Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:41 16.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Компетентен или устроен на длъжност?нови [re: Lucky Eva]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано22.07.15 19:47



Мерси за изчерпателния отговор.
Забелязвам, че хората, които работят за себе си, свързват работата на определена длъжност в чужда структура с иерархични ограничения и неприятни им дисциплинарни задължения.
Конкретно при тебе, ти на практика изпълняваш длъжност, щом управляваш работници. Значи ти е комфортно ти да определяш правилата, а не да се подчиняваш на чужди правила.



Тема Re: Компетентен или устроен на длъжност?нови [re: T a n y a]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано22.07.15 20:01



Ако рекна да... не знам как ще работя нещо което не разбирам?
Е, примерно си добър зъболекар и толкова оправна, готина и свястна, че кметът на Столична голяма община те кани за длъжност заместник-кмет.


Изискванията са фасулски, и баба ми с висше образование и компютърна грамотност ще ги покрие.

IX. Знания, опит, умения и компетентност
1. Образование – висше.
2. Познаване на нормативната уредба, свързана с устройство на територията, просвета и култура, енергийна ефективност.
3. Познаване на нормативната уредба, свързана със задълженията му като ръководител.
4. Специални умения /компетентност/:
- способност да планира, организира и контролира собствената си работа;
- способност да планира, организира и контролира работата на подчинените си служители с цел постигане на поставените цели;
- способност да работи ефективно;
- способност да привлича помощ и да предизвиква уважение в ролята си на лидер;
- компютърна грамотност.
5. Разрешение за достъп до национална класифицирана информация за ниво на класификация “Секретно”.




Тема Дреме минови [re: bzzn]  
Автор Buduhcko npace (член, бе)
Публикувано22.07.15 22:01



на хуя, щом искаш да знаеш причините


Заради твоята некадърност обърнах клуба на чат, така и ще продължава докато ти си на тоя хал (или пост)



Тема Re: Компетентен или устроен на длъжност?нови [re: alisalisa]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано22.07.15 22:04



Преди години имаше глад за кадри, напоследък не могат да се намерят и хора за обща работа.



Тема Re: Дреме минови [re: Buduhcko npace]  
Автор bzznМодератор (mellow)
Публикувано22.07.15 22:27



------------------------------------



Тема Re: Дреме минови [re: Buduhcko npace]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано22.07.15 22:38



Не е заради нея, или някой друг човек. Ти навсякъде си така





Тема Re: Компетентен или устроен на длъжност?нови [re: alisalisa]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано22.07.15 23:53



Така е. А и с годините така съм научила материята в която работя, че квалифицирани и с образование кадри едва ли имат толкова знания в тази област, по-скоро не, практиката и желанието да се усъвършенстваш могат да те образоват много. А образованията, които съм завършила, не ми служат много.

И да, не се подчинявах едно време, ако някой ме е пресирал. Сега, като че ли съм станала доста по-отстъпчива от преди. И много по-търпелива.

А при теб как е?



Тема Re: Да.нови [re: bzzn]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано23.07.15 00:29




ако един човек е достатъчно компетентен, няма да търси тепърва да се "устройва", той вече се е устроил и като пари, и като място. По това, за което е компетентен.

Бих поспорила.
Има много нахъсани хора, които - за жалост - просто нямат шанс, връзки, протекция, някой отзад, късмет - ако щеш. Компетентни и с желание за работа, но без подходяща "почва", в която да разперят крила. Това е част от действителността. Голяма част, апропо.
Имам личен пример за близък човек, който на късмет му провървя, просто стечение на обстоятелства. Не казвам, че не е кадърен човек, напротив - в последствие доби компетенции и успя да се наложи, но реално - ако се замислиш - ако просто не беше напуснал по - висшестоящ от него - никога не би стигнал позицията, на която е в момента. Фирмата на зор, някой е донякъде в час, набързо се намира кой да поеме (естествено в пъти по - ниско заплащане от предходния, но все пак добър шанс за развитие)и така..
Та..дотук с компетенциите.

Да не говорим колко компетентни "стари кадри" ги е изхвърлила системата и са се преквалифицирали по нужда - индженер - таксиджия на средна възраст - едва ли някой не е виждал, стар шапкар - със сигурност врял и кипял в системата, но абсолютно неадаптивен в цивила по ред причини.

Живот. И късмет.



Тема Re: Компетентен или устроен на длъжност?нови [re: soFka]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано23.07.15 00:39



Аз не знам защо темата за връзките се тълкува само в някакъв негативен контекст.
Няма лошо във връзките, ако ги погледнем като просто полезни познанства.
Всичко е контакти. Съвсем наскоро го установих - аз познавам някой, той познава друг.. и т.н.
Търсят си хората читави служители, ама все някакви тюфлеци, без ценз се появяват по интервюта. Криза за кадри, казват, загуба на време с потенциални кандидати, които идват даже непрочели условията. И..сетили се хората - да потърсят между познати, колеги от университета (все пак някаква гаранция за образование)и т.н. Ми..няма лошо.
Естествено, че ще ровиш - някой смелено в устата ли да го подаде.


Нали трябва да те видят как се справяш под стрес и в кризисни ситуации, пък и да се пробва колко си находчив.
В общия случай- едно предизвестие е 1 месец и повечето титуляри си набиват камшиците без да се прави обучение - я болничен, я друго - кой има време да те учи повече и да отделя време?
Или изплуваш, или потъваш.



Тема Защотонови [re: impulce]  
Автор Buduhcko npace (член, бе)
Публикувано23.07.15 00:43



вкарват некадърници на работа - от което страдат и кадърните дето им вършат работата после.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.