Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:44 26.09.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Ти мое си чулнови [re: Buduhcko npace]  
Автор osvoboden pich (ей такъв един)
Публикувано27.07.15 06:56



E хубаво... щом така смяташ - ок





Тема Re: Питане за моретонови [re: soFka]  
Автор osvoboden pich (ей такъв един)
Публикувано27.07.15 06:57



И аз ги чувствам много близки... може би от дългото съжителстване заедно знам ли.





Тема Re: Питане за моретонови [re: soFka]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано27.07.15 11:32



Тази причина е добре компенсирана с изобилие от прекрасно поддържани басейни. В Кипър има басейни, най-често с мокър бар, към всеки хотел (безплатни за клиентите на хотела).

Имат си и прекрасно градче с аквапарк -

Доколкото си спомням цените бяха символични.

Парковете на по-големите им хотели са великолепни и това има смисъл, защото са свободно отворени за граждани. Майки с бебешки колички се разхождат на хлад под палми, край езерца, мостчета, наколни жилища ...
Точно горичката с кокосови и бананови палми не можах да намеря, но ето няколко снимки от там:





В Кипър имат и планина (в която е живяла Дева Мария).
Старини, древни мозайки ...

Организират се постоянни екскурзии за един или половин ден из целия остров, с екскурзоводи на английски или руски език. (Има много руснаци. То къде ли ги няма. )

Водата става за къпане (кристална, топла), просто след това имаш големи солени кристали по себе си, а на мен това не ми хареса. Но е приятно да нагазиш от време на време в нея. Например на скалата, до която се е родила Афродита. И тя е там.

Освен това може да се отиде на разходка с лодка до Египет, Ливан и Сирия.

Мястото е много хубаво.

Това е единствената държава, в която не съм чувствала носталгия. Но все пак е остров и сигурно след 4-5 години на човек ще му писне. (Ако турците не бяха заели другата половина от Кипър, предполагам, че това време щеше да е два пъти по-дълго.)


Редактирано от Luchezara на 27.07.15 11:37.



Тема Re: Питане за моретонови [re: soFka]  
Автор tirtirlin (дразнител)
Публикувано27.07.15 11:36



В Гърция,всъщност бягаш от българите и българското в България.

Програмата за стъпването на Луната е подготвена от женени мъже





Тема Re: Питане за моретонови [re: soFka]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано27.07.15 20:15



У нас има лайна, много. Там - намерили са си начин да не го допускат.

Преди две лета след злополучна почивка на Лозенец (о, този култов през последните години курорт, този як Софийски квартал, почти толкова як - колкото Какао бийч за пловдивските дупета) - се оказах с бебе в две болници - частна клиника в Бургас и после в Инфекциозна - тук в София, където си я докарахме по спешност с абоката в ръката..

Завеждащият доц. Мангъров само рече..оууу.вие тук от тази страна на коридора сте контингентът на Южното Черноморие!


Къде бяхте - Китен, Черноорец, Синеморец или?
О, Лозенец..там освен всичко друго, човек може да си донесе и дизентерия.

Та..имам кофти спомени от повсеместно разпространената ешерихия коли.
И въобще не говорим за мизерен, евтин хотел. Та..така. Не бих препоръчала нашето море поне докато едно дете не стане на 4.

Тази година ще си помисля още малко къде, държа една резервация за Гръцко и за един затворен комплекс тук. Но извън населено място! С по - малко лайна.



Тема Има я,нови [re: impulce]  
Автор Buduhcko npace (член, бе)
Публикувано27.07.15 21:36



лайна с власт:




Закономерно и това:





Тема Re: Питане за моретонови [re: impulce]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано27.07.15 21:55



Не знам, защо контролните органи толкова време не проверяват всички заведения по морето, особено на южното Черноморие. Обстановката е кошмарна поне от 15 години. Какво още чакат? Те не са ли българи?




Тема Re: Питане за моретонови [re: Luchezara]  
Автор FlLerO99 (проклятиенатуле)
Публикувано27.07.15 22:08



Никой контролен орган не се интересува от състоянието им вероятно защото им се плаща да си затварят очите. Вие не знаете ли че българската мафия си изпра милиардите точно в сферата на туризма като го съсипа по този начин. А бг туризъм беше едно от малкото наистина печеливши пера на българската държава. Тоест мутрите продължават да вредят и в днешно време но на по-високо ниво и това е така защото вие ги търпите.



Тема Re: Питане за моретонови [re: Luchezara]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано27.07.15 22:10



На мен, честно казано, ми е през оная работа за хората, дето са решили да се кипрят по морето, но като каза за контролни органи, се сетих, че по пазарите в България, май от `97 вече няма лабоатории, дето проверяват за пестициди и отрови. За гмо, вредно, полезно... там вече е тъмна индия. На път за работата ми, минавам покрай една градина, на един дядо, който продава на пазара, той е през ден с пръскачката. Случвало ми се е, да ми дава плодове, от които ми се е подувала устата. И не е лош човек, нито е голям печалбар, просто така си знае. Но лошото е, че на пазара няма кой да го спре. А за останалите производители и търговци, не ми се мисли.



Тема Re: Питане за моретонови [re: Luchezara]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано27.07.15 22:35



Да, така е, там е и по - топло и всякаква гад се развъжда повече и по - лесно. А течението носи ли носи от Север на Юг.
Харесвам си държавата, но от 2е години насам - ходим в Гърция. След гореописаната случка.

Ами..няма стомашни разстройства, няма летни вируси, няма овехтял магданоз върху салатата. Няма порции нюню, няма циганене за чаша вода. Всичко си е както си трябва. Да, малко са им раздути цените и за алл инкл. парите няма да получиш повече отколкото в Турция за същата класа хотел, но...беше хубаво.

А за туристи гмуркачи и рибари - мисля, че в Гърция - екзотиката е повече, отколкото може да предложи нашето крайбрежие. Чисто като ландшафт.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.