоен и балансьор



преди 100г /разказвах го на някого това/ мъжът ми с патос по някакъв повод декларира, че не му пука за хорското мнение
предложих му щом не му пука, да излезем голи на терасата да потанцуваме
отказа
някой би танцувал си мисля хаха
аз, заради подобен облог, но с др.хора, се наложи през нощта да изляза с нощница навън и да се разходя

колкото и да имат сходни интереси и сходен начин на живот, винаги единият е по-пламенен, а другият - по-спокоен
вземат ли да се надскачат, няма да е допълване и забавление, а състезание
амбициите в такъв вид ще пометат важните неща



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано13.12.16 01:32



с тези тениски да не подготвяте конкурс
"мисис мокра фланелка"





Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано13.12.16 01:33



дано!



Тема Re: Нещата се оправиханови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLaDa (старо куче)
Публикувано13.12.16 10:11



А защо се изнервяш? С нерви трудности не се минават, напротив, трябва да си много спокоен!
А като няма трудности, можеш да се нервираш колкото искаш... : )))
И така..
Хубав и усмихнат ден пожелавам...






Тема Re: Нещата се оправиханови [re: ShokoLaDa]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано13.12.16 10:34



Благодаря за пожеланията,подобно и на теб.Права си,незнам и аз защо се изнервям и нервирам често.Просто в гена ми е.Още по рождение.Като малък много не се изнервях,но в пубертета вече започна.Имах нервно болен дядо,по майчина линия.Баба ми се е развела с него когато майка ми е била на 12 години.
Не се е търпял просто.При него нещата са били много по-зле.Аз съумявам някак си да запазвам самообладание,но до определен предел.Съберат ли се сбор от обстоятелства,и просто се изнервям за отрицателно време.Все си повтарям вътрешно да съм спокоен,но явно си е болест това.
Майка ми я имаше и тя нервността,най-вече и заради действията на баща ми,имам и я и аз за съжаление.
Затова баба ми бог да я прости,много съжаляваше чак до последните си дни,че е сбъркала да се събере на младини с този човек дядо ми.Заради нас.
Аз никакви контакти с него нямах,забраняваха ми дори и да ме срещне по улиците да говоря с него дори.
До такава степен баба ми беше наплашена че чрез мен може да се опита да почне да се върти и увърта около нас.
Два пъти през живота си съм говорил с него за по 5 минути.Но то и в града ни той беше нарицателно за нервак.Много срам и подигравки съм обрал заради това че ми е дядо,от приятели уж,и компании.


Беше нервно болен човека и голям привърженик на Цска.И постоянно му подвикваха само Левски и му говориха против Цска.
И горкия гонеше хлапетиите,хвърляше камъни по тях и се нервираше и оплакваше на кой къде види че му се подиграват.
Беше кошмарно когато в компания с други,го срещнехме някъде.
Аз малко или много,след като почина и ние бяхме единственните които се заехме с погребението..малко или много ми беше кофти,че така и не го познавах.
Но пък от друга страна по-добре.
Израснах в срам от него.Хората понякога са ужасни,гледайки да те подиграят и уязвят.
Като почина,се оказа че е събирал ревностно всичко свързано с Цска,имаше цяла библиотека със списания,вестници и статии за Цска.Единственния му отдушник е било това.


Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.

Редактирано от Finntroll73 на 13.12.16 10:38.



Тема Re: не са...нови [re: Finntroll73]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано13.12.16 10:36



Значи, според теб, проблема бил, не че сина ти го боли ръката, а че видиш ли теб са ги обезпокоили да го караш в спешното по тъмно?! При това валяло, пък и тишина трябвало да ти пазят в колата! Егати мъжа, егати реакцията! На всичкото отгоре, жена ти била виновна, че даже и производителите на коли!
Скоро ще спиш на диван в друга къща, да знаеш!



Тема Re: не са...нови [re: Ludo2]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано13.12.16 10:44



Не,никой не ми е виновен.
Просто мислих че нищо му няма,както и се оиказа.
Трябваше да идем поне до спешното.Той сина също не искаше да ходим,и чустваше че е добре ръката му.Жена ми просто изпадна в паника.
Той си мрънка,оплаква се сина,боляло го е,нормалмо е.
И аз съм падал и на двата си лакъта през годините.С месеци,даже с години ме болеше десния например.
Имах съмнения за пукнато преди години,но така и не отидох на рентген.
Права си обаче,не постъпих адекватно.
Отидох,снимаха го и се коригирах.
Просто женската паника на моменти ми идва в повече.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: не са...нови [re: Finntroll73]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано13.12.16 10:51



А на нас жените, в повече ни идва мъжката нерешителност и липсата на адекватност в определени ситуации.

Вярно ли, пасажерите трябва да мълчат, до като караш кола? Смея се с глас, честно!
А можеш ли да караш и да дъвчеш дъвка?!





Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: holi_day]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано13.12.16 10:51



Дано да стане да.Но в крайна сметка се скъсах да подавам молби,да ходя да разпитвам по шопинг центрове,по фабрики и където преценя за работа със стандартни Св-ТА.нИЩО НЕ СЕ СЛУЧИ.зАПАДНА нОРВЕГИЯ Е ЯКО УДАРЕНА ОТ БЕЗРАБОТИЦА.
Сори за капса.В крайна сметка щом не се е получило,значи не е било за мен.
Мисля философски по въпроса.
Сега натискам бюрото ,те да съдействат,те да ме пласират някъде.Аз си подавам периодически по една дузина молби,но някакси имам вътрешното чуство,че си губя времето.
Навремето с вътрешен човек стана да започна тази бившата работа,явно пак така ще е.
Разбирам поне за цар да беше да ме уреждат,ами то за чистач,мияч,отсервиращ персонал..жалко е просто.


Мисля че въпреки всичко нещата ще се развият правилно при мен.Може би господ затваря умишленно вратите пред мен,където знае че не е за мен и няма смисъл да се мъча отново.
Та така.Доверявам се на висшата сила,карма и съдба.
В крайна сметка което не ти е писано или речено да стане,няма да стане.Ако ще и на ръце да ходиш.
Няма да вървя срещу течението повече.Ще използвам правилните възможности.


Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: holi_day]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано13.12.16 11:01



Така е,да.
Жема ми я дразни това че не съм много в час,че понякога само физически съм в стаята и в къщи,а духом съм другаде.Незнам,просто може би това е някакъв вид бягство от проблемите в момента,от това че съм безработен,от това че положението е тежко..и си правя някаква си моя ниша и свят.
Не е правилно,но някакси се опитвам изобщо по възможност да не мисля за проблеми,да не говорим в къщи все едно и също..какво е положението ни в момента.
Не искам периодически сами да си доналиваме масло в огъня,не ми помага това..напротив-депресира ме допълнително.
Опитвам се да запазя хладна главата си,да не си създаваме депресии и нерви относно това че заради едни боклуци реално се наложи да си напусна работата,която толкова дълги години крепях.Въпреки болки,въпреки нерви,въпреки всичко.
Човешко същество съм и аз,не съм робот.Всеки човек си има граници на търпимост и предел.
Сега да се самосъжаляваме..защо така не съм постпил,защо така не съм отреагирал..късно е.
Аз обратен път натам нямам.А и не искам повече където и да е по възможност да мия чинии и да върша такъв тип работа.
Не от погнуса,а защото просто не искам повече.
Неведнъж съм го казвал тук-за мен срамна работа няма,с която честно си изкарваш хляба.
Просто искам нещо доста по-различно занапред.
И ще натискам към курсове,пласиране някъде,да ме пробват..да намеря мястото си на щадяща работа.
Може и на поточна линия да работя,риба да режа..колкото и тежко да е..но ако имам свестни шефове и колеги,ще бъда щастлив.
Отворен съм за всичко,макар и да знам че със здравето не съм добре.
В крайна сметка винаги има повече от една опции.
Било то Норвегия,било то по провинцията тук,било то към България.
Каруцата се обърна вече..пътища има много!!!



Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.

Редактирано от Finntroll73 на 13.12.16 11:03.



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: holi_day]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано13.12.16 11:11



Ами,не.
Просто имаше разпродажби по нета.Но се окйаза че чак от чужбина ги пращат,и трябва допълнително ддс-то да си платя.
Вече над месец чакам две тениски,и ако не дойдат до още няколко дни,ще пиша на сайта..че това е първия и последен път..не чакаме да ги произведат все пак от Марс нали?

На този сайт-
На баджанака му взех две тениски .Едната със надпис-Dad,the man,the legend

И още една-I want to surprise somethimes my liver with water

Просто за бъзик.На балдъзата е подобна и тя-Wild,young and free

Понеже хората често ти подаряват неща,които просто забутваш някъде после и така и не ги ползваш.
Но идейни тениски,все пак се сещаш за тях и ги обличаш.


Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано13.12.16 11:11



Представи си за миг, че и жена ти реши, че не е робот и че не харесва шефовете си, ти как ще постъпиш?!



Тема Re: Нещата се оправиханови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLaDa (старо куче)
Публикувано13.12.16 11:56



Значи Финтроле..като те чета настръхвам..сериозно! И ти се чудиш защо дядо ти е бил такъв? Ми той е бил отритнат от всички, от баба ти, от вас, от децата си....чак се чудя, ти наистина ли не разбираш какъв товар са сложоли върху детските ти плещи, да се срамуваш и да не общуваш с твой най-близък човек? Ти от малък си бил натъпкван с отрицане към хората, със страх...а това в момента правиш и със сина ти...като непрекъснато му говориш хората колко са лоши, как ви тъпчат, как страдаш ти, как са еди какви си...
Няма такова понятие "нервак"..има неудовлетворен човек, а за да е такъв си има и причина...ние се раждаме добри, а се учим цял живот на лошотия..от страх..от предпазване...от хиляди глупости, с които са ни пълнили главите.
Финтроле, мъж си и то на години...замисли се с всичката тази неудовлетвореност какво причиняваш на сина си..и какъв ще бъде той..защото няма възпитание, има директен пример на децата...и това сме ние, родителите.
Научи го да живее в обич и хармония, а не в неудовлетвореност, в каквато ти си живял и то по собствен избор.
Не знам..стана ми гадно...докато те четях...защото усещам колко много неудовлетвореност и чернилка има...а е толкова лесно живота да е прекрасен и да се усмихваш..
О трудности има..и ще има..не може без тях..но те са временни и каляват...
Прости на себе си пич, че си позволявал така да те манипулират и тъпчат, тогава ще простиш и на другите, вече си голям, поеми отговорността за изборите си в свои ръце...и ще видиш как "виновниците" ще изчезнат от живота ти. Ти си отговорен за това което ти се случва..
Отплеснах се..а по принцип не трябва..защото това което ти пиша ти сам трябва да го видиш.. : )




Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор tirtirlin (новак)
Публикувано13.12.16 17:00



Пич, изморяваш ме само ко те чета, камо ли да съм женен за теб


Натоварваш, изморяваш, а човек трябва да е ефирен за другите, лек фон музикален за околните, за да могат и те да живеят все пак в главите си.


Брака трябва да се преформатира. Един ден в месеца, от два до четири в някой мотел, и после на три месеца по едно лично съобщение.

Какво е това в едно жилище, и си дишате очи в очи.Или ти ще и омръзнеш първи, или тя ще ти омръзне първа.



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Ludo2]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано13.12.16 21:37



Незнам,кажи ми ти.
Явно ти всичко знаеш.
Няма да ти мине номера със заяждането.
Един живот живеем,и не е нужно да го пропиляваме със скапани хора,боклуци шефове и колеги,както и със задливи елементи.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: tirtirlin]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано13.12.16 21:39



Ще послушам съвета ти,удрям го на живот и забежки.
За да и оставя лично пространство и да и домилея.



Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано13.12.16 21:40



Ама първо ще ида да ограбя една..две банки..трябват ми яко кинти.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: Нещата се оправиханови [re: ShokoLaDa]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано13.12.16 21:52



Благодаря ти много за поста.Написа точно това което трябваше.
Наистина трябва да бъда усмихнат и позитивен.Колкото и да ми е трудно в тази житейска ситуация в момента.
Запопнах отново да ходя на фитнес,ден първи..след близо месец болести и грипове.
И ми оказа много тонизиращ ефект.Бяхме заедно със сина.
Признавам ,че единственно покрай алкохола се чуствах весел и щастлив преди.
И някакси,не успявам да се отпусна сега,макар че не пия близо 7 години.
Със спирането на алкохола,някакси се вдървих,изчезна живеца.
Нали знаеш приказката..без градус,няма радост.
Колкото и парадоксално да е..така го чуствам.
Може би станах апатичен,скучен,без живец,без някакъв особен ентусиазъм.
Ходим по магазини,на кино,насам натам..но истински не сме се веселили с жена ми от пиянските години.
На рожденния ми ден преди два месеца,за първи път пих няколко чаши вино и малко уиски.
Не устоях на Гранс и червеното каберне.
И като ми стана весело,едни танци и блусове със жената..
Хубаво беше.Но съм с проблемно пиене.Алкохолик съм,второ..даже трето поколение.


И предпочитам алкохол в живота ми да няма.Понеже знам колко бързо се връщам в спектакъла.
Баща ми умря от алкохол,в огромни количества.
Искам с него всичко да свърши.
Затова сега искам да тренирам,спортувам..и да запълня живота си с ценни неща.
Имам цяла една пропиляна младост и убити шансове..заради алкохола.
На старини искам спокойствие.
Само това искам,никога повече да не изживявам този кошмар.


Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: Нещата се оправиханови [re: Finntroll73]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано13.12.16 22:00



АА клуба ми помогна много,но истината е..че усетих божията ръка в спирането.Катарзиса и молитвите ми,както никога преди бог да ме спаси ор този ад.
Оказа се,че съм много по-силен отколкото си мислех.
Алкохола беше започнал да ме смачква.Пиех от сутринта,и се криех.
Имах скрит алкохол навсякъде..в къщи,на работа в шкафчето..дори и в склада в кухнята.
Доста болнични имаше заради пиянски издънки.
Всеки ден бях нон стоп зареден с ментоли..чесън,вода за уста колгейт..какви ли не неща..но червено-сините очи трудно можеха да скрият пиенето ми.
И на това му намерих колая..торби с лед и замразени зеленчуци от ресторанта.
Живота ми беше тръгнал към тоалетната.
Не вярвай на човек който ти се кълне че има контрол над пиенето си..лъже те!
Аз знам най-добре.
Контрола накрая стига дотам,че фъфлиш в 2 на обяд..залиташ,трошиш и изпускаш от таблата.
Ужасен срам преживях..неведнъж.
Накрая бях все болен..понеже ме беше срам да отида на работа,и да погледна колегите си в очите.
АА клуба ме спаси!

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: Нещата се оправиханови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLaDa (старо куче)
Публикувано13.12.16 22:29



Ето пак! не си пропилял нищо, миналото ти те е научило на много неща..и си човекът който си сега! Приеми го като път по който е трябвало да извървиш и ти е показало какъв не искаш да бъдеш..
Фитроле, докато не се разделиш с лошия спомен от миналото, няма как да се усмихваш сега.
Ние притежаваме само сега!, не го пропилявай това сега..за да натрупаш хубави спомени за които ще си спомняш утре...






Тема Re: Нещата се оправиханови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLaDa (старо куче)
Публикувано13.12.16 22:38



Знаеш ли, понякога наистина ти се чудя. Ти имаш всичко сега..защо непрекъснато се връщаш назад?
Имаш дом, семейство, храна, имаш мечти, имаш цели, здрав и на крака си...какво повече искаш?
Да си намериш работа е въпрос на време...
Човеко, осъзнай се..




Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор tirtirlin (новак)
Публикувано14.12.16 11:29



Да ограбваш банки не е лошо, лошо е да те хванат.





Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: tirtirlin]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано14.12.16 11:43





Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: Нещата се оправиханови [re: ShokoLaDa]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано14.12.16 11:58



За дома,семейството,щастието донякъде го имам.Просто не съм особенно здрав.И това ме депресира.Че занапред никъде няма да мога да функционирам както преди години,когато реално трябваше да си тръгна от тази работа.
Не съм здрав.
Преди няколко дни,докато помагах на баджанака да мелим каймата за луканките,ръката ми се схвана.Ту лявата..ту дясната..и двете се схванаха..от половин един час работа.По натискането с пластмасовото бутало отгоре на мръвките.
Сменихме се,аз поех червата..същата работа,след 10 минути и взех да ги изпускам и късам.В ужасно положение съм с ръцете.Дори преди като тренирах повече уж,за ден дори не спря да ме боли.Тренирах и се напъвах с болки.
Кандидатствам за работа като почистваш персонал,сервитьор,какво ли не..а реално аз тези работи не мога да ги върша.Но до последно се мъча,да се закача някъде.
Където и да е.Жена ми и тя е с ужасни схващания и ишиаси.
Ишиаси,плексити,бурсити..и двамата сме целите на възли отгоре до долу.
От тежки работи,климат и стрес,От експлоататори и плантатори.
Тя е в държавна детска градина..и ходи вече една седмица куцукайки на работа.
Не може да излезне в болнични,понеже прекалено много е била през годините.Както и аз.
И не иска да рискува,за да не загуби работата.Това я напряга и стресира много.Че и двамата сме развалини.
Освен да отваряме фирма,някой друг да ни работи и ние да взимаме процент..друго не ми идва наум.Да викаме българи от България,да излизат по-евтини.
Аз съм на антиколагуланти и със тромбофлебити,и за шофьор не ставам дори реално.
Нито седнал,нито прав по цял ден.
То и в Норвегия почти седнала работа няма.По ресторанти,магазини,шопинг центръри..всички висят прави като коне.Това не е България,да придърпаш столчето зад теб и да се облегнеш.
По 8-9 часа прав.Знаеш ли колко е добре за вените ми?
И за кухня реално не ставам,ами за инвалидизиране.
Но като гледам готвят нов закон,да режели парите и периода на безработните.
Като не иска да ни плаща дълго държавата..да ни намери щадящи работи с колеги.
Не само да казват..не можем,ти търси къде да почнеш на праксис място..ние ще продължаваме да ти плащаме.
Че то аз ако си намеря място,при бюрото по труда ли ще съм?
Толкова са мързеливи всички тук,че искат ти всичко да им свършиш сам.Те само да констатират и да те запишат в аналите.


Та,нещата не са чак толкова розови,както ти изглеждат.
България изобщо не ни е вариант.
В България може да имаме вариант,само като работодатели или шефове.
Аз там за никой плантатор няма да работя,не и в България.
Тук поне може и да те смачкват,ама е за европейска заплата,макар и да режат и да правят врътки.
В България..си е просто подигравка да работиш,най-вече за частници.
Хубаво..лошо..тук.
Все пак за детето гледаме,на нас майната ни.


Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.

Редактирано от Finntroll73 на 14.12.16 12:03.



Тема Re: Нещата се оправиханови [re: Finntroll73]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано14.12.16 12:13



Вече се уморих да жонглирам,да избирам по-малката злина и да живеем във вечни компромиси.
Това най-много ме напряга.Все чуствам че не сме си на мястото.Проблема е че просто момента в Норвегия,и най-вече западната част е ужасен.Страшна безработица настана.
И много сектори са в колапс.Петролния срив повлече почти всичко надолу със себе си.Временни договори,непълен работен ден,никаква сигурност..банките вече се дърпат за заеми..бюрото по труда реват нон стоп че едвам успявали да плащат на армиите безработни.Никакъв контрол от страна на държавата и органите над работодателите.Работодателите колят и бесят тук,и никой не им търси сметка.Наводни се Норвегия с чужди несериозни фирми и бюра за временна заетост.Викар бюра им казват,където срещу процент пот заплатата ти ..първата заплата..ти намират тук таме работа процентово.
И реално живееш на телефона в очакване..утре ще има или е,къде ще те пратят..пълен работен ден ли ще е?На колко работни места този месец ще те превъртят?
Онзи от Осло,другия българин..Оро..той не ги казва тези неща,за него Норвегия е рай.
Била е,по негово време.Вече е пенсионер,ние да му мислим..по-младите.
Това е Норвегия,една месомелачка.В която си платежна сметка и банков номер.
Като дойде време обаче те да дават..ще има да чакаш..половин година се чака реално..3,4 до 5 месеца да те регистрират в бюрото по труда.И няма пари през това време..няма заплати накуп при уволнение.



Аз извадих луд късмет,че доктора ме оправи да мина по здравословни причини.И чаках само близо месец,и почнаха да плащат.
За всичко трябва тук да си от дявола..по-дявол.



Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: Нещата се оправиханови [re: ShokoLaDa]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано14.12.16 12:22



Благодаря.
Така е.Много пропилях и си патя сега,заради липсата на образование и квалификации.
Но пък съм преживял толкова много,колкото някои хора и в няколко живота не го преживяват.
Има само днес и сега.Ужасна е безработицата в западна Норвегия,всеки те натиска отвсякъде..гедам искат и да съкращават периодите за безработни и сигурно ще намалят парите..ще има нови затягания на коланите.
Но в крайна сметка държавата не направи ли нещо сериозно хората да имат работа,нищо добро не я чака тази държава.
Това шибано дясно правителство направи ужасен дъмпинга на труда,със чужди фирми и разни бюра за временна заетост.С две думи живота днес е в пъти по-несигурен от преди.
С усмивка обаче ще отида скоро на избрите,ще си закича алено червена роза..символа на работническата партия,и ще гласувам за социалистите.Ако трябва и за комунистите.
За да има промяна,относно работата в дългосрочен план.
В България си мислите че няма по-лоши от комунистите и левите...?!
Има,и това са плантаторите-капиталисти и десните!!!
Ще се усмихвам,напук на всичко!


Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: Виж Какво!нови [re: Finntroll73]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано14.12.16 12:41



Сега ще ти демонстрирам как провеждаш разговор!
Аз:
Представи си за миг, че и жена ти реши, че не е робот и че не харесва шефовете си, ти как ще постъпиш?!
Ти:
Незнам,кажи ми ти.
Явно ти всичко знаеш.
Няма да ти мине номера със заяждането.
Един живот живеем,и не е нужно да го пропиляваме със скапани хора,боклуци шефове и колеги,както и със задливи елементи.


Кой се заяжда? Ти!
Та, да ти кажа, щом искаш:според теб в България е зле, в Норвегия е зле. Сещаш ли се къде е проблема? Шефовете?! Не! Ти, пич, ти!
Щял си да бъдеш шеф, за да се оправиш - на какво бе, пич?!
И те е страх от всичко, най-вече от работа. Искаш пари, ама ако може друг да ги изкарва и да ти ги дава, особено държавата и жената между другото.
Дърпахме те, дърпахме те, да ти помогнем, но то се разбра, че това е твоята "зона на комфорт" и няма да се помръднеш, освен с агресия и злоба да отвърнеш!
Пич, успех!
Не ми отговаряй, че вече ми се чете мрънкането на Блъди, щот поне неговото е по-кратичко и някак не натоварващо!



Тема Re: Виж Какво!нови [re: Ludo2]  
Автор blood2 ()
Публикувано14.12.16 12:43



Остави го. Той все още си мисли, че притежава някакви таланти.




Редактирано от blood2 на 14.12.16 12:44.



Тема Re: Нещата се оправиханови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLaDa (старо куче)
Публикувано14.12.16 12:52



Мале..мале...
Да, да..ти си болен, а другите са здрави като стомана направо...тях нищо не ги боли!
Финтроле..спирам, щото ако продължа няма да съм особено ласкава в изказванията си...
В момента съм с плексит, с яка хрема, с главоболие и всички мускули ме болят...но съм на работа, защото колегите имат нужда от мен, за да се чувстват сигурни. Куп още неща са ми на главата и въобще нямам време да обръщам внимание какво боли или не...ще мине!




Тема Re: Виж Какво!нови [re: Ludo2]  
Автор ShokoLaDa (старо куче)
Публикувано14.12.16 12:55



Аз се отказвам вече да го дърпам...
Не знам този човек освен себе си, вижда ли някой друг?
Баси!
И с добро..и с лошо...все тая...
е то си губи смисъла!




Тема Re: Нещата се оправиханови [re: ShokoLaDa]  
Автор blood2 ()
Публикувано14.12.16 12:55



Може и да е зле, а вие да не му съчувствате.






Тема Re: Виж Какво!нови [re: ShokoLaDa]  
Автор blood2 ()
Публикувано14.12.16 12:56



Ами след като откри таланти на много хора и успя да ги издигне и да си намерят хубава работа. Значи помага на хората.






Тема Re: Нещата се оправиханови [re: ShokoLaDa]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано14.12.16 12:57



Не се заяждай

... ти си гаден експлоататор, капиталист и шеф. ...



Тема Re: Нещата се оправиханови [re: Ludo2]  
Автор ShokoLaDa (старо куче)
Публикувано14.12.16 13:07



.... аз съм от най-гадните!... : ))))




Тема Re: Виж Какво!нови [re: Ludo2]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано14.12.16 14:49



Ти ли си ме дърпала.Ти само ме обиждаш.
Зоната ми на комфорт..мога да изляза много извън зооната ми на комфорт,но вече трябва истински и напълно да си заслужава!
Няма да стане..към посредственни хора,работодатели и изобщо..щом не ме устройва.
Достатъчно търпях мизерии.Вече не!

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: Виж Какво!нови [re: blood2]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано14.12.16 14:51



Притежавам,да.Но ти никога няма да ги разбереш.Аз ще се оправя един ден рано или късно.Ако ще да заложа всичко.Ако ще и на улицата да остана.
Но много хора тук така и няма да разберат какво съм преживял.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: Виж Какво!нови [re: Finntroll73]  
Автор blood2 ()
Публикувано14.12.16 14:56



И защо да трябва да разбират. Те искат да имаш таланти.






Тема Re: Виж Какво!нови [re: ShokoLaDa]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано14.12.16 14:57



Вие за Христоси ли се изживявате,за майки Терези ли?
Виж ми темите в психоанализа,за безработицата в Норвегия.Тогава ще ти се изяснят много неща.Там има линкове към вестници,диагрми и статистики.
Понеже Оро разправя че живеем в рая,в норвежкия рай.
За него може би да,но мен не ме устройва да си губя работата заради хора подиграли се с мен,сега и бюрото по труда да се подиграват с мен..и накрая мен да обвинят..че аз съм виновен че съм си зарязал работата.
Незнам дали са си записали с моливче в статистиката..колко пъти на колене им се молих..да ми помогнат да я запазя тази работа.С хора,със опции те да ми назначат колега,със натиск над работодателите..
Е изпикаха ми се отгоре.Сега аз ще им се изпикая отгоре.
Отрязах и профсъюзите,с директно обяснение и обвинение от моя страна.
Членски внос ще видят от мен на върба в шестък.
Понеже беше добре докато лапаха парите ми.Ама като опря яйцето на дупето да ми свършат работа,да ги съобщят и притиснат по каналния ред и се покриха.
Точно това им казах-че нямам сега пари за неадекватници и несереозници.
Безработен съм,и нямам пари за тях.Ако искат пак да им плащам,да ми намерят работа.
Или да започнат да защитават истински членовете си.
Та така..

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.

Редактирано от Finntroll73 на 14.12.16 15:00.



Тема Re: Нещата се оправиханови [re: ShokoLaDa]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано14.12.16 15:04



От колко години си така?
Я кажи..?
Понеже аз така я карах близо 10 години.
И знаеш ли какво става накрая?Просто повече не можеш.Нито физически,нито психически.
Колкото як,здрав,с дух и борбен да бях..накрая просто рухнах,отвсякъде!


Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: Нещата се оправиханови [re: blood2]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано14.12.16 15:05



Съчуствие не искам,а разбиране.
Нищо повече.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: Виж Какво!нови [re: blood2]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано14.12.16 15:06



Аз си ги имам,за което си ги имам.
Може и едно-две неща да са,но ги имам.
Най-важното е че съм истински човек.Със сърце и душа.
Това са нещата които масово им лиспват на повечето.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: Нещата се оправиханови [re: Ludo2]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано14.12.16 15:07



Каквато иска да е.Но аз никога повече в този живот няма да търпя античовеци.Никъде и никога!

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: Нещата се оправиханови [re: ShokoLaDa]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано14.12.16 15:13



Ваша воля.Подигравайте се като искате.
Много хора и те ми се подхилваха преди,но аз се смях последен.И то с луд смях.След като си издадох ключа,работната карта и каквото имах към фимата.
Раб.дрехи ги изхвърлих,не бяха техни..
Те една крона не вложиха към мен относно облекло.
Те са свикнали да не плащат,и да минават вечно метър.
И мен искаха всеки месец законово да ме крадат и бъркат в джоба с по една-две хилядарки в крони..ама държавата поне ми даваше всичко като болнични.
Е,кой се смя последен?
Гръка буца му заседна на гърлото,като му намекнах с ирония няколко истинки накрая..че за 50 пр при него..няма даже и снимка да си направя с тях,и че бюрото повече ще ми дава.
Отделно,че навсякъде другаде бих работил за 50 пр..че и за по-малко,ама не и за тях.
И тук вече АЗ РЕШАВАМ,НЕ ТЕ!
И че вече кормилото е единственно в мен.
Дано да сполучите в експлоатацията му рекох накрая..и дано да имате достатъчно работници преди коледа..че в тоя ръш..не се знае,дали всички няма да се разболеят..както и аз перманентно се разболях,заради вас им рекох.Заради никой друг,заради вас!

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: Нещата се оправиханови [re: Finntroll73]  
Автор blood2 ()
Публикувано14.12.16 15:21



Разбирането е вид съчувствие.






Тема Re: Виж Какво!нови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLaDa (старо куче)
Публикувано14.12.16 17:58



Вие за Христоси ли се изживявате,за майки Терези ли?
Само не мога да разбера, не си пораснал или се вдетиняваш на дърти години...
Пич, отделяме от времето си, да ти четам мрънкането, всеки се опитва да ти помогне, кой с каквото може и начин по който да подейства...а ти като някое хлапе си тропаш с крак и въобще не бележиш!
Ми така кажи..че не искаш никой да ти обръща внимание и нямаш проблем..
Баси!
В битка срещу света, а? И срещу всички?
Ми успех...явно още много ще имаш да си патиш, докато не проумееш, че никой не ти е длъжен за нищо, че нищо не ти е даденост и във всеки момент можеш да го загубиш...а ти си тропай с крак..и води битките..




Тема Re: Нещата се оправиханови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLaDa (старо куче)
Публикувано14.12.16 18:08



Съчувствие?
Ми добре, аз ти съчувствам и какво? Проблемите ти изчезнаха ли?
Не съчувствие искаш, а съжаление, т.е. искаш да оправдаеш себе си и грешкитет ти, като се изкараш жертва...ама така хем те боли, хем повече затъваш...
Пич а какво ще правиш на 80г.? 40-те ги пропиляваш в мрънкане...а като станеш на 80?




Тема Re: Виж Какво!нови [re: blood2]  
Автор tirtirlin (новак)
Публикувано14.12.16 18:41



Не става само с талант, требе и да си тарикат.





Тема Re: Виж Какво!нови [re: Finntroll73]  
Автор tirtirlin (новак)
Публикувано14.12.16 18:46



Норвешкия крал е педерас ! норвешкия крал е педерас !





Тема Re: Виж Какво!нови [re: ShokoLaDa]  
Автор tirtirlin (новак)
Публикувано14.12.16 18:48



Абе, как си я представяте виртуалната свирка ?

Тия пичове търсят виртуална свирка. Аз твърдо отказвам !





Тема Re: Виж Какво!нови [re: Finntroll73]  
Автор tirtirlin (новак)
Публикувано14.12.16 18:53



Ако животът ти се филмира, този филм ще изкърти кината. Малко само трябва да се барне оттук/оттам, малко да се дооцвети, малко да се досоли И Робърт Де Ниро в главната роля, Майкъл Дъглас мръсен норвежки работодател, Ал Пачино профсъюзен шеф. Бойко Борисов да играе норвежкия крал, а Нора Ананиева жената на Робърт Де Ниро.





Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано14.12.16 20:42



Просто хванах сина ни,който се гавреше с нас в 10,30 и правеше всичко напук за да не си легне.
И го изкарах малко по -рязко от кухнята,да му дам старт към банята.Без да го докосна с пръст реално.


Много добре си направил!

И от други твои постове разбирам, че синът ви е мноооого разглезен и му се позволяват всякакви лиготии!!!!!!!!



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано15.12.16 01:06



питам, питам

толкова тениски за мисис мокра фланелка ли?



Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Finntroll73]  
Автор ellynora (x)
Публикувано15.12.16 01:23



Извинявай, че ще питам пак, но ти от какво си болен? Какво точно ти е заболяването, заради което казваш, че са те трудоустроили и няма повече да търсиш работа... или не съм разбрала. Понеже пишеш по много и не всичко успявам да прочета.



Тема Re: Виж Какво!нови [re: tirtirlin]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано15.12.16 11:41



С всеки съм такъв,какъвто е той с мен.По принцип давам отношение,но не получа ли същото насреща..бързо ставам такъв със другите,каквито са те с мен.
С времето ако не друго,се научих да отсявам ненадежните още в зародиш.
Чакаме едно ново бг семейство сега.Получиха отношение от нас,на гости ни идваха,нагостихме ги,напоихме ги..направихме всичко да им покажем че искаме да сме приятели.Сега стоя и чакам,да видим кога ще се сетят да ни върнат жеста,и дали изобщо ще е.
Че даже и подарък за котката им и дадохме,катерушка.


Понеже нашата котка,изобщо не я поглежда тази катерушка.
Те имат малко коте,дано им влезне в употреба.
Със всички сме така,винаги даваме отношение в началото.И може и нещо дребно да е,но се опитваме да ги зарадваме.
Знаеш ли какъв е процента към днешна дата..на хора и боклуци?
99пр се оказаха ненадежни и незаинтересовани.
Да не кажа горе-долу всичките.Знам че на всеки му е най-лесно да се кукне у някой да бъде обслужван наготова,най-лесно е наистина..докато ти си стоял половин ,че и цял ден да готвиш,приготвяш и подреждаш.
Като дойде техният ред обаче,и тогава ти се отварят очите,кой какъв е.
Ако ли не друго,поне господ и съдбата..много бързо ми показват кой какъв е..те сами си показват какви са,спрямо делата си.
На приказки на маса,и на приказки на пазара-отдавна не вярвам.Тежеста на един човек като човек,е в делата му!

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: Виж Какво!нови [re: ShokoLaDa]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано15.12.16 11:46



Правилно казваш,никой не ми е длъжен за нищо.По тази логика,и аз никому не съм длъжен за нищо.
Но защо ли все се опитвам да бъда човек с хора които не го заслужават?
Понеже...аз искам да ме съдят по делата ми.
Това е новият ми подпис,и се гордея с него!

Тежеста на един човек като човек,е в делата му!


Тема Re: Виж Какво!нови [re: tirtirlin]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано15.12.16 11:48



Краля е пионка и никой в Норвегия.
И да пишеп до краля и да се оплачеш..все тази.
Любезно ще ти отговорят че се радват че съобщаваш за нередности,но дотам.
А аз искам качественна промяня.Искам дела,не думи!

Тежеста на един човек като човек,е в делата му!


Тема Re: Виж Какво!нови [re: tirtirlin]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано15.12.16 11:50



Ами,то най-добрите филми се правят по истински случаи.
Що да не,в крайна сметка ще стане бестселър този филм.
Сам срещу системата!
Ще се нагуша яко с кинти.
Ама искам аз да си играя главната роля.



Тежеста на един човек като човек,е в делата му!

Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: ellynora]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано15.12.16 11:58



Не съм трудоустроен,а изхвърлен като изсмукана батерия от плантатори и експлоататори шефове,от кофти и мързеливи колеги,от неадекватни профсъюзи и от идиоти в бюропто по труда.
Опитах всичко,за да си запазя работата,но няма как да тичам за трима,да ме крадат всеки месец с 1/4 от заплатата,да ме карат да се усмихвам работейки сам без колеги..докато друггите всички си имат колеги,и пък да им благодаря даже за това.
Проблема се нарича ГРЪК-РАБОТОДАТЕЛ.
И който все още съжалява Гърция и гърците на някаква степен,е пълен глупак.
Античовеци са.
Болестите ли ми?
Тромбоемболия,тромбофлебит,неработеща вена на крака,ишиас,плексит..каквото се сетиш от тази категория сухожилни проблеми..напоследък и лимфони,все повече бучки по тялото.
Отделно съм прекарал и операция-Мезентриална тромбоза(скъсано тънко черво и живея 2 живот),тотален перитонит,махнат апендисит..и две години възстановяване..със 20кг отслабване в интензивното в Царица Йоана..бившия ИСУЛ..за два месеца през 1999 година.
Операция на сливиците,прекаран туберкулозен лимфаденит след казармата.
Отделно съм и дете на алкохолик.
Картинката е превъзходна нали?


Болести и епикризи да искаш при мен.
На антиколагуланти съм,докато пукна.


Тежеста на един човек като човек,е в делата му!

Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: holi_day]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано15.12.16 12:03



Може и до там да стигнем.



Тежеста на един човек като човек,е в делата му!

Тема Re: На дивана в изолаторанови [re: Monica123]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано15.12.16 12:11



Проблема при него е,че много гледа какво се позволява на другите деца,на съучениците му.
И редовно се пробва да ни притиска с това ..какво на оня били купили,какво на оня били позволили..как другите не искали да си пишат домашните и даскала все бил снизходителен.
ЪТази сутрин жената му се караше сутринта.Имаше 200 думи есе да пише по тема..за 40 минути-2 изречения точно.
Ами..рекох и,нека даскала едно хубаво да го наколади..и като дойде да ни пита нас,ще му кажас да се смениме..да го видя даскала как три дни ще се бори да го накара 3-4 домашни да направи накръст.
Хубаво бяхме качили на трупчета всички дивайси,ама става нетърпим.
Блъска,хвърля..нон стоп се заяжда..че сме били терористи..че сме били като Хитлер..
И нали детските служби дебнат и за най-малкото..отстъпваме,за да няма викове..и да не ни съобщи някой комшия.
Понеже с китаеца отдолу вече имахме проблеми за шум.
Заради племенниците ни.
Нищо,след няколко години..като стане на 18-живота ще му смачка гръбнака.
Ще научи нещата директно и фронтално!
Учи бе..учи ама когато иска..чети бе..мързи го.
Е..на 43 години..ще си като мен.Давам му себе си за пример.
И редовно му соча метлата,мопът за под и пр..
Нищо..живота е най-добрия учител.Взима скъпо..но пък учи качественно!
Насила хубост не става,но ще има много да пати..щом е толкова упорит и чепат.
Беше с планове и награди за стимулиране,подаръци за свършени задължения,домашни и пр..не става.
Ами ще е вечно лишен и наказан за това и онова..и толкоз.
Негова воля.Ще трябва да се научи да си поема последствията за действията си.
Понеже един ден може да стигне и до затвоера.Но нали ние сме Хитлер..хубаво.



Тежеста на един човек като човек,е в делата му!

Тема Re: Нещата се оправиханови [re: ShokoLaDa]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано15.12.16 12:24



Не смятам да живея до 80.С тези болести и проблеми,ще бъде като подарък..ако успея да видя внуци.ако доживея 60.
Не искам да живея повече от 70 години максимум.Никой не искам да затруднявам със себе си.
Не ме е страх от смъртта.Поне на два пъти съм бил почти на онзи свят.След операции,падания и инциденти.
Така да се каже,даже покрай алкохола..сме се срещали със смъртта и сме си помахвали един на друг.
Когато умра..умра,колкото живея..толкова!
Може би много нещас съм можел да променя на младини..не съм ги направил.Няма как да се върна обратно с машина на времето да променя нещата.
Няма как сам себе си да зашлевя и набия на младини.
Грешките са си грешки,и аз си ги приемам.
Да,греша..всевки ден греша,и се старая да бъда по-добро копие на себе си.
Ти безгрешна ли си?
И в крайна сметка важно ли е да живееш за хорското одобрение,дали си бил грешил или не..или за себе си?
Понеже повярвай ми..ве тежките моменти си сам!
И никой не ти подава ръка.Тогава се вижда изобщо кой колко струва.
Откакто станах безработен,като че ли една част хора взеха да ме избягват.
Защо ли?Може би не съм им вече от кастата и прослийката,или пък ги е страх да не ги тормозя с питане за работа?
Факт е..че когато си долу,безработен,болен..никой няма около теб.Никой не ти подава ръка.
А аз винаги съм подавал ръка на хора в нужда.
Дори и ризата си от гърба съм свалял заради нуждаещи се,дори и да се е оказвало че ме лъжат.
В крайна сметка всеки днес е там,където му е мястото.Някои са в миналото безвъзвратно,понеже са се издънили в най-важната част-в делата.
Аз отдавна приказки,обещания на маса и пр..не вярвам.
Само иронично се усмихвам под мустак.
Понеже знам,че всичкото е пепел и прах..
Истинските хора не говорят,не ти обещават..идват просто,и когато имаш истински нужда,ти подават ръка.
Аз ще се оправя,и сам ще се оправя.Пази боже от някому нещо да поискаш в днешен ден.
Ще искат реванш на 100пр.И не стане ли както те искат,ще те очернят навсякъде.
Аз реално на хората не разчитам,но във връзкарската Норге..е важно да имаш човек.
Повръщало ми се е винаги от връзкарството.
Надявах се поне в Норвегия да не е като в България!
Но се оказа че е още по-зле.Всеки чрез някой някъде започва и се урежда.


Нищо,моята съдба е по-специална.Кармата ме е предопределила за нещо по-специално,нещо по-нетрадиционно.Просто ще се случи..когато му дойде времето.
Дано да не стана втори Брейвик,дано да е за добро.


Тежеста на един човек като човек,е в делата му!

Тема Re: Виж Какво!нови [re: tirtirlin]  
Автор ShokoLaDa (старо куче)
Публикувано15.12.16 13:09




абе знам ли какво търсят..свирка ли, оркестър ли...амаа понякога ми идват повече... : )))




Тема Re: Виж Какво!нови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLaDa (старо куче)
Публикувано15.12.16 13:14



По тази логика,и аз никому не съм длъжен за нищо.
Разбира се..ти даваш защото искаш...
задължена съм единствено към зоконадателството на РБ..другото всичко е въпрос на избор...и желание...
с подписа ли се гордееш!?....


дообреее... : )))




Тема Re: Нещата се оправиханови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLaDa (старо куче)
Публикувано15.12.16 13:29



Ти ли определяш колко ще живееш? Евала бе..ии как точно го правиш...: )))
Аз безгрешна???...Шегуваш се! Непрекъснато съм в издънка...и някой ми се дразни...: )))
Фитроле ти си типичен пример на самовлюбил се човек..ама ти-пи-чен! Виждаш само себе си...само твоите емоции, ти си центъра на Вселената...еее и си плащаш цената за това де..вечно мрънкаш..щото тежииии... : )))
И никой не ти подава ръка.
така ли?..ми не...знаеш ли колко много протегнати ръце имах, когато бях "слаба", но на мен ми е кофти да ги приема, защото трябваше да реша проблема, а не последиците и то сама!..а и ми е гадно на натоварвам някой с моите проблеми...предпочитам с приятелите си да споделям хубавите емоции....
но си прав в едно...хубаво е в трудните моменти да се чувстваш обичан...дори самото усещане дава сила...а аз чувствах обич..
яяя се стягай...и спри да се гордееш с подписа си!... : ))) ей!






Тема Re: Виж Какво!нови [re: ShokoLaDa]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано15.12.16 13:32



Това което пише най-отдолу.Че човека е човек,спямо делата му.
А не приказките и обещанията.
Затова,се стремя да давам правилни неща и правилни дела..всекиму според делата.
Така е най-правилно и най-справедливо.


Мен конституцията на РБ не ме грее.Понеже нищо не ме свързва документално с България вече,освен акта ми за раждане.За добро или лошо.И няколко имота в България.
Един ден..дали ще съм норвежец или българин по документи,все тая.
Важното е какво е вътрешното ми чуство и светоусещане.
Никога няма да стана норвежец,но не се и чуствам вече напълно българин.
Понеже това днес вече не е моята България,държавата България.
Родината е друго нещо,тя остава само.Както родата,приятелите,близките ми там.
Родителите си,родата..няма как да ги избереш..получаваш каквото дал господ.
Но такава държава..мащеха към своите и родител към чуждите и етносите..да ме извиниш.
Морала ми е над това подобие на държава.
Зарасди това си смених гражданството,понеже не виждам каквото трябва насреща.Народа е едно,политиците и лайнариите им друго.


Тежеста на един човек като човек,е в делата му!

Тема Re: Виж Какво!нови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLaDa (старо куче)
Публикувано15.12.16 13:42



Айде пак...: )))
миии аз пък съм си БЪЛГАРКА и се гордея невероятно много с това...ама многоооо! Българска кръв кипи в мен!... : )))
А това да не се чувстваш никакъв си е гадост.... : )))
А какво общо имам аз с политиците? Ми те са временно пребиваващи...

..иии ама хич не ги отразявам...гледам да взема най-доброто от това което не ми се забранява..по закон!




Тема Re: Виж Какво!нови [re: ShokoLaDa]  
Автор tirtirlin (новак)
Публикувано15.12.16 15:28



Кво нещо е виртуалната досада, Санчо.





Тема Re: Нещата се оправиханови [re: ShokoLaDa]  
Автор tirtirlin (новак)
Публикувано15.12.16 15:32



Е ! Е откъв зор толко си споделяте ? Нищо че така се казва форума ,та вие не сте дори втори братовчеди !



Тема Re: Нещата се оправиханови [re: tirtirlin]  
Автор blood2 ()
Публикувано15.12.16 15:35



Мързи ги да общуват с другите.






Тема Re: Виж Какво!нови [re: ShokoLaDa]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано15.12.16 16:02



Аз съм българин в гените си,но не съм особенно горд със една голяма част от българският манталите напоследък.Народа се озвери,не е същият.
Искам да съм най-вече човек.Гражданин на света.


Тежеста на един човек като човек,е в делата му!


Тема Re: Виж Какво!нови [re: tirtirlin]  
Автор ShokoLaDa (старо куче)
Публикувано15.12.16 17:13



мииии..като и реалната, Санчо... : ))))




Тема Re: Виж Какво!нови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLaDa (старо куче)
Публикувано15.12.16 17:19



Искам да съм най-вече човек.Гражданин на света.
Де, бре! Я спадни малко...гражданинО на Света!...


Финтроле...замисли ме...има ли нещо или някой, към когото не би "посегнал" нито с думи, нито с мисли..
Ей така нещо или някого да обичаш и да не можеш да го удавиш в исканията си..в негативните си настроения...в пренетциите си..
наистина ми е интересно...




Тема Re: Виж Какво!нови [re: ShokoLaDa]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано15.12.16 20:43



Незнам и аз,явно има.

Тежеста на един човек като човек,е в делата му!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.