Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:07 28.09.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Ааааа защонови  
Автор ShokoLaDa (новак)
Публикувано12.05.16 21:21



няма тема за спам и музика, а?... : ))
хайде една лейди в черно...


И да споделя...снощи четох нещо многоо интересно..абе малко отнесено беше...амаа в основата беше това...че добротата и позитивното отношение и настроение са обект на агресия и унищожение... защо?
Защо хората искат да живеят във фалш, меланхолия, агресия ииии негативизъм? Вас дразнят ли ви усмихните и позитивните хора?
Щерчо ми каза..в класа имат една съученичка, която е толкова добра, че чак я дразни...а сега де! И защо?

ето и още една...напомняща за лятото...




Тема Re: Ааааа защонови [re: ShokoLaDa]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано12.05.16 22:22



Аз изпитвам само симпатия към добрите хора. Радвам се като попадна на такива. Обичам усмивките им, чистотата им и спокойствието, което ме обзема в тяхната компания.

Добротата не е равнозначна на мекушавост и на неспособност да защитаваш позицията си, обаче. С тази уговорка.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: 13-ти, петъкнови [re: ShokoLaDa]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано13.05.16 11:59



То днес, освен малко лигавене и глупостти, друго се не прави

.

А дали някой иска да живее във фалша, агресия, негативизъм - ами, никой не иска, но ни се налага. Това е един вид оцеляване и самосъхранение. Няма как да си все усмихнат и ведър, някак не е нормално съвсем това състояние. Нито пък добър! Защо пък да съм добра към всички? На мен просто не ми пука за всички . Както израза "да бъдем себе си" О, не! Този израз се използва, като оправдание за всякакви простотии и идиотии . За това, харесвам лицемерните хора, защото те не ми създават напрежение и можем да прекараме лицемерно добре поне 5 минутки


Гладна съм!



Тема Re: 13-ти, петъкнови [re: Ludo2]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано13.05.16 12:09



Този петък не е като другите петъци. Утре, събота, също е работен ден.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: 13-ти, петъкнови [re: saksun]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано13.05.16 12:21



Така е

.



Тема Re: Ааааа защонови [re: saksun]  
Автор ShokoLaDa (новак)
Публикувано13.05.16 13:38



Миии мен също ме зареждат такива хора...и си ги търся... : )



Тема Re: Ааааа защонови [re: ShokoLaDa]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано13.05.16 13:47



Започвам да разбирам Диоген, който е търсил поне един честен, нормален човек с факла.
И днес не се срещат такива на всяка крачка. Та затова им се радвам от сърце, щом ги видя.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: 13-ти, петъкнови [re: Ludo2]  
Автор ShokoLaDa (новак)
Публикувано13.05.16 13:47



Ъ?...


Ааааа гладна сииии... : ))) това обяснява всичко...: )))
Еее че защо пък трябва да се оправдавам за простотиите и идиотиите си... : )))) и на кой..на който не му харесват става и си тръгва..
Абееее...доколкото те познавам едва ли би седяла с някой лицемерно...ако не ти се налага...... Нали не бъркаш възпитанието с лицемерието...
Аааа добротата е не защото трябва...а защото просто си такъв..и не е задължение, а състояние...
А та мен ми се спи...след обилееен обяд... : ))))



Тема Re: Ааааа защонови [re: saksun]  
Автор ShokoLaDa (новак)
Публикувано13.05.16 13:55



мииии....това което четох беше доста интересно...как усмивката и добротата дразнят..и са обект на смазване и пречупване!
Ооооо хора много, характери също...но за това пък е толкова интересно... : ))



Тема Re: Ааааа защонови [re: ShokoLaDa]  
Автор LadyMorgana (Πο )
Публикувано13.05.16 14:04



Целият си период на детството и тинейджърството прекарах в неусмихнато състояние - бях нещастна, тъпа и аутсайдерка - знаех, че усмивката ми е грозна и не се усмихвах, имах особен свой си свят и това не ме усмихваше, имах си някакви планове и задачи, които все не успявах да реализирам във времето, в което си ги бях планирала и това допълнително ме намръщваше, Само като пътувах зад граница се връщах усмихната и по няколко дена ме държеше тази усмивка. Но още първият път като се върнах от чужбина, на улицата една възрастна жена ме подмина с ядосани думи "Ти пък на какво се усмихваш толкова, ма?" Не познавах жената, нито тя ме познаваше. Просто социален коментар.
Като родих синът си започнах да се усмихвам, и то основно за него. Не ме интересува дали усмивката ми е хубава, и дали я харесват или не. Усмихвам се и на всички малки деца независимо от коя раса са, които са около мен. Усмихвам се на любезните и приятни хора, усмихвам се на бабите, които играят комар по улиците, усмихвам се на слънцето, на дъжда и на пресният студ през зимата. Не ми пука какво мислят за усмивката ми или за мен - усмихвам се, когато ми е спокойно. а ако някой прояви и капка агресия към мен, ставам ужасно агресивна. Вече мога да си го позволя и не ми пука да съм агресивна точно толкова, колкото не ми пука да съм усмихната.
Мисля, че това, което си чела си е абсолютно вярно.

Quod licet Iovi, non licet bovi




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.