Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:16 26.09.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Снови [re: Buduhcko npace]  
Автор Francuzoikata (envie de toi)
Публикувано25.07.15 14:47



Без да те чета, написах същия коментар.





Тема Re: Питане за моретонови [re: sladunka medunka]  
Автор osvoboden pich (ей такъв един)
Публикувано25.07.15 14:57



По обслужване по десетобалната система:
на нашето давам оценка по десетобалната система - около 3,
Гърция около 4
Турция около 5,
Коста Маресме - 6

По природни дадености:
Нашето - 5
Гръцкото - 6
Турското - 4
Коста Маресме - около 5

Нещо такова. Оценявам ги по моя вкус все пак - силно субективно





Тема Re: Питане за моретонови [re: soFka]  
Автор Baldrian ()
Публикувано25.07.15 15:20



Защото са запазили природата си, не са презастроили, не е толкова замърсено.
В Турция сървизът е много добър. При равностойни цени за хубав хотел в Турция получаваш повече.
А морето на Гърция е наистина уникално. Природна даденост...Както нашите планини...
По- хубаво от много други прехвалени места...



Къде тук имаш този цвят и бистрота? Това е от Йонийско.

И там ти взимат парите, но не така хищно и нагло. Научили са се.

Случай от тази година в Созопол. Наемаме си хотел. След плажа на другия ден, намираме на балкона си двама човека- момче и момиче. Говорят помежду си и оправят навеса над заведението, над което сме. Явно са от фирма, която поддържа тентите. Телевизорът включен.
Аз не бих отказала, но не е ли редно да ме предупредят, че някой ще влиза вътре...Говорихме си с тях докато си тръгнаха. Не можеш да се къпеш и оправяш докато в стаята ти има хора.
За сметка на това на рецепцията ни предупредиха, че при напускане всеки час закъснение се таксува с 10 лв.
Е, изнесохме се и факт, че си намерихме много приятна стая в един семеен хотел- с гледка към морето, хубаво обслужване и по- ниска цена.
На плажа те посрещат с "Добро утро! 20 лв. за шезлонгите и чадъра моля!"
В Гърция просто те питат какво да ти сервират и задължително с кафето ти носят бутилка вода от заведението. Ами различно е

Имаш повече пространство, по- чисто море, по- добро обслужване...

Добре, че още не са съсипали така планините.

Редактирано от Baldrian на 25.07.15 15:27.



Тема Re: Питане за моретонови [re: Luchezara]  
Автор Baldrian ()
Публикувано25.07.15 16:07



какво му е на този пясък?



това е от Егейско- Скиатос.

но близките ни тук около Кавала напр. също са си пясъчни и хубави.





Тема Re: Питане за моретонови [re: Baldrian]  
Автор sladunka medunka (erasure)
Публикувано25.07.15 16:12



Малко е едричък.... Но изглежда прекрасен, чист ...а за водицата да не говорим... А нашето море е толкова мръсно на места, с разни плуващи неща в него... Че да те е страх да влезеш..

Обикнал в тебе всичко недостойно,
достоен съм за твойта обич двойно


Тема Re: Питане за моретонови [re: sladunka medunka]  
Автор Baldrian ()
Публикувано25.07.15 16:13



Това е непосредствено до брега. Малко по- едър е, но са широки и хубави плажни ивици...





Тема Re:нови [re: Baldrian]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано25.07.15 16:52



Помня много ясно, че пясъкът беше по-лош от нашия. И водата беше доста по-солена.




Тема Re: Питане за моретонови [re: Baldrian]  
Автор sladunka medunka (erasure)
Публикувано25.07.15 16:55



Златен чист пясък, пазена силна природа... А нашата е опасна за нас... Отдавна... Откак я ползваме като за последно...

Обикнал в тебе всичко недостойно,
достоен съм за твойта обич двойно


Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Baldrian ()
Публикувано25.07.15 17:24



По- солена е. Черно море е почти езеро, само с един Босфор


На мен не ми пречи това.

Юни бях един уикенд в Поморие и почти си спомних детството. Градчето празно, водата беше равна и чиста. Все още туристите не бяха надошли масово. Беше студена обаче още- 20 градуса. Влизаш, изтръпваш, излизаш, въпреки че имаше плуващи- особено руснаците, но това приятно изключение се случва за първи път от 10 години. Иначе там бяха по- учтиви. Явно след като изгониха българите, започват на места да опитват да ги върнат...
Имам покана за Крапец. Ако отида, ще казвам. Там било все още по- диво и запазено.

Но определено предпочитам Гърция за море. Живот и здраве другия месец се надявам да отскоча натам.

Тук в България човек може да почива добре по планините.



Тема Re: Питане за моретонови [re: sladunka medunka]  
Автор Baldrian ()
Публикувано25.07.15 17:26



Да, супер гадно е това.
Ами богатите тук, не са най- умните...Няма я идеята за приемственост. Идеята е да се граби като за последно...И пак към управляващи отиваме...Не знам докога...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.