Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:15 02.07.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Не разбирамнови [re: Lucky Eva]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано22.07.15 00:00



И особено, ако са женски колективите.





Тема Re: a azнови [re: Buduhcko npace]  
Автор bzznМодератор (mellow)
Публикувано22.07.15 00:11



Я ми кажи как стана така, че ме покани на бира, с усмивка, като нормален човек, и аз казах да, и чаках да се обадиш, а само няколко месеца след това рязко забрави, че съм ти била симпатична и започна да плюеш по мен? Реши да се направиш на важен чрез измислената вечна битка "срещу властта" или нечии сладки приказки затриха личната ти преценка? Или и двете? Не искам да ме уважаваш. Спазвай реда и няма да ме забележиш. Само искам да знаеш, че това, което направи, е глупаво. И глупаво и безсмислено ще остане. Не знам какви плюсове ти носи, но халал да са ти, щом са ти толкова важни.

Редактирано от bzzn на 22.07.15 00:13.



Тема Re: Да.нови [re: bzzn]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано22.07.15 07:41




Компетентността никой не може да ти я вземе.

Когато не се изявява в конкретни действия, за къв чеп ти е?
Примерно: способен хирург на административна длъжност.
Компетентността му в сферата, в която е най-полезна, "спи", тоест, е неизползваема. Следователно, не съществува.

В темата не е зададена дилема "повече пари, по-малко пари". Тази дилема не е за пренебрегване, но е частен случай. Допускаме, че изборът не опира до пари.

Джелезният човек, който нощем наваксва/си начесва крастата с хирургически операции, също е имагинерен. В реалността е невъзможно да се поддържа 24 часово натоварване само заради едната тренировка.
Затова, въпросът изключва компромисни решения.
Или компетентни, разбирай, дългогодишна подготовка и реализация в дадена сфера, действия, или изгода в съвсем друга сфера.



Тема Re: Sledнови [re: bzzn]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано22.07.15 07:53



Направих жест да ти оставям тук-там постинги, които са по темите, понеже спря да ми се дървиш лично.

Извън темата, но първото ми впечатление тук беше от една неясно защо изчезнала тема на прасето - тази за дъщеря му. До ден днешен не си представила обяснение защо точно тази тема е изтрита. В клуб Споделено потребител споделя лична радост и модераторът му трие темата, противно на желанието му.

Каква е причината да изчезват позитивно дефинирани теми?
Човекът се похвалил с успеха на детето си, ама щом ти е противен, ще му попречиш. Така излиза.



Тема Re: Компетентен или устроен на длъжност?нови [re: Lucky Eva]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано22.07.15 07:55



+1



Тема Re: Компетентен или устроен на длъжност?нови [re: soFka]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано22.07.15 08:10



Наблюденията ми за у нас са, че устройването на длъжност се предпочита.

Предпочита се от желаещи да се устроят на длъжност.
Въпросът е от въпросник, съставен отдавна от чужденци и прилаган и до днес от работодатели в различни държави.

Ако кандидатстваш за работа на друг контитент, кой отговор би избрала?



Тема Re: Компетентен или устроен на длъжност?нови [re: alisalisa]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано22.07.15 08:17



Ако кандидатстваш за работа, просто лъжеш работодателя и избираш компетентността, то е ясно.

Ако си искрен, избираш да си добре устроен, ако може по квалификациите, които имаш. Ако не става, то се устройваш както дойде.



Тема Re: Не разбирамнови [re: impulce]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано22.07.15 08:25



Няма значение полът, и мъжете са големи клюкарки. Работила съм в мъжки колективи и съм се потрисала какви интриганти могат да бъдат някои, даже са много по-активни от жените. Явно си зависи от характера на човека.



Тема Re: Компетентен или устроен на длъжност?нови [re: Lucky Eva]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано22.07.15 08:32




Ако кандидатстваш за работа, просто лъжеш работодателя и избираш компетентността, то е ясно.


Моля???? Ми нали после трябва да я вършиш тази работа. Да излъжеш работодателя с едната цел да те назначи не е перспективно. Излъгал си, не ставаш, шутът и навън. Работодателят ще си наеме друг, който не се додрапва до длъжността с измама. А ти си шутирана реално и документирано. Пробвай при следващ работодател - ако лапа мухи, ще работиш за човек, който лапа мухите. Колко оцеляват такива?





Тема Re: Компетентен или устроен на длъжност?нови [re: alisalisa]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано22.07.15 08:40



За какво ми е да кандидатствам за място, на което имам необходимата квалификация и компетенция и мястото да не ме устройва като среда и заплащане? Още на първия ден бих напуснала, ако не ме устройва. Не бих търпяла да ме подценяват. Да си компетентен и да не си добре устроен си е вид потъпкване и унижение над личността. А въпросът, който си написала предполага или едното или другото.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.