Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:40 17.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Нормално ли е?нови  
Автор blood2 ()
Публикувано27.10.15 11:48



Нормално ли е дядото на едни деца да иска да утрепе котката им?



Тема Re: Нормално ли е?нови [re: blood2]  
Автор Alice in WL (регистрирана)
Публикувано27.10.15 12:57



Предполагам. Познавам един такъв. На по-стари години старите хора ги прихваща някаква хиперактивност и започват да творят 'добри дела', според тях.

ad infinitum ...


Тема Re: Нормално ли е?нови [re: blood2]  
Автор adekvaten (u4uden)
Публикувано27.10.15 13:31



"Нормално ли е дядото на едни деца да иска да утрепе котката им?"

Котките са много досадни и коварни животинчета.
Можеш да ги храниш и създаваш всякакви удобства години наред. Но опитай се да удариш една котка....Ще ти издере очите.
Аз имам алергия към котки и ги избягвам.
С кучетата е съвсем различно...




Пиши САМО по темата, а не лични нападки с/у автора и!!!

Тема Re: Нормално ли е?нови [re: adekvaten]  
Автор ShokoLaDA (лято е!)
Публикувано27.10.15 13:49



Глупостиии...имам две..мъркат, галят се и спят...
А ти защо ще удряш?
Ми и на мен да посегнеш, ще ти издера очите...нормално...



Тема Re: Нормално ли е?нови [re: adekvaten]  
Автор LikeABird (;))
Публикувано27.10.15 13:50



Не са коварни, а имат характер и са много умни!
Може би дори повече от някои хора! Затова и толкова им "бъркат в очите"...
Така по-глупавия (човека) се опитва да затрие по-умния (котката) поради егоизъм, гордост или най-обикновена простотия!
Кучетата са твърде добри, подчиняват се. Те също не са глупави и ако им посегнеш също не забравят, но ще те търпят, а колко - зависи от характера на самото куче. Принципно, животно, което е тормозено при първия възможен случай бяга!
А дядовците или бабите, които се опитват да затрият нечий живот, смятам им е време Господ да си ги прибира, щом няма с какво повече да помогнат на тази земя, а нанасят само вреди!



Тема Re: Нормално ли е?нови [re: ShokoLaDA]  
Автор LikeABird (;))
Публикувано27.10.15 13:51



+1





Тема Re: Нормално ли е?нови [re: blood2]  
Автор LikeABird (;))
Публикувано27.10.15 14:02



Веднъж едно гадже беше дошло в нас и нещо ми се ядоса. Точно в този момент за зла участ котаракът ми се оказа на пътя му. Онзи го хвана и го метна! Всичко стана за секунди! Слава Богу котака се отърва само с уплах и на момента избяга от стаята! А пък господина на момента го изхвърлих! Същата е реакцията ми към който и да било човек, опитал се волно или неволно по някакъв начин да притесни или нарани детето ми! Просто не мисля какво правя, всичко е инстинкт! Да защитиш съществата, които са по-малки и които обичаш! Както се казва - с голи ръце в огъня се хвърлям за тях! Просто го правя, дори не го осъзнавам. Като отмине, чак тогава отчитам каква е била опасността за мен. Но не ми пука! Ако се наложи пак ще го направя! Аз бременна в 9-тия застанах с корема срещу един простак с камък в ръка, за да предпазя куче! Та кой ще ме спре да предпазя близките си! Нека пукна, все ми е едно! Но никой, независимо колко е силен или мускулест, или въоръжен няма с пръст да пипне любимите ми същества! Буквално се превръщам в майка-котка, гонеща куче! Нямам страх, нямам задръжки! Настръхнали са ми всичките косми и съм минала в боен режим! Не ми пука, че кучето е 5 пъти по-голямо от мен! На живот или смърт, аз съм тук и се боря! Това еее!



Тема Re: Нормално ли е?нови [re: adekvaten]  
Автор blood2 ()
Публикувано27.10.15 14:16



Глупости. Домашните котки са прекалено лениви и добри. Преди на село като дете и си играех с котките и те бяха полу-диви и ме драскаха, а сега домашните са възпитани.



Тема Re: Нормално ли е?нови [re: blood2]  
Автор blood2 ()
Публикувано27.10.15 14:17



Умилква се около мен и иска да я галя, пък сигурно ще я трепят.

Редактирано от blood2 на 27.10.15 14:22.



Тема Re: Нормално ли е?нови [re: blood2]  
Автор adekvaten (u4uden)
Публикувано27.10.15 16:32



На тема "котки" мога доста да кажа....колкото и да не ви харесва...

1.В животинския свят няма служби никой не издава нотариални актове за собственост.
какво се прави? Ами дивите животни си харесват някое парче земя в природата и отиват и почват да го душат. Ако никой не го е маркирал преди тях напикават границите и така си го маркират.
домашните котки правят същото в домовете ви. Опикават всеки см. и си маркират "своя територия" И домът ви замирисва на зоологическа градина. Освет това косми от тяхната козина покриват целия ви дом.

Аз преди години посетих една моя стара любов в Русе и неочаквано като седнахме на масата с разни специалитети се появи една котка и скочи на масата и почна да си ближе от чиниите и.....това ме шокира.
- Моля те махни тази котка в другата стая докато съм тука.
- Аа не мога. - каза тя. Ще се обиди.
Значи аз бях пропътувал хиляди клм. да се видя с тази жена, но....котката и беше по-важна.

Тук в Норвегия хората са много егоцинтрични. Бях чел че около 40% от жителите на Осло са самотници. Но са луди за кучета. Взимат си ги и си спят с тях дори. Чисти и послушни са. И няма бездомни кучета тук. Но има доста бездомни котки. Тук съзнанието за хигиена е на много ниско ниво. Обяснявал съм много пъти, че по улицата ходят всякакви хора - и болни от остро заразни болести. дори смъртоносни. И като пуснеш кучето си да ходи по улицата то стъпва на храчките на тези хора и се лепят по лапите му болестните бактерии. И после ги занася в дома и по леглата на хората. И после се чудят от къде им е дошло.





Пиши САМО по темата, а не лични нападки с/у автора и!!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.