Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:08 16.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Гледамнови [re: impulce]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано23.07.15 12:57



Охх, дай да не отварям темата за навън и как поголовно текат структурни промени у тея 100 годишните фирми и напраооо отвяват висшия ешалон у всяка една държава..на големи фирми.

Висшият ешалон изпълнява длъжност. След торнадото губи удобствата на длъжността, не собствената си компетентност. Демек, пак си е на пазара. Кое му е страшното?



Тема Re: Компетентен или устроен на длъжност?нови [re: NVJ]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано23.07.15 12:59



Сигурно това няма да бъде прекия път към успех в обществото,
но когато човек играе по чужди правила, може и да загуби.


А защо да не бъде? Не знам какво означава за тебе "успех в обществото", де.



Тема Re: Компетентен или устроен на длъжност?нови [re: alisalisa]  
Автор NVJ (новак)
Публикувано23.07.15 15:14



Останал съм с впечатлението, че докато някой много учи и работи,
други се издигат като началници или забогатяват чрез хитрост, безскрупулност
и започват да използват такива, които повече учат и работят.



Тема Re: Компетентен или устроен на длъжност?нови [re: alisalisa]  
Автор M1l1tary M1nD ()
Публикувано23.07.15 15:24



И двете. Макар, че може без нито едното.

I have pierced the veil of the future and beheld only... oblivion.


Тема Re: Компетентен или устроен на длъжност?нови [re: NVJ]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано23.07.15 17:13



Това ли е идеалът ти за успех в обществото - неграмотен началник или забогатял мошеник?



Тема Re: Гледамнови [re: alisalisa]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано23.07.15 19:29



Говорехме дали тарикатите са само и нас, а не за компетенцията. Това делене на ваште и нашите (пък всички родом от наше село) - ми е непонятно.

живеещите в чужбина залитат нерядко в подобни цинцифуции. Както се казва- кога стана циганче, кога ти почерня гъзът..



Тема Re: Да.нови [re: impulce]  
Автор bzznМодератор (mellow)
Публикувано23.07.15 19:31



Без малко да те пропусна!



Аз никога в живота си не съм ползвала връзки за работа и вероятно затова не разбирам чакането за уреждане и оплакванията от липса на късмет. Човек може да живее достатъчно добре, ако се движи спрямо обстоятелствата. Обстоятелствата няма начин да ни обгрижват така, че да изпълняват личните ни предпочитания. Значи ще се нагаждаме и ако много държим да работим точно пък конкретното нещо, за което сме учили, ще си вадим парите за хляба с каквото може в момента и пак ще направим онова, което ни влече, ама сами. Без чакането друг да ни даде шанс за развитие по компетентност. Таксиметровите шофьори според мен напълно доброволно си остават с тая професия. Излизаш, изкарваш, прибираш се. Къде ти да доказваш какъв си специалист или да носиш отговорност за каквото и да било. Някои от тях обаче си имат фирми и таксиджийството им е наистина временно, защото реално си действат по собствените си планове. Моя бивша колежка гледа деца и едновременно е постоянно ангажирана с проекти. На 60 години е. Поддържа си познанствата и средата, занимава се с това, което най-добре умее и не се оплаква от начина си на живот. Би могла и само по специалността си да работи, но с детенцето си почива и умишлено не се ангажира твърде. Фирмата беше строителна и фалира преди шест години. Е, всички се бяхме устроили и какво от това, случва се нещо и положението се променя. Сега половината колеги са в чужбина, останалите работим сами, та пушек се вдига, а няколко са се забили в къщи нещастни и неоценени, щото видиш ли, без късмет. Всичко е до избор. Или реагираш и се спасяваш, или не.



Тема Re: Да.нови [re: bzzn]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано23.07.15 22:36




О, много далеч съм от мисълта, че човек трябва да се носи по течението и да чака наготово, не зная защо ти прозвучах така. Просто мисля, че всеки случай - е частен и няма как да се обобщава - някой е/или не е компетентен - съответно успял или не, с възможност абсолютна реализация и пр. - не винаги връзката е права.
Понякога има и външни фактори, извън човек.
Аз съм имала и случаи с връзки, и случаи без връзки.
И в двата случая - начинът на случване на работата - е бил един и същ.
Препоръките освен, че помагат - и ангажират, защото някой вече си е сложил името на масата заради теб. Инак, излагаш само себе си, ако.
То е до човека, онова, което се случва, когато някой ти отвори вратата да влезеш.

Нямах предвид таксиметрови шофьори, които са избрали това за професия - а хора, които са принудени да го правят.Въпреки др.им познания, опит и т.н. - обикновено на възраст, която е проблем и за тях да започнат отначало, и за работодателите. Просто, за да преживяват някак. Да, именно - спасяваш се. Понякога далече от квалификацията, която имаш. Така че, не винаги - който е квалифициран - си намира мястото.



Тема Re: Да.нови [re: impulce]  
Автор dolphinclio (Пържолка)
Публикувано23.07.15 23:20



Бааа ...няям достатъчно време, нерви и трезвеност да изчета всичкото ...ма ми мноо зор се изкажа.

Некой баси ако е : умен, трудолюбив и издържлив ....има ли значка кой къде го препоръчал за кво или защо ?

Знам хора дет квот хванат чудеса правят и ако съм шеф на фирма ги слагам веднагически за главни диригенти на каквото си искат..... и пари в аванс...пък нека някой ги нарича парашутисти, връзкари или каквото му е угодно. Дреме ми на шмайзера !

Забелязала съм, че кадърните се опитват с кал да ги мажат, но това в пъти им увеличава цената.... Щот тия фирми, пари и други подобни формации на магия не функционират...някъде, някой..... върши работа все пак....пък било то и да манипулира масите...



Тема Re: Да.нови [re: dolphinclio]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано24.07.15 00:31




Еми..явно за някои има. Според мен, парашутистите са просто няколко вида и е добре са се разграничават.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.