Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:18 28.04.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Трябва ми спешно съвет!!!!!!!  
Автор T*S3 (ентусиаст)
Публикувано04.08.15 18:38



имам да уча огроми по обем неща горе-долу наизуст, някой да сподели ефективен метод за учене и запаметяване?





Тема Re: Трябва ми спешно съвет!!!!!!!нови [re: T*S3]  
Автор FlLerO99 (око на КГБ )
Публикувано04.08.15 18:46



Навремето аз имах абсолютно същия проблем. Имам специална методика за учене на огромни обеми наизуст. Рекордът ми беше 1200 точни дати на изуст и още 30 стихотворения наизуст за приемните изпитите в университетите. Учих ги реално повече от 3 години време но накрая абсолютен и категоричен успех.

Ето го най-ефективния ДОКАЗАН метОд за учене наизуст който е 3-фазен:

1.фаза - четеш материалът стараейки се да забележиш най-важните и основни неща наречени негови елементи.

2.фаза - изкарваш на отделни листа или на файл тези най-важни и основни неща в писмен вид.

3.фаза - учиш наизуст тези елементи които представляват сбита компресия на материала. Ако тези елементи са до 100 страници трябва да учиш наизуст като ги пишеш по 20 пъти с химикалка на други листа и после са самоизпитваш писмено върху тях. Всяка грешка я поправяш с още поне 20 пъти писмено записване на тези листа. Накрая когато минеш всички тези елементи и ги знаеш наизуст научавайки ги с писмено наизустяване по 20 пъти повтаряне на всеки един елемент започваш да ги четеш всичките поне по 2-3 пъти на ден в случай че те са до 100 страници.

Това ГАРАНТИРА че ще успееш да ги научиш наизуст за период от време в зависимост от обема на материала. Например един учебник от 200-300 страници го учих наизуст по тази методика за около 3 месеца време, но ти понеже си умен можеш да се справиш и за относително по-къс период!

Успех!



Тема Re: Трябва ми спешно съвет!!!!!!!нови [re: T*S3]  
Автор bzznМодератор (mellow)
Публикувано04.08.15 18:50



Ако препиша нещо, го запомням на мига, но за огромни обеми не виждам как ще стане. Четене на глас? Или докато четеш материала, да си нахвърляш отделно нещо като план-конспект по параграфи, за да не губиш връзката като решиш да тестваш какво помниш, за помощ. Бях си ги кръстила "шамандури" неразбираемите подсказвания по тетрадки. Но и не съм опирала до чак огромни обеми...

Разбира се, това не е някакво истинско знаене за как се поема обемна информация, само личен съвет по личен опит.


п.п. Прочетох Файла /с почти същото за преписването и плана, без да искам се получи

/ и се сетих да добавя каквото казвам обикновено на дъщеря си - отпусни се и прочети нещото като книга, колкото да схванеш логиката. Схванеш ли защо едното следва другото или пък по какво си приличат нещата да кажем в една глава, после и връзките, и подробностите сами ще излизат в главата ти.

Дано да ти е нещо интересно това, което ще учиш. Каквото и да е - успех ти желая!


Редактирано от bzzn на 04.08.15 19:01.



Тема Re: Трябва ми спешно съвет!!!!!!!нови [re: FlLerO99]  
Автор T*S3 (ентусиаст)
Публикувано04.08.15 18:50



еми и аз така правя да, само че не го пиша а го разказвам, защото с писнато става много по-бавно, мога да го разкажа 4-5 пъти, вместо да го напиша един път...



Тема Re: Трябва ми спешно съвет!!!!!!!нови [re: bzzn]  
Автор T*S3 (ентусиаст)
Публикувано04.08.15 18:52



Ахам емиии аз го пиша един път, като резюме на материала и после уча от това резюме и така го карам.



Тема Re: Трябва ми спешно съвет!!!!!!!нови [re: T*S3]  
Автор FlLerO99 (око на КГБ )
Публикувано04.08.15 19:02



Браво на теб! Аз въз основа на тази трифазна система по която учих реално 3 години като не смятаме едната година в казармата от 1996та до 2000та година ме приеха в три университета в СУ, УНСС и НБУ и аз избрах Право в СУ. После изкарах от 1ви 2000та година есента до 5ти курс учебната 2004/2005та година без да успеят да ме скъсат на нито един изпит. Имай предвид че тази система е изключително ефективна стига да няма казуси и логически задачи но самата система е много трудоемка и е нужно да си опресняваш мозъка с доста кафета което си е риск за психиката отвсякъде.

Ето я накратко формулата за опресняване на мозъка с кофеин: започваш от сутринта с кафета но по малко количество постепенно увеличавайки ги към привечер и вечерта задължително минаваш на Кока-Кола и се получава много голяма концентрация на мисълта и имаш много енергия в мозъка. Ако прибавиш някоя тежка цигара още по-добре. Само че гледай кока-колата да е в малки бутилки защото онази от големите бутилки нещо й има и не е както трябва.



Тема Re: Трябва ми спешно съвет!!!!!!!нови [re: T*S3]  
Автор bzznМодератор (mellow)
Публикувано04.08.15 19:06



Забиха клубовете и докато се редактирам, си ми отговорил. Добавих отгоре нещо, може да погледнеш. Ето, значи си имаш система. Всъщност съм любопитна дали има как да го кажа... "професионален подход" за назубряне, някой може да спомене нещо по-специално.

То разбираемо ли е като материя, се помни все пак.



Тема Re: Трябва ми спешно съвет!!!!!!!нови [re: bzzn]  
Автор T*S3 (ентусиаст)
Публикувано04.08.15 19:18



ето една част от нещата които трябва да науча:




някой са интересни други не толкова.... различно... не че има голяма разлика

Редактирано от T*S3 на 04.08.15 19:19.



Тема Re: Трябва ми спешно съвет!!!!!!!нови [re: T*S3]  
Автор bzznМодератор (mellow)
Публикувано04.08.15 19:31



Е, свързани са нещата, няма да е голям мор. Неудобно ми е да любопитствам за къде е нужно да се знае точно това твоето, но ми е интересно всъщност. Ако не си го пазиш да не се знае де. Аз преметнах уж за обща информация системата за добри производствени практики на работа и без да искам вече я знам, просто си беше логична.

Виждам файловете и може да се изпитваме! Шегувам се, няма ме сега, хубава вечер ти желая.



Тема Re: Трябва ми спешно съвет!!!!!!!нови [re: T*S3]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано04.08.15 19:34



На първо място трябва да се успокоиш и да не се паникьосваш от обема. Кажи си - "ще положа усилия, пък каквото се получи, получи".

На второ място - изключваш телевизор, радио, телефон и се затваряш в една стая и се концентрираш максимално.

Трето - през час си правиш 10-15 минутна почивка.

Четвърто - похапваш мед и орехи, за да подхранваш мозъка си.

Успех!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.